Trapez RIDE ENGINE - sztywna rewolucja w trapezach

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2017, 13:06

surfbabe pisze:a to na 1/2wyspie będzie można gdzieś to przywdziać, żeby steścić?

Podbijam - jak z testami RideEngine w okolicy Trójmiasta?

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2017, 17:13

chcemy odpalić centrum testowe! wiadomość na dniach!

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post17 maja 2017, 18:46

Pablo a co z dostawa?;) cos wiadomo?

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2017, 23:05

Pablo pisze:
Nie ma co ukrywać, że RIDE ENGINE jest de facto NAJDROŻSZYM trapezem na rynku, ale o lata świetlne wyprzedza całą konkurencję. Nota bene nikt z klientów sklep@rideengine.pl jakoś nie narzekał na zimowe rabaty ;)

A jak mają się letnie rabaty bo ceny na www to raczej ponury żart ;)

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 maja 2017, 08:19

Mystic ma teraz podobne rozwiązanie. Wydaje mi się, że podobnie mogą sprawować się trapezy Mandera. Sam chętnie coś w lato potestuje :)

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2017, 10:38

Manery bym nie porównywał, to nie jest twardy trapez.

Moim zdaniem sztywne trapezy to przyszłość, dziwię się, że dopiero teraz kolejni producenci naśladują RideEngine (Dakine, Mystic, Brunotti, Jay).
Kupiłem akurat RideEngine bo byli pierwsi dostępni u nas, w dodatku w dobrej zimowej cenie. Reszta działa pewnie podobnie bo idea ta sama - mały ale totalnie twardy :doh:
Polecam wszystkim SPRÓBOWAĆ, ale nie w sklepie tylko KONIECZNIE NA WODZIE. Na sucho trapez może robić wrażenie niewygodnego, podczas pływania jest inaczej. Oczywiście z trapezem jak z butami - nie każdemu podejdzie dany model.
Ja jestem zachwycony. Zawsze lubiłem trapezy o małym profilu ale miękkie. Ten jest bardzo mały :thumbsup: a twardość i wyprofilowanie pod odcinek lędźwiowy przynosi tylko zalety. Siedzi w miejscu jak przyklejony. Plecy mimo niskiego profilu są całkowicie odciążone, a jednocześnie mamy ogromną swobodę ruchów, dla mnie bomba :clap:
Oczywiście ma też swoje wady:
- Paski są lipne, tzn. mi się luzują. W recenzjach w necie czytałem, że to powszechne, nawet RideEngine radzi je "podwijać z powrotem" w klamry, ale ja tego nie potrafię zrobić więc co jakiś czas poprawiam.
- Początkowo czułem dziwny ucisk na brzuch i żebra z przodu, ale okazało się, że rozwiązaniem jest luźniejsze zapinanie trapezu. Siedzi w miejscu jak wcześniej a ucisk zniknął. Generalnie polecam nie zapinać go zbyt mocno, on tego nie potrzebuje do działania.
- Mam wrażenie, że ten trapez może być niewygodny dla osób, które z różnych przyczyn długo trzymają kajta w zenicie, ale to już każdy musi sprawdzić sam.
- Hak jest krótki co niby jest zaletą, ale okazało się, że donkey dick Airusha jest za długi i się wygina, a czasami nawet wypada, ze dwa razy zaliczyłem niechciane unhooked, w dodatku przy przepałowaniu, nigdy nie myślałem, że powiem, że mam za długi patyk :doh:
- Pewnie jest kłopot przy pakowaniu quivera, ale mnie to nie dotyczy.

Powyższe wady to oczywiście bzdety przy zaletach.
Jeszcze raz polecam spróbować sztywnego trapezu, obojętnie jakiej firmy.

Aktualizacja po roku używania:
Podczas sesji z dużą ilością skoków przez zenit trapez trochę jednak podchodzi. Mocne wychylenie na halsie i wraca na miejsce, pewnie przez to wyprofilowanie i dość śliski materiał wewnątrz.
Nauczyłem się podwijać paski z powrotem w klamry :thumb: i rzeczywiście likwiduje to problem luzowania.
Prują się jakieś cienkie nitki w tym elastycznym pasie, ale to pryszcz. Reszta bez oznak zużycia.
Zdania nie zmieniam, zajebisty trapez.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, 20:37 przez sebro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 maja 2017, 19:25

Pablo pisze:chcemy odpalić centrum testowe! wiadomość na dniach!

To lepiej się pospieszyć, bo konkurencja nie śpi :wink: viewtopic.php?f=4&t=70586

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2017, 12:59

Czy można już gdzieś obejrzeć w okolicy Trójmiasta lub półwyspu?

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 wrz 2017, 10:04

No i po wakacjach, a testów żadnych :roll: Dziwna sytuacja - sporo ludzi się interesuje tematem, a dytrybutor milczy.
Mogę tylko snuć domysły, że to przez poważne problemy z jakością, o których sporo słyszałem...

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post03 wrz 2017, 20:51

Podpytywałem się dystrybutora, na pierwszego maila odpowiedział, ale już na moją odpowiedź z doprecyzowaniem rozmiaru nie ..... grunt do podejście do klienta :wink: :thumb:

Awatar użytkownika
JaxoN
Posty: 310
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:53
Deska: Sklejka
Latawiec: SS REV 9m
Lokalizacja: Dziwnówek/Szczecin
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2017, 12:32

Aloha !
Czy ktoś zapoda jeszcze recenzję trapezu. Za 10 dni jadę na miesięczną włóczęgę po plw. Iberyjskim. Będzie sporo wave i postanowiłem na tę okazję zakupić nowy trapez. Fajnie byłby ustrzelić jakąś promocję na koniec sezonu :P

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 paź 2017, 23:19

Niestety trapezy okazały się tak wielkim sukcesem, że nie było szansy ich więcej ściągnąć (a testowe "niestety" były od razu kupowane zamiast wracać do nas po testach), ale z dobrych newsów mam info, że nowa partia upgrade'owanych modeli na 2018 spodziewana jest w okolicach grudnia 2017, tak więc na pewno powrócimy do testów! Niebawem będzie też możliwość zamówienia w preorderze na specjanych zniżkach dla kiteforumowiczów :) Aktualnie finalizujemy nową stronę www gdzie będzie całe info http://www.rideengine.pl/

A propos kontaktu jesteśmy od pon do pią pod telefonem w godz.12:00-19:00 i sob 10:00-15:00 - tel.510 070 090.

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post11 paź 2017, 22:18

Od tego jest giełda [Admin]
Sorki.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2017, 23:18 przez MarekH, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 paź 2017, 22:34

odświeżyliśmy trochę stronę Ride Engine Polska i ruszamy ze specjalną ofertą i zacnym rabatem w przedsprzedaży na sprzęt 2018! Masa udoskonaleń w nowych trapezach zebranych od tysięcy użytkowników na całym świecie przez ostatnie dwa sezony, jak również topowych riderów jak np. Karolina Winkowska. Nowe zapięcie, dwa paski zamiast jednego, więcej gąbki bo bokach trapezu, nowe haki, slidery i masa usprawnień. Zapraszamy!

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post30 paź 2017, 23:23

Ktoś ma, używa, używał sztywnego trapezu Mystic Majestic X?
Cena kosmiczna. Ciekawe czy uzasadniona.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości