jak to jest z tymi C-shape'ami...?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 mar 2015, 10:58

Moja żona też uważa, że 50/50 jepsze niż T5,
mimo,ze T5 to jeden z najlepszych frirajdów.
Jarga może jej nie przypadła do gustu, ale GP nie pogardzi.
Na bezwietrzne dni 15 FUELa z 2004 każe pompować.
W sumie nie tak dawno zaczynała od C i tak jej jakoś zostało. :)

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 wrz 2017, 14:06

odświeżę nieco temat...
zakładając normalny rozwój tzn, kurs na latawcu dla początkujących, pierwszy latawiec jakaś hybryda typu powiedzmy bandit, drugi latawiec (mniejszy) też coś uniwersalnego.. potem przychodzi chęć na więcej więc łapiesz w ręce jakieś fajne open-C typu FX czy RPM i jest fajnie, ale jak wiadomo ta konstrukcja mimo ogromu zalet (zakres jak delta, winda jak C) ma jedną ogromną wadę, siły na barze, no ale jakoś ogarniasz mimo bolących rąk ..
zaczynasz skoki na wypięciu , kręcisz już backrole, kiteloopy, grabiki itd.. jednym słowem coś tam już ogarniasz ... czy to już czas na przesiadkę na prawdziwe C ?
a jeśli tak to ... jak wiadomo jeden C drugiemu nie równy... jak wiadomo są radykalne C jak Torch czy Razor są mniej radykalne jak Fuel, Vegas ... ktoś coś podpowie?

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post28 lis 2017, 09:03

Według mnie to właśnie Fuel jest np. bardziej radykalny niż Razor...

Według mnie najlepsze C na rynku obecnie to Razor/Vegas. Lepszych nie znajdziesz :D

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 lis 2017, 09:55

Wojtek Janaszek pisze:Według mnie to właśnie Fuel jest np. bardziej radykalny niż Razor...

Według mnie najlepsze C na rynku obecnie to Razor/Vegas. Lepszych nie znajdziesz :D


Lepsze w czym?
Idą na wiatr jak złe? --nie
Wstają z wody same? --nie
Mega zakresy wiatrowe? --nie
Mają dobry dół? --nie
Mają lepsze kolory? --nie

ciurek
Posty: 264
Rejestracja: 13 maja 2014, 22:54
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 kwie 2018, 23:31

adii pisze:
sok pisze: Wyczytałem, że jest na tym forum osoba, która nauczyła sie na C-shape.

Coś mi się wydaje że takich osób jest znacznie więcej :idea:


Ja się uczyłem i jakoś dałem radę, ale teraz wybrałbym inny sprzęt na początek. ...

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post27 kwie 2018, 09:04

Słabo wypadają na foilu

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2018, 19:15

KrisIs pisze:Słabo wypadają na foilu


Noo
i na giełdzie podczas sprzedaży :mrgreen:

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sty 2019, 03:37

Latawców C nie używamy do nauki i długo po niej dlatego że są po prostu mniej sprawne aerodynamicznie niż hybrydy/delty/bow - w skrócie będę pisał SLE> Tak jak ktoś pisał wcześniej, to co na początku jest ich wadą, później jest zaletą. Skręcają wolniej ale reakcja i siły na barze są natychmiastowe - dzięki temu że nie ma bloczków. Siedzą głębiej w oknie wiatrowym i ostrzą gorzej ale dzięki temu wybijają mocniej z wiatrem i dają większy slack przy wykonywaniu tricku na powerze. Restart na 5 linkowcu jest bezbłędny w każdym wietrze jeśli...nauczysz się jak to robić. Dlatego konstrukcja C shape przetrwała tylko tam gdzie faktycznie się sprawdza - we freestyle. Wcześniej istniały latawce C dedykowane do freeride, freestyle, oldschool itp...
Nauka będzie możliwa ale na pewno cięższa zwłaszcza w nierównym wietrze, bo przez swój kształt latawce C są dużo bardziej podatne na przepadanie w szkwałach i w górnym zakresie odpuszczają dużo mniej. W słabym wietrze - zamiast 1-2 ósemek na hybrydzie żeby wystartować, będziesz potrzebować 3-4 i duuuużo szybciej stracisz wysokość bez ospowiedniego przycięcia krawędzi.

Wybierz sam - cena czy komfort ;)

aloha

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post14 mar 2019, 22:33

Pociagnę temat. Padło hasło, ze C Shape jest lepszym latawcem do freestyle - tylko co to znaczy? Ze backroll kręcony na C Shape wchodzi łatwiej niz na delcie?

Na półwyspie coraz mniej typowych C Shape, nawet Open C. Skąd taki trend skoro z wypowiedzi powyżej wywnioskowalem, ze przejście na konstrukcje C\open C to kwestia czasu u większości kajciarzy.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post15 mar 2019, 14:36

matsor pisze: Skąd taki trend skoro z wypowiedzi powyżej wywnioskowalem, ze przejście na konstrukcje C\open C to kwestia czasu u większości kajciarzy.


a ilu tych kajciarzy zaczyna skakać loopy i inne bardziej zaawansowane tricki ? według mnie nie dużo i dlatego tych latawcy jest coraz mniej, bo większość nie dochodzi do takiego poziomu zaawansowania i woli bardziej uniwersalne latawce (miałem ALANA - open C - i był super w czuciu, ale w dziurach przepadał i przy low wind był ciężki ...)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2019, 16:54

C latawiec daje dużo mocniejsze wybicie uh, po którym następuje dużo dłuższy slack ( luz ) - i poza bezpośrednim odczuciem praktycznie nie ma wiecej zalet. Jeżeli komuś nie zależy na tego typu manewrach może spokojnie pozostać przy bow/hybrydzie. A że niewielu zależy/lub ma czas na progres - dlatego więcej jest latawców bow/hybryda na spocie... :idea: :arrow:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 mar 2019, 06:49

przemass pisze:
C latawiec daje dużo mocniejsze wybicie uh, po którym następuje dużo dłuższy slack ( luz ) - i poza bezpośrednim odczuciem praktycznie nie ma wiecej zalet. Jeżeli komuś nie zależy na tego typu manewrach może spokojnie pozostać przy bow/hybrydzie. A że niewielu zależy/lub ma czas na progres - dlatego więcej jest latawców bow/hybryda na spocie... :idea: :arrow:

Czyli jak nie chcę iść w UH bo mnie to nie kręci to znaczy że nie zależy mi na progresie?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post22 mar 2019, 13:08

Mikolpa pisze:Czyli jak nie chcę iść w UH bo mnie to nie kręci to znaczy że nie zależy mi na progresie?


Dla Przemasa progres to fiki miku na wypięciu, a nie > 20 metrów w górę i 50 metrów w dal. Wiec zapewne dlatego napisał że jak komuś nie zależy na progresie to nie kupuje C-shape.

Każdy wybiera sprzęt pod to co go kręci. Nie jest przypadkiem, że ostatnie rekordy wysokości nie są bite na C-shape'ach.
Ten misiek co skoczył 32 metry (podobno), skakał na Core XR5 (hybryda delta-bow), a nie na GTS (C-shape).

Sam miałem Vegasa przez chwile, który do niczego mi nie był potrzebny, ale miałem bo był nowy, tani i pasował rozmiarowo. Dało sie na nim pływać, dało, skakać się dało, 10 razy w życiu się wypiąłem. Mistrzem nie będę, skomplikowanych UH skakać nie będę, a s-benda można wykręcić na Rebelu czy wspomnianym XR5 więc Vegasa sprzedałem komuś kto potrzebował rozmiaru, a nie C-shape. I tak to się kręci.

Do loopow też nie trzeba c-shape'a, delty i hybrydy nadają się równie dobrze, a są zdecydowanie bardziej uniwersalne. To co jest najwieksza zaletą C-shape'a (luźne linki) ani w wysokości, ani w loopach nie pomaga.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post23 mar 2019, 06:59

JanuszD pisze:
Mikolpa pisze:Czyli jak nie chcę iść w UH bo mnie to nie kręci to znaczy że nie zależy mi na progresie?


Dla Przemasa progres to fiki miku na wypięciu, a nie > 20 metrów w górę i 50 metrów w dal. Wiec zapewne dlatego napisał że jak komuś nie zależy na progresie to nie kupuje C-shape.

No ale przecież to mały procent kiciarzy... Sorry.
Wymiatacze wave, race, foil, oldschool no i big-air wszędzie tu C-shapea nie zobaczymy bo nie jest on potrzebny, a nawet będzie przeszkadzał. Tym gościom nie zależy na progresie?

JanuszD pisze:Nie jest przypadkiem, że ostatnie rekordy wysokości nie są bite na C-shape'ach.

Do loopow też nie trzeba c-shape'a, delty i hybrydy nadają się równie dobrze, a są zdecydowanie bardziej uniwersalne.


No i właśnie dlatego od kilku edycji konkursu big-air C-shapey po prostu się w nim nie liczą.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post23 mar 2019, 11:34

No ale przecież to mały procent kiciarzy... Sorry.
Wymiatacze wave, race, foil, oldschool no i big-air wszędzie tu C-shapea nie zobaczymy bo nie jest on potrzebny, a nawet będzie przeszkadzał. Tym gościom nie zależy na progresie?


UH kojarzył się z prosami i założenie było takie że każdy chce pływać jak pro:) tymczasem myślę że znacząca większość nawet nie myśli o UH bo fiku miku ich po prostu nie kręci:)

e: zresztą pamiętam jak większość promo filmów od producentów to był freestyle:) od jakiegoś czasu widać wave, foil itd. czyli producenci również zauważyli, że dla ludzi progress to nie tylko freestyle i UH:)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości