Ciepła pianka prośba o opinie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
lukaszw1
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:54
Deska: SU2
Latawiec: Cabrinha SB/Radar
Lokalizacja: Warszawa
 
Post03 sty 2017, 18:59

Witam.Poszukuje cieplej pianki od razu mówię ze nie interesuje mnie pływanie w styczniu czy lutym ale w miarę cieplejsza końcówka marca wchodziła by w grę .W jedym sklepie polecono mi Mystic star 5/4 z 2016 r .Znalazlem sporo negatywnych opini na temat mystica ale z lat 2012-2013 .Bede wdzięczny za opinie i sugestie na temat innych pianek

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 sty 2017, 19:07

lukaszw1 pisze:Witam.Poszukuje cieplej pianki od razu mówię ze nie interesuje mnie pływanie w styczniu czy lutym ale w miarę cieplejsza końcówka marca wchodziła by w grę .W jedym sklepie polecono mi Mystic star 5/4 z 2016 r .Znalazlem sporo negatywnych opini na temat mystica ale z lat 2012-2013 .Bede wdzięczny za opinie i sugestie na temat innych pianek

W tym Mysticu po obcięciu nogawek pływam całe lato taka jakość neoprenu. Pianka 5/4 z zamkiem z przodu i z klejonymi szwami powinna dać radę na takie pływania.

Awatar użytkownika
lukaszw1
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:54
Deska: SU2
Latawiec: Cabrinha SB/Radar
Lokalizacja: Warszawa
 
Post03 sty 2017, 19:45

KrisIs pisze:
lukaszw1 pisze:Witam.Poszukuje cieplej pianki od razu mówię ze nie interesuje mnie pływanie w styczniu czy lutym ale w miarę cieplejsza końcówka marca wchodziła by w grę .W jedym sklepie polecono mi Mystic star 5/4 z 2016 r .Znalazlem sporo negatywnych opini na temat mystica ale z lat 2012-2013 .Bede wdzięczny za opinie i sugestie na temat innych pianek

W tym Mysticu po obcięciu nogawek pływam całe lato taka jakość neoprenu. Pianka 5/4 z zamkiem z przodu i z klejonymi szwami powinna dać radę na takie pływania.




Zamek z tylu dodatkowym kołnierzem ,szwy klejone .

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 sty 2017, 20:14

Mam Mystic star 5/3 z 2013 i od roku oneil psycho one 5/4
Tych pianek nie da się porównać, inna liga jakościowa i cenowa.
W Mystic pływam od końca wiosny do początu jesieni, za zimna na zimę. Oneil typowo na zimę bo jest mega ciepła, za ciepła i za szczelna jak już jest cieplej :wink:

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2017, 20:38

Mystic, średnia półka co nie oznacza że w okresie letnim nie sprawdzi się. Jeśli kupisz np. w hydrosferze gdzie sprawy gwarancyjne nie są chyba fikcją to można brać. Na weekendowe pływanie da radę. :thumb:

Awatar użytkownika
lukaszw1
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:54
Deska: SU2
Latawiec: Cabrinha SB/Radar
Lokalizacja: Warszawa
 
Post03 sty 2017, 21:12

Grzegorz KiteLife pisze:Mystic, średnia półka co nie oznacza że w okresie letnim nie sprawdzi się. Jeśli kupisz np. w hydrosferze gdzie sprawy gwarancyjne nie są chyba fikcją to można brać. Na weekendowe pływanie da radę. :thumb:




Nanokrem letni już mam potrzebuje bardziej na ten zimniejszy okres ale styczeń i obecna pogoda odpada raczej interesuje mnie pływanie przy tem powietrza ok 15 stopni

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post03 sty 2017, 21:34

rozważ też ION strike, na wyprzedaży ma spoko cenę i jest bardzo ciepły

Awatar użytkownika
lukaszw1
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:54
Deska: SU2
Latawiec: Cabrinha SB/Radar
Lokalizacja: Warszawa
 
Post03 sty 2017, 23:40

heja banana pisze:rozważ też ION strike, na wyprzedaży ma spoko cenę i jest bardzo ciepły




Jakieś jeszcze inne sugestie ?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2017, 04:06

Ja używam tylko pianek Rip Curl czyli jeden z najlepszych neoprenow na runku i na 15° proponowałbym model E-bomb (grubość musisz sobie sam dobrać w zależności jak odczuwasz zimno) ale ze względu na słabą dystrybucję w Polsce możesz rzucić okiem na pianki rrd ktore robione sa w fabryce Rip Curla a dostępne bodajże w sklepie abc surf. :thumb:

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2017, 07:39

Uwazam, ze zle opinie o Mystic'u z roku 2013 sa nieaktualne. Mam kumpla ktory jest w stanie zniszczyc kazda pianke dlatego najwazniejsze zeby kupowac u dystrybutora z najlepszym serwisem gwarancyjnym. Jesli szukasz pianki "nie na zime" to nie musisz wydawac na nia wszystkie pieniadze :)

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2017, 10:23

lukaszw1 pisze:
heja banana pisze:rozważ też ION strike, na wyprzedaży ma spoko cenę i jest bardzo ciepły




Jakieś jeszcze inne sugestie ?



Proponuję Ci modele ze średniej półki zarówno O'Neilla jak i XCela ( infinity ) jeśli nie wymagasz ultra gorącej pianki to śmiało możemy zejść półkę niżej
Mamy teraz mega ofertę na O'neilla Pyrotecha ( wysoki model w cenie średniego ) 5/4 na technobutterze z zamkiem z przodu za 899zł !
pisz / dzwoń śmiało 511830979 / andrzej@kite24.pl / priv

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post04 sty 2017, 10:51

namor pisze:Uwazam, ze zle opinie o Mystic'u z roku 2013 sa nieaktualne. Mam kumpla ktory jest w stanie zniszczyc kazda pianke dlatego najwazniejsze zeby kupowac u dystrybutora z najlepszym serwisem gwarancyjnym. Jesli szukasz pianki "nie na zime" to nie musisz wydawac na nia wszystkie pieniadze :)

Mystic Star to pianka na lato i po sezonie neopren wygląda jakby miał 5 lat (odbarwienia, brak rozciągliwości, gąbczastości). Jasne że posłuży na kolejne 5 lat. Nie nadaje się na wiosnę i jesień bez dodatkowego docieplacza po prostu ta pianka nie jest szczelna.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post04 sty 2017, 11:55

lukaszw1 pisze:
heja banana pisze:rozważ też ION strike, na wyprzedaży ma spoko cenę i jest bardzo ciepły




Jakieś jeszcze inne sugestie ?


o'neill jest również bardzo ciepły ale błyskawicznie popękało uszczelnienie szwów:/

ION 5/4 ten z zapięciem z przodu, dobrze dopasowany praktycznie nie przepuszcza wody więc trzeba uważać latem żeby się nie zagotować. Ja nawet nie zapinałem go i co jakiś czas musiałem wodę sobie wlewać dla ochłody;) teraz już wiem, że potrzebuję drugiej pianki na lato;)

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post04 sty 2017, 12:25

andrzejwodejszo pisze:Mamy teraz mega ofertę na O'neilla Pyrotecha

Mogę polecić tą piankę spokojnie na okres od wczesnej wiosny do późnej jesieni czyli na pływanie w temp. + 10 stopni. Ja używam jej jeszcze zimą, ale dodatkowo pod spód zakładam docieplacz 0,5 mm ze zintegrowanym kapturem + czasem lajkrę jak już jest poniżej 0 stopni. Pyrotecha używam od 2 lat i miałem tylko 1 przygodę reklamacyjną, która była wynikiem wady fabrycznej (wymiana na nową piankę w ciągu niecałego tygodnia). Poza tym sam materiał lekki, elastyczny, szybko schnie, komfort cieplny na plus. Jedynie czasem do nogawek od dołu wpływa woda, ale pozbyłem się tej nieprzyjemności dorabiając osobno rzepy, które kupiłem w sklepie pasmanteryjnym za kilka zł.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2017, 14:05

heja banana pisze:
lukaszw1 pisze:
heja banana pisze:rozważ też ION strike, na wyprzedaży ma spoko cenę i jest bardzo ciepły




Jakieś jeszcze inne sugestie ?


o'neill jest również bardzo ciepły ale błyskawicznie popękało uszczelnienie szwów:/

ION 5/4 ten z zapięciem z przodu, dobrze dopasowany praktycznie nie przepuszcza wody więc trzeba uważać latem żeby się nie zagotować. Ja nawet nie zapinałem go i co jakiś czas musiałem wodę sobie wlewać dla ochłody;) teraz już wiem, że potrzebuję drugiej pianki na lato;)



Pyrotecha nie dotyczy ten problem - ma szerokie szwy klejone :)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości