Marek Rowiński: aktualności na moim blogu

Nowy dział z blogami użytkowników kiteforum.
Popularne: Red Sea Zone | Kite-way | Jovi Travel |
Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post29 maja 2013, 12:21

Tytułem wstępu:
Cześć!
Zaczął się sezon i w końcu wszystko układa się w sensowną całość. Dużo się ostatnio dzieje, co próbuję uwiecznić jakoś na blogu. I tak pomyślałem, żeby stworzyć ten jeden wątek, w którym będę pisał, gdy pojawi się u mnie godny uwagi update. Jak dotąd umieszczał posty jedynie na facebooku i (przez to że mam tak mało znajomych :( ) oglądalność nie była zbyt porażająca. Teraz wszystko będzie w jednym miejscu, także mam nadzieję, że ten wątek fajnie rozwinie się przez wakacje.
Zapraszam:

http://marekrowinski.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 09:27 przez TrueKejner, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post29 maja 2013, 12:24

I tak na pierwszy ogień dla tych co nie czytali mam moją relację z forda:
http://marekrowinski.wordpress.com/2013 ... eek-after/

plus fajny filmik (w końcu z ujęciami w butach) od Rafała Zielonki- też w posta wrzuciłem:
http://marekrowinski.wordpress.com/2013 ... not-vodka/

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2013, 13:08

:shock: :shock: :shock: Zerknijcie na bar i ręce na 2:07 :idea: :idea:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2013, 13:52

Crazy Horse pisze::shock: :shock: :shock: Zerknijcie na bar i ręce na 2:07 :idea: :idea:


..w 2:07 to jest chyba Marcinek, z R2B

a Ty chyba piszesz o Marku z 2:12 ? - dobre :clap: ..widać zajawa kipiała, i automatyzm się włączył, nie od dziś wiadomo że Mareczek się w tańcu nie obcyndala :hand:

peace

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post07 cze 2013, 19:59

jest video z Tarify. szalonych tricków tam nie ma za bardzo ale jak na moją formę po kontuzji (kończyłem rehabilitację zaraz przed wyjazdem) i ogólnie ilość czasu spędzonego na wodzie jest całkiem ok. a nawet jeśli tricki nie są ekstra to na pewno edit (przynajmniej mi) przypada do gustu. całkiem fajny klimacik.
miłego oglądania:

phpBB [video]

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2013, 11:58

TrueKejner pisze:jest video z Tarify. szalonych tricków tam nie ma za bardzo ..



nno nie urywa, jak na Ciebie - brak obecnej kociej mocy :twisted:

peace

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post19 lip 2013, 20:47

Wrzuciłem jeden updacik z editami z Forda, ale te już chyba wszyscy widzieli.

Za to nikt jeszcze nie czytał mojego tekstu o ostatnich zdarzeniach: jest trochę komentarzy o zawodach i trochę takich przemyśleń "ogólnych". Ostatnio była mowa na forum o tych "mych i onich". Część mojej historii jest tu akurat w klimacie, bo ostatnio przyjąłem kiteloopa w głowę- zaskakujące jak lajtowy w skutkach był strzał, po którym nie czułem połowy twarzy (jest fota). No i również w związku z tym foty mało urywające, bo robione, tak "przy okazji". A miała być sesja zdjęciowa w poniedziałek.

http://marekrowinski.wordpress.com/2013 ... t-to-make/

Obrazek

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2013, 22:13

Kombinierki z tego zestawu chyba najbardziej lightowe. W mazak konkretnie dostałeś, dobrze że uszy całe, a sesja foto nie ucieknie :)

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post27 lip 2013, 16:27

ostatnio powstał nowy dział na kiteforum, także jeżeli ten wątek bardziej tam pasuje można go przenieść. W sumie sam nie wiem czy nie powinien zostać na głównym bo na blogu oprócz relacji z wyjazdów ląduje dużo innych rzeczy jak edity, teksty o zawodach itd.

teraz jesteśmy w końcu w Turcji i wrzucam kilka pierwszych fotek (chciałem zrobić przynajmniej z gopro ale przestało działać).
mam nadzieję że uda się zrobić sporo dobrych zdjęć z wody, a może nawet nakręcić jakiś szybki edit.
ulokowaliśmy się w jednej bazie, gdzie akurat mają kajty cabrihny i slingshota, więc bardzo fajnie nas tu przyjęli i pewnie z nimi uda się nakręcić trochę ujęć.
Dzisiaj była prognoza na windguru więc wyszło, że jest totalna kicha z wiatrem. Zazwyczaj windguru nie pokazuje więcej niż 5 wezłów i wtedy dopiero zaczyna działać super termika, która rozwiewa się do 16/18 wezłów. Generalnie pływanie na większych latawcach. Jedyne na co trzeba uważać to bardzo ostre krzaki, w które wszyscy wpadają i dziurawią sobie kajty. Ja dzisiaj zacząłem dzień od zaklejania tuby w trzynastce.

Poza tym jest świetnie. Spędziliśmy na razie mało czasu na wodzie, ale idzie nam bardzo dobrze i czuję, że zrobimy tu całkiem zacny trening.
pozdro!

tu jest link do wpisu na blogu i fotek:
http://marekrowinski.wordpress.com/2013/07/27/turkey/

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post12 paź 2013, 11:11

Obrazek

"parę słów o Praso: było naprawdę mega, szkoda tylko, że na tydzień. Gdyby nie poprawki wróciłbym pewnie z lepszym materiałem. Co do filmu zajmie nam on trochę czasu, bo będzie to trochę inny rodzaj produkcji niż większość editów z Polski (piszę że z Polski, bo już podobne filmy się pojawiały ale na naszym podwórku nikt jeszcze czegoś takiego raczej nie robił- będzie ciekawie!)"

link do wpisu i galerii z wrześniowego wyjazdu:
http://marekrowinski.wordpress.com/2013 ... up-prasso/

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post27 lis 2013, 09:02

Ok, no to się zaczyna. Oficjalnie ogłaszam zajawę na mój nowy film! Pracujemy cały czas nad nim razem z Radkiem, ale mamy mało wolnego czasu i jest jeszcze dużo do zrobienia więc trochę to pewnie potrwa. Chciałbym z tym wyrobić się do połowy grudnia. Przez następne tygodnie będę wrzucał od czasu do czasu teasery żebyście nie zapomnieli co się święci, hehe.

Obrazek

myślę, że jak uda nam się to złożyć tak jak planujemy, to będzie idealny świąteczny prezent dla wszystkich zainteresowanych fristajlem u nas w kraju. No i dobre wspomnienia dla tych, którzy brali udział w tej historii.
wpis na blogu:
http://marekrowinski.wordpress.com/2013 ... irst-info/

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post19 kwie 2014, 11:20

kolejny update.

po zimowej przerwie w pływaniu znowu poleciałem do RSZ przykatować trochę przed sezonem. Będę musiał się trochę wpływać w nowy sprzęt bo przywiozłem ze sobą secik Chaosów 2014 i nowe prototypy od Su-2 które wyglądają po prostu kosmicznie. Z resztą latawce na żywo też robią spore wrażenie. Nie mogę się już do czekać pierwszej sesji. W El Gounie jest strasznie ciepło (prawie 30 stopni w dzień teraz) i wygląda na to że szykuje mi się ostre 2 tygodnie pływania.
Dodatkowo mam oczywiście ze sobą mp3 do wody ze świeżą playlistą także mogę samemu pływać sobie bez nudy i porządnie rozgrzać się przed sezonem. Szkoda, że nie ma ze mną reszty ekipy, ale trochę rozjechaliśmy się ze względu na inne plany. Młody był na zawodach we Francji a Maciek prowadzi teraz procamp na Sardynii. No i cóż mi pozostaje tylko mordować tu na wodzie ile się da.

Obrazek

Jakoś miesiąc temu przeszedł wniosek o zmianę zasad freestyle w zawodach i w tym sezonie będziemy mieć ocenianych tylko 5 tricków, co umożliwi rywalizację dla większej grupy osób (wystarczy nauczyć się dobrze te 5 manewrów i można sobie całkiem godnie popływać w heatach). Oprócz tego ta zasada ma też uzasadnienie w tym, że czasem w Polsce "delikatnie" brakuje wiatru i zrobienie 7 tricków w skróconym heacie jest po prostu niemożliwe. Podsumowując wygrywa JAKOŚĆ vs ILOŚĆ.

No i tak w związku z tymi zmianami spróbuję przyszykować kilka dobrych bangerów na zakończenie heatów żeby się to ciekawiej oglądało.

Obrazek

wesołych świąt

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post25 kwie 2014, 19:44

wrzucam kolejny update z El Gouny. ostatnio grubo ciśniemy cabel i kurczaka z ryżem. Tutaj jest po prostu świetnie. Jutro wraca wiatr, więc będzie znowu zmiana profesji na kitesurfing.
link do posta:
http://marekrowinski.wordpress.com/2014 ... -el-gouna/
pozdros

Obrazek

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post25 kwie 2014, 19:49

co do wyciągu (chodzą słuchy że dobrą manierą jest robienie takich jak poniższa recenzji):

śliskość: 6/10
twardość wody: 7/10
kąty: 6/10
sprężystość 8/10
przeszkody ogólnie: 7/10
lewa noga: 9/10
prawa noga: 7/10
kibel: 9/10

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2014, 20:05

kibel podnosi punktację overall o 0,5 punkta ;)!

prawa noga 9/10, lewa 7/10
ilość wielorybów na spocie 5/10
muszle i ślimaki na przeszkodach 7/10
czop w skali ostródzkiej 6/10
morska woda na wyciągu 7,5/10
możliwość nauki języka rosyjskiego 8/10

+ sałatka i kurczak z cebulą 10/10!

od jutra windy at last ;)


Wróć do „Kite Blogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości