z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2019, 17:45

Witajcie. W pewnym momencie były dyskusje nt. działających stacji pogodowych na półwyspie. Ostatnimi czasy jak jeździłem fakt, nie było gdzie zaczerpnąć wiarygodnych odczytów. I tak sobie pomyślałem. Czy jest sens i potrzeba postawienia jeszcze jednej działającej cały rok stacji ??
Podobno jest WF, podobno są w szkółkach, podobno są na jakichś innych prywatnych obiektach, ale wiecznie coś tam nie działa.
Wraz z Wojciech`em posiadamy gotowe, całkiem nieźle działające rozwiązanie techniczne takiej stacji pogodowej. Od ponad 3 lat mamy stację w Kadynach, a od roku czasu w Krynicy Morskiej. Posiadamy już niezbędną wiedzę jak to zrobić by ingerowało jak najmniejszą obsługę. Ale, czy jest sens i potrzeba takiej kolejnej stacji ?? Chciałbym abyście Wy się wypowiedzieli.
Jeżeli wyrazilibyście chęć, moglibyśmy połączyć siły i coś wspólnie "zbudować"

Pozdrawiam.

P.S.
Post jest dublem z FB z grupy: https://www.facebook.com/groups/Powerkite/

radekx
Posty: 52
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:55
Deska: Nobile T5
Latawiec: Rebel 6 / 9 / 12
Lokalizacja: Banino
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post30 lis 2019, 09:20

Jadę obczaić spoty na półwyspie, ktoś się gdzieś zasadza?

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post30 lis 2019, 10:00

Mincek pisze:Witajcie. W pewnym momencie były dyskusje nt. działających stacji pogodowych na półwyspie. Ostatnimi czasy jak jeździłem fakt, nie było gdzie zaczerpnąć wiarygodnych odczytów. I tak sobie pomyślałem. Czy jest sens i potrzeba postawienia jeszcze jednej działającej cały rok stacji ??
Podobno jest WF, podobno są w szkółkach, podobno są na jakichś innych prywatnych obiektach, ale wiecznie coś tam nie działa.
Wraz z Wojciech`em posiadamy gotowe, całkiem nieźle działające rozwiązanie techniczne takiej stacji pogodowej. Od ponad 3 lat mamy stację w Kadynach, a od roku czasu w Krynicy Morskiej. Posiadamy już niezbędną wiedzę jak to zrobić by ingerowało jak najmniejszą obsługę. Ale, czy jest sens i potrzeba takiej kolejnej stacji ?? Chciałbym abyście Wy się wypowiedzieli.
Jeżeli wyrazilibyście chęć, moglibyśmy połączyć siły i coś wspólnie "zbudować"

Pozdrawiam.

P.S.
Post jest dublem z FB z grupy: https://www.facebook.com/groups/Powerkite/

U nas bardzo brakuje takie stacji, jakie są koszta takie stacji? Ja bym się chętnie dorzucił

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2019, 10:03

Turbo_Sen pisze:U nas bardzo brakuje takie stacji, jakie są koszta takie stacji? Ja bym się chętnie dorzucił


Jeśli po weekendzie nie będzie dużych przeciwskazań, opisze wszystko, jak to może wyglądać. Włącznie z kosztami, osobami do pomocy, może ktoś elementy w biurku posiada np. modem USB/LTE, sponsoring np, karty internetowej, chęci kamery IP itd. itp.
Dyskusja na FB jest bardziej rozwinięta...

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post30 lis 2019, 10:18

Super to updatuj tutaj, ja niestety fb nie mam ale chętnie finansowo się dorzucę. Jeśli chodzi o lokację stacji to ja myślę, że można byłoby napisać do hydrosfery bo taka stacja mogła być w ich interesie :) Pewnie mają tam wi-fi itp

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2019, 10:21

Turbo_Sen pisze:Super to updatuj tutaj, ja niestety fb nie mam ale chętnie finansowo się dorzucę. Jeśli chodzi o lokację stacji to ja myślę, że można byłoby napisać do hydrosfery bo taka stacja mogła być w ich interesie :) Pewnie mają tam wi-fi itp



Stacja na hydro jest, i o ile współpracę z hydro mam nieskazitelną, to miejscówka na wiatr jest słaba.

Tutaj bardzo mocno jest brana pod uwagę Kuźnica

grzybolino
Posty: 168
Rejestracja: 25 sie 2015, 06:43
Deska: SU-2 ProRiderd 3D
Latawiec: RPM
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post30 lis 2019, 11:46

Niech pomysłodawca założy zrzutkę na zrzutka.pl
Wszystko będzie wtedy jasne i czytelne.
Chętnie się dorzucę. :thumb:

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2019, 12:04

grzybolino pisze:Niech pomysłodawca założy zrzutkę na zrzutka.pl
Wszystko będzie wtedy jasne i czytelne.
Chętnie się dorzucę. :thumb:


Jest to jakiś pomysł.

Poczekajmy przez weekend, ja już zrobiłem kosztorys, większość i tak w Waszych rękach jest...

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post01 gru 2019, 23:11

Mincek pisze:
grzybolino pisze:Niech pomysłodawca założy zrzutkę na zrzutka.pl
Wszystko będzie wtedy jasne i czytelne.
Chętnie się dorzucę. :thumb:


Jest to jakiś pomysł.

Poczekajmy przez weekend, ja już zrobiłem kosztorys, większość i tak w Waszych rękach jest...

Odpisałem na Twojego posta na FB. Ja to ten gościu który ma 25 km do Jastarni :wink: daj znać tu na priv albo na FB jak zaczniesz podejmować decyzje i będziesz potrzebował rąk do pracy. Jeździmy pływać grupką w kilka osób i tak jak Ci pisaliśmy na FB - chętnie wspólnie pomożemy :)

adamtoma
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2015, 10:37
Latawiec: Ozone/NKB
Lokalizacja: Trzëgard
Postawił piwka: 1 raz
 
Post02 gru 2019, 07:20

boldek pisze:
Mincek pisze:
grzybolino pisze:Niech pomysłodawca założy zrzutkę na zrzutka.pl
Wszystko będzie wtedy jasne i czytelne.
Chętnie się dorzucę. :thumb:


Jest to jakiś pomysł.

Poczekajmy przez weekend, ja już zrobiłem kosztorys, większość i tak w Waszych rękach jest...

Odpisałem na Twojego posta na FB. Ja to ten gościu który ma 25 km do Jastarni :wink: daj znać tu na priv albo na FB jak zaczniesz podejmować decyzje i będziesz potrzebował rąk do pracy. Jeździmy pływać grupką w kilka osób i tak jak Ci pisaliśmy na FB - chętnie wspólnie pomożemy :)


Dobrym miejscem na stacje bylaby Syberia. Kiedys tam byla stacja ale juz ze 2 lata nie dziala. Mozna by sprobowac wbic sie w to samo miejsce lub....na Syberi mieszka "straznik teksasu" Kazik....mysle ze za 4-pak lub jakies inne symboliczne gratyfikacje dalby rade sie z nim dogadac.

adamtoma
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2015, 10:37
Latawiec: Ozone/NKB
Lokalizacja: Trzëgard
Postawił piwka: 1 raz
 
Post02 gru 2019, 07:23

Rece do pracy i wsparcie finansowe jest jak najbardziej do zrobienia.
Jest nas paru plywajacych, z 3miasta, od wrzesnia do czerwca :-) (bo w wakacje to slabo.....bywa z dojazdem).

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2019, 07:33

Rafale, napisalem do Ciebie na priv na FB (wygodniejsza szybsza forma).

Co do samej stacji, zainteresowanie jest, dlaczego by wiec nie podziałać, ale muszę rozkminic jeszcze pewne rzeczy, typu jakie urzadzenia dokladnie zamontowac, czy potrzebne ogrzewanie, czy kamera, a to wszystko jest zalezne od Was i ew. sponsoringu.

Jak stworze odpowiednia wiadomosc i poukladam, napisze wszystko na FB jak i tutaj...

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2019, 08:08

Wklejam tutaj, to co pisalem na Powerkite, by Ci którzy nie istnieją :D (nie posiadaja FB) mogli ew. też się wypowiedzieć.

Witam ponownie wszystkich. Skoro są chęci, skoro jest zapotrzebowanie, to dlaczego by nie podziałać. Ale żeby jeszcze wszystko wyklarować i wiedzieć w którym kierunku iść, aby podać przykładowy kosztorys powiedzcie mi jeszcze kilka rzeczy.
Wiem że chcielibyście by stacja była wraz z kamerą, czy ktoś z Was, lub z Waszych firm, ma możliwość lub chęć sponsoringu karty LTE z duuuuuuuża ilością GB ?? a może ktoś ma ciekawe miejsce w Kuźnicy, gdzie stacja miałaby dobra lokalizację a internet z WiFi ??
Czy kamera jest NIEZBĘDNA do tej stacji ??
Czy chcielibyście dodatkowa domenę, (co wykupienie i utrzymanie kosztuje) czy wystarczy że będzie podpięta stacja pod istniejący adres ??

grzybolino
Posty: 168
Rejestracja: 25 sie 2015, 06:43
Deska: SU-2 ProRiderd 3D
Latawiec: RPM
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 gru 2019, 18:07

Ktoś wybiera się do Rewy w środę rano? Chętnie dołączę

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post02 gru 2019, 21:44

Mincek pisze:Wklejam tutaj, to co pisalem na Powerkite, by Ci którzy nie istnieją :D (nie posiadaja FB) mogli ew. też się wypowiedzieć.

Witam ponownie wszystkich. Skoro są chęci, skoro jest zapotrzebowanie, to dlaczego by nie podziałać. Ale żeby jeszcze wszystko wyklarować i wiedzieć w którym kierunku iść, aby podać przykładowy kosztorys powiedzcie mi jeszcze kilka rzeczy.
Wiem że chcielibyście by stacja była wraz z kamerą, czy ktoś z Was, lub z Waszych firm, ma możliwość lub chęć sponsoringu karty LTE z duuuuuuuża ilością GB ?? a może ktoś ma ciekawe miejsce w Kuźnicy, gdzie stacja miałaby dobra lokalizację a internet z WiFi ??
Czy kamera jest NIEZBĘDNA do tej stacji ??
Czy chcielibyście dodatkowa domenę, (co wykupienie i utrzymanie kosztuje) czy wystarczy że będzie podpięta stacja pod istniejący adres ??


Czołem

Propsy za inicjatywę itp. myślę, że kamera to podstawa zawsze widok lepiej działa na wyobraźnię. Jeżeli serwer był by dobry( nie klękał by od ilości wyświetleń) to można było by to podlinkować pod portale z kamerkami czy stronę hotelu i służyło by to nie tylko kajciarzom a przy okazji może udało by się wejść w jakąś współpracę reklamową co wspomagało by inwestycję na bieżąco . Jeśli chodzi o lokalizację to można by było spróbować się ułożyć z jakimś hotelem lokelsi by na pewno wiedzieli gdzie jest jakaś fajna lokalizacja na stację co przede wszystkim rozwiązało by problem lokalizacji, netu i zasilaniem. Osobiście znam takie dwie:
-pierwsza to hotel meridian działa praktycznie zawsze od zawsze i chyba załoga z bwh się z nimi dogadała
https://lookcam.com/kamera/y9QogOQ3/cha ... l-meridian
chałupy https://balticwaveholics.pl/kamery/chalupy-od-strony-zatoki/
-druga to agustyna ta sama sytuacja
kuźnica https://balticwaveholics.pl/kamery/kuzn ... ny-zatoki/
http://www.augustyna.pl/prognozy/wonline.php ewidentnie obsługuje to jakaś co jest w temacie sportów wodnych

wiadomo inicjatywa autonomiczna daje większe szanse powodzenia itp ale jak nie będzie miejsca,zasilania i netu to może faktycznie wejść w barter jak wyżej


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 9 gości

cron