Mazury

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 paź 2016, 19:18

Nie da się tam nie trafić. Wjeżdżasz do wsi i po lewej masz camping gdzie się rozkładasz i startujesz. O tej porze roku camping jest nieczynny więc samochód zostawiasz na parkingu na zewnątrz a wejście jest od strony jeziora.

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post26 paź 2016, 19:36

no i lipa
musze zajechac w sobte do firmy
ale przynajmniej wiem juz jak tam trafic :D

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post26 paź 2016, 19:59

Surf to Fly kitefoil Cup 2016 - i w ogóle perspektywy organizacji zawodów kite&snowkite na Mazurach

Panowie- pytanko, czy Waszym zdaniem jest sens dalej robić zawody na Mazurach??

Pytam, bo fatygi to sporo wymaga organizacyjnie, a ostatnie zawody nie cieszyły się specjalną popularnością (z samych Mazur mogło więcej ziomków przyjechać, nie wspominając o gościach). Wiadomo warunki wymagające (3 st C i deszcz), ale z drugiej strony ludzie są ubrani, nagrody też były zacne i wiatr też miał być, choć de facto długo nie powiało.

Do tego miałem wrażenie, że lokalesi też średnio entuzjastycznie podeszli do startu (trzeba było namawiać ludzi).

Dajcie znać szczerze co myślicie.

Pozdro!

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 paź 2016, 20:26

Spot niebezpieczny, wiatru jak na lekarstwo w 90% prognoz i do tego ten termin... w innych w ogóle nie wieje.. miejsce według mnie totalnie nietrafione - lepsze - bezpieczniejsze nowe guty... ale tam też z wiatrem jak na lekarstwo. Podziwiam, że się Wam chce to organizować ... dużo lepszy spot Kadyny na Zalewie Wiślanym wieje dużo częsciej miejsce od groma bezpiecznego tylko kibiców brak i rekalmy... ale czy teraz w Giżycku jest co i komu pokazywać i reklamować przy 3C i deszczu i braku wiatru... :roll: Ideę macie fajną ale miejsce realizacji jak dla mnie nietrafione.
Pozdr :thumb:

Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2016, 07:52

A moim zdaniem gdyby była prognoza wiatrowa powiedzmy na latawce 9 m przez kilka dni to i frekwencja była by większa i entuzjazm również. To że zimno i pada mnie osobiście nie przeszkadza ale jak kilka minut po starcie trzeba walczyć żeby półwiatrem spłynąć do brzegu to trudno o entuzjazm.
Miejscówka jak najbardziej dobra, co niby jest niebezpiecznego? Przecież nikt kto nie umie halsować nie weźmie udziału w regatach. Zakładając wiatr i ładną pogodę gwarantuję że taras widokowy byłby zapełniony , bo nie codziennie na mazurach widzi się kitesurferów. Kiedy pływają sami lokalesi czyli 6 -7 latawców już jest spore zainteresowanie a co dopiero gdyby przyjechali goście i zrobiło by się kolorowo na samej plaży przed startem, o wodzie już nie wspomnę.
Jeszcze większe zainteresowanie byłoby zimą kiedy to widownia może podejść po lodzie bliżej wyścigu, a bywają takie słoneczne i wietrzne dni że żeby pośmigać w spokoju to trzeba odjechać od brzegu conajmniej ze 300 m tyle jest gapiów.

Moim zdaniem organizacja takich zawodów jest jak najbardziej potrzebna do rozpropagowania kittesurfingu właśnie na mazurach tylko akurat w tym sezonie pogoda nas nie rozpieszcza i może ze 2 razy wiało kilka dni z rzędu więc ciężko z terminem trafić żeby to był weekend i jeszcze organizatorowi pasowało. Zimą to co innego bo na upartego wystarczy 6-8 węzłów i można się ścigać a no i dużo łatwiej o taką prognozę bo tyle to wieje zimą prwie zawsze choć jak pokazuje doświadczenie zazwyczaj w weekend siada. :D

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 paź 2016, 12:41

Cześć.wybiera się ktoś na Nowe Guty w Niedzielę? Prognoza jestem całkiem całkiem :)

pawlak984
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2016, 18:21
Deska: rrd venom
Latawiec: f2
Lokalizacja: Giżycko
 
Post27 paź 2016, 17:13

Hej ! Ja jestem mieszkańcem Giżycka i nie będzie dziwne to, że inicjatywę takich imprez jak najbardziej popieram. Odnośnie warunków jakie panują w tym czasie to niestety ale myślę, że organizator raczej jest zmuszony organizować te regaty w takim terminie jak teraz z uwagi na warunki żeglugowe (wiele jachtów w ciągu sezonu) i wiatrowe, które w tym okresie się wzmacniają i stabilizują (względem wiatru w ciągu roku). Sugeruję jednak spróbować zorganizować takie zawody w drugiej połowie września, kiedy wiatry również są przyjazne a jest znacznie mniej łodzi niż w sezonie a woda i powietrze jest dużo cieplejsze co ściągnie większą liczbę kibiców i obserwatorów !

Jeśli chodzi o miejscówkę to raczej lepszej nie znajdziemy ;) Molo i taras widokowy to idealne miejsca żeby obserwować zmagania zawodników i np. ustawienie głośnika z namiotem gdzie ktoś będzie komentował co się dzieje. Plaża miejska gdzie jest pełno terenu do złożenia sprzętu i dobre wejście do wody. Tak jak poprzednik napisał, osoby które nie potrafią halsować raczej w takich regatach nie wystartują, a jak już ktoś halsować potrafi to i z takiego miejsca spokojnie wystartuje i wróci ;)

Ja dopiero raczkuję w kitesurfingu ale obiecuję, że za rok osiągnę poziom potrzebny do startu ! :)

Gdyby w przyszłości była potrzebna pomoc w organizacji, z chęcią pomogę.

sirterminator
Posty: 274
Rejestracja: 05 kwie 2008, 17:51
Lokalizacja: Kentaki
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 paź 2016, 23:25

Grzesiek pisze:Surf to Fly kitefoil Cup 2016 - i w ogóle perspektywy organizacji zawodów kite&snowkite na Mazurach

Panowie- pytanko, czy Waszym zdaniem jest sens dalej robić zawody na Mazurach??

Pytam, bo fatygi to sporo wymaga organizacyjnie, a ostatnie zawody nie cieszyły się specjalną popularnością (z samych Mazur mogło więcej ziomków przyjechać, nie wspominając o gościach). Wiadomo warunki wymagające (3 st C i deszcz), ale z drugiej strony ludzie są ubrani, nagrody też były zacne i wiatr też miał być, choć de facto długo nie powiało.

Do tego miałem wrażenie, że lokalesi też średnio entuzjastycznie podeszli do startu (trzeba było namawiać ludzi).

Dajcie znać szczerze co myślicie.

Pozdro!


Liczy się pomysł. Spot czy trudny, czy łatwy...kto pływa, ten ma swoją opinię. Prognoza w piątek wygladała ok. Kiedy następne Surf to Fly Cup?

budrysiak
Posty: 24
Rejestracja: 05 wrz 2015, 19:49
Deska: Spleene rs
Latawiec: rrd passion
Lokalizacja: Trójmiasto
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lis 2016, 19:29

Jak dla mnie jest to sens bo to zawsze jest promocja dyscypliny na trudnych bądź co bądź akwenach mazur. Ja osobiście po prostu nie miałem jak wyrwać się z roboty, szkoda bo bardzo chciałem zajechać, nawet jeżeli nie startować to chociaż pooglądać ;)

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 450
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:29
Deska: CrazyFly Raptor 135x41
Latawiec: Peter Lynn Fury v3 10
Lokalizacja: Dębinki
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lis 2016, 19:44

Ja czekam na kolejna edycje zimową, bo poprzednia byla sztos :)

Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post08 lis 2016, 03:19

Grzesiek pisze:Surf to Fly kitefoil Cup 2016 - i w ogóle perspektywy organizacji zawodów kite&snowkite na Mazurach

Panowie- pytanko, czy Waszym zdaniem jest sens dalej robić zawody na Mazurach??
... ... ...
Dajcie znać szczerze co myślicie.

Pozdro!

Grzesiu..jak już Ci wspomniałem gdybyś zrobił imprezę tydzień wcześniej w niedzielę...mega warun: sloneczko, wiaterek spoko - 14knt.. kibiców full ..:-). Oblatalismy się na maxa więc nie dziw się że za tydzien, przy granicznych warunkach była lekka doza sceptycyzmu...mimo zacnych nagrod :-)
Zawody kite na Mazurach? owszem można ale wrzesien -> 1pol.pazdziernika...jesli chodzi o publikę - jak ktoś już wspomniał, pomijając warunki wiatrowe bo to cyt. ”oczywista oczywistość”. Ale wtedy Jesteś jeszcze na zatoce...sponsorzy też mają ciekawsze imprezy...więc cóż..wszystkiego nie ogarniesz...takie życie.
Ale...jest sens..!!! Dzięki miedzy innymi takim ziomalom jak Ty coś się dzieje w Naszym ..cyt. "pzdziwólku"..czy jakoś tam...;-).
ps. ...Winszuje zaangażowania i może w końcu kitefoil odpali..;-)...o ile to dostatecznie ogarne ..;-)

Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 gru 2016, 19:58

Dobra panowie bo trochę tu ucichło. Wstępna prognoza to wigilia na miejskiej ,1 i 2 dzień świąt chyba Pieczarki. Nie zamarzło - można pływać :D

pawlak984
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2016, 18:21
Deska: rrd venom
Latawiec: f2
Lokalizacja: Giżycko
 
Post09 sty 2017, 11:30

lód jak na zamówienie ! lusterko jak się patrzy. Najbliższy warun w środę. Ja odpalam łyżwy, jeśli ktoś chce dołączyć - zapraszam. Ekomarina Giżycko. kontakt do mnie 608 873 952

hnd1
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:12
Deska: Nobile
Latawiec: Blade Fat Lady17 Naish Park 12
 
Post09 sty 2017, 20:07

Jutro zamirzam kupić łyżwy i jeżeli okiełznam jazdę na łyżwie do środy to jestem z latawcem.

Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2017, 15:06

Ktoś jutro wbija na miejską? Od 12.00 może być fajnie.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości