z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post11 cze 2013, 13:55

diencephalon :idea:[/quote]

:D
piszesz o termice i północy ?

chnum82
Posty: 33
Rejestracja: 17 sie 2010, 19:43
Deska: SU-2
Latawiec: Hawaii W. Boss
 
Post11 cze 2013, 21:22

Panyyyyyyy

Gdzie pływać jak wieje od północy nad zatoką. Nie znam tego skrawka PL ale będę u Was za tydzień od soboty , puki co basic level wiec jakies porady tubylcze mile widziane.

Będę stacjonować w Władku wiec proszę kolegów o dobre miejsca w przypadku wiatru:

z N

i

z S

jakies fajne miejsca żeby posiedzieć i się wyluzować po pływaniu lub braku wiatru ! :?: Wake :?: knajpy z klimatem i swieza ryba

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 cze 2013, 22:02

chnum82 pisze:Panyyyyyyy

Gdzie pływać jak wieje od północy nad zatoką. Nie znam tego skrawka PL ale będę u Was za tydzień od soboty , puki co basic level wiec jakies porady tubylcze mile widziane.

Będę stacjonować w Władku wiec proszę kolegów o dobre miejsca w przypadku wiatru:

z N

i

z S

jakies fajne miejsca żeby posiedzieć i się wyluzować po pływaniu lub braku wiatru ! :?: Wake :?: knajpy z klimatem i swieza ryba

Gdy wieje N to nad zatoką można popływac od strony Pucka,Rzucewo,Osłonino,Rewa
Gdy wieje S to na całym półwyspie :thumb:

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post11 cze 2013, 22:47

chnum82 pisze:Panyyyyyyy

Gdzie pływać jak wieje od północy nad zatoką. Nie znam tego skrawka PL ale będę u Was za tydzień od soboty , puki co basic level wiec jakies porady tubylcze mile widziane.

Będę stacjonować w Władku wiec proszę kolegów o dobre miejsca w przypadku wiatru:

z N

i

z S

jakies fajne miejsca żeby posiedzieć i się wyluzować po pływaniu lub braku wiatru ! :?: Wake :?: knajpy z klimatem i swieza ryba


Dodam od siebie, skoro basic level to ze względu na płyciznę, brak przeszkód na lądzie przyjemnie się kajtuje w okolicach Maszoperii, tuż przed Jastarnią dla wiatru S. A kiedy wieje z N definitywnie Rzucewo, prawa strona cypelka w Rewie.
Teraz tylko życzyć warunków na rozwinięcie szmatki, z knajpami nie pomogę ;p

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post12 cze 2013, 07:33

Kubs0n pisze:
chnum82 pisze:Panyyyyyyy

Gdzie pływać jak wieje od północy nad zatoką. Nie znam tego skrawka PL ale będę u Was za tydzień od soboty , puki co basic level wiec jakies porady tubylcze mile widziane.

Będę stacjonować w Władku wiec proszę kolegów o dobre miejsca w przypadku wiatru:
z N
i
z S
jakies fajne miejsca żeby posiedzieć i się wyluzować po pływaniu lub braku wiatru ! :?: Wake :?: knajpy z klimatem i swieza ryba

Gdy wieje N to nad zatoką można popływac od strony Pucka,Rzucewo,Osłonino,Rewa
Gdy wieje S to na całym półwyspie :thumb:


Przy S im bardziej pociśniesz w strone Jastarni tym lepiej, wiatr jest równiejszy i mocniejszy bo więcej czasu spędza nad wodą :D
Warto sprawdzić jak się wiatr ukałda, najczęściej jest tak, że im bardziej w strone helu tym południe jest mocniejsze, ale są wyjątki...
...ale akurat nie w tym to progno :thumb:

chnum82
Posty: 33
Rejestracja: 17 sie 2010, 19:43
Deska: SU-2
Latawiec: Hawaii W. Boss
 
Post12 cze 2013, 13:09

Grejt..~!!!!!!!....teraz tylko czekac na wiatr albo wake :lol:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2013, 14:01

Stawny pisze:Przy S im bardziej pociśniesz w strone Jastarni tym lepiej, wiatr jest równiejszy i mocniejszy bo więcej czasu spędza nad wodą :D
Warto sprawdzić jak się wiatr ukałda, najczęściej jest tak, że im bardziej w strone helu tym południe jest mocniejsze, ale są wyjątki...
:


..a SKĄDŚ Ty wytrzasnął takie dyrdymały? ..z mchu i paproci?
czy to takie Twoje "widzimisię zachciankowe" ?

moje obserwacje na podstawie doświadczeń własnych min spędzone 2 całe sezony na Maszoperii + kilkanaście tripów po Zatoce tylko w tym sezonie ) mówią całkowicie przeciwnie :idea:

a co do równości południowego wiatru - być może "spędza on więcej czasu nad wodą" :lol:
- ale gwarantuję Ci , iż na wysokości Chałup również "spędza on aż nadto wystarczająco długo"
by nawet najbardziej wysublimowani koneserzy równego, "spędzającego więcej czasu nad wodą" wiatru , do których mam nadzieję , się zaliczasz - nie wyczuli NAJMNIEJSZEJ niedoskonałości..

peace

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2013, 14:54

Ziomek. pisze:

moje obserwacje na podstawie doświadczeń własnych min spędzone 2 całe sezony na Maszoperii + kilkanaście tripów po Zatoce tylko w tym sezonie ) mówią całkowicie przeciwnie :idea:



Ja sie z tym Ziomku nie moge zgodzic , przy S pływam sobie od Maszoperi zaczynając a na CH6 kończąc i wiatr przy S jest tak samo równy i tak samo silny na calym tym odcinku ,co innego przy kierunku W to muszę przyznac że macie w Chałupach te 2 węzły więcej ale i bardziej szkwali ;P Ale z Stawnym też się nie zgodzę że przy S im bardziej w strone Jastarni tym mocniej, jest tak samo ;P

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2013, 16:21

Ziomek. pisze: kilkanaście tripów po Zatoce .... mówią całkowicie przeciwnie :idea:



Otóż to. Zdecydowanie częściej jest/było tak że za Mewimi na płd-wsch jest zdecydowanie słabiej ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2013, 16:33

Smokie pisze:
Ziomek. pisze: kilkanaście tripów po Zatoce .... mówią całkowicie przeciwnie :idea:



Otóż to. Zdecydowanie częściej jest/było tak że za Mewimi na płd-wsch jest zdecydowanie słabiej ;)



Smokie - CO My wiemy, CO mówi kilkadziesiąt tripów w sezonie po Zatoce? :hand:

MI mówi to , że przesiedziałem na Maszoperi pod JAstarnią 2 sezony i zawinąłem mandżur do Chałup :thumb:

o WYBITNYM czopie tej miejscówki i niebezpiecznej płyciźnie nie wspominam :hand:
dość powiedzieć , że jak się czegoś TAM nauczysz - w Chałupach walisz etatowo
za to jak przypłyniesz z Chałup :thumb: połowa trików nagle przestaje wchodzić :wink:

podobnie jak na Cauipe czy w Rewie : "się nie liczy" - to na Maszo liczy się podwójnie..

peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2013, 16:52

Ja polecam jednak czytać mapki pogodowe i samemu zobaczyć jak front idzie, bo to nigdy nie jest reguła. Czy zawsze czyste S jest mocniejsze w Jastarni? Nie wiem. Październik i listopad w zeszłym roku to potwierdzały, bo praktycznie co weekend wiało słabe S i w Chałupach nie było pływania w ogóle (poza jednym dniem, kiedy wiało na całym Półwyspie, ale różnica w sile była znacząca).

A jak będzie jutro, WF i ICM potwierdzają słowa Stawnego.

http://www.windfinder.com/weatherforecast/hel_hel_camps
http://www.windfinder.com/weatherforecast/jastarnia

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2013, 19:36

Ziomek. pisze:MI mówi to , że przesiedziałem na Maszoperi pod JAstarnią 2 sezony i zawinąłem mandżur do Chałup :thumb:

o WYBITNYM czopie tej miejscówki i niebezpiecznej płyciźnie nie wspominam :hand:
dość powiedzieć , że jak się czegoś TAM nauczysz - w Chałupach walisz etatowo
za to jak przypłyniesz z Chałup :thumb: połowa trików nagle przestaje wchodzić :wink:


podobnie jak na Cauipe czy w Rewie : "się nie liczy" - to na Maszo liczy się podwójnie..

peace

Jeśli już wymieniasz walory spotu na Maszo to zdecydowanie wg. mnie jest to dużo bezpieczniejsza miejscówka do szkolenia niż w Chałupach :thumb:
Po 1 Na Maszo przy on shore wychodzisz z kursantami kawałek od brzegu gdzie głębokośc nie przekracza 1.20 m dla porównia w Chałupach jest dużo głebiej przy tej samej odległości od brzegu(przynajnmniej na CH6.)
Po 2 Zatłoczenie, jak byłem na IKO ITC w Chałupach( nie w wake.pl) to kursanci byli troszkę przerażeni ilością latawców do okoła i tym że co 2 minuty ktoś miał z kims poplątane linki, na Maszo o takim tłoku nie ma mowy. :hand:
Po 3 na Maszo jest Czop?Mówisz o tym w miejscu sztucznie przekopanej głębinki która jest jakiś kilometr od brzegu? --->http://img839.imageshack.us/img839/1812/czop3.jpg btw. Czesi uprawiają tam prymitywny wave :D

chnum82
Posty: 33
Rejestracja: 17 sie 2010, 19:43
Deska: SU-2
Latawiec: Hawaii W. Boss
 
Post12 cze 2013, 22:58

Hm ot dyskusja sie zrobiła i o to chodzi..triks and tips lokalny ....generalnie to musze odświerzyc skil bo raz że IKo2 gdzies tam zrobione na otwartym mozu wiec zatoka powinna byc konfortowa i trochę udało sie na Wake w Wro posmigać wiec może się nie połamię.... oby wiało coś na 12 m bo puki co to słaby wiatr ale co zrobic caly tydzien przedemna ;)

Panowie i Panie super wskazowki..apropo słysząlem o torpedowni gdzies ale ponoc ryzyka nie am kolizji..

dzieki raz jeszcze

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post13 cze 2013, 00:02

Ziomek ty masz swoje, szkoda że jak widzę jedyne słuszne doświadczenia... no i monopol na wiedzę i najlepszą miejscówkę itd...
Na pewno jak bijemy z 3M to jedziemy dalej, bo zawsze fajne jeszcze trochę w aucie posiedzieć :hand:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 cze 2013, 00:02

Kubs0n pisze:Po 1 Na Maszo przy on shore wychodzisz z kursantami kawałek od brzegu gdzie głębokośc nie przekracza 1.20 m dla porównia w Chałupach jest dużo głebiej przy tej samej


..zapraszam jutro z miarką na Ekolagunę :idea:
a na początek sięgnij do Google Earth - bo widzę ze biegłyś :hand:

Kubs0n pisze:
Po 2 Zatłoczenie, jak byłem na IKO ITC w Chałupach( nie w wake.pl) to kursanci byli troszkę przerażeni ilością latawców do okoła i tym że co 2 minuty ktoś miał z kims poplątane linki, na Maszo o takim tłoku nie ma mowy. :hand:


to pisz KONKRETNIE - jak byłeś na "CH6" - to pisz o "przerażeniu" na Ch6

Kubs0n pisze:
Po 3 na Maszo jest Czop?Mówisz o tym w miejscu sztucznie przekopanej głębinki która jest jakiś kilometr od brzegu?


..nie - piszę o TUURBOO czopie przy brzegu - spowodowanym mocnym wypłyceniem , które również nie zachęca do trudniejszych rzeczy

a tak w ogóle, to chyba mi się tylko wydawało i na Maszo jest" "superflat.. idealna głębokość i wieje zawsze mocniej i równiej niż gdziekolwiek" ..już wystarczy.. :thumb:

peace


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości