z POZNANIA (i okolic) Kto/Gdzie/Kiedy?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post04 wrz 2015, 10:01

adamichu pisze:W weekend ma trochę powiać - ktoś gdzieś się wybiera?

Do tych którzy znają okolicę - czy Żnin (Oktan) ewentualnie Bytyn są ok przy kierunkach które mają wiać (W,SW)?


Bytyń przy SW IMHO jest lepszy niż Żnin. Przy SW na Oktanie masz wiatr przechodzący przez miasto.

adamichu
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2010, 15:04
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 wrz 2015, 14:09

JanuszD pisze:
adamichu pisze:W weekend ma trochę powiać - ktoś gdzieś się wybiera?

Do tych którzy znają okolicę - czy Żnin (Oktan) ewentualnie Bytyn są ok przy kierunkach które mają wiać (W,SW)?


Żnin przy tym kierunku wejdzie na Oktan bez problemu. Ogólnie im więcej zachodu, a mnie południa tym lepiej, ale powinno być cacy. Może być tak, że przy samym Oktanie może być trochę słabiej (jeśli będzie więcej południa), a dalej w kierunku stanowisk wędkarzy (tak jakbyś płynął na Wilczkowo- krowią łączkę) może być mocniej. Ale nie ma to większego znaczenia bo i tak wszędzie przy brzegu staniesz więc każda sytuacja awaryjna jest do opanowania przy tym kierunku.

Brutus pewnie się wypowie bo on ujeżdża ten akwen non stop :)

Gdyby nie fakt, że w sobotę lecimy do Dakhli :jump: to bankowo byśmy przy tym kierunku rozważali Żnińskie.



Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

Zastanawiam się czy Bytyń czy Żnin - nie mam za dużego doświadczenia na jeziorach - w Żninie byłem i tam rzeczywiście jest dość fajnie daleko płytko w razie czego i jakby co można bezpiecznie stanąć na gruncie.
Czy na Bytyniu też jest płytko na odpowiednią odległość od brzegu w razie jakichś problemow z wyhalsowaniem/awaryjnego lądowania (ciągle się uczę ;)

Progno trochę lepsze dla Żnina ale widzę że na Bytyniu na pewno ktoś będzie wiec może jednak też wybiorę Bytyń ;)

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post04 wrz 2015, 14:32

adamichu pisze:(...)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

Zastanawiam się czy Bytyń czy Żnin - nie mam za dużego doświadczenia na jeziorach - w Żninie byłem i tam rzeczywiście jest dość fajnie daleko płytko w razie czego i jakby co można bezpiecznie stanąć na gruncie.
Czy na Bytyniu też jest płytko na odpowiednią odległość od brzegu w razie jakichś problemow z wyhalsowaniem/awaryjnego lądowania (ciągle się uczę ;)

Progno trochę lepsze dla Żnina ale widzę że na Bytyniu na pewno ktoś będzie wiec może jednak też wybiorę Bytyń ;)



Od strony Gorszewic na wysokości "plaży" masz dużo miejsca na start - bezpośrednio przy brzegu jest łąka, dalej pole ze zbożem. Zejście do wody jest z malutką skarpą (taki 'próg') i b. ślisko w samej wodzie (wyglebiłem się już nie raz :) ). Bardzo często stanowiska wędkarzy, centralnie w najlepszym miejscu do zejścia, potrafią 'wyciąć' żyłkami wąski pas, w którym wypadałoby się wyhalsować (no, można mieć w d. i cisnąć po ich gratach, ale to powoduje spięcia). Płycizna jest, tak z 1,5x długość linek w najlepszym miejscu. Wiatr prawie nigdy nie jest równy. Woda brunatna. Na sam spot nie podjedziesz samochodem, bo jest szlaban (ze 300-400m). No, to wpadaj jutro :)

PS. Ja się w tym miejscu jakoś nauczyłem pływać...

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post04 wrz 2015, 14:49

bartolomeo_n pisze:Od strony Gorszewic na wysokości "plaży" masz dużo miejsca na start - bezpośrednio przy brzegu jest łąka, dalej pole ze zbożem. Zejście do wody jest z malutką skarpą (taki 'próg') i b. ślisko w samej wodzie (wyglebiłem się już nie raz :) ). Bardzo często stanowiska wędkarzy, centralnie w najlepszym miejscu do zejścia, potrafią 'wyciąć' żyłkami wąski pas, w którym wypadałoby się wyhalsować (no, można mieć w d. i cisnąć po ich gratach, ale to powoduje spięcia). Płycizna jest, tak z 1,5x długość linek w najlepszym miejscu. Wiatr prawie nigdy nie jest równy. Woda brunatna. Na sam spot nie podjedziesz samochodem, bo jest szlaban (ze 300-400m). No, to wpadaj jutro :)
PS. Ja się w tym miejscu jakoś nauczyłem pływać...


Ale reklamę zrobiłeś :) Jest dużo miejsca na bezpieczny start. Szlaban ostatnio był cały czas otwarty (przynajmniej od 2 tyg.) także da się podjechać do brzegu. Rekordowy niski stan wody także płytko jest na co najmniej 40-50m. Faktycznie trzeba uważać żeby się nie poślizgnąć wchodząc z tego progu. Wędkarzy też już dawno nie widziałem.

Zależy na jakim kolega jest etapie, jeżeli swobodnie pływasz prawo lewo a brakuje ci czasem wysokości to spokojnie przy tym kierunku masz jak wrócić do płycizny i do brzegu i wyhalsować sobie brzegiem jakieś 150 m i wejść do wody ponownie.

Kolor wody i szkwalistość wiatru to tutaj się nic nie poradzi, ale uważam że w Żninie przy SW nie będzie lepiej, jeżeli jest W i NW to Żnin jest lepszy bo wiatr idzie przez prawie całe jezioro.

adamichu
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2010, 15:04
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 wrz 2015, 14:52

bartolomeo_n pisze:
Od strony Gorszewic na wysokości "plaży" masz dużo miejsca na start - bezpośrednio przy brzegu jest łąka, dalej pole ze zbożem. Zejście do wody jest z malutką skarpą (taki 'próg') i b. ślisko w samej wodzie (wyglebiłem się już nie raz :) ). Bardzo często stanowiska wędkarzy, centralnie w najlepszym miejscu do zejścia, potrafią 'wyciąć' żyłkami wąski pas, w którym wypadałoby się wyhalsować (no, można mieć w d. i cisnąć po ich gratach, ale to powoduje spięcia). Płycizna jest, tak z 1,5x długość linek w najlepszym miejscu. Wiatr prawie nigdy nie jest równy. Woda brunatna. Na sam spot nie podjedziesz samochodem, bo jest szlaban (ze 300-400m). No, to wpadaj jutro :)

PS. Ja się w tym miejscu jakoś nauczyłem pływać...


Hehe - opis bardzo zachęcający ale chyba mnie nie powstrzyma przed przybyciem ;). Gdzieś jutro będę na pewno - Bytyń lub Żnin. O której się wybieracie na Bytyń?
Ktoś na Żnin też się wybiera?

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post04 wrz 2015, 14:54

Ja będę koło 10.30. Myślę, że około 5-6 kitów się pojawi, nie wszyscy zaglądają na forum czy na grupe facebooka.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post04 wrz 2015, 14:56

Fin pisze:(...) reklamę zrobiłeś :) (...)



Heh :mrgreen:
Jak będzie akurat coś lepiej niż opisałem, to tylko miłe zaskoczenie :)
Ja tam, nawet jak jest szlaban otwarty nie wjeżdżam, ew. czasem tylko wyładować graty i odstawiam samochód za szlaban. Tylko tego mi potrzeba, żeby ktoś przylazł i kazał mi wyjeżdżać w środku pływania... Zresztą, spacerek to dobra rozgrzewka :)
Porównując do Żnina, to ja tam wolę Bytyń. Blisko, jak nie powieje wk.w mniejszy :mrgreen: a jakość wiatru na Żninie wcale nie była lepsza (no, chyba 3 razy tam byłem tylko).. i pełno krowich gówien...

adamichu
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2010, 15:04
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 wrz 2015, 15:00

Fin pisze:
Ale reklamę zrobiłeś :) Jest dużo miejsca na bezpieczny start. Szlaban ostatnio był cały czas otwarty (przynajmniej od 2 tyg.) także da się podjechać do brzegu. Rekordowy niski stan wody także płytko jest na co najmniej 40-50m. Faktycznie trzeba uważać żeby się nie poślizgnąć wchodząc z tego progu. Wędkarzy też już dawno nie widziałem.

Zależy na jakim kolega jest etapie, jeżeli swobodnie pływasz prawo lewo a brakuje ci czasem wysokości to spokojnie przy tym kierunku masz jak wrócić do płycizny i do brzegu i wyhalsować sobie brzegiem jakieś 150 m i wejść do wody ponownie.

Kolor wody i szkwalistość wiatru to tutaj się nic nie poradzi, ale uważam że w Żninie przy SW nie będzie lepiej, jeżeli jest W i NW to Żnin jest lepszy bo wiatr idzie przez prawie całe jezioro.



Hehe - Trochę mnie uspokoiłeś ;)
Co do umiejętności - prawo lewo, pod wiatr też... ale nie zawsze i nie wszędzie ;)

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2015, 15:08

Żnin na 100% będzie lepszy wiatrowo, mimo tego kierunku. Poza tym b.duzo płycizny bo stan wody niziutki, a kupki to są po drugiej stronie, nie na Oktanie :)

Ja do Jastarni jutro rano.

Ps. Bytyń to tylko przy wschodzie, już nie mogę się doczekać :P , Fin wie o czym mówię ;)

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post04 wrz 2015, 18:23

Przy wschodzie to teraz już tylko Kamienica 8) w wakacje można na Bytyń...

Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2015, 09:03

Wlasnie dojechalem na bytyn, jest ok.

Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2015, 21:41

Zaliczylem dzisiaj sesje na Kiekrzu , wiatr mega szarpany ,ale cos tam dalo sie poplywac na 9 .Niestety musialem przerwac ,bo zaczely sie regaty :(

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post07 wrz 2015, 10:18

slomkamat pisze:Zaliczylem dzisiaj sesje na Kiekrzu , wiatr mega szarpany ,ale cos tam dalo sie poplywac na 9 .Niestety musialem przerwac ,bo zaczely sie regaty :(


:) tak jak ci mówiłem na Bytyniu, Kiekrz się kompletnie nie nadaje do pływania.

Awatar użytkownika
Klimek
Posty: 220
Rejestracja: 17 sie 2006, 20:33
Deska: North TS
Latawiec: North Neo 7,10,12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2015, 20:21

po wakacyjnym zwiedzaniu czas na powrót na stare swojskie bajorka ;) ...
Ktoś jutro z rana (koło 10-11) na Bytyniu planuje popływać?

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 paź 2015, 18:41

był ktoś dziś na Kamienicy lub Żninie ? Niestety wybrałem Bytyń - porażka :(


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości