Baltic Kite Wave Jam 2018

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lis 2018, 12:08

BraCuru pisze:
Generalnie chodzi tylko i wyłącznie o to o czym piszesz.
też kiedyś tego nie kumałem. Dojrzałem po latach.
Były próby robienia tricków, aerialów w zawodach na fali ale zaniechano tego. Prowadziło to w kierunku strapless freestyle.
Wave to wave.
Liczy się stylówa, wybór fali, ilość fal, radykalny pióropusz, jazda na czubku, długość jazdy na fali, prowadzenie nisko latawca a do tego jak się robi to unhook to zbiera się mega szacun i punkty.


to ciekawe co piszesz, odwrotną tendencje można chyba dostrzec w czystym surf. Czy nie jest tak, że tam właśnie skoki, skoki z rotacjami dają dużo punktów? One są w czystym surf robione na tej samej fali, ale gdyby ktoś oprócz tego wylądował back rolla to nie dostałby więcej punktów? Zresztą zdaje się, że to już się dzieje.
czy to były zawody we freestyle?
phpBB [video]

Może były, nie za bardzo czytałem regulaminy, raczej migneło mi to miedzy fb feedami więc mogę się mylić.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lis 2018, 13:12

Nie siedzę w wave od paru lat, więc może doszło do radykalnych zmian ale szybko zaglądając na rulebook GKA wynika, że nadal są dwie dyscypliny czyli WAVE i FREESYLE STRAPLESS.
Tytuł mistrza świata dają CHYBA temu kto ma najlepszy łączony wynik. Zgaduję.
BKWJ18 był chyba zawodami wave a nie freestyle strapless - przynajmniej wynika to z tytułu imprezy. Brałem udział dwa lata temu i nie byłem ostatni hehe. Było kozacko. Bombastyczna ekipa i atmosfera.
Myślę, że za rok to już dopuszczą mnie na foilu :)

Zasady GKA (organizatora pucharu świata) WAVE 2018 to:
(i) The maximum number of waves ridden attempts per competitor during a heat will be announced by the Head Judge and posted in the Official Notice Board at least thirty (30) minutes before the start of the heat.
(ii) Each Wave ridden is scored from 0.1 to 10.0 (ten), broken into one-tenth increments (e.g 6.4).
(iii) The following scale may be used to describe a wave ridden that is scored:
0–1.9 = Poor;
2.0–3.9 = Fair;
4.0–5.9= Average;
6.0–7.9 = Good;
8.0–10.0 = Excellent.
(iv) Judging Criterias are applied to score individual waves ridden. Each judge analyze the following major elements when scoring a ride:
• Commitment.
• Degree of difficulty.
• Innovative and progressive maneuvers.
• Combination of major maneuvers.
• Variety of maneuvers.
• Speed, power and flow.

natomiast FREESTYLE STRALESS 2018:
(i) The competition area shall be defined in the Sailing Instructions or in the way indicated in the Official Notice Board at least fifteen (15) minutes before the start of the heat. A diagram is recommended.
(ii) Competitors shall be scored while being in the designated competition area. Whether a competitor is in or out of the competition area, will be at the discre- tion of the senior judge on the relevant panel and the Head Judge.
(iii) Judges will not assign numerical values to each tricks. They will have a shorthand notation for taking brief notes of the jumps performed on each tack during the heat. They will also write a final score based on the following criterias:

* 15 points Technical Difficulty: The technical difficulty and height of a trick landed during the heat. As the wind conditions increase, this aspect will exponentially b e come more and more intoconsideration, but only when the height is achieved along with riskfactor and technical difficulty.

* 10 points Variety: Variety of tricks completed during the heat on both tacks. Repetition of tricks on the same tack will decrease the chances of winning the heat. Repetition of tricks on both tacks (switch tricks) will increase the chances of win- ning the heat.

* 5 points Overall impression: Considering style, quality vs quantity, innovation and “wow” factor.

(iv) Pushing the limits under control will increase the chances of winning the heat.
(v) Tricks are judged from take-off to the landing. Combinations and risk factor are taken into account when judging.
(vi) In general the judges will look for quality of tricks over quantity.
(vii) Crashes will not be counted. A trick is a crash only if the majority of the judges score it as a crash. If the minority of the judges scores a trick as a crash, those crashes scores will be
withdrawn and the judges will re- score the trick or score it as a missed trick.
(viii) If a competitor “butt checks” when landing the trick and doesn’t loose the board, the judges will still give some credit to the trick. It’s at the discretion of each judge to consider if it’s a crash or a butt check and to consider how much credit they will give to the trick.
(ix) If a judge misses a trick, he should place a “M” and he has to consult to the Head Judge before giving the final score of the heat.
(x) The Head Judge may re- run the heat according to rule 22.1.4, if all judges miss a trick and there is strong evidence that the trick was missed by all the judges and this trick had a scoring potential
that may change the final result.

Lista trików:
Obrazek

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post02 lis 2018, 13:38

BraCuru pisze:
• Commitment.
• Degree of difficulty.
• Innovative and progressive maneuvers.
• Combination of major maneuvers.
• Variety of maneuvers.
• Speed, power and flow.




No właśnie. gdzie tu miejsce na innovative and progressive maneuvers czy variety, skoro nic nie można robić oprócz jazdy na fali?

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lis 2018, 14:19

kuicets pisze:
BraCuru pisze:
• Commitment.
• Degree of difficulty.
• Innovative and progressive maneuvers.
• Combination of major maneuvers.
• Variety of maneuvers.
• Speed, power and flow.




No właśnie. gdzie tu miejsce na innovative and progressive maneuvers czy variety, skoro nic nie można robić oprócz jazdy na fali?




Hmmm...odstawiłem pływanie na twintipie jakieś 8 lat temu na rzecz pływania wave . Każda sesją na fali jest zawsze taka że nie potrafiłbym powiedzieć że to "tylko" pływanie na fali, bo wydaje mi się że to coś więcej...
I chyba zrozumieją to tylko Ci którzy czekają co roku na ustawkę BKWJ i śledzą na bieżąco info na FB o alertach i zapisach.

Myślę że nie zrozumie tego nikt, kto nie spróbuje strapless na desce wave złapać pierwszą falkę i zjechać z niej bez pomocy latawca lub powycinać pierwsze cutbacki czy bottom turny....

Pozdr :idea:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post02 lis 2018, 14:31

Disko,

przez "tylko" miałem na myśli raczej ilościowe kwestie a nie jakościowe. Ja w ogóle nie wątpię, że pływanie wave to zajebista sprawa.

Chodzi mi tylko o różnorodność w sporcie. Bo dla mnie laika, jak oglądam filmiki na yt bądź co bądź np. mistrzyni świata (chyba) Moony Whyte, to dla mnie pływa tak samo jak Wy. A może to wynika z faktu, że chłopaki taki wysoki poziom reprezentują? :thumb:

Bo z kolei Keahi to inna liga, ale dlatego że skacze i robi cuda z deską na fali. Ale to jak rozumiem już nie wave? Skomplikowane to :D

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2018, 09:50

Wiktorek pisze:Smutne, że o takim "evencie" forum dowiaduje się po fakcie. :?
Nikt już nie pamięta, gdzie szukał pierwszych informacji o kitesurfingu, zwłaszcza w erze prefacebook. :(


Wszystkie aktualne informacje i dużo więcej, na ten temat znajdziesz na grupie Polski Kite Wave :arrow: https://www.facebook.com/groups/2025182321087902/

Poniżej najnowszy film od JaMa z Baltic Kite Wave Jam'u :thumb: :arrow: https://www.facebook.com/JaMaPhotoVideo/videos/2134445570127644/

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post06 lis 2018, 18:15

bartekk pisze:
Wiktorek pisze:Smutne, że o takim "evencie" forum dowiaduje się po fakcie. :?
Nikt już nie pamięta, gdzie szukał pierwszych informacji o kitesurfingu, zwłaszcza w erze prefacebook. :(


Wszystkie aktualne informacje i dużo więcej, na ten temat znajdziesz na grupie Polski Kite Wave :arrow: https://www.facebook.com/groups/2025182321087902/

Właśnie o tym pisałem. Zresztą akurat do tego zdarzenia jest oddzielna grupa fb. Ale nie szkodziloby nikomu przez przyzwoitość powiadomić o tym tutaj - założę się, że członkowie obu powyższych grup zaczynali swój wirtualny kontakt z latawcami poprzez kiteforum.

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post07 lis 2018, 10:59

W takich warunkach liczy się tylko jazda na fali. Bracuru dobrze napisał co sie liczy w tej dziedzinie. Styl, wycinka w punkcie krytycznym, ilość zawijek na jednej fali, wybór fali, utrzymywanie się w strefie itp itd czyli wrażenia ogólne.
W Polsce mamy zbyt niski poziom freestyle strapless (przynajmniej na razie) żeby takie manewry oceniać. Dodatkową trudnością jest fakt, że sędziowie BKWJ liczą tylko takie manewry w powietrzu, które są lądowane na tej samej fali, z której się wyskoczyło.
Osobiście ubolewam, że tak mało młodzieży i młodszych zawodników trenuje manewry strapless. Nie jest to łatwe, ale satysfakcja wykonania czegokolwiek musi być ogromna. Jak we wszystkim liczą się godzinki spędzone na wodzie i pewnie łatwiej zrobić progress na twin tip czy nawet na foil aniżeli na desce kierunkowej bez strapów. W sąsiednich Niemczech już jest znacznie wyższy poziom takiego pływania. To tak po skrótach.
Nie poinformowaliśmy tutaj, gdyż szybko się wszystko potoczyło. Bam prognoza. 32 zgłoszenia w jeden dzień i następne dni to przygotowania do zawodów. Nie jesteśmy prosami, mamy inne obowiązki zawodowe itp itd i wszystkiego nie da się ogarnąć. Postaramy się poprawić w przyszłości. Osobiście też mam nadzieję kontynuować nieco zapomniany dział "Gdzie będzie najlepsza fala na Bałtyku?".

Myślę, że spragnionych usatysfakcjonuje obszerna relacja na świeżo odpalonej stronce https://balticwaveholics.pl/relacje/rel ... -jam-2018/
Na https://balticwaveholics.pl/ znajdziecie też komentarz do prognozy dla Trójmiasto i okolice na każdy dzień, zarówno na tt, strapless i foil.
Oczywiście zapraszamy też do innych działów :mrgreen:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 lis 2018, 14:15 przez jacamakajta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2018, 11:48

fajna relacja :clap:
zastanawiałem się ilu pływało z liszem tego dnia. Z relacji wynika, że tylko 1den?

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post07 lis 2018, 11:58

march_in pisze:fajna relacja :clap:
zastanawiałem się ilu pływało z liszem tego dnia. Z relacji wynika, że tylko 1den?


Dzięki :D
Mało kto, może jeszcze jedna, dwie osoby. Większość bez i może być, że nawet tylko ta jedna osoba z.
Wiadomo, że są plusy i minusy leasha.
Na Bałtyku nie przyzwyczajeni jesteśmy to fakt, ale armageddon był.
Osobiście mnóstwo czasu straciłem na szukanie deski, ale i tak bym nie zabrał ponownie leasha na takie same warunki :mrgreen:

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2018, 12:55

jacamakajta pisze:
march_in pisze:fajna relacja :clap:
zastanawiałem się ilu pływało z liszem tego dnia. Z relacji wynika, że tylko 1den?


Dzięki :D
Mało kto, może jeszcze jedna, dwie osoby. Większość bez i może być, że nawet tylko ta jedna osoba z.
Wiadomo, że są plusy i minusy leasha.
Na Bałtyku nie przyzwyczajeni jesteśmy to fakt, ale armageddon był.
Osobiście mnóstwo czasu straciłem na szukanie deski, ale i tak bym nie zabrał ponownie leasha na takie same warunki :mrgreen:


Faktycznie chyba tylko ja pływałem, z leashem. Kwestia przyzwyczajenia, na wielu spotach na świecie, po prostu nie da się pływać bez leasha :)

Na codzień na Bałtyku raczej nie korzystam, chociaż jest to na pewno bezpieczniejsza opcja, szczególnie przy takich warunkach. Na zawodach jest to duża oszczędność czasu i energii, której pod koniec zawodów i tak mocno mi brakowało :)

kuicets pisze:Disko,

przez "tylko" miałem na myśli raczej ilościowe kwestie a nie jakościowe. Ja w ogóle nie wątpię, że pływanie wave to zajebista sprawa.

Chodzi mi tylko o różnorodność w sporcie. Bo dla mnie laika, jak oglądam filmiki na yt bądź co bądź np. mistrzyni świata (chyba) Moony Whyte, to dla mnie pływa tak samo jak Wy. A może to wynika z faktu, że chłopaki taki wysoki poziom reprezentują? :thumb:

Bo z kolei Keahi to inna liga, ale dlatego że skacze i robi cuda z deską na fali. Ale to jak rozumiem już nie wave? Skomplikowane to :D


Tutaj dochodzi ogromna ilość składowych, na poziom który finalnie prezentuje dana osoba. Nie trzeba skakać na fali, żeby prezentować niesamowite umiejetności, których zwykli zjadacze chleba, tacy jak my nigdy nie osiągną ;) Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że radykalna jazda na szybkiej, masywnej i stromej fali może być dużo trudniejsza od skoków strapless.

Najważniejsza jest fala którą może być bardzo stroma i łamiąca się z dużą energią(np. One Eye, na Mauritiusie), tutaj każdy błąd kończy się grubą mielonką, często również zniszczeniem sprzętu. Dlatego po pierwsze jest dużo większe ryzyku, a po drugie wykonanie manewru na takiej fali w krytycznym miejscu, czyli tam gdzie zaczyna się załamywać fala jest kilka krotnie trudniejsze od takiego który został wykonany na płaskiej fali, czyli daleko od punktu krytycznego lub poprostu na łagodniejszej fali, na łatwiejszym spocie.

Szeroki temat :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości