Kadynki?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
zackbuster
Posty: 380
Rejestracja: 18 maja 2013, 10:53
Deska: mix
Latawiec: mix
Lokalizacja: NowyDwórGdański
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2015, 17:35

nie jestem może jakimiś kitewyjadaczem ale zgodnie z przedmówcami uważam że kombinowanie miejscówek na siłę nie ma sensu, kadyny są naprawdę łatwe i przyjemne, sam zjeździłem kawałek zalewu dookoła szukając czegoś oprócz kadyn i na nic nie trafiłem, jedyne sensowne miejsca na zalewie to kadyny i krynica, chyba że ktoś jest na tyle indywidualistą że te "kameralne" miejscówki są dla niego zbyt mainstreamowe to chętnie poczytam tutaj o kolejnych micro spotach w okolicy, fakt faktem na flaciku też sam bym chętnie taflę pociął ale staram się szlifować umiejętności przy każdym zafalowaniu akwenu bo o to chyba w tym wszystkim chodzi żeby odnaleźć się w każdej sytuacji a flatów jak na lekarstwo, jeżeli się mylę to mnie poprawcie :D a jeżeli ktoś chce popływać bez tłoku to w każdy weekend jak wieje w kadynach od rana do południa zawsze jestem i jak inni przyjeżdżają to ja już schodzę :D

Awatar użytkownika
felo82
Posty: 484
Rejestracja: 28 wrz 2012, 13:42
Deska: SU-2 Prorider 3D i Yeti
Latawiec: Edge 13m/Apollo 10m
Lokalizacja: Sztum
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post01 cze 2015, 18:01

wiadomo, kadyny rulez :D czop kazdy z nas ogarnia, ale po flaciku dla odmiany tez chcialbym posmigac i chyba zamiast kombinowac ze startem przy minimalnej ilosci miejsca po prostu sie tam przeplyne jak ktos bedzie chetny, chociaz Specjal pisal, ze ze startem bylo ok, tylko nie pamietam z jakiego kierunku wtedy wialo.

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post01 cze 2015, 22:07

W nabrzeżu przy kierunkach SW do W nie ma problemu i miejsca jest wystarczająco, w razie nieudanych manewrów kite czy człowiek załapią kontakt z trzcinkami. Oczywiście spot nie nadaje się do szkolenia I i II IKO, nie ma płycizny na tyle dużej do ciągania kite pod wiatr. Natomiast przy innych kierunkach mogą być problemy i można skończyć na falochronie.
Należy zwrócić uwagę, że brzeg przebiega pod innym kątem niż w kadynkach i przy kierunku ~ SW w kadynkach będzie od brzegu, a nabrzeże wyda. Spot w kadynkach ma oczywiście dużo więcej zalet, co wcale nie przesądza, że w pewnych warunkach chyba lepiej w nabrzeżu.
Odnośnie pływania po flacie przy wiatrach z ~NW wydaje, ze lepiej startować z suchacz-plaża.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 07:40

Nie rozumiem tego ciśnięcia by pływać w Nadbrzeżu. Sam kolego piszesz że z jednej strony falochron, z drugiej trzciny, w sumie sam nie wiem co gorsze, czy przywalic w falochron, czy zostać pocięty przez trzciny, lub pociąć latawkę na trzcinach. Przecież tu jest mowa "jak coś nie wyjdzie", a wypadki się zdarzają. Dla mnie właśnie ze względów bezpieczeństwa odpada, może przy 1 osobie sobie wypłyniesz, natomiast jak przyjedzie 2 czy 5 to jak to zrobić ?? po kolei co 5 min ?? bez sensu, na siłę utrudnianie samemu sobie przyjemności z pływania.
Przy wschodzie nie wydaje mi się aby tam nadal był flat, przy północy jest, przy północnym zachodzie też powinien być, przy zachodzie też bym się zastanawiał, nie wiem, nie byłem.

Ja osobiście tam się nie wybiorę, jeśli będę chciał flat, a z pewnością będę chciał, to wystartuję się bezpiecznie z suchacza lub nawet z kadyn i się przepłynę.

Gdy jeździłem motocyklem, kolega który wprowadzał mnie w świat motocyklowy powiedział mi mądre słowa, "na motocykl ubierz się zawsze tak, jak byś miał się wywrócić". Takie zasady mi pozostały, skoro nie muszę startować z miejsc niebezpiecznych, to po prostu tego nie robię.

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 08:44

Po 14.00 wiatr SW czyli wzdłuż brzegu w Kadynach ... ktoś będzie? bo mam plan się wybrać nowe mocowanie do kamerki na linki sprawdzić ;)

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post02 cze 2015, 08:56

Ja się wybieram na g14, ale po drodze w nabrzeżu ocenie i zadecyduję co dalej.

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post02 cze 2015, 09:47

Mincek pisze:Nie rozumiem tego ciśnięcia by pływać w Nadbrzeżu. Sam kolego piszesz że z jednej strony falochron, z drugiej trzciny, w sumie sam nie wiem co gorsze, czy przywalic w falochron, czy zostać pocięty przez trzciny, lub pociąć latawkę na trzcinach. Przecież tu jest mowa "jak coś nie wyjdzie", a wypadki się zdarzają. Dla mnie właśnie ze względów bezpieczeństwa odpada, może przy 1 osobie sobie wypłyniesz, natomiast jak przyjedzie 2 czy 5 to jak to zrobić ?? po kolei co 5 min ?? bez sensu, na siłę utrudnianie samemu sobie przyjemności z pływania.
[/]
Nie kwestionując Twojego dużo większego doświadczenia w pływaniu na kite, pozwolę się nie zgodzić w kwestii bezpiecznego startu i lądowania w nabrzeżu przy SW. Plażyczka ma co najmniej 30m szerokości, na rozłożenie spoko, a do startu trzeba wejść do wody a kite na brzegu. A jeżeli chodzi o przeszkadzanie sobie nawzajem, to na takich spotach po starcie nie podpływamy za każdym razem do spotu, najlepiej nabrać wysokości i pływać po nawietrznej portu, a tam miejsca jest full. Przykładowo w Vinganj koło Orebić w Chorwacji kitów na wodzie jest dużo więcej niż w kadynkach, spot do startu i lądowania jest jeden i nie jest większy niż w nabrzeżu.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 09:51

Nie uważam się za speca jeśli chodzi o kite, ale po co sobie utrudniać skoro 10 km dalej jest spot zdecydowanie wygodniejszy, o to chodzi.

Co innego gdyby takiego spotu nie było (przytoczona chorwacja, tam miejsca za wiele nie ma nigdzie). To jasne, ale tak to tylko utrudnianie sobie życia. Oczywiście to MOJE zdanie...

Awatar użytkownika
felo82
Posty: 484
Rejestracja: 28 wrz 2012, 13:42
Deska: SU-2 Prorider 3D i Yeti
Latawiec: Edge 13m/Apollo 10m
Lokalizacja: Sztum
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post02 cze 2015, 10:30

A co to? Dzis wszyscy wolne?

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 10:44

Proriderzy wiedzą kiedy brać urlop :D

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 10:47

specjal pisze:Nie kwestionując Twojego dużo większego doświadczenia w pływaniu na kite, pozwolę się nie zgodzić w kwestii bezpiecznego startu i lądowania w nabrzeżu przy SW. Plażyczka ma co najmniej 30m szerokości, na rozłożenie spoko, a do startu trzeba wejść do wody a kite na brzegu. A jeżeli chodzi o przeszkadzanie sobie nawzajem, to na takich spotach po starcie nie podpływamy za każdym razem do spotu, najlepiej nabrać wysokości i pływać po nawietrznej portu, a tam miejsca jest full. Przykładowo w Vinganj koło Orebić w Chorwacji kitów na wodzie jest dużo więcej niż w kadynkach, spot do startu i lądowania jest jeden i nie jest większy niż w nabrzeżu.


:doh: Kurdę nie kumam cię. Start i 30m plaży to nie wszystko, podczas startu wszystko się może zdarzyć, zaplątana linka, nagły szkwał, ktoś cię nieumiejętnie wystartuje itp. a wtedy, trzciny, domki, albo kamienie. Przy kierunku wzdłuż brzegu to wrazie jak latawiec wpadnie w power zone to ... współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Nie wiem na ile masz doświadczenia, gdzie się uczyłeś, czy w szkółce czy sam, ale przestudiuj bezpieczeństwo w kite. Pogrzeb na kiteforum, dużo osób też tak myślało jak ty i niestety źle się to dla nich kończyło.
W Kadynach też parę osób wylądowało w trzcinach, krzakach, nawet na samochodach a spot jest dużo ale to bardzo dużo bezpieczniejszy niż nadbrzeże.
Ale decyzja należy do każdego z osobna, co ważniejsze, 5 minut drogi mniej, zaoszczędzone pół litra paliwa i flat na wodzie, czy zdrowie i bezpieczeństwo które kosztuje raptem 5 minut później na wodzie, a 15minut później na płaskiej wodzie i te 2,5zł więcej wydane na paliwo
:shock: hmmm, filozofia mnie się włancza :/

Wełniacz a jesteś pewien że ten kierunek jest dobry na Kadyny?? Ja widzę na wg, windfinder trochę za mocne SW, a na yr.no to właściwie tylko S

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 11:21

No właśnie mam nadzieje, że ciut zachodu dołoży bo jakoś do Krynicy na samotne pływanie mi sie nie chce jechac i 2x dalej prawie :/ Myślę, że w najgorszym wypadku 100m od brzegu już będzie ok :)

Awatar użytkownika
bms
Posty: 218
Rejestracja: 21 wrz 2009, 16:57
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post02 cze 2015, 11:24

A jutro planuje ktos wyjazd do kadyn? Kierunek lepiej sie zapowiada. Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie za slabo.

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 11:34

Jutro to półwysep na 2 dni ;)

Awatar użytkownika
felo82
Posty: 484
Rejestracja: 28 wrz 2012, 13:42
Deska: SU-2 Prorider 3D i Yeti
Latawiec: Edge 13m/Apollo 10m
Lokalizacja: Sztum
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post02 cze 2015, 11:56

Jak chcesz do Kryni to w Nowym Dworze jedz na Malbork to mnie wezmiesz :wink:


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

cron