Mazury

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post03 kwie 2016, 16:36

Grzesiek pisze: Ostateczna decyzja o rozegraniu zawodów w terminie 16-17.o4. zostanie potwierdzona przez Organizatora 2 dni przed planowanym terminem w czwartek 14.04. do godź. 12.00 i zostanie podana na stronie zawodów oraz na stronie fb szkoły Surf to Fly (terminy rezerwowe w przypadku niesprzyjającej prognozy wiatrowej: 23-24.04.2016, 30.04-1.05.2016).

Hejo...Grzesiu rozważ zawody open, chętnie pościgamy sie z Kazikiem na race'ówkach vs skrzydełka..;)
i jeszcze jedno...kwestia bezpieczeństwa (najważniejsza z mojego punktu widzenie - po zimowej 'przygodzie' z linkami)...
Start z miejskiej - dla mnie bomba..;-) ale to nie jest najlepszy pomysł szczególnie dla ridersów nieobeznanych z spotem, czyli: gwiazdobloki+falochrony+pomosty+30m i bez gruntu. Wiadomo publika jest ważna ale...
Rozważ zatokę - płycizne pomiędzy kanałem węglowym a 'dziką plażą'...i dalej w kierunku Bystrego.

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post04 kwie 2016, 00:24

mar_sos pisze:Hejo...Grzesiu rozważ zawody open, chętnie pościgamy sie z Kazikiem na race'ówkach vs skrzydełka..i jeszcze jedno...kwestia bezpieczeństwa (najważniejsza z mojego punktu widzenie - po zimowej 'przygodzie' z linkami)...Start z miejskiej - dla mnie bomba.. ale to nie jest najlepszy pomysł szczególnie dla ridersów nieobeznanych z spotem, czyli: gwiazdobloki+falochrony+pomosty+30m i bez gruntu. Wiadomo publika jest ważna ale...Rozważ zatokę - płycizne pomiędzy kanałem węglowym a 'dziką plażą'...i dalej w kierunku Bystrego.


To fajny pomysł na zmierzenie się race'ówek z foilami, może wrzucę taką propozycję kilka dni przed zawodami, żeby (kto ma) przywiózł ze sobą race'ówkę, lecz raczej jeśli już to nie wersja open, tylko jeden extra wyścig. Z drugiej strony nie chcę robić dodatkowego zamieszania z wymianą sprzętu, tym bardziej przy pierwszych zawodach, tylko sprawnie puścić wyścig po wyścigu (może być tak że będzie tylko jeden dzień wiatru).
Porównać race i foila możemy zawsze we własnym gronie po większym objeżdźeniu z foilem.

Dzięki za propozycję z przeniesieniem startu. Bezpieczeństwo jest i ma być najważniejsze. Zimą miałeś przygodę w trakcie wyścigu:). Tutaj przeszkody widać gołym okiem i myślę, że trzeba uczulić po prostu ludzi, by spokojnie jeden po drugim startowali (wchodzili do wody), mamy łagodne zejście, szeroką plażę (2-3 razy szerszą niż na kempingach w Chałupach), jedynie na lampy na brzegu i siebie nawzajem trzeba uważać. Trasę zawodów nie będę rozstawiał przy samej plaży (ze względu na bezpieczeństwo i tak będzie widowiskowo) Zawody są dla ludzi, którzy jednak pływają i chcą się do tego pościgać, więc dadzą radę. Trochę obawiam się spontań linek w trakcie startów na wodzie, choć startowałem w ubiegłym roku na Mistrzostwach Polski Instruktorów w Twin Tip Racing, było nas ponad 20 i daliśmy radę, tylko jedno splątanie z tego co pamiętam w trakcie całych zawodów a do tego częściowo poruszaliśmy się obok ludzi szkolących innych:).

sirterminator
Posty: 274
Rejestracja: 05 kwie 2008, 17:51
Lokalizacja: Kentaki
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2016, 12:37

mar_sos pisze:
Grzesiek pisze: Ostateczna decyzja o rozegraniu zawodów w terminie 16-17.o4. zostanie potwierdzona przez Organizatora 2 dni przed planowanym terminem w czwartek 14.04. do godź. 12.00 i zostanie podana na stronie zawodów oraz na stronie fb szkoły Surf to Fly (terminy rezerwowe w przypadku niesprzyjającej prognozy wiatrowej: 23-24.04.2016, 30.04-1.05.2016).

Hejo...Grzesiu rozważ zawody open, chętnie pościgamy sie z Kazikiem na race'ówkach vs skrzydełka..;)
i jeszcze jedno...kwestia bezpieczeństwa (najważniejsza z mojego punktu widzenie - po zimowej 'przygodzie' z linkami)...
Start z miejskiej - dla mnie bomba..;-) ale to nie jest najlepszy pomysł szczególnie dla ridersów nieobeznanych z spotem, czyli: gwiazdobloki+falochrony+pomosty+30m i bez gruntu. Wiadomo publika jest ważna ale...
Rozważ zatokę - płycizne pomiędzy kanałem węglowym a 'dziką plażą'...i dalej w kierunku Bystrego.


Szacun za chęci organizacji, ale Mariusz ma rację. Co innego lokaleski freeride, a zawody. Zimą były kolizje i wymuszanie, nieznajomość prawa drogi, niebezpieczne sytuacje... Biorąc pod uwagę nasze "szuwarowo-bagienne" warunki wiatrowe i położenie, charakterystykę "miejskiej" może lepiej rozegrać long-distance race z metą na miejskiej.

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post04 kwie 2016, 20:21

Panowie, dzięki za opinie i podpowiedzi. Long distance race to fajny pomysł ale raczej jako wyścig dodatkowy, rozważę to, czy go nie dodać. Z pewnością edukacja co do prawa drogi się przyda. Biorąc pod uwagę wasze sugestie:
1. Poświęcimy na to kilka minut na skippers meeting
2. Wcześniej dodatkowo wrzucę prawidła KsPD na stronę w ramach dokształcenia dla planujących start.
Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy: z plaży miejskiej ma być tylko zejście do wody a w odległości przynajmniej 100 metrów od lądu, na wodzie będzie linia startu miedzy bojkami i normalna procedura startowa z flagami i sygnałami dźwiękowymi.
Ryzyko splątania jest zawsze, szczególnie w wyścigach na kajcie. Dodatkowa pomoc będzie udzielna w razie potrzeby od MOPR.

Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 kwie 2016, 21:51

sirterminator pisze:
mar_sos pisze:
Grzesiek pisze: Ostateczna decyzja o rozegraniu zawodów w terminie 16-17.o4. zostanie potwierdzona przez Organizatora 2 dni przed planowanym terminem w czwartek 14.04. do godź. 12.00 i zostanie podana na stronie zawodów oraz na stronie fb szkoły Surf to Fly (terminy rezerwowe w przypadku niesprzyjającej prognozy wiatrowej: 23-24.04.2016, 30.04-1.05.2016).

Hejo...Grzesiu rozważ zawody open, chętnie pościgamy sie z Kazikiem na race'ówkach vs skrzydełka..;)
i jeszcze jedno...kwestia bezpieczeństwa (najważniejsza z mojego punktu widzenie - po zimowej 'przygodzie' z linkami)...
Start z miejskiej - dla mnie bomba..;-) ale to nie jest najlepszy pomysł szczególnie dla ridersów nieobeznanych z spotem, czyli: gwiazdobloki+falochrony+pomosty+30m i bez gruntu. Wiadomo publika jest ważna ale...
Rozważ zatokę - płycizne pomiędzy kanałem węglowym a 'dziką plażą'...i dalej w kierunku Bystrego.


Szacun za chęci organizacji, ale Mariusz ma rację. Co innego lokaleski freeride, a zawody. Zimą były kolizje i wymuszanie, nieznajomość prawa drogi, niebezpieczne sytuacje... Biorąc pod uwagę nasze "szuwarowo-bagienne" warunki wiatrowe i położenie, charakterystykę "miejskiej" może lepiej rozegrać long-distance race z metą na miejskiej.

Dociskam się do życzeń powodzenia w organizacji. no risk no fun...;) wiec masz mój udział..:)
ps. w czwartek na dzikiej testuję skrzydełko, wiec jakbyś wpadł na oblatanie byłoby fajnie. i będzie czas pogadać..:)

Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 kwie 2016, 22:05

Wełniacz pisze:Niektórzy pracują ;) ale zaglądaja regularnie ale pływanie póki co Zalew i Zatoka ale i na jeziora zawitam przy najbliższej okazji bo po pracy czasowo mam dużo bliżej niż na Zalew/Zatokę, oby tylko powiało fajniej :)

szykuje się niezłe progno na czwartek, a w zeszły piątek mega jazda była na Darginfali :D ....i noszenie 9tka miala.. :twisted:

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post06 kwie 2016, 18:24

Szacun za chęci organizacji, ale Mariusz ma rację. Co innego lokaleski freeride, a zawody. Zimą były kolizje i wymuszanie, nieznajomość prawa drogi, niebezpieczne sytuacje... Biorąc pod uwagę nasze "szuwarowo-bagienne" warunki wiatrowe i położenie, charakterystykę "miejskiej" może lepiej rozegrać long-distance race z metą na miejskiej.[/quote]
Dociskam się do życzeń powodzenia w organizacji. no risk no fun...;) wiec masz mój udział..:)
ps. w czwartek na dzikiej testuję skrzydełko, wiec jakbyś wpadł na oblatanie byłoby fajnie. i będzie czas pogadać..:)[/quote]

Dzięki, no risk - no kite ;) A poważnie, robimy co się da by było i widowiskowo, przystępnie i w miarę możliwości jak najbezpieczniej i jeszcze raz dzięki za uwagi.
Zapowiada się naprawdę fajna impreza na wodzie i lądzie, od kierownika portu dostaliśmy dodatkowo grilla gratis na wieczorną biesiadę po ściganiu przed portem a w niedzielę zupka gratis. Jedynie płyny we własnym zakresie:) (20% rabatu w Tawernie Marina)
Może też przyjść sporo kibiców, urząd miasta się zaangażował w promocję, będą plakaty na mieście a
dziś byłem promować dodatkowo imprezę w Giżyckim oddziale radio zet gold złote przeboje, mają puścić audycję jutro po 21.00, 107,0 fm, więc zapraszam do słuchania :)
A jutro pewnie, że się widzimy na testach twojego udoskonalonego skrzydła :), w końcu ktoś od nas musi wystartować w tych zawodach na foilu:)

Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post07 kwie 2016, 19:18

Grzesiek pisze:...
A jutro pewnie, że się widzimy na testach twojego udoskonalonego skrzydła :), w końcu ktoś od nas musi wystartować w tych zawodach na foilu:)


Jak sam poczułeś...;-), to jeszcze chyba nie w tych zawodach.
Na razie nie będę kombinował z skrzydłem, przestawię strapy do przodu, zamówiłem materiały do przeróbki deski - nie wiem czy się wyrobie.
Skazany jestem na TT ...:-( chyba, że.... dopuścisz mnie z race'owka...;)

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2016, 16:39

Mazurskie surferki i surferzy!

czy na spotach, na których pływacie są jakieś stacje meteo pokazujące on-line dane wiatrowe?
Byłbym wdzięczny za wszelkie info.

z wietrznymi pozdrowieniami!
Doktor

andy
Posty: 207
Rejestracja: 29 lip 2009, 11:39
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Giżycko
Postawił piwka: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2016, 14:36

jak wygląda obecnie sytuacja z temp w Niegocinie? da radę już bez butów i suchara ?

sirterminator
Posty: 274
Rejestracja: 05 kwie 2008, 17:51
Lokalizacja: Kentaki
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2016, 15:29

andy pisze:jak wygląda obecnie sytuacja z temp w Niegocinie? da radę już bez butów i suchara ?

Bez butów po 15 sekundach straciłem czucie. Piana 5/4 - pełen komfort.

Morrissey
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2012, 21:59
Deska: NHP
Latawiec: SS RPM 10, SS Rally 14
Lokalizacja: Wawa
 
Post14 kwie 2016, 21:34

Mam zamiar sie wybrac na majowke na Mazury obczaic lokalne spoty Nowe Guty, Pieczarki. Prosba o polecenie jakichs kwater. Moze Gizycko lub jakies inne w okolicy? Dzieki z gory.

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post18 kwie 2016, 12:07

Surf to Fly Kitefoil Cup 2016 Giżycko, nowy termin 23-24.04.

Niestety warunki wiatrowe nie pozwoliły nam rozegrać zawodów w Giżycku w ostatni weekend. Mimo to nie poddajemy się i działamy dalej :).

Krótka relacja:



" Surf to Fly Kitefoil Cup 2016 - pierwsze podejście Giżycko 16-17.04."

Było słonecznie, medialnie, muzycznie (reggae na plaży:)), plażowo oraz przez chwilę odlotowo:). Poza mazurskimi kitesurferami przyjechali goście z Warszawy, Brodnicy i Gdańska. Spędziliśmy przyjemnie czas w gronie pasjonatów naszego odlotowego sportu, wykorzystując zainteresowanie mediów (m.in. TVP Info, TVN 24) do promocji kiteboardingu, w tym foilboardingu - czemu w głównej mierze mialy służyć zawody. Po godzinie 15.00 w sobotę udało się też około 30 - 40 minut polatać, co jednak nie wystarczyło na rozegranie zawodów. Zakończyliśmy grilem, i pomimo niesprzyjających warunków w ten weekend, nie damy za wygraną i zawody rozegramy w innym terminie w oparciu o pewniejszą prognozę:). Jak tylko warunki wiatrowe pozwolą już w najbliższy weekend 23-24.04.



Uwaga: Ostateczna decyzja o rozegraniu zawodów w terminie 23-24.o4. zostanie potwierdzona przez Organizatora jeden dzień przed planowanym terminem w piątek 22.04. do godź. 10.00 i zostanie podana na stronie zawodów oraz na stronie fb szkoły Surf to Fly (termin rezerwowy w przypadku niesprzyjającej prognozy wiatrowej: 30.04-1.05.2016). Śledzimy prognozy i będziemy informować !



Nowe wydarzenie na fb, zachęcamy do potwierdzenia udziału i udostępniania : https://www.facebook.com/events/1716425265263241/

Link do relacji TVP: http://olsztyn.tvp.pl/24936114/w-oczeki ... owala-aura

Zdjęcia do ściągnięcia z fb szkoły: https://www.facebook.com/surftofly/

Strona zawodów: http://surftofly.com/kitefoil-cup-2016/

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 450
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:29
Deska: CrazyFly Raptor 135x41
Latawiec: Peter Lynn Fury v3 10
Lokalizacja: Dębinki
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2016, 15:59

Hejka! I jak to tam wygląda?

budrysiak
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2015, 19:49
Deska: Spleene rs
Latawiec: rrd passion
Lokalizacja: Trójmiasto
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2016, 13:41

progonzy są tragiczne wręcz z tego co widzę na windguru


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron