Planowane zmiany w obrębie zatoki puckiej.

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post14 gru 2013, 09:38

Ci "ekolodzy" to pokłosie nieuków z początku-połowy lat 90-tych. Jak ktoś nie dawał rady gdzie indziej to lądował na ochronie środowiska.
Robią dym, i tworzą sobie stanowiska pracy.
Żeby egzekwować zakaz na zatoce, pewnie z 10 osób będzie na etacie

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post14 gru 2013, 09:47

szed pisze:To jest najlepsze :lol:
http://natura2000.gdos.gov.pl/strona/zarzadzanie-siecia

Obszary Natura 2000 mogą stać się istotnym źródłem dochodu i obiektem rozwoju lokalnego. Dotyczy to głównie takich zagadnień, jak:
rozwój turystyki – obszary Natura 2000 to elementy europejskiej sieci ekologicznej z naukowo potwierdzonym dobrym zachowaniem środowiska naturalnego, a co za tym idzie – miejsca znane w całej Europie, dobre do efektywnego biernego i czynnego wypoczynku, co może stanowić czynnik przyciągający turystów,


Niech to powiedzą tym wszystkim, którzy będą zmuszeni teraz zamknąć swoje ośrodki na Turawie i w innych miejscach Polski, za które wezmą się 'ekoterroryści'.

Sorry za offtop, krótkie zdanie do Turawy, tam chodzi o ochronę błotnisk na których podobno rozmnażają się rybitwy. Jestem ciekaw czy badali to błotko, założę się że jest ono "trochę" toksyczne, przez lata Turawa była zatruwana ściekami z huty, gospodarstw itd, ten cały syf siedzi właśnie w tym błotku

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 10:01

Podejrzewam, że tu tak naprawdę nie chodzi o faunę i florę, błoto, jajka czy inne ptaszyska. Myślę, że powody i priorytety ich działania są zgoła odmienne. Nie będę wdawał się w szczegóły ale przykładów znam wiele na totalnie irracjonalne działania lub ich totalny brak tam gdzie faktycznie trzeba działać. Obserwuję od wielu lat akweny, które aż się proszą żeby wprowadzić na nich przynajmniej zakaz pływania na silnikach (nic więcej), na których ptaków jest od groma, woda jak kryształ ale z roku na rok jest gorzej (rozmawiałem z płetwonurkami) i nikt z ekologów się tymi zbiornikami nie interesuje. Za to potrafią zrujnować taki akwen jak wspomnianą wyżej Turawę. Ciekawe dlaczego? Ciekawe jakie są prawdziwe powody ich działań i wybór terenów? Bo z pewnością nie chodzi o ptaki.

Piotrekb
Posty: 574
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:46
Deska: Squad 5,9/SU2 Prorider
Latawiec: LF NRG 12/ SB 8
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 gru 2013, 12:51

Proponuję aby w trosce o ochronę zwierząt i roślin wszelakich, ludzie przestali jeść, przestali pić wodę, deptać ziemię i zabijać gryzące ich insekty, bo przecież na każdym kroku niszczymy jakieś żyjątka i ingerujemy w środowisko, którego jak się chyba ekoświrom zapomniało :doh: , częścią kur..a jesteśmy!!!
A najlepiej niech gatunek ludzki w ogóle popełni zbiorowe samobójstwo i odda tę planetę szczurom... :twisted:

Ja z zatoki nie zrezygnuję, bo nie mam sobie nic do zarzucenia!!!

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 14:48

Można się wyżalać na forum ale komu to potrzebne i czy cokolwiek to zmieni? Moim zdaniem, wybaczcie, niczego w ten sposób nie osiągniemy.
Bardziej pomocne będzie Wasza choćby obecność na wspomnianym spotkaniu 19 grudnia w UM w Gdynii.
Jak ktoś się przygotuje merytorycznie i zabierze głos to jeszcze lepiej.
Będzie tam przedstawiciel PSKite ale im nas więcej tym lepiej :thumb:
Jeśli Wam zależy na zrobieniu na kimś wrażenia to pora na wyjście z wygodnego świata klawiatury i pokazania się w realnym życiu.
Kto się melduje?

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 15:04

A może pokazałyby się i zrobiły coś dla tego sportu przede wszystkim 'gwiazdy' i 'gwiazdorzy', których się widuje w TV, dają wywiady, wygrywają zawody, wybierają się na olimpiady, itd… Myślę, że miałyby większą siłę przebicie. Tylko pytanie czy im się w ogóle chce i opłaca angażować w takie przyziemne sprawy :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 15:28

szed pisze:A może pokazałyby się i zrobiły coś dla tego sportu przede wszystkim 'gwiazdy' i 'gwiazdorzy', których się widuje w TV, dają wywiady, wygrywają zawody, wybierają się na olimpiady, itd… Myślę, że miałyby większą siłę przebicie. Tylko pytanie czy im się w ogóle chce i opłaca angażować w takie przyziemne sprawy :wink:

Nie mogę potwierdzić jeszcze ale ma być rzetelna delegacja.
Nie zmienia to faktu, że w tym przypadku liczy się, przepraszam za użycie tych słów, jakość i ilość.
Im będzie więcej kajciarzy tym chyba lepiej.
Kto może niech puszcza wici w sieci, FB i innych diabelskich serwisach:
Szanowni Państwo
W ramach prac nad projektami planów ochrony obszarów Natura 2000 w rejonie
Zatoki Puckiej Urząd Morski w Gdyni zaprasza na spotkanie w sprawie sprecyzowania zapisów planów w zakresie poruszania się jednostek motorowych po wodach Zatoki Puckiej wewnętrznej. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni (świetlica) dnia 19 grudnia o godz. 12 i będzie miało charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Projekty zapisów działań ochronnych w ramach programów zarządzania dostępne są na stronach:
http://www.umgdy.gov.pl/pium/fundusze/p ... aig7x02a51
Lub
http://www.im.gda.pl/zaklad-ekologii-wo ... /materialy

Serdecznie zapraszamy.
Z uszanowaniem
Monika Zakrzewska
St. specjalista ds. obszarów Natura 2000
Urząd Morski w Gdyni

paukwi
Posty: 38
Rejestracja: 19 sie 2009, 22:34
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post14 gru 2013, 19:34

Nie będę wsadzał kija w mrowisko , ale Polak jak to Polak ,kiedyś popłynęły wielkie pieniądze z unijnych środków na tzw. "Projekt 2000" . Rok 2014 to rok rozliczeń , co zostało zrobione,G...O ,i to cały problem , teraz na wariata trzeba pokazać ,że pieniądze przeznaczone na ten cel zostały trafnie zagospodarowane :doh:

suburban kite
Posty: 223
Rejestracja: 07 cze 2011, 12:53
Deska: Czarna jak węgiel
Latawiec: Rhino 2005
Lokalizacja: Polaris
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2013, 00:28

I tak na tych rewach nasrane było po kostki guano a woda do okoła mocno toxyczna... Półwyspu dla nas nie zamkną. Propaganda jacy to jesteśmy eko w Polsce... I dobrze bo skoro unia tak nakazuje to jesteśmy co nie ? Ja jestem :)

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post15 gru 2013, 10:01

Ci ornitolodzy, to odłam zielonej bandy ekoterrorystów, żerujących na pierwotnej idei ochrony przyrody. Szybko się nauczyli czerpać z tego wymierne zyski, najczęściej pochodzące z funduszy unijnych, ale często również z haraczu, okupu, który musi zapłacić inwestor lub przedsiębiorca, aby według chorego prawa, uzyskać zgodę organizacji nawet jedynie z nazwy ekologicznych.
Zielona banda z frazesami pełnymi troski o środowisko, żeruje na ludzkiej naiwności i działa według wzorców dzisiaj już nie popularnej czerwonej bandy, która w poprzednim stuleciu rozkwitła w imię obrony ludzi pracy, wzbudzając krwawe rewolucje i wojny. Często czerwoni dzisiaj stali się zielonymi, jak niejaki Joshka z sąsiedztwa, z przeszłością terrorystyczną, dzisiaj jest wśród rządzących.
Dzisiaj na fali są ornitolodzy, działają wszędzie, według prostego schematu. Wyszukują miejsce, do niego z Wikipedii dopasowują jakiś gatunek, który będą sobie tam chronili i ślą projekt do UE o przydział kasy na jego realizacje. Daje to strumień pieniędzy na wiele lat, do dyspozycji wąskiego grona inicjatorów "projektu". Na pewno kupią sobie wypasione motorówki, aby dopilnować zakazu używania silników ( kupię sobie karabin i będę walczył o pokój).
Na śródlądziu spuszczają wodę, aby odsłonić żerowiska dla ptaków wędrownych, ale jak w kiedy tym roku powracające bociany zastały Polskę zasypaną śniegiem, to przez dwa tygodnie dokarmialiśmy je ze znajomymi, a żaden ornitolog nie zainteresował się kolonią ponad 100 bocianów koczujących w lesie nieopodal wysypiska śmieci. Za własne pieniądze objeżdżając pobliskie rzeźnie i sklepy, sami kupiliśmy ponad 100 kg mięsa i ani przez chwilę nie pomyśleliśmy o sobie jako o ornitologach czy obrońcach przyrody.
Inny przykład działania bandy to haracz jakiego zażądali ornitolodzy z tytułami profesorskimi, od elektrowni, która aby poprawić sprawność bloków, chciała spiętrzyć wodę na Wiśle o 20 cm, na co musiała uzyskać ich zgodę. Nie było dla nich kasy, nie ma zgody, elektrownia spala więcej węgla i jest ekologicznie.
Pora aby wreszcie do społeczeństwa dotarło, że wyrosła banda, która wykorzystując ekologiczne hasła, żeruje na ludzkiej naiwności i cynicznie wykorzystuje to do uzyskiwania wymiernych korzyści materialnych.
Po zamknięciu Zatoki przyjdzie kolej na Bałtyk, na którym będą odbudowywali populację wielorybów. Materiał genetyczny nie dawno zdobyli.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2013, 11:21

Żal to wszystko czytać ... naprawdę. Chyba tylko polacy potrafią tak nasrać we własnym domu. Tym bardziej żenujące jest to że nam wszystkim powinno zależeć na ochronie naszych dóbr mórz i jezior bo dzięki nim ten sport istnieje. Większość z was dała się ponieść medialnym manipulacją i teraz plujecie na ekologów. Żałość i wstyd.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2013, 12:01

No to tutaj masz realne skutki (nie medialną manipulację) działalności ekologów w ramach programu Natura 2000 na śródlądziu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I taki cytat ze strony (http://natura2000.gdos.gov.pl/strona/natura-w-turystyce) idealnie pasujący do krajobrazu :D

Biorąc pod uwagę fakt, iż obszary Natura 2000 powoływane są w celu ochrony cennych siedlisk i gatunków, można z całą pewnością stwierdzić, że wizyta w wielu z nich zaowocuje silnymi przeżyciami o charakterze przyrodniczo-estetycznym.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post16 gru 2013, 12:30

Smokie pisze:Żal to wszystko czytać ...

Nie żebym się czepiał, ale czy jesteś w jakiś sposób powiązany z ekologią (praca, przynależność do jakiejś organizacji, hobby)? Pytam, bo od jakiegoś czasu czytając Twoje komentarze na KF dochodzę do takiego wniosku.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2013, 12:31


Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post16 gru 2013, 13:04

Smokie pisze:Żal to wszystko czytać ... naprawdę. Chyba tylko polacy potrafią tak nasrać we własnym domu. Tym bardziej żenujące jest to że nam wszystkim powinno zależeć na ochronie naszych dóbr mórz i jezior bo dzięki nim ten sport istnieje. Większość z was dała się ponieść medialnym manipulacją i teraz plujecie na ekologów. Żałość i wstyd.

Z cały szacunkiem, ale wątek o ornitologach i bocianach, o haraczu dla profesora za zgodę na inwestycje, o dewastacji życia w zbiornikach na śródlądziu to pisałem z autopsji, a nie na podstawie manipulacji medialnej.
Ochrona środowiska jest mi bliska, a nawet zajmowałem się zawodowo systemami związanymi z tematem w połowie 90-tych , zanim na dobre trafił do Polski.
Tak jak wszędzie gdzie są duże pieniądze, pojawiają się także patologie i ludzie posługujący się chwytnymi hasłami, manipulujący społeczeństwem, którym chodzi o wyłudzenie kasy, a szczególnie teraz kiedy tej unijnej jest na prawdo dużo.
Śmieci segreguję od nie wiadomo kiedy, nigdy nie wyrzucałem do lasu, a po co tygodniowych weekendowych wypadach na Mazury wszystkie zabieraliśmy ze sobą do Warszawy w nadziei, ż tam zostaną najlepiej zutylizowane. A w domu mam miejsce połączone z oczyszczalnią ścieków.
Trochę więcej wiary w Polaków, szczególnie w tych z KF
Pozdrawiam.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości