Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post18 wrz 2014, 09:33

Heniu za pare dni wracam z zeslania z tej ,, Elby,, i w czwartek Wolin :-)

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 wrz 2014, 09:38

Obrazek
Wieczorem złożę relację czy wszedł czy nie. Takiego warunku nie można odpuścić. Do nocy będę czekał aż odkręci.

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post18 wrz 2014, 09:47

U mnie wieje południe tak jak w prognozie , a to jest raczej dobry kierunek

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 wrz 2014, 20:41

Popływaliśmy trochę gdy wiało mocniej. Pytanie czy wszedł idealnie kierunek bo coś mam wątpliwości?
Ostatnio jak dobrze mi się pływało tj równiej wiało większa odchyłka była z W.
Obrazek
Wiatr ma wchodzić przy zachodnim zboczu najwyższej góry ?
Obrazek
Nie byłem w stanie się nabrać wysokości bo zmniejszała mi się długość halsu.
Jaki musi kierunek żeby dopłynąć do tamy po zachodniej stronie?

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post18 wrz 2014, 20:58

:( a tak mocno się zapowiadało .szykuj się na czwartek nasz secret spot wygląda--- ogieńńńńń , jedziesz ty Heniu i ja pasuje ??. :D

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post18 wrz 2014, 21:09

Nie ma sprawy ja jadę , o ile wyjazd co najmniej 2 dniowy , na jeden dzień 450 km w jedną stronę to lipa :!:

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post18 wrz 2014, 21:30

Spoko mam namiary na fajne i tanie spanie

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 wrz 2014, 21:35

A będzie wiać? Na 9m? Będzie fala na wave?

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post18 wrz 2014, 21:44

Jak tak bedziesz wybrzydzal to cie nie zabierzemy. Mam cisnienie sprawdzic nowego kita :-)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post18 wrz 2014, 22:20

Ja dziś wybrałem Brzeg...... pracę w brzegu.
Jutro sprawdzę chyba co słychać na turawie, rano zdecyduje.
Mam nadzieję że lotnisko się nie myli i szykuje się coś na przyszły tydzień
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 wrz 2014, 02:27

harnaś pisze:Nie ma sprawy ja jadę , o ile wyjazd co najmniej 2 dniowy , na jeden dzień 450 km w jedną stronę to lipa :!:


A to akurat był wiadomo już przed wyjazdem :D Piotr mnie namawiał ja mu na to że dawaj lepiej na mietka ma być 12kt, twoja satysfakcja będzie większa, Piotr uwierz matematyki nie oszukasz :lol: On na to, a co ty mi tu pier... przecież tam ma być 25kt. Ja na to, uwierz obliczyłem OSS, matematyki nie oszukasz, On na to wal się ja jadę a ty jedź pedałować na mietku :(

Nie uwierzył w wieloletnie badania i doświadczenia Fikusa, który opracował wzór na wyliczenie WZ (współczynnik zajebistości). Fikus podaje że żeby obliczyć WZ trzeba do wzoru podstawić siłę wiatru w kt i temp. w st.cel. Więc Wy mieliście WZ= 25kt * 20C = 500 więc mega zaje.... Ja miałem WZ= 10kt * 22C = 220 więc fajnie ( Fikus podaje że powyżej 50 jest pływanie). Wnioski: Mieliście zajebiście a ja fajnie ( właściciele małych lataków powiedzą że beznadziejnie)
Coś mi w tych badaniach nie pasowało, czegoś we wzorze brakowało. Rozpocząłem badania, tak jak Fikus napełniłem wannę, wchodziłem, wychodziłem znowu wchodziłem, mijały godziny, dni tygodnie i w końcu..... Eureka mam, wiem. Współczynnik zajebistości nie wylicza OSS czyli ogólnego stanu satysfakcji. Żeby obliczyć OSS trzeba WZ pomnożyć przez Z (zadowolenie). Żeby obliczyć zadowolenie trzeba podzielić ilość godzin na wodzie przez ilość godzin w aucie (zakładamy że wszystko co nie na wodzie jest nie przyjemne więc minusowe).
Piotrbyku pisze:Nam też się udało polatać od 10.14 do 16.49 Palnik cały czas Wolin
więc wasze Z = ..... (kurde nie mogłeś tego zaokrąglić tak jak ja). Z= 6,45h : 10h = 0,64z , ja miałem Z = 2h * 1h = 2z (Mikolpa podaje że powyżej 1,5 jest zadowolenie) więc byłem bardziej zadowolony od WAS :P
Wnioski:
Mieliście zajebiście ale byliście niezadowoleni a ja miałem fajnie (według Tych z małymi latakami beznadziejnie) i byłem zadowolony.

Ogólny stan satysfakcji OSS, Wasz OSS = WZ * Z= 500*0,64 = 320 a mój WZ=220*2=440 więc byłem bardziej usatysfakcjonowany :D
Wnioski:
Mimo tego że Wy mieliście zajebiście a ja uprawiałem pedaliadę to ja miałem następnego dnia większego banana :lol: i w tym przypadku mamy do czynienia z Paradoksem
.
Fajny ten kite można by jakiś doktorat napisać :lol: Kolejni naukowcy napełniają wanny bo twierdzą że do wzoru trzeba jeszcze wprowadzić koszty finansowe :wink:

Kurde ale mi odwaliło....... przegiołem... ale chyba wiem czemu. Ostatnio z braku wiatru stwierdziłem że pojadę polatać po lesie... i latałem po lesie zbierając grzyby i te co zbierałem to chyba jednak nie borowiki bo ostatnio mam jazdy i spać nie mogę :(

Sorki ale mnie wzięło na gadanie, więc piszę, chciałem zmęczyć mózg to może usnę i nabiorę sił przed jutrzejszą Turawą.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post19 wrz 2014, 09:18

Zeby mówić o zadowoleniu powinieneś zacząć od określenia co to jest więc.... Zadowolenie – chwilowe uczucie satysfakcji, pełnej afirmacji. W większości przypadków prowadzi do uczucia szczęścia. Zadowolenie nie objawia się stanem euforii, uzewnętrznia się w zależności od sytuacji (poziomu zadowolenia). Zadowolenia może być zarówno brane pod uwagę przy aspektach seksualnych jaki i wręcz przeciwnie, codziennych (dziecko zadowolone z oceny za swoją pracę np. dyktando). Jest to uczucie tłumione (jak wyżej w zależności od sytuacji, np. zadowolenia ze stracenia przez kogoś posady na naszą korzyść będzie ukrywane, zaś oficjalna promocja naszej osoby będzie otwarcie pokazywana z dumą)
oczywiście zadowolenie posiada szereg synonimów jak aplauz, aprobata, beztroska, błogostan, błogość, dobro, dobrobyt, dogodzenie, dosyt, duma, ekstaza, euforia, frajda, gratka, idylla, interes, korzyść, nasycenie, optymizm, osłoda, pociecha, poczucie zadowolenia, podziw, pogoda wewnętrzna, pomyślność, poparcie, pożytek, przyjemność, radocha, radość, rozkosz, rozmarzenie, rozradowanie, rozrywka, rozweselenie, samozadowolenie, satysfakcja, sielanka, słodycz, spełnienie, spokój, spokój ducha, stan błogości, sytość, szczęście, szczęśliwość, triumf, tryumf, uciecha, ukojenie, ukontentowanie, uniesienie, upojenie, usatysfakcjonowanie, uszczęśliwienie, uznanie, użycie, wesele, wesołość, wewnętrzny spokój, zabawa, zachwyt, zapał, zaspokojenie.

W słowniku synonimów języka polskiego dla słowa zadowolenie znajdują się 64 synonimy. Synonimy te podzielone zostały na 20 grup znaczeniowych przeczytałem wszystkie i przeanalizowałem i w żadnym nie było nic o kitcie . :D

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post19 wrz 2014, 09:34

Co do kajta to największe zadowolenie daje mi fakt dobrze wydanych pieniędzy. :D
Stosunek włożonej kasy do poziomu satysfakcji jest na +.

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2014, 10:40

Dr. Mikolpa, pseudonim naukowy Pawła M, podjął sie usystematyzowania wartości i znaczenia wartości satysfakcji OSS w Kitesurfingu, stosując kryteria regulowane przez grupę kiterow wokół kiteforum Wrocław (w tym współczynnik WZ, Prawo drogi paragraf 13, empiryczne dane kolekcjonowane na forum). To może pomóc w organizacji inicjatyw z zakresu wyjazdów na prognoze i planowania floty. Ocena uzyskania kitsurfingowego zadowolenia, w kontekscie istniejących alternatyw, ma pomóc w podejmowaniu decyzji co do wyboru spotu i rozmiarówki użytego sprzętu pociągowego; lub do ustalenia stopnia realizacji lub wartości w odniesieniu do celów oraz celów i rezultatów takich działań podjętych przez grupę kitesurferów wybierających sesje w alternatywnych lokalizacjach, które zostały zakończone ogólnie choć nieprecyzyjnie do tej pory rozumianym sukcesem. Podstawowym celem wrpowadzenia współczynnika Oss oprócz zgłębiania poprzednich lub istniejących inicjatyw, jest umożliwienie refleksji i pomoc w identyfikacji przyszłych projektów wyjazdowych na prognoze. Wobec istniejących prognoz badania te przejmują najwyszy poziom istotności.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 10:02 przez Fikus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2014, 11:51

wnioski: chyba nie wieje :)

uczeń gimnazjum


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości