Testy GA Kites 2015

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
EasySurfShop
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:57
Deska: CF
Latawiec: CF, GA Kites
Lokalizacja: Poznań
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2014, 10:05

W pierwszy weekend października wybrałem się nad naszą kochaną zatokę. Wyjazd zapowiadał się ciekawie, ponieważ miałem paczkę z zabawkami od GA Kites. Cztery latawce z oferty na sezon 2015 i bardzo obiecująca prognoza, bałem się wyłącznie temperatury.

Obrazek

Pierwszego dnia testów udałem sie do Rewy. W repertuarze miałem latawce: Pure 13 i 9m, Toxic 10m i Spark 13m. Na początku rozczarowanie, 10 węzłów – warunki graniczne, chwila wahania, ale zostaję. Napompowałem Pure 13 i Spark 13. Na szczęście w międzyczasie wiatr rozpędził się do 12-13 węzłów i udało się popływać tak żeby utrzymywać wysokość. Spark okazał się bardzo stabilnym latawcem. Średnie siły na barze i płynne dozowanie mocy sprawiają, że latawiec najbardziej nadaje się dla początkujących kitesurferów. Później przesiadłem się na Pure 13. Pierwsze zaskoczenie to moc. Biorąc pod uwagę konstrukcję powinienem mieć mniej mocy niż na Sparku, tymczasem było odwrotnie. Niespodzianką był również bardzo dobry restart z wody. Po godzinie pływania trzeba było się zbierać, bo zostałem sam, a słońce już zachodziło.

Obrazek

Kolejny dzień zaczął się lepiej. Dojeżdżając do Rewy już było widać latawce na horyzoncie. Tym razem pomagał mi mój brat Paweł, któremu bardzo dziękuję, bo warunki były dalekie od tropikalnych. Napompowaliśmy wszystkie latawce. Wiatr był okolicach 15-17 węzłów, więc zacząłem od 13m ale szybko się rozwiało do 20-25 węzłów. W ruch poszedł Toxic 10m. Nie wiedziałem czego się spodziewać po tym latawcu, a na pewno nie tak dobrej zabawy jakiej mi dostarczył. Pływało się świetnie. Latawiec oddawał moc kiedy trzeba, odpowiednio reagował na ruchy na barze i nie wymagał dużej siły w obsłudze. Czułem na nim lekkość pływania. Niektóre latawce trzeba poganiać do roboty, ten bardzo dobrze współpracował. Wszystko się udawało, w trakcie zwrotu czy skoku latawiec był tam gdzie powinien być, nie trzeba było go korygować barem. Toxic to świetna maszyna do freeride ale przy nauce raley czy s-benda nie będzie przeszkadzał. Potem przyszedł czas na Pure 9m. Znacznie poprawiona konstrukcja, w stosunku do poprzedniego modelu. Przede wszystkim lepsze zachowanie unhooked, dużo mocy na początku i nie ma efektu „przebierania się” latawca.

Obrazek
Obrazek

Na trzeci dzień testów wybrałem Chałupy. Towarzyszył mi Mirek (znany i lubiany instruktor wind). Mirek chciał doszlifować swoje umiejętności, dzięki czemu miałem opinię na temat latawców od osoby początkującej. Tego dnia zaczęło się od 25 węzłów. Jak pisałem wcześniej Toxic 10m zrobił na mnie ogromne wrażenie, więc tego dnia zacząłem od tego modelu. Po paru halsach wiatr podbił stawkę do 30 węzłów, a depower w Toxicu się skończył. W ruch poszedł Pure 9m. Mirek po 15 minutach moczenia czterech liter wystartował, a po paru halsach już ostrzył. Ja tego dnia skupiłem się na lataniu. Przyjemne skoki przy 30 węzłach, świetny sprzęt i brak tłoku na wodzie. Mirek na koniec ogarnął zwroty i obaj z bananami na twarzy wróciliśmy do Gdańska.

Obrazek
Obrazek


Sprzęt od GA Kites okazał się miłą niespodzianką. Będziecie mieli okazję przekonać się na własnej skórze podczas oficjalnych testów w Red Sea Zone, których termin ogłosimy już niebawem.

Do zobaczenia na wodzie!
Karol Cembor

Obrazek

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2014, 12:41

..kolorowe, atrakcyjne, nazwa zmieniona, ale to wciąż GAastra.. :wink:

peace

EasySurfShop
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:57
Deska: CF
Latawiec: CF, GA Kites
Lokalizacja: Poznań
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2014, 20:45

Darku, przyjedź i przepłyń się, chętnie przyjmiemy feedback, ale nie oceniaj książki po okładce. Poniżej wątek z info o testach w redseazone:

viewtopic.php?f=7&t=60450

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2014, 21:12

EasySurfShop pisze:Darku, przyjedź i przepłyń się, chętnie przyjmiemy feedback, ale nie oceniaj książki po okładce.


..zgadzam się :hand:

choć - jak poczytam gniota jednego autora to po drugiego sięgam raczej niechętnie :hand:
do kajtów mam zdecydowanie więcej cierpliwości ..ale i doświadczenia - a to mi mówi, że z sezonu na sezon niemożliwym jest z kiepsko/średnich zrobić bardzo dobre :hand:
Gaastry naprawdę "naczytałem" się niemało :wink:

..z "jakiegoś" powodu odpuściliście szkolenie na nich w easy i weszliście od tego sezonu w Nobile :thumb:

peace

EasySurfShop
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:57
Deska: CF
Latawiec: CF, GA Kites
Lokalizacja: Poznań
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2014, 09:43

Zapewniam Cię, że nie tylko nazwa się zmieniła i będzie można przekonać się o tym w trakcie testów. Odnośnie szkółki to podejdę do tematu analogicznie. Z tego co wiem to chwalisz sobie Airrusha, a Wake.pl szkoli na Bestach... wniosek, że któryś z tych brandów jest gniotem chyba byłby nieprawdziwy... :naughty:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2014, 11:35

EasySurfShop pisze:. Z tego co wiem to chwalisz sobie Airrusha, a Wake.pl szkoli na Bestach... wniosek, że któryś z tych brandów jest gniotem chyba byłby nieprawdziwy... :naughty:

peace



mocno błędne i "zaokrąglone" pod potrzeby tematu wnioski:

nigdy nie chwaliłem Airusha (firmy) - za to wszędzie wychwalam Razora (model :idea: ) - to po prostu POD MOJE POTRZEBY najlepszy C shape ..koniec kropka..
nie chwalę BESTa - firmy - chwalę konkretne modele dla początkujących / średniozaawansowanych jeden z najlepszych modeli ever: Kahoona - która ma już 7 wersję, bez potrzeby wielkich rewolucji - raczej ewolucje ..w tym bez potrzeby zmiany nazwy :wink: :hand: ( np na KA Kites :wink: )
oraz drugi BARDZO udany model dla średnio i zaawansowanych BEST TS :idea:

ponadto jak pewnie się orientujesz firma BEST ma sporo więcej modeli, jednak dobrego słowa ode mnie nie usłyszysz: choćby mega drogie i "zaawansowane" wave'owe CABO czy "super" freestylowy model Giseli GP oraz takiż Rubena : Extract
szybciej określiłbym je nielotami - podobnie jak , z całym szacunkiem WSZYSTKIE :idea: modele Gaastry na których pływałem niż udanymi konstrukcjami :hand:

podobnie na ..TRZYNAŚCIE :idea: :shock: :doh: modeli desek BESTa - wyjątkowy na tle konkurencji jest na tę chwilę TYLKO JEDEN: model Armada
reszta jest porównywalna z większością konkurencji..

dlaczego więc wolę Szkołę postawić na BESTach?
ano dlatego, że mimo , że jest to jedna z droższych w zakupie (tak - dla mnie niestety też) marek - to wiem, że wrzucając na Szkołę pod koniec kwietnia nowe latawce - w czerwcu wciąż będziemy mieli na czym pracować - nie każ mi wymieniać marek - które leżały już wtedy więcej u Celarka niż w sprzętowni :hand:
..choć pierwsze z brzegu Northy, Nobile, czy Airushe miałbym taniej i łatwiej - bo w PL, bez konieczności preorderów, zamawiania, oczekiwania, przedpłat czy VATowania zagranicznego :hand: (na wszystkich z wyżej wymienionych też stawiałem szkołę :wink: )
poza tym co roku kilka marek oferuje nam specjalne rabaty na modele do Szkoły - zwykle nie, dziękuję :hand:
nie stać mnie by kupować tanio :idea: długoletnie prowadzenie Szkoły mnie tego nauczyło :idea:

POD POTRZEBY SZKOŁY - BEST oferuje mi dwa wyjątkowo udane i wytrzymałe modele - tyle w tym temacie ..

..a pod CZYJE potrzeby GA oferuje wyjątkowe modele i które to są? ..wszystkie? :wink:

peace

EasySurfShop
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:57
Deska: CF
Latawiec: CF, GA Kites
Lokalizacja: Poznań
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2014, 13:20

Ziomek. pisze:choć - jak poczytam gniota jednego autora to po drugiego sięgam raczej niechętnie :hand:


"zaokrąglone" wnioski zacząłeś wyciągać sam, ale cieszę się, że w jednym się zgadzamy: w ofercie KAŻDEGO producenta były lub są latawce, które można polecić oraz modele, które nie latają. W związku z tym nie będziemy mieć w asortymencie sprzętu, do którego nie jesteśmy przekonani, dlatego dużo testujemy i wyciągamy wnioski co jest odpowiednie dla klienta.

Więc "obrzucanie się" w stylu:

Ziomek. pisze:szybciej określiłbym je nielotami - podobnie jak , z całym szacunkiem WSZYSTKIE :idea: modele Gaastry na których pływałem niż udanymi konstrukcjami :hand:


nie służy niczemu dobremu, bo oceniając producenta tylko po ofercie z lat poprzednich taki wniosek jw. można by przypisać każdemu. Dlatego w naszej ofercie będzie sprzęt , który uważamy za dobry, a nie sprzęt na którym możemy najwięcej zarobić.

Chcemy, aby klient miał wybór i nie ukrywam, że Besta również chcielibyśmy umieścić w ofercie. Dlatego zamiast wyzywać się od nielotów, pływajmy, testujmy, wyciągajmy wnioski i oferujmy ludziom sprzęt, który możemy sprzedać z czystym sumieniem.

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2014, 14:12

EasySurfShop pisze:

"zaokrąglone" wnioski zacząłeś wyciągać sam, ale cieszę się, że w jednym się zgadzamy: w ofercie KAŻDEGO producenta były lub są latawce, które można polecić oraz modele, które nie latają. W związku z tym nie będziemy mieć w asortymencie sprzętu, do którego nie jesteśmy przekonani..].


poważnie?
bo jakoś nigdy nie przeczytałem w recenzjach ŻADNEGO z dystrybutorów - że jakikolwiek model jest choćby mniej udany :hand:
zawsze wszystko jest lepsze, poprawione, doskonałe :hand:
..by po 2 latach - jak już nie ma tego na magazynie a nawet w palecie używanych dystrybutora - więc jedynie krążące w drugim obiegu egzemplarze klientów - tworzące alternatywą konkurencję dla nowych modeli - jednak "były słabe" :wink:

..przerabiam to co roku , od kilkunastu sezonów, znudziło mi się :hand:



EasySurfShop pisze:.. Dlatego w naszej ofercie będzie sprzęt , który uważamy za dobry, a nie sprzęt na którym możemy najwięcej zarobić.

Chcemy, aby klient miał wybór i nie ukrywam, że Besta również chcielibyśmy umieścić w ofercie.


..może od razu Was poinformuję, oszczędzając czasu Wam i sobie :thumb: , że nie opłaca się :idea:
co roku kilku dealerów / Szkół zgłasza się po ofertę na BESTa
i na rozmowach przy kawce - jak zostają wtajemniczeni w warunki odgórne BEST KITEBOARDING - rezygnują :hand:
jak pisałem wyżej, są dużo gorsze niż większości marek :?

to co - zapraszam na kawkę w sezonie - prześledzimy Excelle - by nie być gołosłownym :thumb:
zdarza mi się je udostępniać nawet lepszym klientom , którym się wydaje, że latawce spadają z drzew, na 50% rabatach :thumb:


EasySurfShop pisze:
Więc "obrzucanie się" w stylu:

Ziomek. pisze:szybciej określiłbym je nielotami - podobnie jak , z całym szacunkiem WSZYSTKIE :idea: modele Gaastry na których pływałem niż udanymi konstrukcjami :hand:


nie służy niczemu dobremu,


..możesz to nazywać "obrzucaniem błotem" - ja to nazywam "konstruktywną krytyką"
którą jak widzisz sam stosuję też wobec marek , które mam w ofercie (patrz modele w powyższym moim poście :idea: )
i zdecydowanie wyżej to cenię, niż coroczne "słodkopierdzenie" o całym asortymencie , którym się dealuje :hand:

które w mojej ocenie właśnie "niczemu nie służy" :hand:
(a teraz jeszcze raz przyjrzyjmy się pierwszemu postowi w tym temacie :wink: )

EasySurfShop pisze:..oferujmy ludziom sprzęt, który możemy sprzedać z czystym sumieniem.



..dla mnie to oczywiste - źle sprzedać można tylko raz, tracąc klienta i kilku następnych, zadowolony klient WRÓCI :thumb:

peace

streetracer
Posty: 139
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:40
Deska: Duotone Select/Whip SLS/FREE
Latawiec: Rebel 9/11/13, NeoSLS 10/12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2014, 14:40

Easy daje możliwość potestowania GA czyli Gastry, ty innych modeli i z całego forum tylko ty się komuś wpierdalasz ze swoimi miernymi 3 groszami do wątku.

Takim zachowaniem psujesz opinię całemu środowisku.
Z Twojej strony w tym wątku konstruktywnej krytyki nie ma, są wspomnienia.

Tak od dawna patrzę na twoje posty i jest jeden słuszny wniosek: Ziomek ty ciągle masz ból dupy bo co? Bo pieluszki po bobasie śmierdzą? Nudzi Ci się w domu i rano wstajesz z myślą komu tu znowu nasrać na forum w jego wątku? Słabe to jest ale taką już masz naturę widzę.

Nie, z Easy nie ma nic wspólnego, po prostu wyjątkowo irytujące jest twoje zachowanie. Easy może nie wypada tak odpowiedzieć ale mi już ciężko czytać te twoje docinki bez względu na temat.

A wracając do tematu.
Gastry mi do tej pory nie leżały ale z chęcią sprawdzilbym nowe latawce, sprawdzę w przyszłości na CH6.

Amen

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 09:53

streetracer pisze:Easy daje możliwość potestowania GA czyli Gastry, ty innych modeli i z całego forum tylko ty się komuś wpierdalasz ze swoimi miernymi 3 groszami do wątku.

Takim zachowaniem psujesz opinię całemu środowisku.




..takimi wpisami przejmuję się jak zeszłrocznym śniegiem :thumb: - nie od dziś , przez kilkanaście lat działalności forum :thumb:

jak masz nieodpartą ochotę komuś pocisnąć - to pod ten adres - tracisz czas - nie jesteś w stanie :wink:

..Tobie faktycznie polecam potestować sprzęt, zwłaszcza deski :wink:

a ja na słodkopierdzenie od zawsze reaguję tak samo :thumb:

peace

streetracer
Posty: 139
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:40
Deska: Duotone Select/Whip SLS/FREE
Latawiec: Rebel 9/11/13, NeoSLS 10/12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 09:56

Ziomek. pisze:

..takimi wpisami przejmuję się jak zeszłrocznym śniegiem :thumb: - nie od dziś , przez kilkanaście lat działalności forum :thumb:

jak masz nieodpartą ochotę komuś pocisnąć - to pod ten adres - tracisz czas - nie jesteś w stanie :wink:

..Tobie faktycznie polecam potestować sprzęt, zwłaszcza deski :wink:

a ja na słodkopierdzenie od zawsze reaguję tak samo :thumb:

peace



Ehhh ty nadal nic nie rozumiesz. Ja tobie nie cisne i nie mam zamiaru bo personalnie do Ciebie nic nie mam. Czytaj ze zrozumiem, pomaga w życiu.

Amen

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 10:05

streetracer pisze:

Ehhh ty nadal nic nie rozumiesz. Ja tobie nie cisne i nie mam zamiaru bo personalnie do Ciebie nic nie mam. Czytaj ze zrozumiem, pomaga w życiu.





..wybacz, ale po pobieżnym przeleceniu Twoich postów, nie sądzę byś był osobą, od której mogę się czegoś pozytywnego nauczyć :thumb:

streetracer pisze:
Amen



..dziś nie niedziela :hand:

peace

streetracer
Posty: 139
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:40
Deska: Duotone Select/Whip SLS/FREE
Latawiec: Rebel 9/11/13, NeoSLS 10/12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 10:14

Ziomek. pisze:..wybacz, ale po pobieżnym przeleceniu Twoich postów, nie sądzę byś był osobą, od której mogę się czegoś pozytywnego nauczyć :thumb:


O kitesurfingu na pewno nie, w końcu pływasz kilkanaście lat - nie kwestionuje, nawet podziwiam.

Kultury.



Ziomek. pisze:
..dziś nie niedziela :hand:

peace


I? I nadal nic to nie zmienia.

Amen.

Weekendowo Ciebie pozdrawiam.

-------

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

EasySurfShop
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:57
Deska: CF
Latawiec: CF, GA Kites
Lokalizacja: Poznań
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 14:20

Wracając do tematu

streetracer pisze:Gastry mi do tej pory nie leżały ale z chęcią sprawdzilbym nowe latawce, sprawdzę w przyszłości na CH6.


Dlatego damy możliwość zweryfikowania swoich poglądów na temat GA Kites. Każdy będzie mógł spróbować co nowego w ofercie na sezon 2015. Pierwsza taka okazja już w listopadzie w RedSeaZone. Dokładne info w wątku:

viewtopic.php?f=7&t=60450

Kolejne testy planujemy na wiosnę.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 21:31

streetracer pisze:
Ziomek. pisze:..wybacz, ale po pobieżnym przeleceniu Twoich postów, nie sądzę byś był osobą, od której mogę się czegoś pozytywnego nauczyć :thumb:


O kitesurfingu na pewno nie, w końcu pływasz kilkanaście lat - nie kwestionuje, nawet podziwiam.

Kultury.




streetracer pisze:

wpierdalasz ze swoimi miernym

Takim zachowaniem



zapewne :thumb:

wybacz - nie skorzystam :hand:

za to z testów jakichkolwiek marek, jak zawsze , z chęcią, wolę czerpać wiedzę i opinie z doświadczenia :hand:

pace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości