Best Waroo ,czyli o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad WN

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Gość
 
Post06 lut 2006, 16:52

W tą sobotę na mega spocie w Miechowie miałem możliwość poujeżdżania nowego latawca typu Bow Best WAROO 06 w rozmiarze 9m.Dla mnie ciekawe i ekscytujące wydarzenie o tyle że wcześniej próbowałem 12m Bowa innej znanej marki :wink: i nie byłem jakoś szczególnie zachwycony ,a oWaroo Besta czytałem wiele pochlebnych recenzji np na kite-surf.com i ciekaw byłem czy to prawda czy tylko marketingowy bełkot.
Oczywiście ten mini test należy uznać za niepełny ponieważ odbył się w warunkach śniegowych a nie wodnych .(trochę inna specyfika ,inna siła wiatru
potrzebna do napedu ..itp..)
Pierwszy rzut oka na latawiec i zauważamy bardzo uproszczoną uprząż ,żADNYCH BLOCZKóW przy barze :shock: ,BARDZO CIENKIE TUBY poprzeczne i główna,wszystko sprawia wrażenie pewnej przejrzystośći i klarowności.
Zachowanie w powietrzu :PLUSY: sporym szokiem dla mnie było to że kite prowadzi się właściwie tak samo jak Clasik-shape :shock: ,po tak dziwnym i nietypowym ksztalcie spodziewalem się zupełnie czego innego(wg mnie to spory plus,ponieważ nie trzeba się jakoś dramatycznie przestawiać),sily poprzeczne na barze bardzo małe,kiteloopy o bardzo małym promieniu i przy tym nie wyrywa rąk ze stawów,siły na barze regulujace moc dosyć duże ale na absolutnie akceptowalnym poziomie,kite idzie ostro i lekko do wiatru bez nadmiernego zapierania się kopytami,no i kolejny szok :shock: odpuszczanie szkwałów -absolutnie niewiarygodne :shock: :shock: :shock: właściwie nie ma takiego szkwału którego nie można by odpuścić ,to tylko kwestia długości Twoich rąk :wink: po prostu przy maxymalnym odsunieciu baru od siebie moc latawca spada prawie do zera(choć ja nie mam aż tak dlugich rąk :roll: ),z plusów można jeszcze wymienić barzo dobre wstawanie z wody(upsss ze śniegu) jeszcze nie wiem dokładnie na czym to polega i dzialałem trochę intuicyjnie ciągnąc za jedną z linek i latawiec wstawał chętnie bez protestu :lol: .Wypuszczenie baru calkowicie z rąk powoduje że kite opada do okna wiatrowego prawie bez mocy,ląduje i czeka cierpliwie na komendę.Podejrzewam że Bow Waroo poprzez swój ogromny zakres może na luzie zastąpić dwa latawce clasik shape.

MINUSY: jak dla mnie (mam dlugie rece ale nie ja u goryla)za długa linka depowera- do moich parametrów o jakieś 5-6cm(choć wielki problem to nie jest ,gdyż mozna bez kłopotu ją wyregulować),kolejny minus jaki zauważyłem że przy jakiś bardzo niesprzyjajacych warunkach ,pewnej nonszalancji i braku koncentracji można doprowadzić do przewinięcia się uprzęży latawca :cry: .Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ,gdyż po wcześniejszych doświadczeniach z pewnym Bowem byłem dość sceptyczny do tej koncepcji(skomplikowane uprzęże,bloczki przy barze opóźniające reakcję kita), doceniałem jej zalety ale widziałem też że jest wiele do poprawienia.na tym przykladzie widać jakiego postępu w latawcach można dokonać przez pół roku o premiery Bowów.

Charakterystyka skoków:technika skoków prosta i z grubsza podobna do C-shape,ale hang time na życzenie niewiarygodny :shock: ten latawiec nie lata ,on SZYBUJE .Parabola lotu bardziej jak w rzucie oszczepem niż w strzelaniu z mozdzieży(jak np Mach 3 F- one); kwestia gustu choć ja wolę to drugie.

Reasumując tak jak do tej pory kręcilem nosem na Bow'y to po tym "pływaniu"chyba czas to skorygować...nikt, żaden auorytet ani mistrz nie przekonałby mnie tak skutecznie jak własnoręczne wypróbowanie .

PS:testowane były też YARGA I YARGA PRO 06 13m i jak znajdę chwilkę to też coś naskrobię :doh:

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2006, 16:54

te radosne wynurzenia ,jam ci je napisał :oops:

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 lut 2006, 17:07

Fajne.

ALE: czemu, to jakos czesto u niektorych osob zauwazam,
nie piszecie co to dokladnie za firmy, modele byly ktore wam sie nie podobaly, lub tez byly zle.
Mozna sie domyslec (chyba w zeszlym roku byl tylko jeden bow???), ale osoby ktore nie az tak mocno siedza w temacie
(jak np. ja, nie jestem w 100% pewnien czy rzeczywiscie byl tylko jeden bow??) nie koniecznie wiedza ktora firme ma sie na mysli...

Przeciez to nie sa teksty sponsorowane,...... chyba ze sa ;-)

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2006, 18:39

MArcin Behrens pisze:
Przeciez to nie sa teksty sponsorowane,...... chyba ze sa ;-)


tekst ten jest sponsorowany i to 100% ;dostałem za niego od chlopaków z New Wave :
cztery kawalki linki spectra (dwa z pętelką i dwa z uszkiem),niechciany i nielubiany fragment depoweru,suchego(wczorajszego) pączka i cocacolę bez gazu a także dwa skasowane bilety MPK. :wink: :hand:

Awatar użytkownika
sampan
Posty: 518
Rejestracja: 30 kwie 2004, 19:19
Lokalizacja: Raszyn-walczy!
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2006, 19:38

Hej GURU znajdź trochę czasu na te Yargi, relacja z bowa bardzo ciekawa :!: Gdzie będzie szansa wypróbowania tego sprzętu przed sezonem letnim?
Pozdroo

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2006, 21:08

Anonymous pisze:.Parabola lotu bardziej jak w rzucie oszczepem niż w strzelaniu z mozdzieży(jak np Mach 3 F- one); kwestia gustu choć ja wolę to drugie.

:


MALOWNICZE porównanie :thumb:
też wolę moździeż :wink:

w ogóle mam IDENTYCZNE spostrzeżenia a propo BOW
chetnie przelatam WAROO
bo narazie za BOWami nie przepadam..
i też chetnie się "zdziwię"

pzdr

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lut 2006, 08:22

Fajna recenzja. Musze wreszcie spróbować bow'ów, bo jeszcze mi się nie udało. Natomiast to porównanie do oszczepów i moździerzy dla mnie jakoś mało czytelne ... Ale jeszcze wcześnie jest więc może wolno myślę ;)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post07 lut 2006, 08:46

<porównanie do oszczepów i moździerzy >
Dla mnie bomba .Oddaje istote :twisted:

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lut 2006, 11:33

sampan pisze:Hej GURU znajdź trochę czasu na te Yargi, relacja z bowa bardzo ciekawa :!: Gdzie będzie szansa wypróbowania tego sprzętu przed sezonem letnim?
Pozdroo


trochę improwizuję i być może trochę "szyję",ale myślę że około marca /kwietnia lokalni wymiatacze Besta dorwą te latawce w swoje łapy i po wczesniejszym umówieniu można będzie "przelatać" nowe zabawki dla dorosłych(w końcu kwiecień to juz sezon w pełni),poza tym bedzie też prawdopodobnie organizowany w podobnym czasie wyjazd testowy Besta "w ciepłe"np do Egiptu ,czego sobie i Wam życzę. :hand:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2006, 18:29

Ok więc pytanie się nasuwa.
Jak obciążenia na barze Crossbowa mają się do Waroo??
Tak na chłopski rozum bloczki zastosowane w bołach kabriny, nesza, slingszota i innnych ma na celu zmniejszenie obciążeń?? Mylę się??
Na kiteforum.com był taki topik jak zmniejszyć jeszcze obciążenia w krosbole przez zastosowanie dodatkowego bloczka przy uzdzie. Ktoś coś próbował robić w tym temacie jakies poprawki, zmiany?

Awatar użytkownika
123
Posty: 223
Rejestracja: 08 lis 2004, 12:11
Lokalizacja: Malbork
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 lut 2006, 19:13

mylisz się.
bloczki służą do zwiększenia zakresu regulacji, co pociąga za sobą zwiększenie obciążeń

Awatar użytkownika
123
Posty: 223
Rejestracja: 08 lis 2004, 12:11
Lokalizacja: Malbork
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post13 lut 2006, 19:17

mylisz się.
bloczki służą do zwiększenia zakresu regulacji, co pociąga za sobą zwiększenie obciążeń

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lut 2006, 18:46

123 pisze:mylisz się.
bloczki służą do zwiększenia zakresu regulacji, co pociąga za sobą zwiększenie obciążeń


...no brawo, dokładnie tak jest :thumb:
..dla ułatwienia dodam że cały czas rozmawiamy o bloczkach przy barze. :!:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post15 lut 2006, 20:01

GURU 10.5 pisze:
123 pisze:mylisz się.
bloczki służą do zwiększenia zakresu regulacji, co pociąga za sobą zwiększenie obciążeń


...no brawo, dokładnie tak jest :thumb:
..dla ułatwienia dodam że cały czas rozmawiamy o bloczkach przy barze. :!:


Czy to oznacza, że Waroo np. 12m2 ma mniejszy zakres wiatrowy niż 12m2 Crossbow?? Skoro ten pierwszy nie ma bloczków ani przy barze ani przy uździe?

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lut 2006, 12:00

sorry ale zmultiplikowało posta :arrow: vetre
Ostatnio zmieniony 16 lut 2006, 21:31 przez GURU 10.5, łącznie zmieniany 2 razy.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości