Ford Kite Cup – prestiżowe zawody bez opieki medycznej?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
browar-kite
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2013, 14:37
Dostał piwko: 7 razy
 
Post21 maja 2013, 14:34

Jestem początkującym kiterem i w ubiegły weekend obserwowałem pierwsze zawody w tym sezonie z cyklu Ford Kite Cup w Chałupach, zdziwiło mnie to, że impreza tej rangi ,która odbywa się od tylu lat i na którą zapraszane są również osoby niepełnoletnie, nie posiada podstawowego zabezpieczenia medycznego. Zawody te powinna zabezpieczać karetka, która przy tego typu imprezach winna znajdować się na terenie zawodów. Wiem, że w zawodach ucierpiał jeden z czołowych kitesurferów, dziwi więc ze nikt ze środowiska nie podejmuje tej kwestii? Przecież jest to sport ekstremalny i wszystko może się zdarzyć. Co na to zawodnicy i ich rodzice? Co na to sponsorzy? Co na to PSKite?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 14:42

jako uczestnik, (lepiej MI pasuje to określenie niż zawodnik ) odpowiem : wiem na co się piszę, odpowiadają mi te warunki i zgadzam się na nie, podpisując listę startową, za niepełnoletnich podpisuje je rodzic/ dorosły opiekun..

wiem też ile kosztuje zapewnienie karetki na 1 dzień zawodów..

nie uprawiam tenisa, ani piłki nożnej - tam jest kasa, kapcie, piwo przed tv.. WSZYSTKO JEST..

interesuje mnie jednak kitesurfing i jestem wdzięczny że komuś się chce ciągnąć Zawody i to w tak fajny sposób , mimo braku funduszy na naszą dyscyplinę..

Szkoda by było gdyby wycofał się ostatni z łaskawych, po tym jak wycofali się wielcy mecenasi, w postaci Żywca czy Kii .. a jak będziemy po "polskiemu" jedynie psioczyć, to za jakiś czas w trzcinach będziemy se sami zawody urządzać..

peace

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post21 maja 2013, 15:12

Pełna zgoda Ziomek.
A co do kolegi Browar-kite
Jeżeli założyłeś konto na KF po to by trolić i biadolić to informuję Cię że w czerwcu podobne zawody będą w Rewie i chętnie widziałbym Cię na liście sponsorów którzy za tę karetkę zapłacą .Dobierając zaś obsługę do tejże karetki zwróć uwagę czy to nie podobna do tej z Bydgoszczy (patrz wiadomości) bo taka się nikomu nie przyda . A i śmigłowiec patrolujący z góry by się przydał -jak zdechnie wiatr to mógłby trochę naturę wspomóc i parę węzełków by dodał..
I tak w nie skończoność można biedolić .-Tylko po co

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post21 maja 2013, 16:26

impreza tej rangi ,która odbywa się od tylu lat i na którą zapraszane są również osoby niepełnoletnie, nie posiada podstawowego zabezpieczenia medycznego
masz 100% racji . U nas na WSI wszystkie drbne imprezy w postaci maratonow rodzinnych biegow przelajowych i kazda inna maja zabezpieczenie medyczne :idea:

wiem też ile kosztuje zapewnienie karetki na 1 dzień zawodów..

nie uprawiam tenisa, ani piłki nożnej - tam jest kasa, kapcie, piwo przed tv.. WSZYSTKO JEST..

Zastanow sie czy masz race? Z jednej strony chcecie wielki biznes a z drugiej nie zapewniace podstaw :hand:

Co innego wolny kite a co innego zwiazki puchary mistrzostawa .... rybki albo akwarium .

Profesjonalna szkola a nieprofesjonalne podejscie przynajmniej bys sie nie odzywal :hand:

browar-kite
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2013, 14:37
Dostał piwko: 7 razy
 
Post21 maja 2013, 17:29

Tu nie chodzi o biadolenie czy psioczenie na organizatorów (bo fajnie, że w ogóle coś się dzieje), tylko faktyczna troska o Kitesurfing w Polsce. Wyobraźcie sobie sytuację, gdyby ktoś zrobiłby sobie coś naprawdę poważnego, np. niepełnoletni uczestnik. Ciekawe czy jego rodzice i media by zrozumieli tłumaczenie „nie było nas stać na karetkę”. Zrobiłby się wielki szum, na którym ucierpiałoby całe środowisko kitesurfingowe, bo sponsorzy na pewno nie chcieliby kojarzyć się z czymś takim.

A co do kosztów karetki, to zadałem sobie ten trud i dowiedziałem się jaki on jest. Kwota między 800 a 1000 zł nie jest to kwota wygórowana, jak na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Nie mówimy o nagrodach dla zwycięzców, czy o rozmachu imprezy, ale o ludzkim życiu i zdrowiu.

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post21 maja 2013, 17:32

rolnik pisze:
impreza tej rangi ,która odbywa się od tylu lat i na którą zapraszane są również osoby niepełnoletnie, nie posiada podstawowego zabezpieczenia medycznego
masz 100% racji . U nas na WSI wszystkie drbne imprezy w postaci maratonow rodzinnych biegow przelajowych i kazda inna maja zabezpieczenie medyczne :idea:


Wg mnie Wiejskich "imprez" nie powinieneś porównywać do Forda :doh:

Awatar użytkownika
Pietrzyk
Posty: 15
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:27
 
Post21 maja 2013, 20:55

Famay pisze:
rolnik pisze:
impreza tej rangi ,która odbywa się od tylu lat i na którą zapraszane są również osoby niepełnoletnie, nie posiada podstawowego zabezpieczenia medycznego
masz 100% racji . U nas na WSI wszystkie drbne imprezy w postaci maratonow rodzinnych biegow przelajowych i kazda inna maja zabezpieczenie medyczne :idea:


Wg mnie Wiejskich "imprez" nie powinieneś porównywać do Forda :doh:


To porównanie miało właśnie pokazać że jeżeli imprezę o skali "wiejskiej" stać na podstawowe środki bezpieczeństwa to czemu "wielkiego Forda" nie.

A nie na zasadzie porównania impreza wiejska = FKC.

zbyszek11
Posty: 258
Rejestracja: 25 sie 2011, 21:32
Deska: SU-2
Latawiec: Nobile T-5 Koino./F-One
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post21 maja 2013, 21:37

FKC NIE JEST IMPREZĄ MASOWĄ ,i niema obowiązku takiego zabezpieczenia.
Wszystkie imprezy typu maraton itd. itp. które opisał Rolnik ,jak są ogłoszone jako masowe muszą mieć karetkę lub inne typu pkt medyczny itp.itd..
http://www.ngo.pl/x/588421 definicja imprezy masowej , myślę że przepis nie został złamany i wszystko odbyło się z dużą starannością.
a to przepisy mówiące o zabezpieczeniu imprezy MASOWEJ http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q10 ... &ma=019255

A jeżeli dalej macie zamiar pisać jaki to niebezpieczna itd. zachęcam do zrzutki na obsługę medyczną i w ten sposób stać się współorganizatorem , a nie tylko biernym krytykiem , nie do końca wiedzącym o czym się pisze "w trosce o kitesurfing''.

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 22:49

Nie jestem fanem oglądania, ale wpadłem na chwilę - wielcy oponenci karetki nie wciskajcie mi kitu, że nie było tam tysiąca osób przez cały dzień :naughty:
Ziomek - zawodnicy to jedno (oni podpisują kwity i liczą się z ryzykiem), ale wyobraź sobie sytuację, że na kogoś spada kawałek rusztowania, podejdzie za blisko skosi go linka od latawki i robi sobie kuku (takie poważne). Oświadcza, że przyszedł oglądać zawody - każdy prawnik wygra mu odszkodowanie, a prokuratura pogada sobie z organizatorem.
Nie mam zamiaru dobijać sportu, ale przepisy można naginać do czasu (zazwyczaj do wypadku) i uważam, że karetka być powinna, także nie naskakujcie na kolegę za to, że zwrócił uwagę na pewien problem.

pozd...Ro

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 23:41

browar-kite pisze:A co do kosztów karetki, to zadałem sobie ten trud i dowiedziałem się jaki on jest. Kwota między 800 a 1000 zł nie jest to kwota wygórowana,


..w wikipedii sprawdziłeś?
..bo opłacałem już faktury za zapewnienie karetki i z tego co piszesz to potaniały ..i to raptem o jakieś 1000 %..

robertdr pisze: ale wyobraź sobie sytuację, że na kogoś spada kawałek rusztowania, podejdzie za blisko skosi go linka od latawki i robi sobie kuku (takie poważne).


rolnik pisze:Profesjonalna szkola a nieprofesjonalne podejscie przynajmniej bys sie nie odzywal :hand:


nie mam pytań ..żadnych ..w ogóle :hand:

peace

Awatar użytkownika
teoysta
Posty: 618
Rejestracja: 07 sie 2009, 09:35
Deska: jest
Latawiec: też jest, +nawet bar i trapez
Lokalizacja: Świdnica
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 23:54

Nie rozumiem sensu tego postu. Uważacie że zaszły nieprawidłowości? -zgłoście to, zwrócicie organizatorowi listownie uwagę, zapłaćcie następnym razem za karetkę, zróbcie cokolwiek produktywnego a nie wylewacie swoje frustracje i przy okazji obrażacie innych

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post22 maja 2013, 07:29

wylewacie swoje frustracje i przy okazji obrażacie innych
nie wiem co chciales napisac ale nikt tu nikogo nie obraza ani nie wylewa flustracji .J ak widzisz ktos podniosl ten temat i bedzie on coraz czesciej wyplywal .To sa sprawy oczywiste . Jesli o mnie chodzi to jest mi to obojetne tak samo jak inne formalne sprawy .Zabawa albo profeska zdecydujcie sie .Mi sport niszowy pasuje :hand:
Forum jest od dyskusji ale w tym przypadku jest jedna racja i nie ma argumentow zwlaszcza finansowych :doh:
Kto powiedzial ze musi byc od razu karetka? ups no moze i napisal :) tak by bylo najlepiej

Awatar użytkownika
teoysta
Posty: 618
Rejestracja: 07 sie 2009, 09:35
Deska: jest
Latawiec: też jest, +nawet bar i trapez
Lokalizacja: Świdnica
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2013, 09:47

Może oskarżanie o brak profesjonalizmu w Twoich ustach to pochwała. Jesli tak to przepraszam.

Nie jeżdze na zawody kite -Ty pewnie tak. Napisz proszę ile było w PL wypadków zawodników w wyniku których odnieśli oni obrażenia przy których brak natychmiastowej, profejonalnej pomocy medycznej, mógl skutkować zagrożeniem życia albo zdrowia?

Bandaże i telefon z wykręconym 112 wydaje mi się że były na zawodach

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post22 maja 2013, 10:06

Kolego mysle ze odpowiedz znajdziesz znajdzesz w dziale bezpieczenstwo na temat wypadkow itd. Przykro mi ale dla mnie nie masz argumentow w tej dyskusji.
Do admina proponowal bym przeniesc watek wlasnie do dzialu bezpieczenstwo . :hand:

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 maja 2013, 11:39

fajne 8)

darek, ty placiles 10.000pln za jedna karetke zabezpieczajaca jakas impreze na dzien?? prales pieniadze? :hand:

ciekawa sprawa, ze jak ktos stwierdza fakt braku opieki medycznej na hmmm... edycji mistrzostw polski(???), albo podaje przyklad byle lokalnej imprezki ktora ma zabezpieczenie medyczne - to jest to wylewanie smutkow...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości