SU2 nowa grafika C Y B E R P U N K

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 mar 2018, 21:54

boldek pisze:
Wrogu pisze:A to trzeba mocować na oryginale śruby ? ;)

Pewnie, że nie. Ale to znaczy że trzeba kombinować :idea: a jak by pokład był gładki, to tylko odtłuszczasz, przyklejasz oryginalne mocowanie do kamerki, Woo czy czegokolwiek i po sprawie :) tak miałem kiedyś w Nobilu i byłem zadowolony.
@matsor będę pamiętał, tylko najpierw poprzeglądam filmiki :twisted:
I sorry za lekki offtop w ogóle.



Kamerka w razie solidnej gleby daje taki opór, że żadnemu klejowi bym nie zaufał, przynajmniej bez podłączenia sznurkiem pod fina/rączkę etc. Moi zdaniem i tak bezpieczniej wykorzystać mocowanie pod fina. Takie niestety trzeba kupić.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post18 mar 2018, 22:26

Jest patent na trzymanie kleju NA AMEN. Rozgrzać trochę palnikiem przylepiec az zacznie bulgotac i sru na deske...

Wady tego rozwiązania są oczywiste ale kamerki nawet Kathrina nie urwie - czy podkład gładki czy nie gładki.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post18 mar 2018, 22:39

Wrogu pisze:Kamerka w razie solidnej gleby daje taki opór, że żadnemu klejowi bym nie zaufał, przynajmniej bez podłączenia sznurkiem pod fina/rączkę etc. Moi zdaniem i tak bezpieczniej wykorzystać mocowanie pod fina. Takie niestety trzeba kupić.

Tak, mam solidne zabezpieczenie kamerki - ze sznurkiem do podkładki przy finie. Tego sznurka używałem już do "zwykłego" mocowania na desce, bo zdaję sobie sprawę co mogę stracić.
Tak, od 3 miesięcy używam mocowania na śrubę do samego fina

Obrazek

i oczywiście że się da, że działa, i to nawet całkiem przyzwoicie :) a co do gleby, to przy porządnej, to nawet sam uchwyt idący do obudowy kamerki się łamie (autopsja). Ale wg mnie nie o to chodzi. Ludzie dążą do tego by było szybko, prosto, przyjemnie. Jeśli GoPro, czy nawet już pierwsza lepsza podróba, ma płaskie mocowanie z trwałą naklejką 3M, to ma działać na desce, itp. a nie że trzeba szukać, kombinować, próbować, czytać fora. Wg mnie chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Jasne że się da inaczej, pewnie nawet lepiej i sam ogólnie wolę rozwiązania DIY, bo to lubię, ale nie taki jest zamysł producenta. Większość firm deskowych (90%?) robiąc gładkie pokłady to rozumie i zapewne kieruje się własnymi pobudkami, ale też przy okazji ułatwia nam akurat w tym względzie życie. A gdzie w tym wszystkim jest SU-2? Bo my to sobie możemy gdybać, pisać, narzekać, ogłaszać deski ładnymi, praktycznymi lub nie, ale czy to w ogóle dotrze do producenta (w całości, nie tylko superlatywy)? Jakie on ma zdanie na ten temat? Czy rolka z fakturą w kratkę już się powoli kończy? ;)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post13 kwie 2018, 15:35

boldek pisze:Pytam, bo lipa jest jak chcemy coś do tego przykleić. Brak gładkiej powierzchni powoduje że nie styka się z nią 100% przyklejanego elementu, dostają się tam zanieczyszczenia, wilgoć. Pół biedy jak jest to naklejka, która po tygodniu odpadnie, ale jak już przyklejam mocowanie do kamerki czy zabawkę typu Woo to wolałbym, żeby mi ten sprzęt nie zrobił w niedługim czasie plum do wody

Od grudnia 2016 mam przyklejonego piq-a do swojego proridera 3d, który tak jak piszesz nie ma gładkiej powierzchni. woda, piasek, upał i mróz a piq nadal przyklejony :thumb: i to tak że teraz mam problem żeby go odkleić bo zmieniam deskę i właśnie go odklejam, za cholerę nie mogę go ruszyć :? można zapomnieć o podważaniu, taśma 3M tak silna że wycinanie żyłką odpada, nożyk do tapet też nie daje rady

owszem gładkość powierzchni ma wpływ na trzymanie się taśmy ale myślę że większy wpływ ma sama taśma i odpowiednie przyklejenie (czyli dokładne odtłuszczenie, mocne przyciśniecie i odczekanie min 24h w temp. pokojowej zanim wyjdzie się na wodę).
Nie wiem jak jest z kamerką bo nigdy nie przyklejałem.

A co do grafiki CYBERPUNK to mi się nie podoba, oczywiście kwestia gustu a o tym ciężko dyskutować, pewnie komuś się spodoba :thumb:
Podoba mi się ta, którą jeszcze mam czyli grafika z 2013, zwłaszcza ta pomarańczowa, bardzo ładna i co dla mnie ważne oczojebna na wodzie.
Grafika Etno też jest bardzo fajna, deski on the edge również, zwłaszcza pomarańczowa.
Ale zauroczyła mnie grafika z serii kitebird, oczywiście że ta biało pomarańczowa i to tak bardzo że dla tej grafiki postanowiłem zmienić deskę, właśnie wyciągnąłem z kartonu i wiece co... na żywo wygląda jeszcze lepiej :D

kompletnie nie podobają mi się nijakie grafiki, wszelkiego rodzaju kolorowe kwadraciki, kreski i inne tęcze, a taki desek jest najwięcej i wielu producentów uparcie to co rok powtarza.
Właśnie dlatego uważam że grafik/graficy w su-2 robią dobrą robotę :thumb: bo co rok mamy coś zupełnie innego, coś przede wszystkim jakiegoś :!: w czym można wybierać i moim zdaniem zawsze ktoś znajdzie coś dla siebie.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post14 kwie 2018, 00:35

Mikolpa pisze:Od grudnia 2016 mam przyklejonego piq-a do swojego proridera 3d, który tak jak piszesz nie ma gładkiej powierzchni. woda, piasek, upał i mróz a piq nadal przyklejony :thumb: i to tak że teraz mam problem żeby go odkleić bo zmieniam deskę i właśnie go odklejam, za cholerę nie mogę go ruszyć :? można zapomnieć o podważaniu, taśma 3M tak silna że wycinanie żyłką odpada, nożyk do tapet też nie daje rady

owszem gładkość powierzchni ma wpływ na trzymanie się taśmy ale myślę że większy wpływ ma sama taśma i odpowiednie przyklejenie (czyli dokładne odtłuszczenie, mocne przyciśniecie i odczekanie min 24h w temp. pokojowej zanim wyjdzie się na wodę).
Nie wiem jak jest z kamerką bo nigdy nie przyklejałem.

No to pogratuluj sobie, może masz oryginał 3M. Ja takiego szczęścia nie miałem. Mocowanie trzymało się słabo, więc ratowałem się klejem. Materiał był porządnie odtłuszczony. Myślę że piq waży trochę mniej niż kamerka, ma sporo mniejsze gabaryty i to też ma znaczenie (jest małe, stawia mniejszy opór na wiatr i wodę). Wg mnie zdecydowanie łatwiej jest montować cokolwiek, gdziekolwiek, gdy powierzchnia jest gładka, a nie z fakturą. Rzadko już widuję deski chropowate tak, jak bazowe modele sudwy.
Mam tą przyjemność obecnie testować Ecoline'a. Deska ma u mnie plus za prostotę wykonania i użytych materiałów (takie było założenie producenta - miała być jak najbardziej ekologiczna), ale przy tym postawiono też na jakość wykonania. Rządzi drewno, ale z połyskiem, zarówno dno, jak i pokład. Jest w końcu gładki, lśniący jak w topowym OnTheEdge. Podoba mi się to! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post16 kwie 2018, 17:10

Są różne teorie odnośnie gładkich powierzchni. On The Edge występuje z grubą lekko chropowatą folią od spodu . Takie folie polepszają własność deski . Osobiście myślę że matowe powierzchnie deski mają lepsze właściwości.
Su 2 y są super dopracowane. Grafiki czy lakier to sprawa drugorzedna.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron