Kontuzje w kitesurfingu - pomoc przy pracy mgr, ankieta

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
virusekpl
Posty: 10
Rejestracja: 19 wrz 2016, 11:40
 
Post13 paź 2016, 08:51

Oj mery mery, chyba miałeś zły dzień ;P

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sty 2017, 11:21

Łoooo dawno mnie nie było a tu takie kwiatki :)

mary.dk pisze:
przemass pisze:
x2 :doh: :doh:


mod edit !!! nie obrażamy innych użytkowników, a zwłaszcza ich rodzin !!!


Napisz mi proszę @mary.dk co napisałeś na priv bo nie zdążyłem odczytać ;) Czekam.

shoko pisze:
mary.dk pisze:
Przeciez nie generalizuje, stwierdzam tylko fakty i zaznaczam przy tym ze nie wszyscy :thumb:

Pozdro...


a to przepraszam, odebrałam, że pisząc "większość - stwierdzam fakty " - generalizujesz

Przemka widziałam , na wodzie też nie raz - raczej nie ma z tym problemu - jak również mam wrażenie z daniem facetowi za takie epitety na żywo


@shoko masz podwójną rację - to generalizowanie - a po drugie, za pewne epitety na bank nie będę miał z tym problemu, nawet bez znaczenia liście czy nie. Wiem jednak jak to się ZWYKLE kończy - rekiny internetów zwykle okazują się zamulonymi karpiami z tłustym brzuszkiem w realu...ja poczekam :)


Chwastek pisze:
mary.dk pisze: co do zasad bezpieczenstwa to wciaz nie kumam o co come on !
Rozgrzewka to nie wzglad bezpieczensta tylko doswiadczenie i wiedza na temat fizyki swojego ciala,
ochraniacze w KS nie istnieja, to wciaz nie tak extremalna dyscyplina jak deskorolka,
snowboard czy bmx ! i wiele innych...

Nie potrzebujesz kasku, bo nie lecisz na betonowe schody, albo zardzewiałą rure, ale wpadasz za to z dużą prędkością w wodę, a wtedy jak wiadomo dzieją sie różne rzeczy z naszym ciałem! Może nie złamiesz sobie ręki, ale jak lądując wypadnie Ci stopa ze strapa, a druga pojedzie sobie dalej (kazdy chyba to widział nie raz ;).), to jesli nie jestes dobrze rozciągnięta i bez rozgrzewki, narażasz się na naderwanie pachwiny. Nigdy nie mialem, ale chyba kurewsko boli :p kończąc ten wywód, nie trzeba studiować fizjoterapii, zeby domyślić się ze rozgrzewka jest kwestią bezpieczeństwa! Powtarzam to wszystkim moim kursantom :wink:


Owszem, na kursie kite potrzebujesz kasku ( minimum, najlepiej plus vest ) i długo później jeszcze też, przy nauce nowych trików i przy pierwszych dużych falach, przeszkodach itp.... Kask jest więc podstawowym ochraniaczem w kite choć widzę że niektórych ciężko przekonać że białe jest białe ;)
Co do kursantów na szkoleniu podstawowym - konia z rzędem temu kto w razie wypadku przekona sędziego że kitesurfing jest sportem bardziej bezpiecznym niż np rower i kask jest niepotrzebny ---- powodzenia :hand: :twisted: :twisted:
Drugim bardzo ważnym ochraniaczem o którym nie mówiliśmy jest trapez chroniący zarówno najważniejszcze części pleców jak i całą strefę brzucha ( hak ) - na szczęście jest z nami na stałe, przydaje się wiele razy.
Rozgrzewka to nie wzgląd bezpieczeństwa...tylko wiedza....może nawet odrębna dyscyplina sportu? Tego nie chce mi się nawet komentować blah blah blah. Szczekanie frustrata :pray:


Podsumowując - Rozgrzewka, stretching oraz wszelkie dyscypliny uzupełniające a także dopasowanie umiejętności i ewentualne zastosowanie dodatkowej ochrony MAJĄ olbrzymi wpływ na BRAK ewentualnych kontuzji, w ostateczności złagodzenie ich skutków. Polecam - 11 lat na kite, 20 na wodzie.

A wszystkich którzy mają jakiś żal do mnie lub mojej rodziny :doh: zapraszam na pogawędkę osobistą a nie wypluwanie jadów na forum, zwłaszcza TYM.

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post11 sty 2017, 18:31

przemass pisze:Łoooo dawno mnie nie było a tu takie kwiatki :)

mary.dk pisze:
przemass pisze:
x2 :doh: :doh:


mod edit !!! nie obrażamy innych użytkowników, a zwłaszcza ich rodzin !!!


Napisz mi proszę @mary.dk co napisałeś na priv bo nie zdążyłem odczytać ;) Czekam.

peace


Nie mam pojecia, sorki, pewnie cos glupiego ;-)

Pozdro...

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sty 2017, 16:27

Mam nadzieję że się nie powtórzy ;)

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post12 sty 2017, 18:00

:disgusted: :notworthy:

Pozdro...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości