Smarowanie woskiem linki depowera

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post05 sie 2014, 11:08

śnieży pisze:od 2015 North w owijce :thumbsup:


To w takim razie zrezygnują ze stopera? Czasami się przydawał.

Depower posmarowany na razie nie widać aby linki strzępiły się bardziej.
Jeżeli chodzi o sterówki i nośne to poobcinałem te plastikowe osłonki na końcach, uważam że to one przy rozkłądaniu/zwijaniu strzępiły linki. Zobaczymy co będzie się działo.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2014, 11:19

Mikolpa pisze:
śnieży pisze:od 2015 North w owijce :thumbsup:


To w takim razie zrezygnują ze stopera? Czasami się przydawał.

Depower posmarowany na razie nie widać aby linki strzępiły się bardziej.
Jeżeli chodzi o sterówki i nośne to poobcinałem te plastikowe osłonki na końcach, uważam że to one przy rozkłądaniu/zwijaniu strzępiły linki. Zobaczymy co będzie się działo.


http://kitecentrezanzibar.com/de/blog/1 ... h-bar-2015

Bar 2015 się różni głównie systemem bezpieczeństwa.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2014, 11:24

Mikolpa pisze:
śnieży pisze:od 2015 North w owijce :thumbsup:


To w takim razie zrezygnują ze stopera? Czasami się przydawał.
.


..nie muszą - mogą kupić nieścierającą się linkę od BESTa wraz ze stopperem BESTa :thumb:

peace

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2014, 11:33

ciekawe co się w takim razie wyciera w barach besta skoro linka jest nieścieralna ;) Na fizykę nie ma rady, albo wyciera się linka, albo przelotka. Z dwojga złego wolę linkę, bo wymienię ją za kilkanaście zł raz w sezonie, a przelotka kosztuje już kilkadziesiąt i trzeba kupować od dystrybutora. Następny etap to jak z żarówkami w samochodzie - wymiana tylko przez autoryzowany serwis z odpowiednimi kluczami ;)

a w temacie northa - szkoda, że nie zwiększyli CL, który przy UH wymaga wprawy aby się wpinać bez patrzenia.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post06 sie 2014, 12:33

onzo pisze:ciekawe co się w takim razie wyciera w barach besta skoro linka jest nieścieralna ;) Na fizykę nie ma rady, albo wyciera się linka, albo przelotka. Z dwojga złego wolę linkę, bo wymienię ją za kilkanaście zł raz w sezonie, a przelotka kosztuje już kilkadziesiąt i trzeba kupować od dystrybutora. Następny etap to jak z żarówkami w samochodzie - wymiana tylko przez autoryzowany serwis z odpowiednimi kluczami ;)

a w temacie northa - szkoda, że nie zwiększyli CL, który przy UH wymaga wprawy aby się wpinać bez patrzenia.


Kurcze skoro taką linkę można wymienić za kilkanaście zl to zaczynam szukać gdzie kupić żeby to wymienić za jakiś czas i w ogóle nie będę się tym przejmował.
W barze noth w przelotce jest dodatkowo taka osłonka przelotki/linek z twardego plastiku, to jest łatwo wymienne i podobno mało kosztuje. Niby po to żeby zabezpieczać linki ale średnio to działa bo jest nawet nie naruszone a linki postrzępione.

A mi się bardzo spodobał CL że taki mały i poręczny i się nie wyciąga tylko jest cały czas okrągły :-) Wychodzi na to że bary też powinny mieć podział Freestyle / Freeride / Race żeby każdemu pasowały.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2014, 12:47

Mikolpa pisze:
onzo pisze:ciekawe co się w takim razie wyciera w barach besta skoro linka jest nieścieralna ;) Na fizykę nie ma rady, albo wyciera się linka, albo przelotka. Z dwojga złego wolę linkę, bo wymienię ją za kilkanaście zł raz w sezonie, a przelotka kosztuje już kilkadziesiąt i trzeba kupować od dystrybutora. Następny etap to jak z żarówkami w samochodzie - wymiana tylko przez autoryzowany serwis z odpowiednimi kluczami ;)

a w temacie northa - szkoda, że nie zwiększyli CL, który przy UH wymaga wprawy aby się wpinać bez patrzenia.


Kurcze skoro taką linkę można wymienić za kilkanaście zl to zaczynam szukać gdzie kupić żeby to wymienić za jakiś czas i w ogóle nie będę się tym przejmował.
W barze noth w przelotce jest dodatkowo taka osłonka przelotki/linek z twardego plastiku, to jest łatwo wymienne i podobno mało kosztuje. Niby po to żeby zabezpieczać linki ale średnio to działa bo jest nawet nie naruszone a linki postrzępione.

A mi się bardzo spodobał CL że taki mały i poręczny i się nie wyciąga tylko jest cały czas okrągły :-) Wychodzi na to że bary też powinny mieć podział Freestyle / Freeride / Race żeby każdemu pasowały.


Szukaj w sklepach żeglarskich albo w ABC Surf 5mm dyneema lirosa d-pro albo http://www.liros.com/en/products/produc ... rline.html

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2014, 09:43

onzo pisze:ciekawe co się w takim razie wyciera w barach besta skoro linka jest nieścieralna ;) Na fizykę nie ma rady, albo wyciera się linka, albo przelotka. .


Onzo - wyślij mi JEDEN bar BESTa 2013 albo 2014 - z przetartą przelotką lub linką - wyślę Ci NOWĄ oryginalną linkę depowera za free (która nie kosztuje kilkanaście pln - tylko bliżej 100 :idea: :idea:

piszę jak jest :idea:

a nie "jak działa fizyka" .. w innych barach ..

peace

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2014, 10:58

Ziomek. pisze:
onzo pisze:ciekawe co się w takim razie wyciera w barach besta skoro linka jest nieścieralna ;) Na fizykę nie ma rady, albo wyciera się linka, albo przelotka. .


Onzo - wyślij mi JEDEN bar BESTa 2013 albo 2014 - z przetartą przelotką lub linką - wyślę Ci NOWĄ oryginalną linkę depowera za free (która nie kosztuje kilkanaście pln - tylko bliżej 100 :idea: :idea:

piszę jak jest :idea:

a nie "jak działa fizyka" .. w innych barach ..

peace


nie wyślę ci bo nie używam. Mogę ci za to podesłać fotki kumpla, któremu CL besta 2013 otwierał się przy każdym pierdnięciu i między innymi dlatego nawet bliżej się nie zainteresowałem się tymi latawcami.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2014, 21:05

onzo pisze:
nie wyślę ci bo nie używam. Mogę ci za to podesłać fotki kumpla, któremu CL besta 2013 otwierał się przy każdym pierdnięciu i między innymi dlatego nawet bliżej się nie zainteresowałem się tymi latawcami.


..na szczęście o fotki CL nie prosiłem, a BEST jak wiadomo wtopił wczesną partię 2013 i jak również wiadomo wysyłał darmo nowe CL :idea: tyle w off topie :thumb:

a NA temat : jak będziesz miał fotki linki kumpla W TEMACIE - daj znać :thumb: ..no więc - Castorama, papier ścierny lub pilnik do wyboru i do roboty :thumb:

..tymczasem nadal firmy jak NORTH mogą kupować linki depowera i stoppery od BESTa :thumb: ..jak już będziesz musiał w swoich Vegasinach wymienić :thumb:

peace

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post07 sie 2014, 22:40

Ziomek. pisze:
onzo pisze:
nie wyślę ci bo nie używam. Mogę ci za to podesłać fotki kumpla, któremu CL besta 2013 otwierał się przy każdym pierdnięciu i między innymi dlatego nawet bliżej się nie zainteresowałem się tymi latawcami.


..na szczęście o fotki CL nie prosiłem, a BEST jak wiadomo wtopił wczesną partię 2013 i jak również wiadomo wysyłał darmo nowe CL :idea: tyle w off topie :thumb:

a NA temat : jak będziesz miał fotki linki kumpla W TEMACIE - daj znać :thumb: ..no więc - Castorama, papier ścierny lub pilnik do wyboru i do roboty :thumb:

..tymczasem nadal firmy jak NORTH mogą kupować linki depowera i stoppery od BESTa :thumb: ..jak już będziesz musiał w swoich Vegasinach wymienić :thumb:

peace


NKB i Best mają tego samego dostawcę linek a nie odkupują od siebie. Linki produkuje firma teufelberger.

http://www.marina.hu/index2.php?option= ... &Itemid=51

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2014, 09:12

Wrogu pisze:
NKB i Best mają tego samego dostawcę linek a nie odkupują od siebie. Linki produkuje firma teufelberger.



..ale mają chyba innego dostawcę komponentów baru , bo z TEGO wynika, że linka depowera BEST się nie wyciera :idea:


Delrin Inserts

Obrazek

Replaceable low friction Delrin bar inserts help eliminate center line wear and hold the chickenloop rock steady when you ride unhooked.

..może więc NKB i inni w kolejnych sezonach również do tego dojdą :thumb: i wosk z tematu wróci tam gdzie jego miejsce :thumb:

peace

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post08 sie 2014, 09:24

Ziomek. pisze:
Wrogu pisze:
NKB i Best mają tego samego dostawcę linek a nie odkupują od siebie. Linki produkuje firma teufelberger.



..ale mają chyba innego dostawcę komponentów baru , bo z TEGO wynika, że linka depowera BEST się nie wyciera :idea:


Delrin Inserts

Obrazek

Replaceable low friction Delrin bar inserts help eliminate center line wear and hold the chickenloop rock steady when you ride unhooked.

..może więc NKB i inni w kolejnych sezonach również do tego dojdą :thumb: i wosk z tematu wróci tam gdzie jego miejsce :thumb:

peace


Plastic, fitted centre hole
Our new exchangeable insert for the centre hole is made of plastic, to reduce wear on the depower line. The material we use is resistant to abrasion, and will cause much less damage, if sand is present, to the line itself. - See more at: http://www.northkiteboarding.com/produc ... mjMY2.dpuf


NKB też to ma ;) ale od 2013.

W starych barach faktycznie w NKB się linka wycierała (do 2012). Jak jest z 2013+ nie wiem z 1 reki, ale podobno się nie wycierają.

Mi się nigdy woskować nie chciało. Za 20 w żeglarskim kupowałem porządną linke z dynemy i w godzinkę miałem szplajse i wymianę linki zrobioną.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 sie 2014, 13:36

Wrogu pisze:
NKB też to ma ;) ale od 2013.

W starych barach faktycznie w NKB się linka wycierała (do 2012). Jak jest z 2013+ nie wiem z 1 reki, ale podobno się nie wycierają.

Mi się nigdy woskować nie chciało. Za 20 w żeglarskim kupowałem porządną linke z dynemy i w godzinkę miałem szplajse i wymianę linki zrobioną.



Ja właśnie pisałem o NKB 2013, bo taki mam i się wyciera ale posmarowałem i jak to pisali jadę dalej :wink: 2014 wygląda identycznie ale nie wiem jak wycieraniem

Kurcze we Wrocku w żeglarskim mają dynemę tylko w oplocie. Poszukam a jak nie to kupię tam gdzie podesłaliście linki za co dziękuję.

edit:
kurcze ostatnio robię strasznie dużo błędów jak piszę i co chwilę muszę edytować :-/ na to też coś macie??? tylko mi tu nie piszcie że Gerjawit :lol:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sie 2014, 19:00

Ziomek. pisze:
..tymczasem nadal firmy jak NORTH mogą kupować linki depowera i stoppery od BESTa :thumb: ..jak już będziesz musiał w swoich Vegasinach wymienić :thumb:

peace


zapewniam cię, że taniej kupię dyneemę w pierwszym lepszym sklepie żeglarskim niż oryginalną w dystrybucji Besta. Jak obaj wiemy - nie o linkę tu chodzi.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2014, 19:20

Wrogu pisze:NKB też to ma ;) ale od 2013.

.



BEST jak pisałem kilka razy też ma od 2013 :idea:



onzo pisze:
Ziomek. pisze:
..tymczasem nadal firmy jak NORTH mogą kupować linki depowera i stoppery od BESTa :thumb: ..jak już będziesz musiał w swoich Vegasinach wymienić :thumb:

peace


zapewniam cię, że taniej kupię dyneemę w pierwszym lepszym sklepie żeglarskim niż oryginalną w dystrybucji Besta. Jak obaj wiemy - nie o linkę tu chodzi.



..zapewniam Cię, że najtaniej będzie ze snopowiązałki :hand:

peace
Ostatnio zmieniony 10 sie 2014, 09:42 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości