Bar innego producenta niż latawiec

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Archi
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2009, 13:03
Lokalizacja: Konin
 
Post02 wrz 2019, 17:13

hej jakie macie doświadczenia z pływania na barze innego producenta niż latawiec np bar North 2018 z latawcem Eleveight lub odwrotnie dzieki za pomoc

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2019, 20:28

Odczucia są troche inne, jeśli użyty z latawcem bar ma inną wysokość punktu Y niż w dedykowanym barze. Dla przykładu: latawce projektowane pod wysoki Y(głównie stary North/Duotone, Core,F-one) na ogół lepiej zachowują sie z barami o wysokim Y. Latawce projektowane pod niski Y (głównie Cabrinha,Ozone,Naish,Slingshot,Nobile,Airush,Eleveight) lepiej zachowują się w z barami niskim Y.
W przypadku użycia baru northa z latawcem Eleveight to na pewno konieczne będzie odwrócenie pigtailsów (w Norcie na sterówkach są supełki a a na frontowych są pentelki - w eleveight na odwrót), oprócz tego zmiana takie połączenie MOŻE(nie musi) troche osłabić zdolność do robienia szybkiej wysokości na wiatr.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post06 wrz 2019, 08:33

Tak, Kuba ma rację. Różnice w Y do V mają znaczenie, ale jeśli masz różne latawce z niskim V (większość producentów na rynku), to nie odczujesz żadnej różnicy. Dla przykładu - mam obecnie 1 bar Cabrinhy (z niskim V) i śmigam na nim na latawcach Cabrinhy oraz Eleveight. Wszystko działa bez zarzutu, nie musiałem nawet robić podmianki pigtailsów w E8 bo układ jest taki sam jak w Cabrini. Kumpel śmigał też na RRD z barem Cab i tam już musiał dokupić w Hydro za parę zł takie 5-10 cm przedłużki z odwróconymi pigtailsami, bo układ przy latawcu był odwrotny niż przy Cab. Ale poza tym wszystko śmigało jak należy.

Archi
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2009, 13:03
Lokalizacja: Konin
 
Post06 wrz 2019, 23:10

Dzieki za pomoc mam teraz bar Northa 2018 i Bar Eleveight 2020 ale trzy latawce (1xNorth + 2x Eleveight) no ale pływam z żoną wiec dwa bary muszą być w użyciu jednoczesnie i nie wiem czy dokupić trzeci bar ....

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post07 wrz 2019, 15:52

Sprzedaj latawiec i bar Northa i zamień na Eleveight:) niestety bary i latawce North rzadko są kompatybilne z innymi markami.

btw. co sądzisz o barze Eleveight 2020? jaka szerokość baru i do jakich latawców używasz? plusy/minusy? z góry dzięki za opinię bo sam się przymierzam do wymiany baru:)

Archi
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2009, 13:03
Lokalizacja: Konin
 
Post08 wrz 2019, 16:11

Latawiec Northa użyty moze 10 h wiec nie bardzo :)

Archi
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2009, 13:03
Lokalizacja: Konin
 
Post08 wrz 2019, 16:14

a Bar Eleveight wykonanie REWELACJA mam rozmiar S/M linki 22m do latawca 12m nie ma sensu chyba roz L bo ten mniejszy ma zakres regulacji 42-50cm

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post08 wrz 2019, 21:58

W sumie to Ty masz największe doświadczenie w połączeniu bar Eleveight plus latawiec North i odwrotnie:) skoro już masz taki zestaw to nie pozostaje nic innego jak testować i samemu się przekonać i jeśli będzie coś nie tak wtedy podejmiesz decyzję.

Większość unika takich połączeń więc mało kto ma takiego doświadczenia:)

Pytam o ten bar bo testowałem rozmiar S/M z 2019 roku z latawcem 13,5 m i zastanawiam się czy rozmiar L/XL nie byłby lepszy. Ale jeszcze nie spotkałem właściciela L/XL:(

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post09 wrz 2019, 14:45

heja banana pisze:W sumie to Ty masz największe doświadczenie w połączeniu bar Eleveight plus latawiec North i odwrotnie:) skoro już masz taki zestaw to nie pozostaje nic innego jak testować i samemu się przekonać i jeśli będzie coś nie tak wtedy podejmiesz decyzję.

Większość unika takich połączeń więc mało kto ma takiego doświadczenia:)

Pytam o ten bar bo testowałem rozmiar S/M z 2019 roku z latawcem 13,5 m i zastanawiam się czy rozmiar L/XL nie byłby lepszy. Ale jeszcze nie spotkałem właściciela L/XL:(

Mam tą samą zagwozdkę co Ty :) Niedawno kupiłem RSa 14 m i póki co śmigam na nim na regulowanym barze Cab (48-56 cm) ma którym chodzi bardzo dobrze, ale z racji tego, iż mam łącznie 3 kajty, z czego 2 Cabrini, to chciałem dokupić drugi bar - właśnie E8. Ludziska piszą, że do 12 m w zupełności styka rozmiar S ale przy 14 m już mam wątpliwości...

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post10 wrz 2019, 11:05

Generalnie podobno wszyscy biorą S/M bo ponoć L/XL jest jak kij od szczotki:)

Ja plywalem na S/M i latawcu 13,5m i na początku przez pomylke plywalem na ustawieniu 42cm i była to masakra:) latawiec nie chciał skręcić. Na ustawieniu 50 cm było ok. Tak jak na starym barze besta 52 cm.

Na razie sklaniam się ku S/M ale przetestuje L/XL żeby się upewnić:)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post10 wrz 2019, 13:29

boldek pisze:Mam tą samą zagwozdkę co Ty :) Niedawno kupiłem RSa 14 m i póki co śmigam na nim na regulowanym barze Cab (48-56 cm) ma którym chodzi bardzo dobrze, ale z racji tego, iż mam łącznie 3 kajty, z czego 2 Cabrini, to chciałem dokupić drugi bar - właśnie E8. Ludziska piszą, że do 12 m w zupełności styka rozmiar S ale przy 14 m już mam wątpliwości...


Tak szczerze, to poważnie to ma jakieś znaczenie? A jeśli tak to dlaczego?
Jak wiesz pływam na Core od jakiegoś czasu, mam bary różnej długości, ale szerokość taka sama. Nie widzę różnicy czy pływam na 7, 9 czy 13,5...

Szczerze nie wyobrażam sobie pływania na szerszym barze, nie widzę takiej potrzeby, żadnej.

Chyba, że ta 14-tka to jakaś wolna locha i chcesz mieć większą dźwignię, żeby ja zmusić do ruchu, ale tak źle chyba nie jest...

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post10 wrz 2019, 23:04

JanuszD pisze:
boldek pisze:Mam tą samą zagwozdkę co Ty :) Niedawno kupiłem RSa 14 m i póki co śmigam na nim na regulowanym barze Cab (48-56 cm) ma którym chodzi bardzo dobrze, ale z racji tego, iż mam łącznie 3 kajty, z czego 2 Cabrini, to chciałem dokupić drugi bar - właśnie E8. Ludziska piszą, że do 12 m w zupełności styka rozmiar S ale przy 14 m już mam wątpliwości...


Tak szczerze, to poważnie to ma jakieś znaczenie? A jeśli tak to dlaczego?
Jak wiesz pływam na Core od jakiegoś czasu, mam bary różnej długości, ale szerokość taka sama. Nie widzę różnicy czy pływam na 7, 9 czy 13,5...

Szczerze nie wyobrażam sobie pływania na szerszym barze, nie widzę takiej potrzeby, żadnej.

Chyba, że ta 14-tka to jakaś wolna locha i chcesz mieć większą dźwignię, żeby ja zmusić do ruchu, ale tak źle chyba nie jest...

Janusz, nie napisałeś ani jaka to długość, ani jaka szerokość - dla mnie to ma znaczenie. Nie wyobrażam sobie pływać na 7 m na 56 cm szerokości, ani na 14 m na 40-45 szerokości. Tak, chodzi o odpowiednią reaktywność latawca.
To ja też zadam Ci pytanie - po co mieć kilka barów tej samej szerokości, a różnej długości (chodzi Ci o linki, tak?), Skoro można mieć np. jeden bar 17-18 m i do niego 2 komplety przedłużek: 3 i 5 m?
Myślę że odpowiedź moja i Twoja będzie podobna - osobiste preferencje. Ja nie widzę sensu Twojego rozwiązania, Ty mojego, ale każdemu z nas pasuje swoje rozwiązanie :) to trochę jak by się zastanawiać nad wyższością czarnego latawca nad białym i odwrotnie, a przyjdzie trzeci zawodnik i powie że wg niego najlepszy to ten czerwony :wink:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post11 wrz 2019, 11:31

boldek pisze:
JanuszD pisze:Janusz, nie napisałeś ani jaka to długość, ani jaka szerokość - dla mnie to ma znaczenie. Nie wyobrażam sobie pływać na 7 m na 56 cm szerokości, ani na 14 m na 40-45 szerokości. Tak, chodzi o odpowiednią reaktywność latawca.
To ja też zadam Ci pytanie - po co mieć kilka barów tej samej szerokości, a różnej długości (chodzi Ci o linki, tak?), Skoro można mieć np. jeden bar 17-18 m i do niego 2 komplety przedłużek: 3 i 5 m?
Myślę że odpowiedź moja i Twoja będzie podobna - osobiste preferencje. Ja nie widzę sensu Twojego rozwiązania, Ty mojego, ale każdemu z nas pasuje swoje rozwiązanie :) to trochę jak by się zastanawiać nad wyższością czarnego latawca nad białym i odwrotnie, a przyjdzie trzeci zawodnik i powie że wg niego najlepszy to ten czerwony :wink:


Nie czepiam się tylko się pytam, żeby było jasne. Może moje podejście jest takie jakie jest bo bar core jest, że tak powiem średni. 46-52. Ja pływam na ustawieniu 52, zarówno na 7-ce jak i na 13,5. Nie przeszkadza mi to ustawienie ani w jednym, ani w drugim przypadku. Szczególnie, że na 7-ce pływam 3 razy w roku.

Co do moich barów to dokładnie jest tak jak mówisz, bar core w tej wersji, którą ja kupiłem ma przedłużki w standardzie i sam możesz sobie zrobić ustawienie takie jakie chcesz (opcja się nazywa vario lines). A dlaczego mam więcej niż jeden bar? Bo pływamy oboje z moją dziewczyną więc muszę mieć 2 bary, plus trzeci jako zapasowy bo nie ma nic bardziej dramatycznego, że lecisz na urlop i pęka Ci linka w Twoim jedynym barze. Owszem można dorabiać, wymieniać, naprawiać, ale to nie jest coś co chcę robić na urlopie.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post11 wrz 2019, 14:47

JanuszD pisze:Nie czepiam się tylko się pytam, żeby było jasne.

Nigdzie nie napisałem że się czepiasz, żeby było jasne :)
Więc zgadłem - nasze osobiste preferencje biorą wyższość nad resztą. Nie kwestionuję Twojego wyboru i o to wg mnie chyba właśnie chodzi, aby każdy pływał tak jak mu najwygodniej.

Awatar użytkownika
MarianN
Posty: 112
Rejestracja: 09 lip 2015, 19:35
Deska: Nobile T5/Su-2
Latawiec: North EVO
Lokalizacja: Gdańsk_Elbląg
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post13 wrz 2019, 23:03

Podpowiedzcie mi czy 4 linkowy trust bar northa 2016 będzie pasował do latawców north 2018 lub duotone 2019?


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości