Przepadanie latawca

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 paź 2006, 12:22

Od miesiąca jestem posiadaczem radsails 7m2 i dość często zdarza mi się że latawiec przepada. Czasami widzę że jest to wina wiatru że po prostu kręci, ale czasami normalnie napięte linki, równy wiatr i lipa. Na razie puszczam sam latawiec bo nie mam MB czy buggy, ale czekam na śnieg. Czytałem gdzieś na KF że podobne były problemy przy statycznym puszczaniu bustera 7m2 może to po prostu przypadłość większych latawców ,tylko czemu wtedy latają 10 i 12 bez problemu?
Moje pytanie jest takie czy w ruchu np. na desce latawiec zachowuje się lepiej niż przy statycznym puszczaniu, czy może coś źle robię?
Przy 6m/s jest wszystko ok. i nie przepada i w górę nieźle ciagnie ale poniżej to różnie bywa.

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 paź 2006, 19:04

mój też przepada statycznie.
Ale przecież te latawce nie są stworzone do zabawy w miejscu!
Podczas jazdy nawet jak minimalnei Ci przeleci okno wiatrowe to się zaraz cofnie względem Ciebie (bo bedziesz cały czas w ruchu).
Moja 9.0 podczas jazdy jest super-stabilna ;)
Przepada jedynie jak po skoku nie skontruję :P

pozdrawiam,
Patryk

Slawek Cali
Posty: 4
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:10
Lokalizacja: San Francisco
 
Post16 paź 2006, 06:22

Najprawdopodobniej masz nie wyregolowane hamulce(za dlugie).Skroc obydwie liknki o cm lub dwa i zobacz jak dziala.Latawiec bedzie ciezej wystartowac ale nie bedzie mozna go przestrzelic jak dotychczas.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2006, 10:35

Przepadanie latawca wynika albo ze złego strymowania linek, albo... z takiej cechy latawca. Po prostu przy nierównym wietrze nie każdy kite jest w stanie utrzymać się w powietrzu nawet jeśli odpowiednio go poprowadzisz. Tak czy inaczej sprawdź linki, a jeśli wszystko jest ok postaraj się delikatnie ruszać latawcem w powietrzu gdy przechodzi szkwał lub dziura wiatrowa. A jak nadal Ci to przeszkadza zmień latawiec na stabilniejszy.

Awatar użytkownika
maciekt1000
Posty: 859
Rejestracja: 03 gru 2004, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2006, 11:36

"Zmień latawiec na stabilniejszy"- ot co :!:
Mój tam nigdy nie przepada :D
(zaraz się pewno odezwą ludzie od Petera Lynna :wink: )

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2006, 11:39

Jak masz napięte tylko 2 linki główne to będzie przepadać. Przy silniejszym wietrze też CI przepadnie w zenicie jak tylko szarpniwesz linkami w dół kiedy stoi CI nad głowa ;) (bez skojarzeń). Po mojemu skróć linki hamulcowe i jak latawiec jest w zenicie to zaciągaj delikatnie hamulec wtedy latawczyk nie powienien przepadać.

A jak to nie pomoże to na pewno zmiana na Petera Lynna moze coś w tej materii zmienić :)

Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2006, 15:04

Skruciłem linki i rzeczywiście pomogło, tylko start jakby trudniej, alejak manetki (hamulec) odsunę od siebie to git.
Dzięki za podpowiedź, że sam na to nie wpadłem.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2006, 20:39

To spróbuj teraz wypośrodkować i będzie lepiej. A na pewno spróbj tak jak pisał zgred - jak kite chce przeleciec za ciebie - zaciagnij lekko hamulce (drążek do siebie), jak opada w linii wiatru - odpuść drążek., gdy czujesz, że jest nad Tobą i chce się "przewalić" w którąś ze stron (jedna ze stron traci ciąg i zaczyna opadać, tracić ciąg, a potem kite po prostu spada) - natychmiast ściągnij drążek w którąś stronę (najlepiej w przeciwną do tej na którąkite spada) - dzięki temu kite pozostanie w ruchu i nie spadnie.

Awatar użytkownika
shefix
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2006, 21:58
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2006, 19:57

ja szyje se sam z foilmakera i git nic nie zmozy 8)
a jak sie cos dzieje to go rzucam lwom na pozarcie :twisted:


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości