[R] Pompka do Kite 79.99 zł w DECATHLON

Trapezy, pianki, bary, linki, t-shirty i wszystkie inne rzeczy.
mariuszsw
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:28
 
Post15 maja 2019, 20:07

Taka Kryptoreklama


Jak by ktoś szukał pompki, to w Decathlon'ie kupiłem fajną.

Ma manometr i metalowy tłok.

https://www.decathlon.pl/pompka-do-lata ... 94973.html
Załączniki
POMPKA DO LATAWCA KITESURF 4 L.png
POMPKA DO LATAWCA KITESURF 4 L.png (252 KiB) Przejrzano 2461 razy

Awatar użytkownika
skompy
Posty: 224
Rejestracja: 12 lis 2010, 15:49
Deska: nobile 50/50
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post15 maja 2019, 20:33

Zapomniałeś dopisać,że ciężko chodzi. Nie warto oszczędzać. kupcie sobie nowsze pompki tzn xl. spokojnie można wyrwać nówkę za 100PLN. Jest tego warta.
Żeby nie było. Używałem wczoraj obie :shock:

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post15 maja 2019, 23:13

Pompkę zawsze można/należy przesmarować smarem silikonowym w sprayu zarówno gumy tłoka jak i same aluminiowe tłoczysko, które styka się z uszczelką górnej pokrywy pompki. Wtedy wszystko pracuje z mniejszymi oporami. Smar do kupienia/bywa np. w Lidlu za 13 zł.
Smar silikonowy przyda się też zimą do uszczelek w samochodzie :thumb: czy do przesmarowania wałków napędowych bieżni elektrycznej :thumb:
Pozdrawiam,
Tolek :D

Nikt nie mówił, że będzie łatwo... ale dlaczego nie może być?

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post17 maja 2019, 11:16

A ja kupiłem i:
1. Nie wiem czy ciężko chodzi, jakoś nie zanotowałem. Pompuje zawsze jednokierunkowo, a na próbę pompowałem bez usuwania zaworu, może dlatego nie odczułem.
2. Nie ma końcówki do standardowych, starych zaworów (takiej zwężającej się), a ze starej pompki (ocean rodeo) końcówki ciężko wchodzą. Jest jedna prawie pasująca, ale prosta i wydaje się mocno rozpycha zawór. Przyciąłem taką najdłuższą i chyba będzie działać.
3. Jakość zaworu, a zwłaszcza jego złączek nie powala. Tworzywo jest zbyt miękkie (bardziej miękkie od tworzywa reszty pompki) i budzi zastrzeżenia.
Ale latawiec dało się bez problemu napompować na kamień. A ponieważ nowa pompka jest większa od starej, poszło szybciutko :-)

PS. Na koniec wyjąłem uszczelkę od zaworu kierunkowego, żeby pompować tylko w dół (polecam, oszczędza kręgosłup) i smaru w środku wydaje się akurat.


Wróć do „Akcesoria | Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości