z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lut 2020, 17:46

W necie jakos nie, ale jak ktos chce, to znalezienie kontaktu nie jest problemem, a ja nie widze problemu by pomoc....

Awatar użytkownika
Irecki
Posty: 86
Rejestracja: 06 paź 2017, 11:06
Deska: Core choice
Latawiec: XR 6 (13.5/11/8)
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post08 lut 2020, 10:09

Ktoś jutro atakuję Dragę tak po 14stej?

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post08 lut 2020, 13:08

Sezon "zimowy" na landkajta w pełni, jutro temp. do 8 st, pełna lampa i koło 15 kts podstawy ! :) :) :)
Zaczynamy zabawę od 13.00. Mam trochę sprzętu do testów, jak ktoś jeszcze nie próbował to jest okazja, zapraszam! :)
Lokalizacja: Gdańsk Sobieszewo: https://www.google.com/maps/place/54%C2 ... 0242?hl=pl

Grzesiek
Tel. 663034820
Załączniki
12.jpg
12.jpg (81.5 KiB) Przejrzano 6238 razy
11.jpg
11.jpg (143.74 KiB) Przejrzano 6238 razy

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post08 lut 2020, 20:30

Irecki pisze:Ktoś jutro atakuję Dragę tak po 14stej?

u mnie zmiana planow bede jechac jednak w poniedzialek na prawdziwa suszarkę

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post09 lut 2020, 19:32

Mincek pisze:Z opóźnieniem, ale z testami. Stacja finalnie wygląda w ten sposób, komponenty użyte nie są z kryterium wyboru "100% cena" więc mam nadzieję posłużyć należycie i bezawaryjnie. Rozwiązania zastosowane tutaj, nie są zastosowane w żadnej innej Naszej stacji, mamy nadzieję że wszystko to usprawni ew. przestoje czy awarie.
Teraz potrzeba tylko czasu na montaż, i nie będę ukrywał, że po ciemku się tam nie wybiorę więc zapewne weekend. Gdy tylko będzie wszystko ON-LINE na pewno dam znać i opiszę wszelkie koszta i wymienię po imieniu, kto do tego projektu się przyczynił.


Ci co jeszcze nie wiedza. Stacja w Kuźnicy już działa, jest dostępny odczyt na wiatrkadyny, na jutrzejszy warunek jak znalazł..

Mincek chwal się :) !!! :clap: :thumb:

P.S. link do apki wskazuje na URL nie znaleziony, apka wycofana z googleplay. Masz ją może gdzieś? Ja na razie mam zainstalowany Cumulus real time monitor ale nie ma ona widgetu.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lut 2020, 19:47

Tak,stacja zostala dzis zainstalowana, ale bylem jeszcze w krynicy, bo tam stacja nam nie daje spokoju - ale walczymy z nia.

Co do apki to nowosc :( ja mam zainstalowana to co zmienie telefon to mam, poszukam czegos zastepczego.

Jak na razie zapraszam na www.wiatrkadyny.pl

Jutro postaram sie opisac duuuuzo wiecej.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lut 2020, 23:18

Mincek pisze:Tak,stacja zostala dzis zainstalowana


Już ponad 30 węzłów w podstawie w Kuźnicy. :)
Trzeba teraz pomyśleć o lokalizacji na Bałtyk bo dla niego chyba wogóle nie ma wiatromierza i chętnie się dołożę :wink:

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lut 2020, 13:57

Info przeklejone z FB, dla osob NIE Fejsbookowych :)

Witajcie.

Jak wiecie, wczoraj została zainstalowana stacja pogodowa w Kuźnicy. Postaram się opisać co nieco w tym temacie.

Jak widać po zdjęciach, stacja zamontowana w porcie, na wysokości około 8m. Oczywiście, mogłem dołożyć jeszcze 1,5m, ale to utrudniłoby jakikolwiek dostęp do ew. serwisu, a wysokość niewiele wnosiłaby do pomiaru.

Jak pisałem we wcześniejszych postach w tej stacji mamy zastosowane rozwiązania, które pozwalają nam na pełną dowolność w sterowaniu zdalnym, warunkiem jest zasilanie i internet. (teoria mówi że jak jest zasilanie to i działa internet). Za internet, możemy podziękować firmie Renault ALCAR, gdyż to ich sponsoring. Pełna konfiguracja routera to zasługa Michała z www.swiatlostrada.pl
Chciałbym przypomnieć tylko, że stacja pomimo rozwiązań profesjonalnych, ja ją uznaję za AMATORSKĄ, więc przestoje, przekłamania, czy inne awarie mogą się zdarzać, ja mogę próbować tylko niwelować ich ilość (np. dziwna zwiecha poprzedniej nocy). Pomagać mi w tym będzie Rafał i zapewne "Banda $%^$#@" ;)

Stacja jest zamontowana dzięki Waszym datkom i zgodzie Burmistrza Jastarni, za co BARDZO dziękuję nie tylko w swoim imieniu.

Zasilanie jest od osoby prywatnej, której opłaciłem zużycie za cały rok (kosztorys poniżej).

Ogólnie na całość stacji złożyło się 24 osoby, a suma zebranych funduszy to 1800,- i można powiedzieć że jest to kwota wystarczająca. Oto dokładny kosztorys, co ile kosztowało:
- Raspberry pi 3 – 130,-

- Stacja pogodowa - 499

- Skrzynka montażowa – 184,-

- Karta SD – 25,-

- Zasilacz – 55,-

- Baterie, kable, WAGO inne elektryczne pierdółki – 70,-

- Modem LTE – 200,- (jest to modem z Kadyn, a kwota wynosi z Anteny która zakupiliśmy do Kadyn)

- Router – 238,-

- Regulator temperatury + grzałka – 165,-

- Atrapy baterii, przetwornice – 122,-

- Maszty, uchwyty, trytytki, obejmy – 40,-

- Prąd za rok – 100,-

Suma wydatków 1828,- (jak wspominałem, wpłaty wystarczają na pokrycie kosztów)

Podziękowania za całą stację, nie należą się tylko mi, ale również Wojciech`owi, bo to on jest współtwórca całego przedsięwzięcia.

Ja życzę stacji, bezawaryjnego działania, Wam, pomocy w ocenie warunków pogodowych a sobie, byście byli zadowoleni.

Jeszcze tylko 3 tematy.

1. Aplikacja w której możemy ustawić sobie widget jest już niedostępna w sklepie google play. Jeśli ktoś ufa, jest do pobrania ze strony (w zakładce aplikacja będzie odpowiedni link) i wiem że ona działa, jeśli ktoś chce szukać w sklepie googleplay, śmiało niech się podzieli, która fajna i ciekawa. Szukać trzeba aplikacji pod program CUMULUS. Wszelkie dane potrzebne znajdują się w zakładce aplikacja.

2. Kamery niestety nie planuję, pojawia się DUŻY problem z przesyłem danych i streamingiem (ogólnie poszukuję osoby która zna się na stramingu i platformie ant media server, lub innej darmowej)

3. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, napisać prostą aplikację na android/ios byśmy w aplikacji i widgecie mieli np. wszystkie 3 stacje, zapraszam do kontaktu :)

Udanego użytkowania !!

Załoga WiatrKadyny.pl

Mincek i Zackbuster

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post10 lut 2020, 16:31

ktoś wybiera się przetrzepać małe rozmiary latawców w tygodniu?

jabeck
Posty: 208
Rejestracja: 15 sie 2010, 10:31
Deska: firewire, zeeko
Latawiec: Enduro, reo
Lokalizacja: 3city
Dostał piwko: 15 razy
 
Post10 lut 2020, 20:23

Mincek pisze:Info przeklejone z FB, dla osob NIE Fejsbookowych :)

Witajcie.

Jak wiecie, wczoraj została zainstalowana stacja pogodowa w Kuźnicy. Postaram się opisać co nieco w tym temacie.

Jak widać po zdjęciach, stacja zamontowana w porcie, na wysokości około 8m. Oczywiście, mogłem dołożyć jeszcze 1,5m, ale to utrudniłoby jakikolwiek dostęp do ew. serwisu, a wysokość niewiele wnosiłaby do pomiaru.

Jak pisałem we wcześniejszych postach w tej stacji mamy zastosowane rozwiązania, które pozwalają nam na pełną dowolność w sterowaniu zdalnym, warunkiem jest zasilanie i internet. (teoria mówi że jak jest zasilanie to i działa internet). Za internet, możemy podziękować firmie Renault ALCAR, gdyż to ich sponsoring. Pełna konfiguracja routera to zasługa Michała z http://www.swiatlostrada.pl
Chciałbym przypomnieć tylko, że stacja pomimo rozwiązań profesjonalnych, ja ją uznaję za AMATORSKĄ, więc przestoje, przekłamania, czy inne awarie mogą się zdarzać, ja mogę próbować tylko niwelować ich ilość (np. dziwna zwiecha poprzedniej nocy). Pomagać mi w tym będzie Rafał i zapewne "Banda $%^$#@" ;)

Stacja jest zamontowana dzięki Waszym datkom i zgodzie Burmistrza Jastarni, za co BARDZO dziękuję nie tylko w swoim imieniu.

Zasilanie jest od osoby prywatnej, której opłaciłem zużycie za cały rok (kosztorys poniżej).

Ogólnie na całość stacji złożyło się 24 osoby, a suma zebranych funduszy to 1800..

Podziękowania za całą stację, nie należą się tylko mi, ale również Wojciech`owi, bo to on jest współtwórca całego przedsięwzięcia.

Ja życzę stacji, bezawaryjnego działania, Wam, pomocy w ocenie warunków pogodowych a sobie, byście byli zadowoleni.

Udanego użytkowania !!

Załoga WiatrKadyny.pl

Mincek i Zackbuster


Ja z tych NO FB. Stacja superancka. Zawsze zazdrościlem Wam waszych.Dobra lokalizacja, super odczyty. Wreszcie stacja na 1/2 na okrąg rok. Wielkie dzięki dla wszystkich za grosz i czas :clap: :clap: :clap:
Ps .W przypadku nastepnych kosztów służę, kontakt przez Rafała. Pozdrawiam Jacek

KonradB
Posty: 62
Rejestracja: 08 lip 2014, 10:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post12 lut 2020, 16:20

Plywa ktoś gdzieś jutro wave w rejonie Karwi?

Grzesiek
Posty: 364
Rejestracja: 02 lut 2014, 13:04
Dostał piwko: 6 razy
 
Post14 lut 2020, 20:19

Witam, zapraszam na landkiting w ten weekend do Sobieszewa, prognozy dopisują ! :)

Do testów będzie kilka wózków, 2 muntainboardy oraz parę nowych komórek Peter Lynna od kite4fun.pl.

Startujemy od 12.00. zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

Pinezka: https://www.google.com/maps/place/54°20'03.3%22N+18°51'36.9%22E/@54.334239,18.8580533,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d54.334239!4d18.860242?hl=pl

Tel. 663 034 820

Grzesiek
Surf to Fly
Załączniki
kite buggy.jpg
kite buggy.jpg (60.28 KiB) Przejrzano 5314 razy
mtb skok 1.jpg
mtb skok 1.jpg (125.65 KiB) Przejrzano 5314 razy

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lut 2020, 09:30

Siema ktoś gdzieś dziś ?

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 lut 2020, 09:57

Ja się wybieram gdzieś na półwysep zobaczę gdzie są ludzie, może kuźnica może jastarnia, przy molo pływają.

https://www.nadmorski24.pl/kamery/20-ja ... -jastarnia

adasko1
Posty: 142
Rejestracja: 05 sie 2012, 13:52
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post16 lut 2020, 10:37

Jakieś info live? Widzę, że w jastarni pływają, a stacja w kuźnicy pokazuje słabo 9kt, szkwały do 13.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron