Slingshot RPM 2015 czy Airush varial X 2015 12m

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
rafter
Posty: 25
Rejestracja: 10 sie 2008, 14:25
Deska: SU-2 prorider 2012
Latawiec: Varial X 12m 15', RPM 10m 14'
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2015, 11:09

Czesc,
czytałem duzo o obu kiteach ale takie podsumowanie byłoby mega pomocne bo tak to ciągle zmieniam zdanie. Potrzebuje kite głównie na nasz połwysep, ważę 90kg i plywam juz 6 sezonów. Generalnie frajde czerpie głównie z podstawowego freestyleu jak i wysokich skoków. Mam zamiar nauczyc sie kite loopow transition czy ze skokiem pozniej moze darkslide z kiteloopem . To mi sie podoba. Ktory nadaje sie lepiej do kiteloop i podstawowej wypinki rally. Ponoc niektorzy mowia ze kite loopy to do 10m kitey ale kolega robi na 12m elegancko wiec sie da :)
Ktory bardziej sie nada i co polecacie?
Dzieki na opinie bo juz gotowy jestem do zakupu :)
ps. chyba ze cos jeszcze jako 3 alternatywa choc juz nie chce analizaowac innych bo to i tak troche trwalo zanim wybrałem te dwa tylko modele :P
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post06 wrz 2015, 14:49

Pływasz na Obsession, tak jak w profilu masz napisane? Bo do tego co piszesz to powinnien na serio styknąć ;) :thumbsup:

Awatar użytkownika
rafter
Posty: 25
Rejestracja: 10 sie 2008, 14:25
Deska: SU-2 prorider 2012
Latawiec: Varial X 12m 15', RPM 10m 14'
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post08 wrz 2015, 09:04

Nie to juz stare dzieje :) Obsessia juz nie wystarcza. :) Za miekki na barze, za słabo nosi. Do nauki pływania i skakania jest ok. Ma duzy zakres wiatrowy wiec dla kogos kto sie uczy to napewno duzo pomaga ale jak sie chce juz czegos wiecej to juz nie daje rady. Dzeiki za opinie na temat RPM czy Variala X. Pływałem na obu i oba sa swietne. Czuc ze sie pływa, nosza łatnie przy dobrym wietrze. Problem ma ze nie wiem na co sie zdecydować dlatego pomyslalem ze zrobie sonde na forum :) Cho nie widac entuzjazmu w narodzie.
Co byscie wybrali ?
Z góry dzieki

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post09 wrz 2015, 18:41

Wybierz to, co Tobie bardziej pasuje - to Ty będziesz na tym sprzęcie pływał, nie my.

Kieruj się nie wiem, dostępnością, ceną, kolorami, bo jakość jest na podobnym (tzn. wysokim) poziomie w obu latawcach.

mate102
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:19
Postawił piwka: 17 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post09 wrz 2015, 23:04

Na co dzień pływam na RPM 2011, ale właśnie potestowałem osto Variala 12m z tego roku i latawiec bardzo fajny w porównaniu do mojego RPM ( 10m ) to lepiej minimalnie czuć go na barze i winda w górę lepsza, na minus to dużo słabiej wstaje z wody ale też tragedii nie ma. Co warto zaznaczyć Varial ma niesamowity dół bo przy 10knt na płaskiej wodzie dawałem radę się ostrzyć przy 80kg i desce 139cm. Ogólnie moim zdaniem którego latawca nie weźmiesz to będziesz zadowolony. Troszeczkę większy potencjał freestylowy ma jednak RPM.

Awatar użytkownika
rafter
Posty: 25
Rejestracja: 10 sie 2008, 14:25
Deska: SU-2 prorider 2012
Latawiec: Varial X 12m 15', RPM 10m 14'
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2015, 11:41

mate102 pisze:Na co dzień pływam na RPM 2011, ale właśnie potestowałem osto Variala 12m z tego roku i latawiec bardzo fajny w porównaniu do mojego RPM ( 10m ) to lepiej minimalnie czuć go na barze i winda w górę lepsza, na minus to dużo słabiej wstaje z wody ale też tragedii nie ma. Co warto zaznaczyć Varial ma niesamowity dół bo przy 10knt na płaskiej wodzie dawałem radę się ostrzyć przy 80kg i desce 139cm. Ogólnie moim zdaniem którego latawca nie weźmiesz to będziesz zadowolony. Troszeczkę większy potencjał freestylowy ma jednak RPM.


Dzieki wielkie. Skusiłem sie na Variala bo akurat była super okazja. Wiec pokierowałem sie kasa:) No faktycznie sa podobne dlatego szukałem opinii innych. W kupie siła :) Faktycznie jak na nasze warunki w Polsce do przyda mi sie kite o lepszym dole. Czesciej bedzie fajne plywanie. A na dobry wiatr mam RPM 10m.
Varial Faktycznie ma dobrego kopa do góry (winde) i lepszy hang time , tylko nie wiem co robie ze spadam czesto jak kamien w dól ale to juz pewnie dyskusja bardziej o mojej technice latania :). Powiem tak po dwóch razach na wodzie opanowałem kiteloopy transition, backroll transition z kiteloopem. Na obsesji kiteloopy strasznie muliły i był strach a tu na 12m varial bez problemów.
Jak dla mnie progres mega na koniec sezonu.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości