I KITE IT, czyli co u Zuzy Czaplińskiej :) / nowy filmik 23.07

Nowy dział z blogami użytkowników kiteforum.
Popularne: Red Sea Zone | Kite-way | Jovi Travel |
Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2013, 17:59

Obrazek

Tak z innej bajki trochę, odkopałam starsze materiały z zimowych podróży i tak jakoś w wyniku powstał niewielki artykuł... materiały nakręcone w styczniu jeszcze zanim dostałam wsparcie od Cabrinha, więc sprzęt się trochę nie zgadza, ale pomyślałam że i tak warto się podzielić... zwłaszcza że ta i inne podróże to główny powód dla którego mogę teraz pod szyldem Cabrinha i GoPro pływać :)

link do artykułu:
http://www.sieplywa.pl/nawypasie/199/Zu ... o_Filipiny

a z ciekawostek - 30 października ląduję na Filipinach i zostaję tam około pół roku. Może uda mi się zahaczyć o kilka przystanków KTA :)

wiatr z wami,
Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2013, 14:38

Obrazek

Hejka!

Ta część sezonu którą przeznaczyłam na pobyt na Helu zaczęła się i minęła niezwykle szybko. Przeszła bez echa i nie do końca udało mi się zrealizować to, co sobie wcześniej założyłam, ale to tylko potwierdziło moje przypuszczenia, że jednocześnie jako instruktorka i organizatorka w miejscu gdzie wiatr jest dosyć nieregularny (czyt. nie wieje prawie codziennie cały dzień) sprawdzić się nie potrafię - tak to już jest że chyba jednego z drugim za bardzo pogodzić się nie da... podejmując się pracy w jakiejś szkole jednocześnie przyjmuje się pewne zobowiązania i nie można potem tak po prostu powiedzieć "hej, wiem że mamy 100 klientów ale w sumie to mnie nie będzie kilka dni bo chcę porobić coś innego", to byłoby nie w porządku. Pomyślałam sobie o tym wszystkim trochę i od przyszłego sezonu już szkolić na Helu raczej nie będę. Oczywiście spędzę tu sezon, ale zamiast uczyć chciałabym pojawiać się na zawodach a PRZEDE WSZYSTKIM chciałabym organizować różne małe eventy w weekendy, które ściągałyby na Hel więcej kajtujących dziewczyn... sponsorów mam fajnych, bo popierają takie inicjatywy i gotowi są służyć mi pomocą, więc biorąc pod uwagę że w przyszłym sezonie cały czas będzie należał tylko do mnie i będę mogła zarządzać nim wedle swojego widzimisię, myślę że może być ciekawie :)

Obrazek

A na razie przygotowania do zimy. Niedługo znowu wyjeżdżam do Anglii, a pod koniec września zahaczam jeszcze na 2 tygodnie o Rodos, gdzie W KOOOOŃCU nie trzeba będzie robić absolutnie NIC poza pływaniem :) Potem począwszy od listopada 6 miesięcy na Boracay na Filipinach... trenowanie, szkolenia i zawody, zawody, zawody... Oczywiście KTA, a dodatkowo w tym roku rusza również PKA (Philippines Kiteboarding Tour), które składać się będzie z 4 przystanków rozrzuconych po całych Filipinach :) Duża część ekipy która bierze udział w KTA spędza swoją zimę właśnie na Boracay, więc obstawiam że skład KTA i PKA będzie podobny... powinno być ciekawie :)

Obrazek

pozdrawiam i do usłyszenia (zapewne już z Anglii!),
Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lis 2013, 12:10

Obrazek

Cześć!

Trochę ten wątek umarł, ale to głównie dlatego że w ostatniej chwili postanowiłam wrócić jednak do Warszawy i dokończyć ostatni semestr magisterki... cóż, kiedyś trzeba ;) Jednak już 11 grudnia jadę na Boracay i tam spędzę prawie całą zimę gdzieś do początku/połowy kwietnia :) i tutaj taka mała informacja dla wszystkich, którzy planowali/rozważają wyjazd na Boracay w tym roku:

to prawda, że tajfun strasznie zniszczył Filipiny. Naprawdę wielu ludzi jest bez dachu nad głową, bez jedzenia, bez wody. Jest to wszystko naprawdę straszne, ale każdy kto miał szansę się z nimi zetknąć wie, że Filipińczycy to jest naród ulepiony z zupełnie innej gliny i poradzą sobie z każdą sytuacją. Na szczęście mnóstwo ludzi włączyło się do akcji pomocy! Chciałam tylko powiedzieć, i informacja ta potwierdzona jest z WIELU oficjalnych źródeł ponieważ mam dużo znajomych przyjezdnych i lokalnych którzy właśnie tam są, że Boracay nie zostało zniszczone tajfunem. Lotniska normalnie działają, woda jest, elektryczność wróci na dniach (a wszystkie resorty mają generatory), żywność w sklepach jest tak jak normalnie (dostawy na wyspę już normalnie kursują), wszystko wróciło do normy więc NIE ODWOŁUJCIE swoich wyjazdów. Więcej dobrego zrobicie jadąc, bawiąc się świetnie, pływając na mega fajnym wietrze który już wrócił i zostawiając swoje pieniądze w lokalnych kieszeniach. I nie panikujcie, tam naprawdę nic się nie dzieje :)

no to tyle...

aha, musiałam niestety wczoraj usunąć większość ludzi z mojego fanpage tylko po to żeby móc dodać do niego swoje nazwisko, więc możliwe że akurat trafiło też na kogoś z Was... jeśli tak to przepraszam za niedogodność i zapraszam do ponownego polubienia, relacje z Filipin, KTA i lokalnych zawodów już od grudnia ;)

link: http://www.facebook.com/ikiteit

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 gru 2013, 11:07

Obrazek

Czesc!

Od tygodnia jestem juz na Boracay, jest idealnie :) Potwierdzam ze zniszczen zadnych nie ma, wszystko wyglada tak jak zawsze :) mamy slonce, wiatr, piekne zachody slonca i bogate zycie nocne, wiec wszystko po staremu ;)

Ponizej moj maly artykul dla magazyn BlueLife z ostatniej wyprawy na Rodos, Prasonisi:

http://bluelife.pl/magazine/12_01_2013/#page/43

pozdrawiam z kitesurfingowego raju!
Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 gru 2013, 13:32

Obrazek

Cześć!

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami :) O ile na Boracay świątecznego nastroju za bardzo nie dało się odczuć, wygląda na to że - jak co roku - sylwester odbędzie się tu z wielkim hukiem. Przepraszam że tak marnie idzie mi odpowiadanie na wiadomości osób zainteresowanych warunkami na wyspie, mój dostęp do internetu jest bardzo ograniczony, bo w tym roku mieszkam w miejscu bez wifi i postanowiłam przez pewien czas żyć więcej w realnym świecie i mniej w tym wirtualnym ;) Powtórzę tylko, że na Boracay nie ma żadnych zniszczeń, wszystko jest normalnie, turystów sporo, wiatru też nie brakuje. Obecnie zaczął się coroczny okres pod tytułem "dwa tygodnie deszczu przeplatanego wiatrem" i szczerze mówiąc wszyscy trochę czekamy aż pogoda wróci do słonecznej normy ;)

pozdrawiam i następnym razem postaram się wrzucić trochę zdjęć - w chwili obecnej moje kradzione wifi jest tak słabe że nie ma nawet co o tym mówić :)

hepi nju jer!

Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2015, 17:54

Cześć!

Mój stary wątek został przeniesiony do działu kite blogi (dzięki pablo!) więc z przyjemnością zacznę go znowu prowadzić, zwłaszcza że w roku 2015 szykuje się dla mnie sporo nowych ciekawych projektów którymi bardzo chętnie będę się dzielić :)

Zacznijmy może od tego, że w roku 2015 przedłużyłam kontrakt z 24surf.pl / Cabrinha Polska i nadal będę pływać w barwach z którymi w ogóle zaczynałam przygodę z kajtem tych parę lat temu... ale! Ostatniej zimy trochę bardziej zainteresował mnie temat wakeboardingu (odwiedziłam wakepark CWC na Filipinach więc i co dziwnego - ciężko się nie zakochać), w związku z czym sprawa wygląda tak, że swoją deskę freestyle zamieniłam na nowego Customa (który swoją drogą leży mi IDEALNIE, nawet lepiej niż XCaliber - wielki pop, płynne lądowania, wszystko robi się naprawdę łatwo... jedyne do czego od biedy mogłabym się przyczepić to że minimalnie gorzej chodzi na wiatr niż XCaliber) na którym mam nadzieję pocisnąć trochę w polskich i zagranicznych wakeparkach. Jak się pewnie łatwo domyślić, oznacza to też że zaczęłam pływać w butach (tak stało się, w końcu zostałam przekonana po latach :P). Czekam jeszcze na dostawę moich butów od Cabrinha, ale miałam okazję w nich pływać na Filipinach i wiem, że jest to bardzo przyzwoity produkt. Pływam też już od ostatniej zimy na Chaosach, o których nie będę opowiadać za dużo, bo wydaje mi się że Marek Rowiński już to całkiem nieźle zrobił ;)

Obrazek

Obecnie jestem na Sardynii, gdzie goszczą mnie przesympatyczni ludzie ze SkyHigh.PL, z którymi mieszkam, pływam i spędzam czas. Sardynia jest świetna! Tak mi się niefortunnie złożyło, że kiedy przyjechałam (29 marzec) to akurat nad Europą przechodziła fala zimna i dotknęła też Sardynię... w związku z czym pierwsze pięć dni było potwornie lodowato (mimo że wcale nie powinno!) w wodzie i poza nią :P Teraz już się ociepliło, słońce grzeje, na niebie tylko jakieś małe białe chmurki, twarz już sobie oczywiście zjarałam przez nieuwagę ;)

Obrazek

Spotu jako takiego opisywać nie będę, bo zrobił to już wcześniej całkiem nieźle Jacek Gadzinowski, więc po co się powtarzać.

Jeśli chodzi o statystyki wiatrowe, to przez pierwszy tydzień wiało mocno non-stop, z czego ja nie pływałam 1 dzień, bo było dla mnie za dużo (na 6m pewnie bym mogła gdybym pożyczyła, no ale... w takich sytuacjach chyba jednak lepiej sobie zrobić dzień odpoczynku albo siłki - w bazie SkyHigh mają całkiem fajny sprzęt, nudy nie ma). Drugi tydzień jak na razie nie wiało dwa dni, a resztę czasu pływam na przemian 11m lub 8m i na obu mam zawsze bardzo dobrze. Do tej pory cały czas wiał Mistral, wiatr z północy, ale dzisiaj pierwszy dzień zawiało Scirocco (południe) i przeniosłam się na świetny spot z płaską wodą... Scirocco ma wiać jeszcze do końca niedzieli, więc następne dwa dni wyglądają idealnie :D

To na razie na tyle, do usłyszenia i zapraszam też do śledzenia mnie na Instagramie ---> I KITE IT Instagram oraz na stronie FB ---> I KITE IT Facebook bo tam też często zamieszczam różne zdjęcia i informacje ze swoich podróży :)

Obrazek

wiatr z wami,
Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 kwie 2015, 11:42

Obrazek

Cześć!

Wczoraj w nocy wróciłam z Sardynii... żal i łzy, wyjeżdżać nie chciało mi się wcale. :( Obszerniejsza relacja ze zdjęciami już wkrótce, a na razie wrzuciłam taki mikro filmik podsumowujący po trochu wszystko co tam robiłam... nie jest to najwyższa jakość bo tylko taki "fejsowy" ale mam nadzieję że i tak się spodoba :) wielkie dzięki dla całego SKYHIGH.PL za wszystko!

Niestety albo ja nie umiem albo forum nie obsługuje filmików z FB... W związku z czym poniższy obrazek jest linkiem do filmiku na FB, trzeba kliknąć... sorry za uniedogodnienia :? A jak już się otworzy no to koniecznie "HD" bo inaczej jakość już w ogóle idzie do kosza ;)

Obrazek

W Polsce już się robi ciepławo, niedługo trzeba będzie zrobić pierwszą wyprawę na Hel... wiem że niektórzy z was już pływają, szczerze podziwiam ale ja bym jeszcze chyba w takich temperaturach nie mogła ;)

wiatr z wami,
Zuza

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2015, 10:15

Obrazek

Cześć!

Wrzuciłam na swojego bloga pełną galerię z wyjazdu na Sardynię --> LINK TUTAJ

Pełna relacja po polsku i angielsku ukaże się niebawem :)

A z takich niezupełnie powiązanych newsów to chciałam tylko napomknąć, że ustaliliśmy już kalendarz na 2015 ("już" jest tu pojęciem względnym) w związku z czym... dziewczyny, szykujcie się na dwie edycje Cabrinha Girls Weekend w wakacje! :D Już jesteśmy w trakcie planowania szczegółów, myślę że w tym roku uda nam się zrobić te eventy jeszcze fajniejsze! Szczegółowe info już w maju :)

wiatr z wami,
Zuza

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post25 kwie 2015, 20:05

bardzo fajne zdjęcia! przyjeżdżasz na Forda w tym roku?

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2015, 20:17

No przyjeżdżam przyjeżdżam ;) W tym roku w ogóle chyba uda mi się na wszystkie :D Oby zawiało!

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post25 kwie 2015, 20:49

o to ekstra. będzie fajne pływanie pozdro
<papa>

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 kwie 2015, 20:17

Obrazek

Siemanko!

Na sieplywa.pl właśnie ukazał się mój artykuł z Sardynii - wszystkich, którzy nie świętują obecnie majówki z dala od komputerów zapraszam do czytania!

link --> Tam gdzie śpiewają flamingi. Sardynia okiem Zuzy Czaplińskiej.

Tym samym moją przygodę z Sardynią uważam za (chwilowo) zakończoną, jutro rano wsiadam w pociąg i śmigam do Chałup! W tym roku bardzo swojsko spędzam tę wiosnę i lato, tak długo w Polsce... fajnie :D

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2015, 20:15

Obrazek

Cześć!

Właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu (wysoka piona KITE.PL) w El Gounie, gdzie przez pięć dni razem z moją przyjaciółką i riderką LF international Malin Amle kręciłyśmy mały filmik, który ukaże się już niedługo!

Obrazek

Niestety (albo i stety) nie było za specjalnie wietrznie, ale dni bez wiatru spędziłyśmy produktywnie w wakeparku (wielkie dzięki El Gouna Sliders Cable Park za gościnę):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a ostatnie dwa dni (właściwie tak na prawdę to 1,5) mojego pobytu udało nam się także popływać:

Obrazek

Obrazek

To był niezwykle pracowity i zakręcony tydzień! Niby teoretycznie byłam częściowo "na wakacjach" ale aż do wyjazdu nie znalazłam nawet jednego dnia na lenistwo ;) To był mój najkrótszy wyjazd kitesurfingowy od dwóch lat, ale myślę też że jednocześnie jeden z najbardziej udanych! A do obejrzenia filmiku i przekonania się na własne oczy zapraszam już 1 czerwca :)

Wiatr z wami,
Zuza

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2015, 10:34

Zuza pisze:
Właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w El Gounie,

Niestety (albo i stety) nie było za specjalnie wietrznie,

a ostatnie dwa dni (właściwie tak na prawdę to 1,5) mojego pobytu udało nam się także popływać:


..no to w Polsce ten czas był zdecydowanie lepszy wiatrowo, nie pierwszy zresztą raz :thumb:

pzdr

Zuza
Posty: 178
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:59
Deska: Cabrinha Custom
Latawiec: Cabrinha Chaos
Lokalizacja: Świat
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2015, 11:15

Nooo, tylko temperatura jeszcze nie ta ;) ale już w wkrótce :D

Wiało rano parę godzin codziennie, tylko że ja w tym czasie szkoliłam kursantów ;) no ale ci którzy przyjechali na czyste pływanie to trochę pośmigali...


Wróć do „Kite Blogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości