Limit wagowy bagażu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
jadziek
Posty: 43
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:52
Postawił piwka: 2 razy
 
Post17 paź 2017, 15:13

hej, pytanko będzie o travel service ale to może dotyczyć też innych lini.
Mam szanse spakować się w "normalne" walizki razem ze sprzętem kajtowym, ale czytam w regulaminie, że kasują za sprzęt bez względu na to czy wsadzę go do normalnej walizki czy do quiwera
Czy spotkaliście się kiedyś, że ktoś normalny bagaż rejestrowy przeszukiwał pod kątem sprzętu KITE? czy jak już upchnę :) zamknę (i zmieszczę się w limicie 20kg) to już nie zapłacę?

hawk
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2011, 17:17
Deska: sudwa
Latawiec: Cabrinha Swithblade
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 paź 2017, 14:47

jadziek pisze:hej, pytanko będzie o travel service ale to może dotyczyć też innych lini.
Mam szanse spakować się w "normalne" walizki razem ze sprzętem kajtowym, ale czytam w regulaminie, że kasują za sprzęt bez względu na to czy wsadzę go do normalnej walizki czy do quiwera
Czy spotkaliście się kiedyś, że ktoś normalny bagaż rejestrowy przeszukiwał pod kątem sprzętu KITE? czy jak już upchnę :) zamknę (i zmieszczę się w limicie 20kg) to już nie zapłacę?


Jeśli nie przekroczysz wagi a zwłaszcza wymiarów (długość) możesz być spokojny według mnie. Nikt nie wiska bagaży rejestrowych...

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post24 paź 2017, 15:23

Ktoś atakował ostatnimi czasy linią Small Planet? Jest jakiś patent (oprócz splita) aby nie płacić 160 ziko? :)

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post24 paź 2017, 17:07

nie latac, tylko plywac na lokalnych bagnach.
160 to nie majatek, 500zl w travel servis to mozna wtedy kombinowac

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post24 paź 2017, 20:14

Widzę ze wujek dobra rada...

Jadę rodzinnie, niestety plażowanie na lokalnych bagnach w połowie listopada odpada.

A 160x2 na ulicy nie leży.

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 paź 2017, 14:02

kuicets pisze:Ktoś atakował ostatnimi czasy linią Small Planet? Jest jakiś patent (oprócz splita) aby nie płacić 160 ziko? :)


W przeciagu ostatnich 3 lat dwa razy do egiptu lecialem z golfbagiem i ani razu nie udalo sie nic ugadac pomimo wielokrotnych prob skorumpowania ani w Polsce ani w Egipcie.

Pzdr

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post25 paź 2017, 14:09

Fabi150 pisze:
kuicets pisze:Ktoś atakował ostatnimi czasy linią Small Planet? Jest jakiś patent (oprócz splita) aby nie płacić 160 ziko? :)


W przeciagu ostatnich 3 lat dwa razy do egiptu lecialem z golfbagiem i ani razu nie udalo sie nic ugadac pomimo wielokrotnych prob skorumpowania ani w Polsce ani w Egipcie.

Pzdr


Dzięki!

jadziek
Posty: 43
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:52
Postawił piwka: 2 razy
 
Post26 paź 2017, 09:28

kriski pisze:nie latac, tylko plywac na lokalnych bagnach.
160 to nie majatek, 500zl w travel servis to mozna wtedy kombinowac

mi zmienili enter air (190 zł w obie strony) na travel service 480 zł i nabyłem splita
btw teraz (od wrzesnia 2017) travelservice nie wymienia w cenniku "KITE" ma "tylko sprzęt sportowy do 15kg lub do 32kg) czyli nie trzeba juz płacić 480 w jedną stronę

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post26 paź 2017, 11:18

A kite to nie jest sprzęt sportowy? Oni mieli w regulaminie, że jeśli wieziesz to i to (teraz pewnie będzie dowolny sprzęt sportowy, jak zmienią regulamin) to płacisz zgodnie z cennikiem.

alewik
Posty: 67
Rejestracja: 22 mar 2016, 08:36
Deska: RLBoards,Firewire Hydroshort
Latawiec: Eleveight Ws/ OZONE
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post18 lis 2017, 12:28

jadziek pisze:hej, pytanko będzie o travel service ale to może dotyczyć też innych lini.
Mam szanse spakować się w "normalne" walizki razem ze sprzętem kajtowym, ale czytam w regulaminie, że kasują za sprzęt bez względu na to czy wsadzę go do normalnej walizki czy do quiwera
Czy spotkaliście się kiedyś, że ktoś normalny bagaż rejestrowy przeszukiwał pod kątem sprzętu KITE? czy jak już upchnę :) zamknę (i zmieszczę się w limicie 20kg) to już nie zapłacę?
ow

Własnie wrociłem z Soma Bay - leciałem travelservice z Gdansk, wlasnie tak zrobiłem zmiesciłem sie w wadze i wymiarach z quiwerem kajtowym ( rrd) i nikt słowa nie powiedzial drugi latawiec leciał w podrecznym - nikt tego nie wazy - mialem chyba z 10 kg, ale scisnalem paskami, zreszta uzywlem plecaka kajtowego.
pzdr

zbrochaty
Posty: 77
Rejestracja: 24 wrz 2010, 11:42
Deska: Fanatic TrippleX
Latawiec: North Sails: Duke SuperStar
Dostał piwko: 16 razy
 
Post04 gru 2017, 17:45

alewik pisze:
Własnie wrociłem z Soma Bay - leciałem travelservice z Gdansk, wlasnie tak zrobiłem zmiesciłem sie w wadze i wymiarach z quiwerem kajtowym ( rrd) i nikt słowa nie powiedzial drugi latawiec leciał w podrecznym - nikt tego nie wazy - mialem chyba z 10 kg, ale scisnalem paskami, zreszta uzywlem plecaka kajtowego.
pzdr


No proszę, byłeś chyba najbardziej zatwardziałym windsurferem jakich znałem (no może oprócz Goliego) ale widze, że Ciebie też trafiło na stare lata :)
Od dawna pływasz na kajcie?

alewik
Posty: 67
Rejestracja: 22 mar 2016, 08:36
Deska: RLBoards,Firewire Hydroshort
Latawiec: Eleveight Ws/ OZONE
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 gru 2017, 10:09

zbrochaty pisze:
alewik pisze:
Własnie wrociłem z Soma Bay - leciałem travelservice z Gdansk, wlasnie tak zrobiłem zmiesciłem sie w wadze i wymiarach z quiwerem kajtowym ( rrd) i nikt słowa nie powiedzial drugi latawiec leciał w podrecznym - nikt tego nie wazy - mialem chyba z 10 kg, ale scisnalem paskami, zreszta uzywlem plecaka kajtowego.
pzdr


No proszę, byłeś chyba najbardziej zatwardziałym windsurferem jakich znałem (no może oprócz Goliego) ale widze, że Ciebie też trafiło na stare lata :)
Od dawna pływasz na kajcie?


WS - nie porzuciłem do konca bo na kajcie nie jestem orłem jeszcze ( choc celem jest morze i kierunkowe deski) , ale zrobilem kurs, Tomek Robakowski ( ktorego tez pewnie pamietasz) zrobił deski TT - i tak katujemy od dwoch sezonow. Ilosc godzin plywania potroila sie w stosunku do WS, no i logistyka wyjazdowa - jest nie do porownania na korzysc KS. generalnie chcesz plywac wez sie za KS. Tomek trzyma sprzet u mnie i przylatuje z Wawy na prognoze. Po za tym zima jak zamarznie i jest snieg tez działa.

zbrochaty
Posty: 77
Rejestracja: 24 wrz 2010, 11:42
Deska: Fanatic TrippleX
Latawiec: North Sails: Duke SuperStar
Dostał piwko: 16 razy
 
Post14 gru 2017, 16:15

alewik pisze:WS - nie porzuciłem do konca bo na kajcie nie jestem orłem jeszcze ( choc celem jest morze i kierunkowe deski) , ale zrobilem kurs, Tomek Robakowski ( ktorego tez pewnie pamietasz) zrobił deski TT - i tak katujemy od dwoch sezonow. Ilosc godzin plywania potroila sie w stosunku do WS, no i logistyka wyjazdowa - jest nie do porownania na korzysc KS. generalnie chcesz plywac wez sie za KS. Tomek trzyma sprzet u mnie i przylatuje z Wawy na prognoze. Po za tym zima jak zamarznie i jest snieg tez działa.

Pływam KS drugi sezon, ale u mnie to nie przekłada się na ilość tj. u Ciebie, nie mieszkam w Gdyni niestety. W tym roku 2 tyg Egipt i 1 dzień półwysep, co dało mi ok 70h, czyli słabo. Odpada śródlądzie (Zegrze) bo tam łatwo zabić się można. Z WS zostały mi tylko małe zagle 4,5 i 5,7 myślałem, że będą na silne wiatry, ale cały kurs miałem na zdepowerowanym 7m (26+ kn) więc jakoś przyzwyczaiłem się do nerwowego latawca i na razie bardziej kręci mnie kajt. Sprzęt jeszcze pożyczam, i nie wiem, czy przy takim rocznym "przebiegu" opłaca się kupować swój. Na dużo więcej się nie zanosi...

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post14 gru 2017, 23:58

Limnos.
Ktoś był? Jakie linie, jakie warunki przewozu sprzętu kite?

alewik
Posty: 67
Rejestracja: 22 mar 2016, 08:36
Deska: RLBoards,Firewire Hydroshort
Latawiec: Eleveight Ws/ OZONE
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post18 gru 2017, 11:00

zbrochaty pisze:
alewik pisze: Sprzęt jeszcze pożyczam, i nie wiem, czy przy takim rocznym "przebiegu" opłaca się kupować swój. Na dużo więcej się nie zanosi...

Wysłałem priv wiadomosc


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości