z TRÓJMIASTA (i okolic): KTO,GDZIE,KIEDY ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post20 maja 2015, 17:39

Manianaa pisze:
Ziomek. pisze:
donaj pisze:Apeluje do was ! :)


..zwłaszcza o lądowania :evil:

peace


Chodzą słuchy, że podobno mozna krecić kiteloopy przed lądowyaniem i że niby łatwiej odjechać...


Problem w tym ze po wypadku nawet do glowy mi to nie przychodzi...moze kiedys...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2015, 19:05

Manianaa pisze:
Chodzą słuchy, że podobno mozna krecić kiteloopy przed lądowyaniem i że niby łatwiej odjechać...


..to wręcz konieczne przy tej sile wiatru - choć na taki flacie jak w Rewie, lądowanie jest nieporónywalnie łatwiejsze, niż w czopie Półwyspu, hdy przy 40 węzłach robi się po ponad pół metra "fali", która jak złapie, to wyjmuje z butów w ćwierć sekundy..

peace

adasko1
Posty: 142
Rejestracja: 05 sie 2012, 13:52
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 maja 2015, 10:19

Jest szansa, że w sobotę gdzieś zawieje?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2015, 10:31

adasko1 pisze:Jest szansa, że w sobotę gdzieś zawieje?


tak, nie za długo, nie za mocno i z deszczem
ale TAK

peace

Awatar użytkownika
margraba
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:33
Deska: Aboards z series
Latawiec: Advance Kaiman 10
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2015, 20:32

Sie ma w nowym sezonie.

wiechu pisze:Dzisiaj około 15 w Rewie odleciał jakiś latawiec daleko w morze, ktoś wie czy to był sam latawiec, czy kogoś wywiało? Widziałem że po jakimś czasie popłynęła tam motorówka.


Latawiec z barem ale popłynęli po niego z "Rewa Surf"

pietkun pisze:
donaj pisze:Bite 3.5 h w rewie na 9tce. Dziurawo i czasami niebezpiecznie. Ale janusze wczoraj nie zawiedli z latawcami w zenicie ledwo co plywajac blokowali spot wysmienicie bo nie ma to jak lewo prawo bez zadnej przyjemnosci, podziwiam. Dobra wprawka przed sezonem. No i nie zapomnijmy o zelastwie pod nogami. Rasowi wsiarze, halsik 2 minuty a potem dryfowanie na spocie z kominem przez 15 minut.... Anyway was fun.


Rano wiało chyba równiej, od 9 do 10:30 było spoko a potem jakoś tak "dziurawo" się porobiło.
Przed tym jak przyjechałeś było jeszcze luźno na spocie , ale kilku januszy już urzędowało. Trochę lipa, że są tacy co nie mierzą sił na zamiary i wychodzą w całkiem konkretny wiatr bez minimum umiejętności zapewniających bezstresowe mijanie, holowanie po deskę itd. :hand:
filmik z niedzieli, były sporo lepsze loty - ale wiadomo: nienagrane = nie było :)
phpBB [video]


Jest nagrane, czyli było. Poniżej wlepiam link na YT. Coś tam zmontowałem... Kamerka SJ4000. Nie wchodziłem do wody bo z moją 10-ką i 60 kilo koguta to kiepski pomysł... Więc chwyciłem kamerę i do dzieła...
https://www.youtube.com/watch?v=0oHTgrlEJsc.....

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post25 maja 2015, 21:44

margraba pisze:Jest nagrane, czyli było. Poniżej wlepiam link na YT. Coś tam zmontowałem... Kamerka SJ4000. Nie wchodziłem do wody bo z moją 10-ką i 60 kilo koguta to kiepski pomysł... Więc chwyciłem kamerę i do dzieła...
https://www.youtube.com/watch?v=0oHTgrlEJsc.....


Dzieki! od 0:00 - 0:12 Gryno leci na kolizyjnym i gdyby nie szybka reakcja i latawiec w dol była by plątaniną :)

Awatar użytkownika
margraba
Posty: 18
Rejestracja: 31 lip 2013, 08:33
Deska: Aboards z series
Latawiec: Advance Kaiman 10
Lokalizacja: Gdańsk/Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2015, 07:27

donaj pisze:
margraba pisze:Jest nagrane, czyli było. Poniżej wlepiam link na YT. Coś tam zmontowałem... Kamerka SJ4000. Nie wchodziłem do wody bo z moją 10-ką i 60 kilo koguta to kiepski pomysł... Więc chwyciłem kamerę i do dzieła...
https://www.youtube.com/watch?v=0oHTgrlEJsc.....


Dzieki! od 0:00 - 0:12 Gryno leci na kolizyjnym i gdyby nie szybka reakcja i latawiec w dol była by plątaniną :)


Polecam się na przyszłość :thumbsup: . Co do filmiku to z komórki nie chce iść bo atakują mnie o podkład więc będę musiał muzę usunąć... Przynajmniej ostatni kawałek...

Dziś jadę do Rewy i mam nadzieję że od 12-ej będzie dobrze... Mam wolne z roboty więc trzeba korzystać...

Awatar użytkownika
roninXpl
Posty: 552
Rejestracja: 22 wrz 2013, 09:49
Deska: Imperator, NHP Split, MosesT22
Latawiec: XR 9-7, Soul15, Ultra 12-9-7-5
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 12 razy
 
Post26 maja 2015, 08:26

Windfinder pokazuje dzisiaj lepsze warunki na wschód od Gdańska, która miejscówka od Jantara do Krynicy (czy może w ogóle inna) jest najlepsza przy tym kierunku?

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post26 maja 2015, 08:46

roninXpl pisze:Windfinder pokazuje dzisiaj lepsze warunki na wschód od Gdańska, która miejscówka od Jantara do Krynicy (czy może w ogóle inna) jest najlepsza przy tym kierunku?


Teoretycznie Piaski powinno być najmocniej, Krynica, Kąty Rybackie pewnie podobnie, tylko że kierun tam raczej wmordewind, ja bym na Twoim miejscu najpierw sprawdził Sobieszewo, tam większa szansa na skos do brzegu a i wiatrowo może być ok :mrgreen:

Czaro
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2013, 15:57
Lokalizacja: Tczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 maja 2015, 08:52

roninXpl pisze:Windfinder pokazuje dzisiaj lepsze warunki na wschód od Gdańska, która miejscówka od Jantara do Krynicy (czy może w ogóle inna) jest najlepsza przy tym kierunku?


Może -----> Sobieszewo
Wybieram się do Rewy ,ale rozpatruję też Sobieszewo.

Awatar użytkownika
Michał_GDN
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2015, 09:23
Latawiec: RRD obssesion
 
Post26 maja 2015, 09:31

Hej
pierwszy post i pytanie: Zawsze zasuwałem pływać na półwysep bo tam się uczyłem i jakoś swojsko się człowiek czuje. Ale dziś po robocie po prostu nie dam rady tam dojechać. Chce więc odwiedzić Rewę, która jest znacznie bliżej. Można tam pływać przy dzisiejszym kierunku NW grzecznie po lewej stronie cypla aby w razie czego nie wywiało człowieka na zatokę ? Czy tam tworzą się duże fale przy tym kierunku, czy też wiatr nie ma tyle miejsca aby zbudować fale?

Dzięki z góry. M.

Awatar użytkownika
ni_knight
Posty: 146
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:42
Deska: Laluz,Poison,Pescado 5'9
Latawiec: RPM,Bandit,Obsession,Passion
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 maja 2015, 10:02

Michał_GDN pisze:Hej
pierwszy post i pytanie: Zawsze zasuwałem pływać na półwysep bo tam się uczyłem i jakoś swojsko się człowiek czuje. Ale dziś po robocie po prostu nie dam rady tam dojechać. Chce więc odwiedzić Rewę, która jest znacznie bliżej. Można tam pływać przy dzisiejszym kierunku NW grzecznie po lewej stronie cypla aby w razie czego nie wywiało człowieka na zatokę ? Czy tam tworzą się duże fale przy tym kierunku, czy też wiatr nie ma tyle miejsca aby zbudować fale?
Dzięki z góry. M.


Większych fal w Rewie nie ma, raczej kartoflisko, zwłaszcza, jak jest N. Jak nie pływałeś na półwyspie na głębokiej wodzie, to Rewa jest bezpiecznym miejscem do przyzwyczajenia się do braku gruntu, oczywiście pod warunkiem pływania po nawietrznej stronie cypla. Można też przy okazji body dragi poćwiczyć ;)

pozdrawiam,
Szymon

Awatar użytkownika
Michał_GDN
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2015, 09:23
Latawiec: RRD obssesion
 
Post26 maja 2015, 10:48

Super, pięknie dzięki za odpowiedź Szymon. Kartoflisko nie brzmi jakoś pięknie ale co poradzić :-)
A taki Puck i Rzucewo? Czy one oferują większy komfort na wodzie przy SN? Na pewno minusem jest brak cyplu, który człowieka zatrzyma ale wiatr w poprzek linii brzegowej nie jest aż tak tragiczny jak o tym myślę.

Czaro
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2013, 15:57
Lokalizacja: Tczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 maja 2015, 11:48

oblukaj sam jak to wygląda
Załączniki
asdf.jpg
asdf.jpg (182.52 KiB) Przejrzano 4573 razy

Awatar użytkownika
roninXpl
Posty: 552
Rejestracja: 22 wrz 2013, 09:49
Deska: Imperator, NHP Split, MosesT22
Latawiec: XR 9-7, Soul15, Ultra 12-9-7-5
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 12 razy
 
Post26 maja 2015, 12:05

Kierunek wszędzie podobny, siła nie


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 9 gości