z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post11 lip 2013, 09:23

Totalnie zaskoczony byłem warunkami na chałupach wczoraj, co prawda wiatr był strasznie nierówny i systematycznie siadało (bylismy na spocie 15-16) aż do 21.

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post11 lip 2013, 09:56

Obrazek
, jest tu paru specjalistów co róże wiatru czytają i interpretują na sto sposobów więc niech się wypowiadają :wink
u mnie raczej sprawdza się metoda :
pierwsza z brzegu mapka ze spotami i kierunkami kardynalnymi ,patrzysz sobie na prognozę , widzisz kierunek wiatru , patrzysz na taką mapkę i najpewniej czytać że, jak na danym spocie wieje od lądu to wiatr słabo wchodzi ,poza tym offshore :) pamiętaj że, kierunek wiatru to kierunek z którego wieje wiatr tzn. strzałka pokazuje w dół - wiatr z północy N
i na Twoim przykładzie wczorajszego dnia Kowal2X :
głównie wiało z W ( głównie - nie czepiajmy się że odkręcało z N itd. ) więc na mapce widzisz że Brzeźno słabo wchodziło bo wiatr z lądu , lepszy był wybór na PŁW , otwarte jak ktoś lubi i potrafi i (jeszcze jeden spot na R. tylko cicho bo za dużo ludzi się tam zjedzie :wink: :wink:)
proste :doh: czy nie :?:
hmmm gdzie jutro jechać :?:
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013, 10:00 przez 3msto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2013, 09:59

kowal2x pisze:ok, byłyś w stanie w takim razie zrobić minitutorial ...


Kolego sympatyczny, dla własnego bezpieczeństwa powinieneś taką wiedzę jak najbyszciej posiąść!!
Nie dopytuj się na forum, tylko weź telefon i zadzwoń do swojego instruktora z reklamacją, bo nie przekazał Ci podstawowej wiedzy, która ma wpływ na Twoje bezpieczenstwo.

Zasada doboru spotu jest prosta. Odpalasz prognoze, bierzesz mazak, odrysowujesz strzalke z kierunkiem wiatru z prognozy na monitorze, przelączasz sie na google map, znajdujesz swoja miejscówe. Teraz stajesz na monitorze tak, zeby palce u stop byly w wodzie, a pięty na lądzie, rece rozkladasz na bok, wzdluż barkow rownolegle do lini brzegowej. Teraz wyobraź sobie, że ta strzalka leci w Twoja strone i sie w Ciebie wbija. Jeżeli bez wiekszego problemu wyjmiesz ja, tzn. że wbila sie w front Twojego ciala, a to oznacza sukces bo dobrze wybrales spot. Jezeli strzala trafia Cie w tyl glowy, kark, plecy, triceps, dupe, trojglowy uda, lydke czy piete tzn. ze potrzeba Ci pomoc, a przedewszystkim zmiana miejscowy!

Wczoraj w Brzeźnie wiało nierówno, bo na plaży za dużo ręczników tzn. wiało od brzegu. Jak jest dobry kierunek to ręczników jest mniej lub są za parawanami.. Plaża ma 50m szerokości, równy wiatr zaczyna sie 300m od brzegu w takich warunkach. Jeżeli przyjechałeś na popularny spot i nikt nie pływa to powinna Ci sie zapalić czerwona lampka i trzeba zadać sobie jedno zajebiscie wazne pytanie: co ja robie tu ??!!

Przy offie mozna plywac np. na polwyspie, bo jest plytko mozesz wyjsc te 300m od brzegu i tam odpalic kajta, poplywac, stanac na plytkim, zwinac szmate i wrocic 300m na plaze, ale tutaj trzeba pytac Big Z, on to często ćwiczy. Poki co daruj to sobie, wez mazaka odpal prognoze.... zreszta wtedy do Rewy masz blizej.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 lip 2013, 10:23 przez Fred :: TeamKatapa, łącznie zmieniany 1 raz.

kowal2x
Posty: 129
Rejestracja: 09 cze 2013, 22:48
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post11 lip 2013, 10:19

Fred :: TeamKatapa pisze:Kolego sympatyczny...


kolego przemądzały

wedle prognoz miało wiać pięknie wzdłuż plaży, to raz (a taki stan rzeczy się utrzymywał od 10 do 16)

dwa, na brzeźno mam 5min, a latawiec staram się przechowywać w samochodzie

trzy, bardziej mi chodziło np o to gdzie nie da się pływać (przy teoretycznie dobrym wietrze) ze względu na ukształtowanie terenu/przeszkody (klif?)

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post11 lip 2013, 10:27

Wczoraj brzezno miało wejść :?: A to ciekawe :lol: Też mieszkam blisko morza, ale czasem lepiej pojechać dalej, niż liczyć, na cud, że wiatr na spot 5km od domu wejdzie.

Zamiast się dąsać posłuchaj Freda, bo wypił więcej wody z zatoki niż Ty. I zapewne większość z nas - użytkowników forum.

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post11 lip 2013, 10:33

Fred pięknie :clap: :clap:
siedze w robocie, komputer służbowy więc co tam- mazakiem już kreski porobiłem tylko jak monitor wywalić na glebe :?: kabel za krótki .... :lol:
co radzisz :!: mam wdrapać się na biurko ? nie zmieni to odczytów ??

Jacek olsztyn
Posty: 924
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:35
Lokalizacja: olsztyn
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post11 lip 2013, 10:37

kowal2x pisze:
Fred :: TeamKatapa pisze:Kolego sympatyczny...


kolego przemądzały

wedle prognoz miało wiać pięknie wzdłuż plaży, to raz (a taki stan rzeczy się utrzymywał od 10 do 16)

dwa, na brzeźno mam 5min, a latawiec staram się przechowywać w samochodzie

trzy, bardziej mi chodziło np o to gdzie nie da się pływać (przy teoretycznie dobrym wietrze) ze względu na ukształtowanie terenu/przeszkody (klif?)

nic już chlopie lepiej nie mów w tym temacie tylko posłuchaj dobrych rad bo wychodzisz na mało pojętnego

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2013, 10:39

Wrogu pisze:Zamiast się dąsać posłuchaj Freda, bo wypił więcej wody z zatoki niż Ty. I zapewne większość z nas - użytkowników forum.


.."koledzy sympatyczni" - apeluję - NIE PIJCIE WODY Z ZATOKI :pray:
..jej poziom i tak jest już niebezpiecznie niski :hand:

peace

Awatar użytkownika
Fred :: TeamKatapa
Posty: 287
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:08
Deska: RRD Maquina 5'11
Latawiec: RRD Religion
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2013, 10:46

kowal2x pisze:kolego przemądzały


nie obażaj się to był żart.

wczoraj brzezno nie mogło się udać i się nie udało. Kazdy z nas czasami zalicza jakas wtope. Czasami widzimy wiecej niz pokazuje prognoza. Tobie sie to chyba wczoraj zdarzylo. Udzielajaca sie przez caly dzien pracy nadzieja i entuzjazm przekrecil strzalke bardziej na polnoc niz w rzeczywistosci ona była. Nasze lokalne spoty: Jelitkowo, Brzezno, Orlowo rzadza sie dodatkowo swoimi wlasnymi prawami, dlatego czesc chlopakow sobie odpuszcza i woli pojechac 40km do Rewy, bo tam na pewno bedzie pare wezlow mocniej i w razie odkretki wiatru o parenascie stopni nic sie dzieje.

Dzis np. mozna brzezno na wieczor atakowac, jak deszcz tego nie zepsuje to mamy 3dni plywania w domu. Jak cos to bede probowal dzis po 19 w sopocie.

pozdrawiam

kowal2x
Posty: 129
Rejestracja: 09 cze 2013, 22:48
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post11 lip 2013, 10:53

Fred :: TeamKatapa pisze:
kowal2x pisze:kolego przemądzały


nie obażaj się to był żart.


też się nie obrażaj, to było podtrzymanie tonu twojego posta;)

dzięki za wyjaśnienie kilku kwestii. w którym miejscu w sopocie startujesz?

orientujecie się może, czy jest jakaś aktywna stacja meteo w okolicy? ta stronka niestety zaliczyła zwiechę http://meteo.pg.gda.pl/morze/Current_Plus.htm

3msto, jacek olsztyn: mam nadzieję, że zdjaecie sobie sprawę z tego, że wasze posty był totalnie nieprzydatne? (nie, nie musicie na to pytanie odpowiadać)

Awatar użytkownika
Marcin gringo
Posty: 62
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:13
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2013, 11:07

kowal2x pisze:ok, byłyś w stanie w takim razie zrobić minitutorial gdzie pływać przy jakich wiatrach i czemu do danej miejscówy kierunek jest zły? (spoty w obszarze zainteresowania: jelitkowo, brzeźno, sopot, orłowo, rewa, rzucewo, chałupy, jastarnia) jeśli nie masz ochoty ubrać tego w ładną formę - jeśli jakkolwiek mi to opiszesz na pw, ubiorę to w ładne słowa i dodam wątek w dziale dla noobów


Wzruszyła mnie Twoja historia. Dla kolesia, który przy zachodzie chciał pływać w Jelitkowie, to nawet zrobię mini tutorial dla Rewy:

Do Rewy praktycznie nie da się dojechać przez remont estakady. Długie, męczące dojście z zatłoczonego parkingu.Piasek brudny, wszędzie szkła, kamienie, patyki i zdechłe cierniki. Przy zachodnich kierunkach jest nierówno, południowe nie wchodzą, przy północnych TURBOCZOP, a wschodnie są za słabe. Poza tym może cię wywiać w zatokę jak pływasz po zawietrznej i tylko sprzęt stracisz albo jeszcze gorzej.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lip 2013, 11:08

Fred :: TeamKatapa pisze:.. Udzielajaca sie przez caly dzien pracy nadzieja i entuzjazm


..od jutra i bez nadziei entuzjazmu będzie SPOOOROOO na wszystkich spotach - nie tylko nad Zatoką :thumb:

peace

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post11 lip 2013, 11:29

kowal2x pisze:
3msto, jacek olsztyn: mam nadzieję, że zdjaecie sobie sprawę z tego, że wasze posty był totalnie nieprzydatne? (nie, nie musicie na to pytanie odpowiadać)


Kowal2x stronę lub 2 wcześniej przesłałem Ci wyjaśnienie kierunków na spocie z mapką myślałem że trochę pomogę :roll:

nie ciśnieniuj się , post Freda był genialny :thumb: i pośmiać się w robocie trzeba. żebyś widział minę mojej szefowej jak po biurku skakałem :mrgreen

zapraszam na Rewkę jutro :hand:

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post11 lip 2013, 11:29

Marcin gringo pisze:
kowal2x pisze:ok, byłyś w stanie w takim razie zrobić minitutorial gdzie pływać przy jakich wiatrach i czemu do danej miejscówy kierunek jest zły? (spoty w obszarze zainteresowania: jelitkowo, brzeźno, sopot, orłowo, rewa, rzucewo, chałupy, jastarnia) jeśli nie masz ochoty ubrać tego w ładną formę - jeśli jakkolwiek mi to opiszesz na pw, ubiorę to w ładne słowa i dodam wątek w dziale dla noobów


Wzruszyła mnie Twoja historia. Dla kolesia, który przy zachodzie chciał pływać w Jelitkowie, to nawet zrobię mini tutorial dla Rewy:

Do Rewy praktycznie nie da się dojechać przez remont estakady. Długie, męczące dojście z zatłoczonego parkingu.Piasek brudny, wszędzie szkła, kamienie, patyki i zdechłe cierniki. Przy zachodnich kierunkach jest nierówno, południowe nie wchodzą, przy północnych TURBOCZOP, a wschodnie są za słabe. Poza tym może cię wywiać w zatokę jak pływasz po zawietrznej i tylko sprzęt stracisz albo jeszcze gorzej.


Nic dodać nic ująć...

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post11 lip 2013, 11:50

od dzisiaj estakada w obydwu kierunkach znowu w remoncie , świetnie kurna :evil:


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości