Kurs Instruktora POIK level 2 - jedyny termin w tym sezonie

Poszukiwani instruktorzy, dam pracę, szukam pracy, kursy instruktorskie
POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 sie 2013, 23:49

Wszystkich instruktorów POIK level 1 oraz Instruktorów IKO zapraszamy na jedyny w tym sezonie kurs Instruktora POIK level 2 !

Kurs odbędzie się w dniach: 5-8 września 2013 (3 dni z 4) na półwyspie helskim (Chałupy 3).

Prowadzący: dr Piotr Kunysz + osoby powołane przez POIK.

* Być może dodatkową opcją będzie darmowy kurs pierwszej pomocy organizowany przez Czerwoy Krzyż - będziemy informowali.

Kurs Instruktor POIK level 2 ma m.in. za zadanie wyposażyć instruktorów w wiedzę dotyczącą organizacji zajęć, obozów i szkoleń kitesurfingowych, podstawową wiedzę na temat sportu kitesurfingowego (konkurencje, przepisy), wiedzę na temat organizacji spotu i szkoły kitesurfingu ("od kuchni") a także wzbogacić wiedzę na temat nauczania i doskonalenia elementów techniki pływania na poziomie III stopnia POIK.
Kurs instruktora POIK level 2 to kurs dla osób, które chcą iść dalej w swojej edukacji szkoleniowej, zamierzają robić coś więcej niż
tylko uczyć na poziomie I-II level. Kurs ma za zadanie wyróżnić te osoby i dać im uprawnienia prowadzenia własnej szkoły kite czy np. kursu instruktora POIK level 1.

Informacje i zgłoszenia prosimy kierować na adres: biuro@poik.pl

Uwaga:
Termin zgłoszeń: 28 sierpnia 2013 !

Więcej informacji: http://www.poik.pl/system_szkolenia_kurs%20POIK%202.htm

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2013, 11:28

coraz więcej kitesurferów - w tym instruktorów w obecnej sytuacji "egipskiej" zastanawia się GDZIE lecieć PO sezonie w PL
kilku mnie pytało o polecenie, rekomendację..

nie dalej jak wczoraj rozmowa z jednym zainteresowanym z OLBRZYMIM kilkuletnim doświadczeniem :

K: - Gdzie polecasz , gdzie można polecieć PO sezonie w PL?
Ja: - Wszędzie! Sporo tego, na stronach IKO wisi pełno atrakcyjnych ofert pracy dla Instruktorów, masz IKO?
K: - Nie , ale mam POiK..
Ja: - Acha.. to nie bardzo..

..z całym szacunkiem - może dla kogoś w PL - to coś znaczy - za granicą niewiele..

peace

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post20 sie 2013, 11:47

Cytowanie samego siebie...samozajebistość level: Dinozaur Kitesurfingu ;-)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2013, 11:56

Kristoff pisze:Cytowanie samego siebie...samozajebistość level: Dinozaur Kitesurfingu ;-)


..współczuję :hand:

..zestawu też :hand: :hand:

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2013, 23:31

To nalezy zebrac sie do kupy i postarac sie by cos znaczylo :idea:

POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 sie 2013, 23:53

Panie Dariuszu

Znaczy w Polsce i coraz większej ilości (stale rosnącej) poza granicami również - trzeba jednak "chcieć wiedzieć".
POIK wbrew pozorom nie spoczął na laurach.

W tej chwili instruktorzy POIK są rozpoznawalni i mile widziani w szkołach (i krajach) z tej listy http://poik.pl/oferty-pracy.htm
jak również w Szwecji a nawet Zanzibarze.

Dodatkowo mogą liczyć na wiele zniżek zgodnie z listą http://poik.pl/znizki.htm

Aktualnie dla instruktorów POIK na ukończeniu jest oferta "za przysłowiową złotówkę" (w odróżnieniu do programu i cen IKO):
- doszkalających kursów z Meteorologii, prowadzonych przez kadrę Uniwersytetu Gdańśkiego
- doszkalających kursów z możliwością zdobycia uprawnień "Wychowawców wypoczynku dla dzieci i młodzieży" oraz "Kierowników placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży"
- kursów doszkalających z Pierwszej Pomocy prowadzonych przez Czerwony Krzyż
- ... kolejne w przygotowaniu

Warto się przyłączyć i coś robić, zamiast kolejny raz być haterem. Czyż nie ?

Pozdrawiamy serdecznie

biuro POIK

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2013, 22:14

POIK pisze:
Warto się przyłączyć


nie nie warto - JA nie widzę w tym ŻADNEJ wartości ..poza nabijaniem kapusty organizatorom :thumb:

peace

POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 sie 2013, 08:20

Dziękujemy za konstruktywną krytykę i oddalamy się liczyć kapustę,
nie mając pewności czy wystarczy jej na podstawowe opłaty związane z funkcjonowaniem Stowarzyszenia.
To wiedzą jednak tylko Ci, którzy robią coś społecznie.

POIK

dzacek
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2013, 17:13
Postawił piwka: 1 raz
 
Post27 sie 2013, 12:21

Na czym polega nadawanie przez POIK uprawnień do prowadzenia własnej szkoły? :)

spomasz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2013, 12:17
Deska: SU2
Latawiec: CABRINHA
Postawił piwka: 1 raz
 
Post30 sie 2013, 12:59

Szkoda że mamy tutaj Takich właśnie DINOZAURÓW POLSKIEGO KITEBOARDINGU....Typowo POLSKIE ! Pokora, szacunek, uznanie dla pracy innych, radość z czyjegość sukcesu...tych pozycji nie znajdziemy w polskim słownictwie i codzienności...

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2013, 02:29

Szkolę lat już kilka, kiedys WS, obecnie tylko KS. Oczywistością jest, że dominująca od lat organizacja w kitesurfingu jest IKO, ma doświadczenie w matodyce szkoleń i ma także doświadczonych examinerów. Nie jest jednak żadna tajemnica poliszynela, że system "shadow" - egzaminu pozostawa sporo do życzenia. Nie jest tez tajemnicą, że 100 razy lepszym instruktorem będzie 'bosman" z bazy który przy życzliwej pomocy kolegów instruktorów przepracuje sam 100 h szkolenia, niż "absolwent" kursu IKO po 3 dniach teorio/praktyki, a na koniec jak i tak będzie baranem, to bez problemu dostanie shadow'a za miesięcy kilka. Miałem okazję zetknąć się z POIK w zeszłym sezonie i moge powiedzieć, że to co robią, w dobrym kierunku idzie i w mojej ocenie w niczym od IKO gorsze nie jest.

pozdrawim

stiv a

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2013, 10:45

spomasz pisze:Szkoda że mamy tutaj Takich właśnie DINOZAURÓW POLSKIEGO KITEBOARDINGU....Typowo POLSKIE ! Pokora, szacunek, uznanie dla pracy innych, radość z czyjegość sukcesu...tych pozycji nie znajdziemy w polskim słownictwie i codzienności...


..szkoda że mamy tutaj anonimowych ujadaczy zza węgła z jednym postem, zalogowanych wczoraj :wink:
POiK różni się w założeniu od PSKite tym, że do PSKite zostali zaproszeni WSZYSCY - włącznie z ..POiKiem :idea:

stiv amoralny pisze: "absolwent" kursu IKO po 3 dniach teorio/praktyki,


...od kilkunastu lat moich obserwacji kursów IKO ITC - nie słyszałem jeszcze o ŻADNYM 3 dniowym kursie :idea:
gwoli ścisłości

i CZYMŻE będzie się różnił "baran" (jak piszesz) po IKO od barana POiKu?

baran jak twierdzisz TY pozostanie baranem, niezależnie czy odbędzie 5cio dniowy kurs IKO czy POiK

z TĄ jednak różnicą - o której pisałem wyżej, że "baran" z IKO dostanie pracę na całym świecie a z POiKiem w kilku szkółeczkach w PL
bo ze Szkół - to chyba DWIE się podłączyły do POiK..

TYLE FAKTÓW..

dzacek pisze:Na czym polega nadawanie przez POIK uprawnień do prowadzenia własnej szkoły? :)


nie sprawdzałem - ale obstawiam, że na OPŁACENIU "licencji" na rok ..+ pewnie spełnieniu jakichś wymagań, choć po liście większości "szkół" POiK - widać, że wymagań IKO nie mieliby najmniejszych szans spełnić..

peace

POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 wrz 2013, 23:17

Panie Darku

POIK różni się od PSKITE dość znacznie. Na początek radzimy zajrzeć do Statutów.
Nie prawdą jest, że do PSKITE został zparoszony POIK - PSKITE zaprosił Piotra Kunysza jako SIGNX a nie jako POIK. Nigdy takiego zaproszenia nie dostaliśmy.

Szkół kite które przystąpiły do POIK jest dużo więcej - do sprawdzenia na www.poik.pl

Szkoły POIK spełaniają wymagania regulaminu szkół POIK. Nie interesują nas wymagania IKO, kórych szkoły w Polsce, zwłaszcza Pana, nie spełniają a mimo to funkcjonują. IKO będą gdzieś daleko nie ma bowiem jak tego kontrolować.
W szkołach POIK pracują instruktorzy, którzy odbyli kurs Instruktorski POIK (kosztujący 1200 pln a nie jak w IKO ponad 3 tyś). W Pana szkole, z licencją IKO, pracuje wiele osób nie bedących instruktorami IKO, nie będących instruktorami wogóle (tzn bez żadnyc uprawnień kite). Jak takie postępowanie ma się do wymagań stawianych przez IKO ?

pozdrawiamy
Biuro POIK

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2013, 11:59

POIK pisze:Panie Darku

pozdrawiamy
Biuro POIK


rozmowę zacznijmy może od końca - od przedstawienia się :thumb: ..Panie Piotrze :idea:

widzę, że zaczynamy od nowa :pray: ..a mi ? się chyba już nie chce.. :hand:


POIK pisze:Panie Darku

Nie prawdą jest, że do PSKITE został zparoszony POIK - PSKITE zaprosił Piotra Kunysza jako SIGNX a nie jako POIK. Nigdy takiego zaproszenia nie dostaliśmy.


a CZYM jest POiK?
czym innym jak nie SIGNX właśnie :idea:
nie czarujmy to innych - mnie się już nie da - KTO stoi za POiK jak nie Piotr Kunysz właśnie i głównie ? :idea: :hand:


POIK pisze:
POIK różni się od PSKITE dość znacznie.


..no jak pisałem, u podstaw leży główna i najważniejsza różnica :
zarówno Donat z Igorem w 2003 jak jeszcze im się chciało na walnym w Juracie - zaprosili WSZYSTKICH
podobnie teraz PSKite zaprosiło WSZYSTKICH - na walnym :idea: - nie prywatnym :hand: - zabraniu, pierwsze co padło - to czy WSZYSCY dostali zaproszenie - i kilka podmiotów jeszcze zostało zaproszonych..
TO JEST PODSTAWOWA RÓŻNICA - nie dająca szans rozwoju POIK'owi ..jednoosobowa inicjatywa bez poparcia środowiska....

POIK pisze:Szkół kite które przystąpiły do POIK jest dużo więcej - do sprawdzenia na http://www.poik.pl


..ja widzę, że tych Szkół od zeszłego roku ..ZNACZNIE ubyło :shock:
czyżby znudziło im się bezsensowne , bezproduktywne opłacanie składek?
dzięki za linka - widzę raptem 10 "szkół"- z czego TYLKO dwie które ..znam :oops: serio :hand:
..a w branży staram się być zorientowany - to świadczy o "poziomie" ..

POIK pisze:
Szkoły POIK spełaniają wymagania regulaminu szkół POIK. Nie interesują nas wymagania IKO, kórych szkoły w Polsce, zwłaszcza Pana, nie spełniają a mimo to funkcjonują. IKO będą gdzieś daleko nie ma bowiem jak tego kontrolować.



..akurat tak się składa , że raptem dwa dni temu ..zakończył się w bazie WAKE.PL Międzynarodowy Kurs Instruktorski IKO ITC :thumb:
a przy jego okazji wizytacja i kontrola z ramienia IKO ..
tak się składa - że dziś rano dostałem raport z tej kontroli, podsumowując:

ITC & School Feedback

"This ITC was big improvement on the last ITC, much more professional...Otherwise, the ITC went well."

..tyle , w temacie kontroli i warunków IKO - mogę zapewnić , że w sezonie 2014 nie będzie w bazie WAKE.PL ani jednej osoby bez papieru IKO
z jednej prostej przyczyny.. od 8miu? lat osobiście mogę nadawać te uprawnienia.. :idea: .a nie robię tego ..gdyż to głównie ...nabijanie kasy organizacji :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..topór wojenny zakopałem już dawno, myślałem, że Pan , Panie Piotrze również :hand:

peace

POIK
Posty: 93
Rejestracja: 07 lip 2011, 15:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 wrz 2013, 11:27

Panie Darku

Wbrew pozorom w działalność POIK angażuje się wiele osób, wiele osób zajmuje się też charytatywnie działaniem biura, bo POIK to nie IKO.
Tak się składa, że mam na imię Kasia choć jesteśmy we dwie http://poik.pl/o_poik_wladze.htm. Ale czy to ma dla pana jakieś znaczenie ?
Proszę wybaczyć, ale na polecenie prezesa nie będziemy z panem polemizować, gdyż jest pan zbyt stronniczy w swoich ocenach - nie dostrzega pan faktów, których jest wiele na http://www.poik.pl oraz naszym fun page na FB, a które czasami trzeba ocenić pozostawiając emocje gdzieś z tyłu. Małymi krokami, ale idziemy do przodu a najważniejsza jest systematyczność i konsekwencja, bo jak mądrze napisał Abraham Lincoln " Idę wolno, ale nie cofam się nigdy".
Na szczęście przybywa nam zwolenników - gratulujemy nowym twarzom w szeregach POIK - https://www.facebook.com/pages/Polska-Organizacja-Instruktor%C3%B3w-Kitesurfingu-POIK/236554823041275, instruktorzy otrzymali właśnie zniżki na kursy w PCK, w maju ruszają darmowe kursy wychowawców kolonijnych a na www przybywa ofert pracy.

Pozdrawiam
Katarzyna
Biuro POIK

ps. korzystając z okazji ze specjalną dedykacją dla pana, słowa Isaaca Newtona " Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, co cały ocean" bo sprawia pan wrażenie osoby, której się wydaje, iż ma już ocean kropli


Wróć do „Praca dla Surfera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości