Naprawa balonów/latawca/deski

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sty 2012, 12:24

połóż na poprzednia warstwe, weź żelazko, ustaw na minimum (tak żeby spokojnie można było ręką dotknąć) połóż na latawce na jakiś czas, klej z taśmy wszystko ładnie zwiąże
i trzyma ;)

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post13 sty 2012, 18:50

TIKKO_aloha pisze:połóż na poprzednia warstwe, weź żelazko, ustaw na minimum (tak żeby spokojnie można było ręką dotknąć) połóż na latawce na jakiś czas, klej z taśmy wszystko ładnie zwiąże
i trzyma ;)


Dzięki za rady - wyszło super - do tego stopnia ze jak odwróciłem żeby przykleić z drugiej strony to rozdarcia znaleźć nie moglem....
Dla następnych co się będą męczyć - dobrym pomysłem jest żelazka użyć tez przed klejeniem, żeby rozprasować trochę materiał latawca - krawędzi lepiej wtedy do siebie przylegają....

mario246
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2011, 18:47
 
Post29 lut 2012, 13:03

Witam
czy ktos wie gdzie w łodzi bądź woj łódzkim można naprawić latawca
pozdrawiam

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2012, 21:01

Zapraszam do Pruszkowa pod Wa-wę
Szyje, kleje, ustawiam.....

A np. tanikurier.pl - ok 15zl za paczke, to bedzie zaraz niemal tyel, co musisz dac, zeby przejechac autem z jednej strony łodzi na drugą ;)

Awatar użytkownika
odi100
Posty: 314
Rejestracja: 10 sie 2007, 11:27
Lokalizacja: Sławno, Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2012, 23:10

witam
szukam tube glowna do nemesisa 10m z 2009r lub jakis zamiennik.
w starym kupa mikrodziurek + jedna wieksza, na moje oko nie ma sansu sie z tym meczyc

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2012, 14:04

odi100 pisze:witam
szukam tube glowna do nemesisa 10m z 2009r lub jakis zamiennik.
w starym kupa mikrodziurek + jedna wieksza, na moje oko nie ma sansu sie z tym meczyc


tam jest niestety "uwielbiany" :? OnePump
sprawa dość beznadziejna..

a koszt nowej tuby to pewnie ponad połowa wartości całego latawca..

pzdr

Awatar użytkownika
odi100
Posty: 314
Rejestracja: 10 sie 2007, 11:27
Lokalizacja: Sławno, Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 mar 2012, 18:51

nie mam one pumpa wszytsko jest osobno, dwie wersje były ? :doh:

Lifip
Posty: 76
Rejestracja: 11 kwie 2011, 20:03
Deska: Kitelement 2013
Latawiec: Royal Solo
Lokalizacja: Gdynia
 
Post28 mar 2012, 19:35

DSC00124.JPG
DSC00124.JPG (239.99 KiB) Przejrzano 18348 razy


Hej,
Macie jakis pomysl jak szybko naprawic one pumpa (przeciek na łaczeniu z tuba poprzeczna)?? NIestety Serwis Board & kite odpada do polowy kwietnia a tyle nie wytrzymam. Nie jest to wezyk, tylko kopulka wychodzaca z tuby glownej, cos pod spodem sie rozsypalo.
Dzieki za pomoc z gory

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2012, 15:03

odi100 pisze:nie mam one pumpa wszytsko jest osobno, dwie wersje były ? :doh:



więc, JEŚLI do tego czasu nic innego nie znajdziesz - odwiedź WAKE.PL na Ekolaunie
od 27 kwietnia jesteśmy na stałe
powinniśmy dopasować jakąś nową tubę, jeśli nie ma OnePumpa :idea:

pzdr

xxxmagiq
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2012, 18:44
Latawiec: Peter Lynn Venom II 10/16
 
Post30 mar 2012, 18:53

Witam szanownych kolegów. Mam na imię Robert, jestem z Warszawy. Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch latawców ze stajni Peter Lynn. Są to dwa Venom-y, jeden w rozmiarze 10, drugi to 16.
Może ktoś jest w stanie udzielić mi pomocy. Poszukuję serwisu który będzie w stanie wymienić mi zamki w "10-ce", zamki INFLATE i DEFLATE. Latawiec sporo już przeżył i najbardziej widać to po jego zipperach. Nie chciałbym robić tego sam bo nie bardzo wiem co i jak, więc może jest ktoś kto to robił lub ktoś kto to robi profesjonalnie. Może jest jakaś rada jak zregenerować takie zamki ( łuszczy się z nich powłoka doszczelniająca co nie wygląda estetycznie i nie spełnia swojej funkcji.

xxxmagiq
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2012, 18:44
Latawiec: Peter Lynn Venom II 10/16
 
Post31 mar 2012, 11:14

Witajcie.
Nie wiem, może ktoś władny przerzuci to do oddzielnego wątku,może się komuś przyda, a może, jak tak patrzę ilu stoi chętnych do pomocy, okaże się, że tylko kilka osób posiada latawki Peter Lynn i mają zamki w idealnym stanie. Jak napisał kolega na innym forum-większość używa twinskin na lądzie gdzie zamki nie dostają takich batów jak na wodzie, tym bardziej słonej.
Ale do brzegu. Pokaże Wam jak poradziłem sobie sam.

Po nie udanej próbie uzyskania konkretnej wiedzy postanowiłem sam zgłębić temat i w konsekwencji naprawić nadgryzione zębem czasu zipper-y.
Kombinując czysto teoretycznie starałem się rozważyć wszelkie za i przeciw związane z różnego rodzaju impregnatami i mediami które mogłyby doszczelnić właśnie tak zużyte zamki. Pierwszy wybór padł na lateks używany w modelarstwie, okazało się jednak, że jego cena i dostępność kładą pomysł na kolana.
Kolejnym pomysłem była taśma używana przez modelarzy lotniczych do robienia ultra lekkich zawiasów w elementach sterowych. Cena takiej taśmy to około 15,- PLN. Podstawowe założenie:
-nie wypruwać starych zamków skoro tylko doszczelnienie padło
-postarać się doszczelnić istniejące zamki
-koszta, nie żeby zaraz szycie i zakup nowych zamków był niebotycznym wydatkiem, ale tak czy inaczej...
-regeneracja którą spokojnie można wykonać wtedy kiedy jest wymagana

...tak właśnie wyglądała powłoka doszczelniająca wszystkie zamki w latawcu Peter Lynn Venom 10m
Obrazek
Obrazek
Obrazek
...powierzchnia zamka oczyszczona ze sparciałej powłoki doszczelniającej
Obrazek
...taśma 3M używana w modelarstwie lotniczym do robienia zawiasów
Obrazek
...naklejam taśmę na oczyszczony zamek, taśmą pokrywam także materiał okalający zamek. Spowoduje to dodatkowe doszczelnienie tego elementu latawca
Obrazek
...naklejoną i dociśniętą taśmę termicznie dopasowuję do struktury latawca
Obrazek
...efekt końcowy
Obrazek
...jak widać zipper nadal funkcjonuje. Na zamku wolnym, poza latawcem, wcześniej sprawdzałem temperaturę i sposób wprasowania taśmy, a także szczelność takiego zamka. Efekt zgodny z oczekiwaniami jakie sobie postawiłem :)
Obrazek

Użyta taśma po naklejeniu przez kilka godzin się utlenia dzięki czemu staję się bardzo elastyczna, strukturalnie bardziej przypomina gumę lub silikon niż standardową taśmę.
Odrobinę o termice. Jak wspomniałem, taśmę wprasowałem w struktury latawca. Wcześniej sprawdziłem jaką temperaturę wytrzymuje materiał z którego wykonany jest latawiec. Spokojnie można jego powłokę podgrzać do 120 stopni, pamiętać jednak należy o stworzeniu bariery między ( w moim wypadku) żelazkiem snowboard-owym a materiałem latawca. Dobrą barierę stanowi np. papier do pieczenia zwinięty żonie z kuchni.
Proces wprasowania musi być dokładny żeby uniknąć rozwarstwień spajanych materiałów.
Zamki wyglądają jak nowe. Oczywiście, to czy moją naprawa zdała egzamin wyjdzie w użytkowaniu, mam jednak nadzieję, że nie będę rozczarowany o czym nie omieszkam poinformować.
Jak widzicie można taką naprawę wykonać bez wypruwania i wszywania nowych zamków.

Awatar użytkownika
Trusek
Posty: 197
Rejestracja: 13 wrz 2003, 18:32
Deska: Su2
Latawiec: North Rebel 9 i 12
Lokalizacja: Gniezno
 
Post31 lip 2012, 18:37

Szukam balonu do Ozone Instinct 13m 2006r lub namiar na kogoś kto robi balony. Wydałem już chyba ze 200zł na naprawy obecnego balonu i szukam całego nienaprawianego lub nowego.

premek
Posty: 201
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
 
Post31 lip 2012, 18:45

dzwoń do Konia ja od niego mam do catalysta i jest cacy

Baton
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2006, 13:55
Lokalizacja: Wrocek / Opole
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2012, 20:37

Strzelił mi balon w cabrinhi crossbow 3. Rozdarcie ma ponad 30 cm więc chyba trzeba go wymienić. Czy ma ktoś może taki balon na sprzedaż lub orientuje się czy balon z xbowa z 2006 by pasował?

Z góry dzięki za info

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2012, 20:53

z x-bowa powinien pasowac
pozdro


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości