WAROO 2007,krótka rozprawa między panem ,wójtem a plebanem

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2007, 15:33

..Pewnego dnia dostałem maila :" dotarły do naszego magazynu nowe Waroo 07"!!!!!!

..krótka kontrola mapek barycznych, info że akurat w tym czasie jest Pro camp w El Gounie z Księciem i decyzja była szybka :LEECIMYYY NA TESTY!!! :lol:

Jeszcze w samolocie zastanawialem się czy jest mozliwe aby tak wg mnie udany i chwalony przez wielu użytkowników WAROO 06 jeszcze jakoś znacząco ulepszyć w modelu 07 i przy okazji czegoś nie spieprzyć..???? :roll:

Następne dni miały przynieść odpowiedzi na te pytania, układ baryczny był całkiem ok, szykował się niezły tygodniowy ciąg z wiatrem.

Pierwsze halsy na Waroo 07 i już wiedziałem ,ze jest ok , nawet bardzo ok ,poczułem się tak jak bym na tym "kicie" pływał od dawna !!! :lol: wszystko pasuje ,wszystko gra, jest dobrze!!!!! 8) :lol:

Ogólnie trzeba powiedzieć ,że w stosunku do W06 chyba wszystkie parametry latawca zostały poprawione ,nie ma jakiś niebotycznych różnic ,ale bardzo wyczuwalnie poprawiono stabilność , wszystkie manewry wychodzą idealnie w timing [po prostu podczas skoku latawiec parkuje w zenicie-dając czas na wykonanie tricku i na wyraźną komendę reaguje posłusznie kierując się do okna wiatrowego],mnie taka charakterystyka bardzo odpowiada bo nagle wszystko zaczęło z dużą powtarzalnością wychodzić, kite prowadzi się bardzo "gładko" i miękko, nie szarpie ,bardzo dobrze i intuicyjnie wyczuwa się jego pozycję.


SKOKI: charakterystyka skoków podobna do W06 ,ale bardziej przewidywalne , stabilne i mam wrażenie ,że trochę wyższe i dłuższe.:shock: :shock:

..TRICKI unhook: wychodzą bardzo ładnie [szczegolnie w ustawieniu na drugi/trzeci wezełek na tylnej uździe] wówczas siły na łapach są jak najbardziej ok.

..KITELOOPY? czemu nie?! kite kręci je ciasno[jakby osią była końcówka skrzydła] , nie generujac przy tym jakiejś gigantycznej siły ,która wyrywałaby ręce "z korzeniami" [duży plus]:thumb:

..ODPUSZCZANIE WIATRU : Waroo 07 [podobnie jak W06] to prawdziwy ZABÓJCA SZKWAŁÓW :shock: :shock: :pray: :pray: z tym ,że w W07 odbywa się to z wiekszą kulturą,gładko i miękko.

OSTRZENIE: kite idzie ostro i lekko na wiatr ,bez specjalnego zapierania się kopytami :roll:

..WATERSTART: w warunkach optymalnego zakresu dla latawca ,kite wstaje chętnie i bez większych sprzeciwów[ciągnąc jedną z linek sterujacych],natomiast kiedy forsowałem pływanie na 9tce przy wietrze np 14-15kt [stosujac sporo wiekszą deskę]????? o ,to w tych warunkach waterstart wymagał już bardziej precyzyjnej techniki ,ale tak naprawdę przy 14kt należało po prostu wziać 13m i nie kombinować nadmiernie.

..BAR : , tutaj to już nie ewolucja, lecz naprawdę solidny krok do przodu ; nowy rodzaj okładziny, bardzo miękka, wyprofilowana anatomicznie pod palce ,troszkę większa średnica , wg mnie ta kombinacja daje dużo lepszy uchwyt [można dłużej i bardziej komfortowo pływać bez zmęczenia]......prosto rozwiązana taśma depowera[jak W06 ,ale jeszcze łatwiejsza do obslugi[rownież przez to ,że można wyregulować długość linki depowera [dostosowując do dł. swoich rąk].

Naprawdę suuuuuper działa system do unhook[leash do unhook jest podpiety do podwójnej , zamocowanej przelotowo linki depowera która przy puszczeniu latawca np po glebie ,sprawia że kite łagodnie bez dupniecia i prawie bez ciągu opada na wodę pozostajac na leashu i odwiniętej na podwójną długość linki depowera[ok 1,3m] -proste , skuteczne i nauka NIE BOLI!!!!!! BAR bar wyposazony jest w stoper ball czyli ogranicznik odległości odsuniecia baru[rewelacja do wszystkich manewrów typu deathman,,one foot ,board off itp...];można go zbić puszczajac bar lub odsuwajac go mocno od siebie -BAR ,JAK DLA MNIE ,BOMBA!!!!!! :clap: :clap:

...KONSTRUKCJA: kite powzmacniany w przemyślany sposób we wszystkich strategicznych miejscach,ale nie bedę tego tu opisywał bo już to kiedyś zrobiłem ,np tu, można więc poćwiczyć angielski:wink: :http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=10431&highlight=waroo+2007

PLECAK: bardzo fajny , spora różnica do W06 , bardzo praktyczne dwie kieszenie na zamek [podstawowego kita zabieram zawsze do samolotu [mogą mi zgubić ciuchy ,ale nie KITA !!!!!!!]jako podreczny bagaż i do kieszonek pakuję kurtałkę, kanapki , napoje-te z bezcłowego :wink: ,wiec kieszeni nigdy dość].

Obrazek

I na koniec : z rzeczy ,do ktorych mogłbym sie doczepić to:

Plecak ,ktory nie posiada odpinananego i przedłużanego "dna"[czasami się to przydaje?!

W warunkach zbyt słabego wiatru dla danego kita- wymagana jest bardziej precyzyjna technika aby kite wstał z wody

Może sie trochę przypie....,ale niezbyt podoba mi sie 'mouse swivel' czyli kreciołek do odkręcania linek po rotacjach , nie że jakiś tragiczny[w końcu dokładnie taki jak w SS 06] ale dość niewygodnie jest się do niego "dobrać" [ten z barow 05 był znacznie wygodniejszy],choć zdaję sobie sprawę ,że akurat w Waroo byłoby go ciężko zastosować [przedłużałby cały układ depowera o ok 10cm]


Poza tym,w moim rozumieniu, to bardzo udany latawiec o świetnych / ponadprzeciętnych właściwościach lotnych i solidnej przemyślanej konstrukcji ,z niewiarygodnie dużym zakresem wiatrowym ,na którym udaje się czysto wylądować wiekszosc tricków , które wcześniej na innych kitach wychodzily od przypadku do przypadu.

PS: na drugi dzień po powrocie do Polski[a własciwie prawie cały następny tydzień] testowalem Waroo na lokalnym zbiorniku Dziećkowice ,już w swojskim srogim klimacie, w ostrym[do39kt] szkwalistym wietrze ; również i w tych warunkach latawiec spisywał się naprawdę *godnie

Latawce WAROO 07 dostępne są w nieparzystej rozmiarówce : 5 , 7 , 9 , 11 , 13 , 15 , 17 ,20m; skrajne rozmiary[szczególnie 20,17m i 5m] [ze wzgledu na mniejsze zainteresowanie] będą prawdopodobnie dostępne [choć nie jest to jeszcze do końca ustalone] z jakimś krótkim terminem realizacji.

Dla siebie na ten sezon ustawiłem W07 9 i 13m jako minimalny lecz wystarczający zestaw, obsługujący zakres 10-35kt komfortowo , a z "żyłami na czole" do 36-39kt[testowane w poprzedni czwartek na Dziećkach]www.windfinder

*godnie czyli wporzo, spoko ,rewela itp itd... inaczej mowiąc bardzo ładnie,świetnie,naprawdę doskonale....:wink: :wink:


troche fotek z El Gouna i trochę ze styczniowego "hardcore"Dziećkowice

Obrazek

..i znów te podarte gacie :wink: :roll: lecz..stoper ball do *deathmana* sprawdza się idealnie

Obrazek



Obrazek




i trochę lokalnego "kolorytu" i swojskie klimaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dzięki dla Pedra i Piatpifa za foto -full serwis [Dziećkowice]!!!!:notworthy:

pozdrowienia GURU !

:hand:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2007, 21:15 przez GURU 10.5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raf
Posty: 241
Rejestracja: 02 lut 2005, 17:28
Lokalizacja: Ożarów Maz.
 
Post23 sty 2007, 16:52

GURU 10.5 pisze:...

Dla siebie na ten sezon ustawiłem W07 9 i 13m jako minimalny lecz wystarczający zestaw, obsługujący zakres 10-35kt komfortowo , a z "żyłami na czole" do 36-39kt[testowane w poprzedni czwartek na Dziećkach]www.windfinder



dzieki za recenzje,

jedno pytanie: ile kolega waży?

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2007, 17:30

Marek, swivel w slingach to byl w 2005. W 2006 kretlik przynajmniej w fuelach jest przy chicken loopie. W 2007 zreszta chyba tez. Z tego co probowalem znalezc w internecie to lepszych chyba nie ma.

Jak zwykle fajna recenzja :)
To sie nazywa kompetentny konsultant chyba ;)

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2007, 09:53

hejka Guru! Super opisik. Napisz mi prosze na piva jaka masz wage (tylko bez sciemy:) i na jakich deseczkach bedziesz plywal przy tych latawkach, ktore sobie wybrales.
dzieki!

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2007, 15:01

raf pisze:
jedno pytanie: ile kolega waży?



Kolega waży 75-80kg w zależnosci od pory roku [wiadomo nie od dziś ,że każdy prawdziwy kolega niedzwiedź futruje sie na zimę :wink: ] a chyba nikt już teraz nie ma wątpliwości ,że mamy zimę :roll: ,więc kolega aktualnie waży ok 80kg. :doh:

..deske mam właściwie jedną Su-2 06 127cm ,czasami tylko[w warunkach super słabego lub b. dziurawego wiatru] wspomagam się jakąś większą [najczęściej pożyczaną :oops: ] np Nobile EXT 138/46 lub starego,złamanego na pół Skaja 138/39-którego sobie uruchomiłem wstawiając w konstrukcję drewniane stringery :roll:

..ale myśle namiętnie :wink: o skimsurfie [np Nobile,jeśli taki na 07 zrobią], lub skimsurf Skywalkera;i w takie rozwiązanie będę w tym roku celował [na słabe wiatry i zabawę na falach]

skim Nobile 06 był rewelacyjny[genialnie wcześnie wchodził w ślizg ], ale brakowało mi w nim strapów :?

jeśli dorobią strapy to nie pozostaje nic innego jak tylko... :notworthy: :notworthy: :thumb:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2007, 15:14

a nie zastanawiales sie Guru nad rozmiarem latawki 11? To chyba najbardziej uniwersalny rozmiar. Nie boisz sie ze czasami na 9 bedziesz mial ciut za malo, a na 13 ciut za duzo?

Awatar użytkownika
Marcin78
Posty: 500
Rejestracja: 28 sty 2006, 21:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2007, 15:23

Zawsze jeszcze mozna deskami dociagnac zakresy :D

Awatar użytkownika
raf
Posty: 241
Rejestracja: 02 lut 2005, 17:28
Lokalizacja: Ożarów Maz.
 
Post24 sty 2007, 19:16

GURU 10.5 pisze:
raf pisze:
jedno pytanie: ile kolega waży?



Kolega waży 75-80kg w zależnosci od pory roku [wiadomo nie od dziś ,że każdy prawdziwy kolega niedzwiedź futruje sie na zimę :wink: ] a chyba nikt już teraz nie ma wątpliwości ,że mamy zimę :roll: ,więc kolega aktualnie waży ok 80kg. :doh:



Guru nafutrowany niedzwiedziu,
hipotetycznie :think: gdyby jakis kurczak wazyl 68 - 70kg :doh: to ten zestaw 9m, 13m bedzie dla niego bardziej lepszy czy bardziej gorszy :roll: ?

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2007, 14:08

szed pisze:a nie zastanawiales sie Guru nad rozmiarem latawki 11? To chyba najbardziej uniwersalny rozmiar. Nie boisz sie ze czasami na 9 bedziesz mial ciut za malo, a na 13 ciut za duzo?


11stka super wszechstronna wielkość :!: jesli wystarczy Ci pływanie w zakresie 13/14 - 28/29kt ,to można zostać przy jednym latawcu :think:,choć w warunkach b.słabego[10-13kt] jak i b.silnego[ponad 30kt] ,na 100% zestaw dwóch bow ma sporą przewagę i możliwość komfortowego i bezpiecznego dobrania sobie wielkości kita do warunków.

..ale gdybym z jakiś powodów miał wybrać jednego, jak najbardziej uniwersalnego kita ,pewnie wybrałbym 11stkę.

nigdy nie mialem sytuacji że na 9tce było za mało ,a na 13stce już za dużo :!: :!: :!: przesiadam się z jednego rozmiaru na drugi w absolutnie płynnie i komfortowo. te latawce mają naprawdę MEGA EFEKTYWNY DEPOWER :lol:

..sporo też pływam na jeziorach i Zatoce , więc 13stka jest IDEALNA, 9tka jako podstawowy kite wyjazdowy ,ale także na silniejsze wiatry Zatoka i jeziora[ostatnio było trzy dni na 9tkę na Dziećkach :roll: ]

np w czwartek mogłoby być SROGO na 11stce :doh: :doh:
http://www.windfinder.com/wind-cgi/stationsbildseite.pl?STATIONSNR=pl12&DATUM=2007-01-18

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2007, 14:32

raf pisze:hipotetycznie :think: gdyby jakis kurczak wazyl 68 - 70kg :doh: to ten zestaw 9m, 13m bedzie dla niego bardziej lepszy czy bardziej gorszy :roll: ?


..żeby sensownie odpowiedzieć na to pytanie musze jeszcze wiedzieć gdzie głównie [hipotetycznie :wink: ] ten kurczak bedzie pływał , Zatoka ,jeziora, wyjazdy -Rodos, Egipt itp :?: :?: mniej więcej ,jaki jest poziom i stopień napalenia kurczaka w pływanie :?: :?: .....tyle szczegółów :!: .............detale z życia intymnego kurczaka można pominąć :wink: :roll: :hand:

Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 524
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Kraqf
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2007, 14:34

Potwierdzam co Marek pisze, ja od roku mam ukłąd 9, 14 Waroo i przy wadze 80-85 kg jest to idealne dopasowanie, wspomagam sie deskami Nobila 128x39 i 139x46 i pływanie od 9-35,38 knot
Dla kurczaka można by sie zastanowić nad układem 7, 13, w zależności gdzie będzie pływał i jaką ma TECHNIKE, ORAZ SAMOZAPARCIE oczywiście.....

Awatar użytkownika
raf
Posty: 241
Rejestracja: 02 lut 2005, 17:28
Lokalizacja: Ożarów Maz.
 
Post25 sty 2007, 15:18

GURU 10.5 pisze:
raf pisze:hipotetycznie :think: gdyby jakis kurczak wazyl 68 - 70kg :doh: to ten zestaw 9m, 13m bedzie dla niego bardziej lepszy czy bardziej gorszy :roll: ?


..żeby sensownie odpowiedzieć na to pytanie musze jeszcze wiedzieć gdzie głównie [hipotetycznie :wink: ] ten kurczak bedzie pływał , Zatoka ,jeziora, wyjazdy -Rodos, Egipt itp :?: :?: mniej więcej ,jaki jest poziom i stopień napalenia kurczaka w pływanie :?: :?: .....tyle szczegółów :!: .............detale z życia intymnego kurczaka można pominąć :wink: :roll: :hand:


przyjmijmy:
rodos czerwiec + wrzesien, nasza Zatoka na prognoze,
poziom: pierwsze skoki,
styl: raczej soft niz hard 8)
deska sky 138/39 oraz plan na jakas 126 - 128
9 i 13 da rade dla tych 68 kg? Czy jak podpowiada Pedro 7 i 13?

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 sty 2007, 15:26

Widze panowie, ze tutaj przedewszystkim jest chyba baaardzo wazna roznica klas umiejetnosci rajdera, ja mam co prawda 'starego' waroo 12 i 9 i do tego mam 90kg, czyli nie malo, ale jezeli chodzi o gorny zakres, szczegolnie na jeziorze, gdzie wiatr jest porwisty, to przy wietrze powyzej 28-30 wezlow czyli automatycznie w szkwalach powyzej 35 wezlow, to ja na wode nie wychodze na 9tce... a ci co wychodza i jest ich wtedy malo, to raczej na 7kach lataja...

wiec jestem pelen podziwu dla jazdy przy wietrze do 38 wezlow na 9tce

Uwaga dla srednio zaawansowanych (tak siebie oceniam, bezproblemowe plywanie, bezproblemowe proste skoki, proste obroty) -> plywalem na jesien na 9tce przy wietrze 26-30wezlow, w porywach 36 wezlow(dane ze stacji meteo lokalnego sklepu surf) i z przyjemnoscia nie mialo to wiele wspolnego...wiec nie spodziewajcie sie cudow przy bowach

Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 524
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Kraqf
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2007, 15:39

Jest to prawda że 35-38 węzłów jest to górny zakres tego latawca, ostatnio nawet został próbowany na Dziećkach, ja na warooo 06, Marek na 07 oczywiście na 9, wiaterek sie rozwiewał doszło do jakiś 35-37 knot i ja sie ewakuowałem, a Marej jeszcze walczył dalej, a wiało w szkwałach nawet do 40, przy takich warunkach nie da sie powiedzieć o komfortowych warunkach lecz o przeżyciu........

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2007, 17:13

raf pisze:przyjmijmy:
rodos czerwiec + wrzesien, nasza Zatoka na prognoze,
poziom: pierwsze skoki,
styl: raczej soft niz hard 8)
deska sky 138/39 oraz plan na jakas 126 - 128
9 i 13 da rade dla tych 68 kg? Czy jak podpowiada Pedro 7 i 13?


...biorąc pod uwagę powyższe szczegóły np dość spora [jak na tą wagę] deska itp... mógłbyś przemyśleć zestaw 7 i 11m

7mka jako podstawowa silnowiatrowa ,wyjazdowa i 11stka jako słabowiatrowe uzupełnienie na wyjazdach i podstawa na Zatoce.[i masz jazdę od ok 12/13kt]

...lub jeśli zalezy Ci bardzo na pływaniu w super słabych warunkach od 9/10kt to wtedy 13stka ,ale z 9tką a nie z 7mką.[za duża "dziura" miedzy 7 i 13m :disgusted: :naughty: ]

ale dla tych "parametrów" ,które podałeś: duża deska - 68kg rider, umiarkowanie :wink: zaawansowany; zestaw 7 i 11m wydaje się "bardziej lepszy"

sam musisz ocenić w którą stronę pójdziesz, gdzie więcej bedziesz pływał,na jakich warunkach Ci bardziej zależy i czy przesunać zestaw w słabowiatrową stronę[dla Ciebie 9 i 13] ,czy w kierunku troszkę silniejszych wiatrów 7 i 11m.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron