Jaka deska - szukam porady. Deska dla średnizaawasowanego

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
gregory1972
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2011, 23:29
Deska: Shinn Ronson Ch 144x43
Latawiec: Pivot 14,12,10, Bolt 8M,
Lokalizacja: Lahinch
Postawił piwka: 8 razy
 
Post09 wrz 2020, 11:32

//przeniesiono z główniej,
//pozdrawiam, mod


WItam,
Od paru lat am deskę NBL 142x42 no i chyba przyszedł czas na coś innego. Ostatnio przepłynąłem się deską kolegi - większy rocker i miękka. bardzo spodobało mi się łagodzenie chopa, ale nie podobało mi się 'ślizganie' downwind. Tzn miałem uczucie jakby nie trzymała krawędzi, a że nie jestem PRO, to musiałem cały czas się koncentrować żeby nie tracić wysokości (nie miałem problemu na NBL w tych samych warunkach).
No więc o co mi chodzi:
1. rozmiar podobny 140 minimum i 42 minimum. (waga 100+ swoje robi)
2. Przyjazna dla kolan
3. Ma zjadać chop
4. Ma łatwo trzymać krawędź
Dodam żę nie skaczę wysoko i nie jet to priorytet.
Punktem odniesienia jest NBL.

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post09 wrz 2020, 12:57

Hej
jak masz możliwość to zamów coś na testy i się przepłyń.
Polecam sprawdzić Ronsona od Shinna - miękka i fajnie idzie pod wiatr, czop to nie problem.
Sprawdzałem też Liuewe Shotgun, mega skoki i tnie tafle jak brzytwa ale bałem się trochę o kolana. Jest w tej desce jakieś inne odczucie, ona tnie wodę...
Sam wybrałem coś pomiędzy w moim odczuciu czyli Jaime :thumb:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post15 paź 2020, 17:25

Cześć!
Jak pasuje Ci NBL to polecam następny model T5 Nobile - lekka, manewrowa podobnie jak NBL też przyjazna dla stawów (spory Flex) lub nastepny model Nobile czyli NHP też freeride ale już twardsza. Nobile to bardzo zaawansowane technologicznie deski i cały czas trzymają wysoki poziom jakości wykonania :thumb:
Pozdrawiam,
Tolek :D

Awatar użytkownika
kfiecien
Posty: 865
Rejestracja: 16 sie 2007, 14:47
Deska: flexifoil hadlow free/wakestyl
Latawiec: PrimaDonna Vegas Vibe
Lokalizacja: gdynia
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2020, 22:39

Jak Ci pasuje NBL i Cię nie ogranicza, to zostań przy NBL, a jak chcesz się rozwinąć to najlepiej potestować, który sprzęt Ci w tym pomoże, bo piękne opisy producentów często mijają się z prawdą.

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2020, 00:14

kfiecien pisze:bo piękne opisy producentów często mijają się z prawdą.


Człowiek siedzi po nocach, męczy te modele a tu takie oskarżenie :D Producenci to tez ludzie, szczególnie że niektórzy wiedzą co produkują i jak to pływa :P mhehehehhehehe

Oczywiście testy są najlepszym sposobem na dobranie deski, choć nie da się przetestować wszystkiego co jest na rynku. Trzeba sobie zadać pytanie - czy skaczę, czy zamierzam skakać, czy jestem ciężki, lekki, czy pływam na zatoce czy raczej od pełnego morza, czy śmigam sobie prawo lewo, czy tyle czekam na +15 węzłów bo w siurach 12 węzłów nie rozkładam nawet latawca. Dość łatwo jest dobrać deskę, to nie jakieś czary mary :)

gregory1972
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2011, 23:29
Deska: Shinn Ronson Ch 144x43
Latawiec: Pivot 14,12,10, Bolt 8M,
Lokalizacja: Lahinch
Postawił piwka: 8 razy
 
Post25 wrz 2021, 15:21

Długo zajęło, kupiłem deskę przed wakacjami, RONSON CHROMATIC 141 x 42,
Chciałem jak najbardziej zbliżoną rozmiarem do mojej poprzedniej NBL 142, bo wchodziła mi na styk do bagażnika i do torby.
Po paru pływaniach, ze względu na wagę 100+ stwierdziłem że wymienię na 144 x 43.
Eska wymieniła mi bez problemu zgodnie z tym co w reklamie.
Okazało się że ze względu na większy rocker - na długość zajmuje tyle samo miejsca co moja stara deska więc wchodzi do bagażnika i torby.
Deska śmiga aż miło, mogę długo dłużej pływać - kolana nie dostają popalić.
Zjada chop, i wchodzi super na fale.
Super idzie pod wiatr, moim zdaniem dużo lepiej niż płaska NBL - może ze względu na te kanały pod spodem.
Bardzo mnie cieszy że jest kolorowa- dużo łatwiej ją odnaleźć na wodzie - choć teraz już coraz rzadziej mi to potrzebne.
Daję 10/10.
Dodam że paru moich kolegów też się przepłynęło i wrażenia były bardzo pozytywne.
Wiązania SNEAKERS HMT pasują na stopę 46, choć luzu nie ma .

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post29 wrz 2021, 21:41

Świetna deska a serwis w Shinn najlepszy z jakim się spotkałem :thumb:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości