Pewnego razu na Pro Campie u Księcia, w El Gouna, Redseazone

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2007, 20:57

Kilka dni temu wrocilem z pro campa w El Gounie zorganizowanego przez RSZ a prowadzonego przez Ksiecia. Już dużo wcześniej chodził mi po głowie pomysł aby wziać udział w takim przedsięwzięciu ,ponieważ pływam już od kilku lat i doszedłem do etapu gdzie progres niby jest, ale dokonuje się bardzo,bardzo powoli[właściwie jak dla mnie jest prawie niezauwazalny] w zwiazku z tym potrzebowalem 'kopa w tylek' [takiego dodatkowego impulsu i przełamania pewnych barier],a sam się przecież w d.... nie kopnę :wink: .

Sporo sie nad tym zastanawialem np ; gość jest mistrzem Polski i wymiata aż miło; i super, ale czy potrafi tą wiedze przekazac i czy ja jestem w stanie ją przyswoić i zastosować.[wiem ze mam spory potencjal np.b.dobra kontrola kita itp itd, ale z drugiej strony nie mam juz 16stu lat ani kości z gumy ]wiec miałem obawy czy wszystkie te POWER MOVES przeżyję w jednym kawałku :doh: .

..czy ilość kasy [w końcu nie taka mała]ktorą trzeba położyć na stole jest tego warta...itp :?:


Dziś wiem ,że na te pytania odpowiadam sobie ZDECYDOWANIE TAK
i jestem zaje...zadowolony i podjarany [jak po dobrych ziółkach] :lol:

Nauczyłem sie kilka dających ogromną frajdę manewrów new schoool np :
raley to switch to surface pass[na razie moj ulubiony],raley z kite loopem[no, ten to budzi respekt i można pierdyknąć z przytupem ],S-bend, to samo co S-bend tyle ze do tylu[nie wiem jak sie to nazywa :oops: ] i parę innych trickow, oczywiście także unhook :snooty: .

Jasna sprawa , że po tygodniu Pro campa te trikasy nie są jeszcze super dynamiczne i stylowe ;i wymagaja sporego doszlifowania,którego jednak mogę już dokonać sam,...w koncu mam już tyle furtek uchylonych ,teraz tylko wystarczy w nie wejsc" z kopa" ...


Można oczywiscie do pewnych trikow dochodzić samemu i sprawia to ogromna frajde,choć w moim przypadku po kilku latach nastapiło już pewne "nasycenie" i czego mogłem sie nauczyć sam to się nauczyłem, a dalszy postep był już naprawde cienki ; :?
Pro Camp u Ksiecia był dla mnie Przełomem i [wiem że to oklepane stwierdzenie] ,ale wyniósł mnie na inny poziom [z pływania głównie na haku, na tricki new school'owo wake'owe unhook].

Wg. mnie najwiekszą korzyść z campa odniosą ci którzy przynajmniej pływają tam i z powrotem ,ostrzą bez problemu i ew próbują pierwszych skoków[poniżej tych umiejętnosci wystarczy "zwykly' kurs lub próbować samemu]choć trzeba przyznać ze efektywnosc nauczania Ksiecia jest naprawdę niewiarygodna i tydzien lub dwa Pro Campa może się przekładać[choć nie musi] na conajmniej wiele miesięcy lub lat "rzeźbienia" samemu :think: .

Nie chcę popadać w szczególna euforię i zdaję sobie sprawę, że jeszcze wielu rzeczy nie potrafię[i pewnie niektórych nigdy nie zrobię],ale jestem bardzo szczesliwy ,że udało się jeszcze coś nowego ze mnie wykrzesać......
...nigdy wcześniej nie zrobiłem TAAKIEGO POSTEPU w tak krótkim czasie. . :lol:

Serdeczne dzięki dla Księcia ,całego RZS a szczególnie Marty, której *siła spokoju* sprawia ,że atmosfera w bazie jest swojska i przyjazna. :notworthy: :notworthy: :wave:

Obrazek

Obrazek




Obrazek

tak się sprężałem ,że aż mi galoty pękły :doh:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2007, 21:50

EEE no i widze ze nawet przymiarki do hape byly :lol: :lol:
Pogratulowac koledze :thumb:
i pogratulowac trenerowi :wink:

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2007, 23:30

Guru jaki masz rozmiar 555?

Awatar użytkownika
dr. borian
Posty: 199
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:12
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2007, 00:03

Kosek pisze:Guru jaki masz rozmiar 555?


dobre pytanie :D wydaje mi sie ze jak chcesz sie wyzej(jeszcze wyzej :) ) wybijać na powerze musisz albo zmniejszyc deske albo rozszerzyć wiazania. bedziesz miał wiekszą dzwignie przy zacięciu z tejla.

gratuluje postępów.

pozdr

MASTER KITEBOARDING fuu1
Posty: 1885
Rejestracja: 11 sie 2003, 12:53
Deska: Nobile Infinity 5'7
Latawiec: Nobile T 5
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 23 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2007, 18:54

łoł ...aż szczena mi opadła .Zazdroszcze :D
Pozdrowienia z 3city , Janek

Awatar użytkownika
sampan
Posty: 518
Rejestracja: 30 kwie 2004, 19:19
Lokalizacja: Raszyn-walczy!
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2007, 13:11

Szacuneczek dla Guru, że sprostał wyzwaniu i uległ pokusie - też się szykowałem na procamp z Księciem ale wiatrzy coś mi przywiały i będzie dziecek na wiosne :roll:
Jak tylko nauczy się trzymać w nosidełku to RSZ obowiązkowo! :twisted:

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2007, 14:28

dr. borian pisze:
dobre pytanie :D wydaje mi sie ze jak chcesz sie wyzej(jeszcze wyzej :) ) wybijać na powerze musisz albo zmniejszyc deske albo rozszerzyć wiazania. bedziesz miał wiekszą dzwignie przy zacięciu z tejla.

gratuluje postępów.

pozdr





SPOKO,SPOKO ,panuję nad tematem :snooty:.......; z deską to było zmierzone działanie ,po południu był trochę słabszy wiatr ,a nie chciałem już pompować 13stki więc...... zmieniłem na dużego szkółkowego :roll: Nobila i dalej ćwiczyłem wygibasy na 9tce. ....

na zdjęciach to Nobile 135 , a ta druga jeszcze większa :doh:

...ale podziwiam spostrzegawczość i czujność :thumb: i wielkie dzięki za pomoc i dobre chęci :hand:

PS: w całym zamieszaniu zapomniałem wspomnieć o Lasi ,która ofiarnie ,pomimo kontuzji kolana ,dzielnie "walczyła" z aparatem i jest autorką wszystkich zdjęć z "sylwestrowego" Pro campa.:notworthy: :notworthy: :clap:

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 sty 2007, 08:52

Guru, i cala reszta wymiatajaca un-hukt, ile trzeba miec pary w rekach, (miesnie brzucha pewnie tez??) a ile to technika, zeby zaczac sie bawic w raili i inne skoki bedac wypietym?Ja cos probowalem w zeszlym sezonie, ale niestety wyrywalo mi lapy...
Teraz staram sie systematycznie chodzic na basen, ale obawiam sie, ze to jakos malo...

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2007, 11:38

MArcinBe pisze:Guru, i cala reszta wymiatajaca un-hukt, ile trzeba miec pary w rekach.


W sumie to do raley, kiteloopów i tych prostych rzeczy pary w rekach dużo nie potrzeba - patrz dziewczyny :) Bardziej liczy się to ile masz mocy na latawcu no i technika skoku.

Ja na przykład jak robie raley, czyli to co najprostrze w unhook zanim sie wypne odpuszczam krawedz czyli spadam z wiatrem z 2-3m a potem wypinam sie i od razu zacinam krawędz - nie wyrywa kita z rąk. Jak bym w pełnym seedzie w slizgu wypieła sie z haka no to by mnie nieeezle wystrzeliło - próbowałam :wink:

try it.

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2007, 16:09

MArcinBe pisze:Ja cos probowalem w zeszlym sezonie, ale niestety wyrywalo mi lapy...
Teraz staram sie systematycznie chodzic na basen, ale obawiam sie, ze to jakos malo...


basen też się przyda na 100%,ale jest troche słabo dynamiczny :roll:

polecam wszelkie możliwe ćwiczenia na drążku/barze zamocowanym np pod sufitem[po tych ćwiczeniach można się nagle dowiedzieć że w miejscach w których byś się nigdy nie spodziewał, masz jednak mięśnie :shock:]- gdzie je masz :?: :?:
-poznasz to po bólu :doh: :wink:

Z tą siłą to nie demonizujmy, jest potrzebna ,ale wystarczy na średnim poziomie [grubo daleko od Pudziana] :wink: , i jak to zwykle bywa tutaj też obowiązuje zasada "lepsza technika -mniej siły" i odwrotnie. :roll:

Awatar użytkownika
Zacky
Posty: 182
Rejestracja: 15 sty 2007, 21:45
Lokalizacja: Pöchlarn
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2007, 21:46

Ile kosztowal ten Pro camp?

Zaczynam dopiero w wakacje nauke KSa, ale moze sie zdarzyc ze uda mi sie namowic sponsorow (dziadkow) na wyjazd do egiptu ;) Jak sie uda to szykuje mi sie niezly (pierwszy) sezon :) Nie bojcie sie, jeszcze o sprzet bede pytal, bo to tutaj jakas tradycja juz :P

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2007, 14:19

Zacky pisze:Ile kosztowal ten Pro camp?

Zaczynam dopiero w wakacje nauke KSa, ale moze sie zdarzyc ze uda mi sie namowic sponsorow (dziadkow) na wyjazd do egiptu ;) Jak sie uda to szykuje mi sie niezly (pierwszy) sezon :) Nie bojcie sie, jeszcze o sprzet bede pytal, bo to tutaj jakas tradycja juz :P


..jeśli startujesz z poziomu "0" ,to wystarczy Ci "zwykły" kurs ,ceny masz tutaj: http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=906

..możesz także posilkować sie funkcją "szukaj" ,wpisując w nią interesujace Cię słowo-klucz;który potrafi otwierać wiele drzwi :wink:

:hand:

Awatar użytkownika
Zacky
Posty: 182
Rejestracja: 15 sty 2007, 21:45
Lokalizacja: Pöchlarn
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2007, 17:48

Ale mi nie chodzi o kurs od 0, tylko tak jak spytalem, o Pro Camp ;)

//edit
juz znalazlem, dzieki.

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2007, 18:03

Zacky pisze:Ale mi nie chodzi o kurs od 0, tylko tak jak spytalem, o Pro Camp ;)



....kto pyta ,nie błądzi :!: a kto szuka :roll: przeważnie znajduje

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=12431&highlight=pro+camp

Awatar użytkownika
Zacky
Posty: 182
Rejestracja: 15 sty 2007, 21:45
Lokalizacja: Pöchlarn
Kontaktowanie:
 
Post29 sty 2007, 20:32

Zacky pisze://edit
juz znalazlem, dzieki.


peace. :)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron