Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
www1988
Posty: 59
Rejestracja: 16 lut 2010, 20:58
Lokalizacja: Jelenia Góra
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post19 sie 2013, 16:21

Jest jeszcze ktos z dolnego śląska w okolicach pobierowa? jak tam warunki? ja wlasnie jutro sie wybieram. Gdzie najczesciej uderzacie?Czy tam tylko wolin jest dobry do nauki czy cos jeszcze wchodzi w gre?

mate102
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:19
Postawił piwka: 17 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post19 sie 2013, 17:22

Witam, chciałem zapytać o bezpieczeństwo i jakoś wiatru na Mietkowie w porównaniu do Turawy. Czy ktoś wie jak daleko jest z przystanku pkp na spot? W którym miejscu najczęściej pływacie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

weneck
Posty: 9
Rejestracja: 05 lip 2013, 16:01
Postawił piwka: 1 raz
 
Post19 sie 2013, 21:23

www1988 pisze:Jest jeszcze ktos z dolnego śląska w okolicach pobierowa? jak tam warunki? ja wlasnie jutro sie wybieram. Gdzie najczesciej uderzacie?Czy tam tylko wolin jest dobry do nauki czy cos jeszcze wchodzi w gre?


Do nauki to polecam spot we Wrzosowie. Jadąc od Dziwnowka w stronę Kamienia, zaraz za rondem we Wrzosowie skrecasz w prawo (będzie reklama stadniny koni). Jedziesz kawałek po bruku, mijasz stadnine, dalej droga zwirowa, po prawej stronie będziesz miał zalew. Ja plywalem na pierwszej plazy, jest bardzo bezpiecznie, sporo miejsca do wystartowania latawki. Piaszczyste dno i jakieś 100-150m w głąb plycizna. Miłego pływania. :thumb:

r.sidor
Posty: 134
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:57
Deska: north select
Latawiec: north/vegas, rebel, evo
Lokalizacja: wrocław
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 sie 2013, 23:18

mate102 pisze:Witam, chciałem zapytać o bezpieczeństwo i jakoś wiatru na Mietkowie w porównaniu do Turawy. Czy ktoś wie jak daleko jest z przystanku pkp na spot? W którym miejscu najczęściej pływacie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

hej, mietków znam dobrze, bo to mój główny spot, na turawie pływałem jeden raz i więcej się nie wybiorę - daleko i nic lepiej. wokół mietkowa w zasadzie możesz dojechać na każdy wiatr, przy wysokim stanie wody jednak jest kiepsko z miejscem do rozłożenia latawca i często wędkarze maja jakieś krytyczne uwagi, znowu turawa jest znacznie bardziej zagospodarowana i trudniej dojść do brzegu, ale miejsca jak tam byłem jest dość, tylko wszędzie dużo ludzi i to je ogranicza. wokół obu zbiorników rosną drzewa. w obu woda jest co najwyżej średnioczysta, ale ta mietkowska optycznie znacznie pod tym względem lepsza, miałem wrażenie, że turawa to ściek. rozmawiałem z kimś, kto turawę bardzo polecał i chwalił, ale w mietkowie był raz i trudno mu porównać - trochę jak i mnie z jednym pływaniem na turawie. generalnie na lądzie masz prawie zawsze dość nierówny wiart i szkwały, mietków pod tym względem nie odbiega od innych akwenów. byle jednak coś powiało!! pzdr rad.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post20 sie 2013, 07:53

mate102 pisze:Witam, chciałem zapytać o bezpieczeństwo i jakoś wiatru na Mietkowie w porównaniu do Turawy. Czy ktoś wie jak daleko jest z przystanku pkp na spot? W którym miejscu najczęściej pływacie. Z góry dzięki za odpowiedzi.



Chyba nikt nie narzeka na jakość wiatru, bardziej na jego brak w ostatnim okresie. Dla mnie lepiej jak wieje byle jak niż w cale.
Bezpieczeństwo zależy od stanu wody. Na dzień dzisiejszy w południowej części zbiornika pojawiły się brzegi. Przy tamie ok 30m, im dalej od tamy tym bardziej wąsko. Wszędzie drzewa dość blisko. W północnej części jest miejscowość borzygniew i tam jest dość szeroka plaża, jak nie ma plażowiczów to sporo miejsca. W pływaniu przeszkadza jedynie pomost :wink:

PKP dojedziesz ale stacja ok 3km od borzygniewu i z 6 od południowego brzegu gdzie najczęściej znajdziesz ludzi na KS i WS.
Możesz też dojechać prywatnym PKS (jeżdżą z dworca PKS Wrocław) do miejscowości Maniów i z tamtąd masz ok. 1,5km do południowego brzegu.

Co do Turawy to aktualne informacje znajdziesz tu viewtopic.php?f=7&t=13006&start=1875
Praktycznie jak coś wieje to zawsze ktoś się umawia i pływają. Mają kilka miejsc z których startują. Stan wody mocno opada bo intensywnie spuszczają.

Awatar użytkownika
lockin
Posty: 325
Rejestracja: 15 lip 2008, 17:49
Deska: T5
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 2 razy
 
Post20 sie 2013, 11:05

Jak stoja sprawy ze stacja ?
Wiatru fakt faktem nie ma teraz (jak i co roku w okresie letnim) ale idzie wrzesien i pasowaloby aby stacja juz stala w tym czasie...

www1988
Posty: 59
Rejestracja: 16 lut 2010, 20:58
Lokalizacja: Jelenia Góra
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2013, 17:51

[

Do nauki to polecam spot we Wrzosowie. Jadąc od Dziwnowka w stronę Kamienia, zaraz za rondem we Wrzosowie skrecasz w prawo (będzie reklama stadniny koni). Jedziesz kawałek po bruku, mijasz stadnine, dalej droga zwirowa, po prawej stronie będziesz miał zalew. Ja plywalem na pierwszej plazy, jest bardzo bezpiecznie, sporo miejsca do wystartowania latawki. Piaszczyste dno i jakieś 100-150m w głąb plycizna. Miłego pływania. :thumb:[/quote]

A jak tam z kierunkami?Dzis bylem zobaczyc na wolin ale to juz nue to co kilka lat wstecz..pusto ,plaza zarosnieta xd

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2013, 18:28

lockin pisze:Jak stoja sprawy ze stacja ?
Wiatru fakt faktem nie ma teraz (jak i co roku w okresie letnim) ale idzie wrzesien i pasowaloby aby stacja juz stala w tym czasie...


Kasa już chyba jest, bo brakowało 2 osób, a ostatnio wpłacił Paweł aka "Fikus" i znajomy windsurfer, którego zagadnąłem w niedziele na Bukówce.

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post20 sie 2013, 20:03

lockin pisze:Jak stoja sprawy ze stacja ?


nie wiem jak dokładnie z kasą. podałem koledze Mikolpa jaką stację trzeba zamówić. resztę zorganizujemy na własnym podwórku. druga ważna sprawa to umowa z DPSem czyli miejscem zamontowania stacji oraz udostępnienie łącza.

z naszej strony czekamy tylko na stację i na pozwolenie wejścia na teren montażu. konfiguracja i montaż to kwestia 2-3 dni i cieszymy się dostępem do własnej stacji..

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 sie 2013, 08:29

Cześć.

Wczoraj wpłynęła kasa od 20 osoby z KF i jeden przelew od nieznajomego (nie ma nika w tytule) myślę że to kolega sandera.
Wpłaciło więc 21os czyli mamy 1050zł. Wpisałem na listę rolmigo, moim zdaniem nie wypda żeby płacił a na "historycznej" liście chyba powinien być. On tą stacje dla nas zamontuje i nie raz pewnie przyjedzie w tej sprawie do mietkowa więc trochę jeszcze wyda na dojazdy.

1. Rolmigo
2. sander
3. Mikolpa
4. Yorkus
5. domelq
6. mecalac
7. desperadek
8. dunks
9. lockin
10. Piotrbyku
11. Beny
12. pepper
13. butinas
14. Ploplo
15. zabawa
16. KrisIs
17. DekagramZła
18. weneck
19. Qba-EPP11
20. Fikus
21. Fubel
22. Jerzy P.


Sprawa teraz wygląda tak.
Kupuję stację jak podpiszę umowę z DPS, tak abyśmy mieli pewność że mamy na nią miejsce. Jestem umówiony na spotkanie na poniedziałek / wtorek.
Prosiłem kiedyś o pomoc w napisaniu umowy i jedna osoba się zadeklarowała, czekałem niestety od dłuższego czasu nie mam z nią kontaktu. Poprosiłem drug raz i Piotrbyku zadeklarował że umowa będzie do końca tygodnia. Umowa jest konieczna bo będzie pewni że stacja ma gdzie stać nie tylko za kadencji tego dyrektora.

Więc zaraz po spotkaniu kupuję stację i wszystko to co będzie potrzebował rolmigo. Będę o wszystkim pisał, tak abyście wiedzieli na co idzie kasa i co się dzieje.

Jest jeszcze mały problem internetu.
Najlepiej by było aby DPS udostępnił nam łącze. Ostatnio na spotkaniu nie było takiej opcji. Zobaczymy teraz.
Druga opcja to internet wykupiony na nas. Sprawdzałem i najtaniej wydaje się ma T-Mobile, ma tam najlepszy zasięg, jest 3G więc transferu na pewno wystarczy. Z limitem danych 2G miesięcznie koszt 14zł/miesiąc.
Może jednak okazać się że łącze jest mało stabilne, ale tego nie wiem.
Stabilne było by stałe łącze np. TPSA, Eutelsat ale to koszt ok 140zł/mc
Właściciel mikosportu może pokrywać koszty internetu (do 150zł/mc) w zamian za udostępnienie danych na jego stronie.

Musimy wspólnie podjąć decyzję żeby wiedzieć co robić jak nie uda mi się załatwić internetu w DPS.

1. Internet mobilny wykupiony na nas i płacimy ok. 14zł/mc, wówczas dane są tylko nasze.
2. stałe łącze oplacane przez mikosport, dane pewnie zamieści na swojej stronie.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post21 sie 2013, 13:02

Myślę że , powinniśmy zagłosować :
Ja uważam ,że lepiej mieć własny modem i ewentualnie udostępnić im za odpłatnością w jakimś zakresie ,na jakiś czas
Powinniśmy zastanowić się w jakiej formie zrobić kodowanie z wejściem do stacji , uważam że, powinien to być kod zmieniany co jakiś czas , np co miesiąc . Bo inaczej kod stanie się na pewno "ogólnodostępny " :D
Musimy ustalić co jeśli ktos się zgłosi z akcesem po zamontowaniu stacji .Ja proponuje udostępnianie np. miesięcznego kodu za odpłatnością np. 25 zł i mamy problem z głowy za płatnościa za modem .
Jaką ilość połączeń może sprawnie obsłużyć stacja w tym samym czasie ?
Dostęp do danych ze stacji możemy ostępować w formie linku odpłatnie sklepom , szkółkom itp . i to też da środki na opłaty za modem .Firmom udoistępniamy link do ograniczonych danych , nie pełnych / tylko aktualny pomiar bez analiz , historii itp / . Dodatkowo możmy dołączyć baner reklamowe .
Oczywiście nie chodzi o zarabianie na stacji ale o zdobywanie środków na bieżące funkcjonowanie .
Może są jeszcze inne prywatne stacje takie jak nasza i z nimi możemy wymieniać się danymi na zasadzie wzajemności . można je poszukac na Kiteforum . Lub pomuć w organizacji i uruchomieniu stacji , a za to mamy dostęp do danych . Tak sieć stacji w Polsce ułatwiła by nam .." Szukanie wiatru w polu.." :D :D

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post21 sie 2013, 16:10

Mikolpa pisze:Powinniśmy zastanowić się w jakiej formie zrobić kodowanie z wejściem do stacji , uważam że, powinien to być kod zmieniany co jakiś czas , np co miesiąc . Bo inaczej kod stanie się na pewno "ogólnodostępny " :D


ja do mojej stacji dałem link 2 kolegom z zastrzeżeniem do użytku własnego. a po tygodniu było po 400 wejść na godzine!!! (jak wiało) więc zmieniłem adres dostępu i teraz mają kwarantanne i widzą tylko to
http://www.kunice.ig.pl/
a tak strona z danymi wygląda
Obrazek

można zrobić taką stronkę z danymi ze stacji. a wszyscy co wpłacili będą mieli status sponsora, będą wymienieni z nazwiska/nicku/pseudo...?? z własnym zdjęciem itp. oprócz tego może zrobimy jakiś dostęp do większej ilości danych np. historia na życzenie??

wydaje mi się że powinniśmy upublicznić dane np na forum - poprosimy admina aby podpiął pod nasz wątek dane ze stacji - jak się przyjmie pokierujemy innych zainteresowanych tematem gdzie co i jak zrobić na innych akwenach. zapoczątkujemy coś na wielką skalę.... a szyfrowanie dostępu będzie problemem i ktoś będzie musiał się tym zająć "na etacie".


dopuszczanie do naszej stacji firm (np szkółek WS/KS) to według mnie nie będzie dobry pomysł. nasza akcja była z założenia non profit i i każdy z nas działa społecznie dla dobra ogółu, a tu ktoś się podłączy za pare zł i będzie miał z tego potencjalne profity... jak chce to może sobie postawić własną stację i po sprawie tylko że taka usługa kosztuje ok 4-6tyś

informacje z ostatniej chwili

rozmawiałem przed chwilą z kolegą Mikolpa:
stacja dziś będzie zamówiona. a do środy musimy ją zawiesić (i pewnie uda się podłączyć na próbę) bo w DPSie planują remont dachu i jak nie zrobimy tego do środy to będziemy musieli poczekać ok miesiąca aż papa uzyska właściwą twardość aby wejść

jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu zaczynamy pomiary :D :shock:

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post21 sie 2013, 21:33

Piotrbyku pisze:Myślę że , powinniśmy zagłosować :
Ja uważam ,że lepiej mieć własny modem i ewentualnie udostępnić im za odpłatnością w jakimś zakresie ,na jakiś czas
Powinniśmy zastanowić się w jakiej formie zrobić kodowanie z wejściem do stacji , uważam że, powinien to być kod zmieniany co jakiś czas , np co miesiąc . Bo inaczej kod stanie się na pewno "ogólnodostępny " :D
Musimy ustalić co jeśli ktos się zgłosi z akcesem po zamontowaniu stacji .Ja proponuje udostępnianie np. miesięcznego kodu za odpłatnością np. 25 zł i mamy problem z głowy za płatnościa za modem .
Jaką ilość połączeń może sprawnie obsłużyć stacja w tym samym czasie ?
Dostęp do danych ze stacji możemy ostępować w formie linku odpłatnie sklepom , szkółkom itp . i to też da środki na opłaty za modem .Firmom udoistępniamy link do ograniczonych danych , nie pełnych / tylko aktualny pomiar bez analiz , historii itp / . Dodatkowo możmy dołączyć baner reklamowe .
Oczywiście nie chodzi o zarabianie na stacji ale o zdobywanie środków na bieżące funkcjonowanie .
Może są jeszcze inne prywatne stacje takie jak nasza i z nimi możemy wymieniać się danymi na zasadzie wzajemności . można je poszukac na Kiteforum . Lub pomuć w organizacji i uruchomieniu stacji , a za to mamy dostęp do danych . Tak sieć stacji w Polsce ułatwiła by nam .." Szukanie wiatru w polu.." :D :D


Stacja powinna raportowac dane do zewnetrznego serwera ;P A ten serwer niech udostepnia te dane dalej. Na Upartego mozna to zrobic za free nawet na Goole.Docs.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 sie 2013, 23:11

ss7pro@gmail.com pisze:
Stacja powinna raportowac dane do zewnetrznego serwera ;P A ten serwer niech udostepnia te dane dalej. Na Upartego mozna to zrobic za free nawet na Goole.Docs.



Stacja będzie przesyłała dane na serwer zewnętrzny nie ma innej opcji. Tak jak piszesz można znaleźć za free z pewnymi ograniczeniami (za niewielką opłatą roczną typu 20zł będzie serwer bez limitu wejść / logowań się) oraz trzeba mieć stronę www, którą też można mieć za free ale dane nie prześlą się same, musi być jakiś "kabelek" i za to trzeba niestety płacić i o pozyskaniu pieniędzy na ten właśnie "kabelek" pisał Piotrbyku.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 sie 2013, 23:54

rolmigo pisze:
Piotrbyku pisze:Powinniśmy zastanowić się w jakiej formie zrobić kodowanie z wejściem do stacji , uważam że, powinien to być kod zmieniany co jakiś czas , np co miesiąc . Bo inaczej kod stanie się na pewno "ogólnodostępny " :D


ja do mojej stacji dałem link 2 kolegom z zastrzeżeniem do użytku własnego. a po tygodniu było po 400 wejść na godzine!!! (jak wiało) więc zmieniłem adres dostępu i teraz mają kwarantanne i widzą tylko to
http://www.kunice.ig.pl/
:



:lol: No to wiedzą dużo :D wieje, super warunki ja już na wodzie :D
Szkoda tylko że to zdjęcie z Mietka :P :lol: a na kuniacach flauta.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron