Kasprowy

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 13:54

No i usłyszałem przed chwilą w Trójce o tym, że chłopaki się rozkładają na szczycie i tak sie zastanawiam czy nie ma problemu, że to Park Narodowy, czy trójka jakoś to załatwiła a później będą problemy, czy może jednak nikomu to nie przeszkadza i rzeczywiście z kitem na Kasprowy można się wybierać :?: Coś wiecie :?: Próbowaliście :?: Jeśli tak to może być niezły spocik :think:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 14:19

nie byl bym przekonany ze to dobry spocik, ale sprobowac zawsze mozna.
a oni na goryczkowej sie rozkladali czy na gasiennicowej?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 14:22

No właśnie nie usłyszałem. Ale mówili, że jest bardzo przyjemnie, że sądobre wiatry bo tworzy sięlokalna termikna... Ja wiem,że w radiu to zawsze powiedzą, zę jest super i w ogóle zaj... ale można spróbować. Tak naprawdę korci mnie jakiśspocik pagórkowaty, a tutaj nic w okolicy nie ma :(

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 14:42

Marne szanse. Byrcyn rządzi! Przez łachmyte nie można zmodernizować "srebnych"puszek na Kasprowy. Blokuje każdą inicjatywę, PKL i TDT (mój chlebodawca) zmaga się z Jegomościem od lat. Nie ma gadki- "Są zasady"-tak wciąż mówi.
http://www.ezakopane.pl/tygodnik.php?za ... sci&nr=768

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 14:51

a co Ci da modernizacja kolejki? to ze bedziesz stal w kolejce do krzeselek? ja juz wole oldschoolowa puszeczke i nocowanko w murowancu i jazde non stop.. pozdro

a kite'a wysoko w Tatrach w tym roku nie odpuszcze :twisted:

a i w okolicy cos jest i to calkiem niedaleko :wink:

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 15:43

"a ja juz wole oldschoolowa puszeczke i nocowanko w murowancu i jazde non stop.. pozdro"

Zgoda, ale Dopelmayer chciał posiać kilka 4osobowych krzeseł ale nie mogl bo 180/h. Twoja frajda to nie wszystko.
Cudnie jest-tyle, że ciut by się usprawniło gdzieniegdzie.
To ze strony PKL:
Zdolność przewozowa 180 os/h
Kolej kursuje co 10 minut, wagon zabiera jednorazowo 30 osób, czas jazdy koleją 20 minut.
Przy zakupie biletów powrotnych (do góry i w dół) przewidywany czas pobytu na Kasprowym Wierchu 1 godzina 40 minut.
PROMOCJA DLA NARCIARZY!!!
Karta dzienna + bilet na Kasprowy Wierch
(dni powszednie) 90 zł
Karta dzienna + bilet na Kasprowy Wierch
(sobota, niedziela, święta) 97 zł
Nie chodzi, że rozbój-ale nawet kicha za żenade.
Panu Byrcynowi życzymy zdrowia i rozsądku w 2006.

Włodar
Posty: 435
Rejestracja: 28 lut 2005, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 18:19

maciekt1000 pisze: Blokuje każdą inicjatywę, PKL i TDT (mój chlebodawca) zmaga się z Jegomościem od lat. Nie ma gadki- "Są zasady"-tak wciąż mówi.


Maciek, chodzi Ci o Gubałówkę, czy o kolejkę na Kasprowy? A propos Gubałówki to przeczytaj sobie najpierw artykuł w Polityce sprzed dwóch tygodni "Byrcyn znowu wyrcy". On doskonale pokazuje, że nic na świecie nie jest tylko czarne albo tylko białe. Byrcyn ma swoje racje, gdyby był tylko zwykłym gnojem, sądy nie przyznawałyby mu racji.

Co do kolejki na Kasprowy to akurat tutaj nie mam zdania wyrobionego. Zgadzam się z argumentami przyrodników TPN dotyczącymi wpływu zwiększonego ruchu na faunę tatrzańską. Znowu pytanie tylko jak daleko powinien sięgać kompromis pomiędzy interesami społecznymi, a utrzymaniem równowagi biologicznej. Wiem że przyrodnicy najchętniej pozamykaliby parki i nikogo nie wpuszczali, oni zupelnie nie kumają interesu społecznego ale często nie można im racji odmówić.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2006, 20:43

maciekt1000 pisze:...ale Dopelmayer chciał posiać kilka 4osobowych krzeseł ....


Dopelmayer to co najwyzej mogl wypusic ze swojej fabryki te cudenka :wink:

Włodar pisze: Znowu pytanie tylko jak daleko powinien sięgać kompromis pomiędzy interesami społecznymi, a utrzymaniem równowagi biologicznej ?


I tu moim zdaniem pies jest pogrzebany...
Zastanowcie jesli by dostawic jeszcze ok 4, 5 nowych krzesel plus wymiana starego goryczkowego + wymiana glownej kolejki to jaki by to mialo wplyw??
Mozna nazwac to jedynie dewastacja środowiska naturalnego.
Nasze prawodawstwo jasno określa jakie tereny są Parkami Narodowymi i co w nich wolno, a czego nie wolno. Nad kompromisem mozna by sie moim zdaniem zastanawiac w jednym przypadku. Jesli granice TPN zostaly by zmienione. A do tego nie dojdzie z przyczyn oczywistych.
Jasne ze zajebiscie by sie musialo jezdzic w Swinskim kotle gdyby byly tam jeszcze 2 krzesla, ale logicznie myslac mozna tez dojsc do wniosku ze bylo by to tez dosyc niebezpieczne juz przy 3 stopniu zagrozenia lawinowego.
Dlaczego? , moze innym razem bo wlasnie musze wychodzic ;) pifko czeka :lol:

Awatar użytkownika
Asia góralka
Posty: 151
Rejestracja: 14 paź 2005, 15:45
Deska: Nobile
Latawiec: Wainman, Best
Lokalizacja: Berlin / Nowy Targ
 
Post17 sty 2006, 00:50

Hello,

o ile wiem, Mr. Byrcyn conajmniej od 2 juz lat nie jest szefem Tatrzanskiego Parku Narodowego.

Nawet dla "miejscowych" jest wysoce niezrozumialy sposob dzialania Parku w sprawie kolejki i wyciągów. A dochodzi do tego fakt, ze na Gąsienicowym, ktory jest krotszy, dziala kilkuletnia (=nowa) 4-osobowa kanapa, podczas gdy na Goryczkowym - dalej tylko stare, zardzewiale 2-osobowe krzeslo. Ze o samej gondolce nie wspomne, bo jej stan mnie przeraza...dlatego zawsze wychodze tam pieszo :cry:

Widziałam kiedys w zimie glajciarzy na Kasprowym. Nie wiem czy straznicy przyrody mieli cos przeciwko ich wtargnieciu w strefe powietrzna parku...moze po prostu nie zdarzyli ich zatrzymac :wink:

A swoja droga, ktos sie wybiera po 25.01 ?

pzdr,

Awatar użytkownika
niebrzydki
Posty: 158
Rejestracja: 16 maja 2004, 17:11
Lokalizacja: Sopot; Małe Morze
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2006, 01:46

Witam i potwierdzam ze Kasprowy "rozdziewiczony" :)
Dzisiaj bezposrednio po krotkim wywiadzie w progr. 3(ktory to slyszeliscie) okolo godziny 14, rozlozylem sie ze sprzetem (RRD Type 7, 15m2) w kotle Goryczkowym.
Wialo slabo ale 1h udalo sie pojezdzic bez zadnych problemow.
Mam filmik, wiec jak bede mial mozliwosc to wrzuce.
"Ludzi" Byrcyna nie bylo i mam nadzieje ze nie bedzie, a jak beda to sie bede martwic ;), TOPR jest "przychylny"
Akcja na Kasprowym zwiazana jest z eventem "Zywiec na Sniegu" ktory odbywa sie w kilku miejscowosciach na poludniu Polski (Karpacz, Szklarska,Zieleniec,Szczyrk,Szczawnica,Krynica i Zakopane)
Dzialamy od 13 do 29.01 jako tzw. Action Team Żywiec ;)
Ale wracajac do tematu SK na Kasprowym to plan jest taki, ze o ile oczywiscie pogoda pozwoli to codziennie chcemy pojawiac sie przed poludniem okolo godz. 11 na polanie Szymoszkowej (po lewej stronie od wyciagu) a po poludniu oklo 14 w kotle Goryczkowym.
Wieczorem natomiast zapraszam do namiotu Zywca na Rowni Krupowej Dolnej (koncerty, konkursy, projekcje filmow, muzyka itp)
Do zobaczenia!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2006, 07:44

Mamy nową Polską firmę kite'ową :?: ;)

Włodar
Posty: 435
Rejestracja: 28 lut 2005, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2006, 10:22

Zajrzałem właśnie do Biuletynu Informacji Publicznej TPN, znajdują się tam różne dokumenty, m.in. rozporządzenie dyrektora TPN, z 30 listopada 2004, dotyczące ruchu pieszego, rowerowego oraz uprawiania narciarstwa na terenie TPN. Jak widać po samym tytule sprawa paralotniarstwa ani tym bardziej snowkitingu nie jest tutaj poruszana. Myślałem, że może coś w tym tekście jest napomknięte, ale nie znalazłem niczego. Na stronie głównej TPN, pod menu Turystyka znajduje się nawet zakładka Lotniarstwo, ale jest pusta. Podejrzewam, że problemu z paralotniami tam nie ma. W statystykach na temat turystyki w Tatrach wspominają nawet o uprawianiu paralotniarstwa. Chociaż pamiętam, że jeszcze kilka lat temu TPN z paralotniarstwem jakiś problem miał, naprawdę nie wiem o co mogło chodzić. Chyba teraz trochę zluzowali.
Podejrzewam, że na trasach wyznaczonych dla uprawiania narciarstwa na terenie TPN, nie będzie żadnego problemu ze snowkitingiem, no i straż parku nie będzie się czepiać. Chociaż jak ktoś miałby ochotę to mógłby pogadać ze strażnikami parku albo nawet kopsnąć się do siedziby TPN.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2017, 10:21

Wiem, wiem złota łopata, ale czas na Snowkite ! Planuję wybrać się w ten weekend ze szmatką na Kasprowy - orientujecie się jak tam z legalnością takiego przedsięwzięcia ?

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2017, 13:37

Pewnie tak samo jak w innych Parkach. Możesz się poruszać tylko po wyznaczonych szlakach

visiton
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:21
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2018, 21:25

A w tych regionach to nie ma przypadkiem zagrożenia lawinowego?


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron