Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post26 lis 2014, 21:03

a żona wie ,że ją wpisałeś ??? :D

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post27 lis 2014, 08:33

Mikolpa pisze:Kawa gdzie Ty się zaopatrujesz, Kolumbia, Brazylia?
Moja kawa jest ostatnio jakaś cienka, jakoś mi mocy brakuje i głowa też jakoś słabo pracuje a u Ciebie dokładnie odwrotnie :wink:

..jak Kawa to tylko spod Wrocławia :)
faktycznie słowotok był ale to nie przez używki ale przez moje wcześniejsze doświadczenia powiedzmy "zawodowe" z eko-lobby. Bo to jest niestety niezdrowe lobby + socjotechnika/manipulacja odpowiednio dobieranymi informacjami przekazywanymi w takiej części, świetle, czasie itd., że tworzą pewien z góry założony obraz rzeczywistości...i to taki chwytliwy, taki dla statystycznego Kowalskiego do łyknięcia w trzy sekundy.
Jeżeli oponent myśli, że ma niezbite dowody/argumenty, które nie ma bata , że się same nie obronią, to jest w błędzie- tam nie ma walki na argumenty. Tam się używa takich właśnie stwierdzeń jak: "ponad połowa", "większość", "nie można wykluczyć" + odpowiednia fotka z dramatycznym komentarzem...znamy to
Po prostu jak coś takiego widzę, słyszę , czytam to się gotuję...a im dłużej kawa się gotuje to wiadomo- mniej wody a więcej "kopa" :)

Więc wg mnie ważne jest żeby było jak najwięcej "oponentów" chorych pomysłów- bo wtedy argumenty mają szansę przebicia się. Wg mnie łatwo nie będzie ale początek jest banalnie prosty: "klik", "klik", podpisik- poszło! Trzydzieści kilka osób? Oby było taka jak KriSis pisze bo w jednym molochu na Nowym Dworze mieszka pewnie więcej "zielonych".
Jak nawet tego nie jesteśmy w stanie zrobić to od razu proponuję do kantora- euro nabrać, kun czy czego tam jeszcze i napierd...ć po całej Europie bo u nas za parę lat z takim podejściem z pływankiem lekko nie będzie....

i żeby nie było- za przyroda jestem jak najbardziej za- na chacie sadzę pomidory, mam dużo trawki, a w lesie zachowuję się cicho...ale wszystko można pogodzić, przynajmniej spróbować a nie od razu krzyczeć, że "jest wielce prawdopodobne", że za "kilka" lat "większość" ptaków będzie omijać Polskę szerokim łukiem bo przez dwa miesiące w roku co sprowadza się do nastu-dni gdy wieje, na zalewie czy też Zatoce pojawia się trochę więcej kajtów

i żeby nie było2- jestem urodzonym optymistą 8)
f..k! znowu słowotok wyszedł :wink:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post27 lis 2014, 09:45

Przykładowo do Egiptu będzie można skoczyć na uprawianie ukochanego w pl zakazanego sportu i popatrzeć jak lokalesi ładują z wiatrówek i proc do naszych tzw chronionych ptaszorów.
(Tych to wyleciały do tzw ciepłych krajów) Swoją drogą czemu ci tzw ekolodzy nie działają w tych rejonach???

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post27 lis 2014, 11:01

Ekologia stała się religią i głosi prawdy objawione które już teraz stają się dogmatami .Nie ma dyskusji czy ekologia ma sens , bo same podniesienie tego tematu to .... herezja :D . Dobro przyrody to wartość największą tak ? a człowiek ?? Człowiek nie jest częścią przyrody ? dlaczego interes ptaszka ma być ważniejszy od zajebistej sesji na wolinie ? Samo postawienie tak sprawy jest nie do pomyślenia , a dlaczego ? Daliśmy się wmanipulować w ekologiczną demagogię i nawet protestując używany ich argumentów :D nie szkodzimy ptaszkom , żaden ptak nie przestraszył się mojego kita , jesteśmy ekologiczni :D :D :D
I to jest chore . zatraciliśmy balans , równowagę osądów .
Nasz interes jest ważniejszy niż parę przestraszonych ptaków . Człowiek miarą wszechrzeczy .
A ekolodzy niech zajmą się edukacją i propagowaniem , a nie wprowadzaniem zakazów i norm prawnych .
zresztą tak jak każda inna religia .To nawet nie wina ekologów , bo oni zatracili równowagę osądów , i można zrozumieć ,że chcieliby wszędzie wprowadzenia zakazów .

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post27 lis 2014, 14:00

W przyszłym tygodniu znów prognoza dwu cyfrowa na wolinie :D jeśli się nie zmieni - robimy wypad z Kawą na Mikołajkowe kitowanie , może ostatni raz na legalu :D
Ktoś chętny ??

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post27 lis 2014, 16:27

Piotrbyku pisze:W przyszłym tygodniu znów prognoza dwu cyfrowa na wolinie :D jeśli się nie zmieni - robimy wypad z Kawą na Mikołajkowe kitowanie , może ostatni raz na legalu :D
Ktoś chętny ??


Na mietka prognoza też dwu cyfrows. 4kt podstawy + 8kt w szkwalach razem 12kt o 10:00 + 14kt o 11:00 czyli 26kt :lol: petarda

r.sidor
Posty: 134
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:57
Deska: north select
Latawiec: north/vegas, rebel, evo
Lokalizacja: wrocław
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 lis 2014, 18:02

Piotrbyku pisze:W przyszłym tygodniu znów prognoza dwu cyfrowa na wolinie :D jeśli się nie zmieni - robimy wypad z Kawą na Mikołajkowe kitowanie , może ostatni raz na legalu :D
Ktoś chętny ??

niestety ja nie mogę, a już sprzęt trochę za bardzo przesycha i prosi po cichutku o wooodę! dzięki za fotki, naprawdę z nimi u mnie krucho, ale w zasadzie najważniejsze to popływać! może i tu coś wejdzie, tylko początek przyszłego tyg poniżej zera. pzdr rad

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post30 lis 2014, 12:10

udało się dzisiaj trochę popływać na homespocie, tak ładnie wiało, na wiatromierzu od świtu 13 na 20 knotów i nie wytrzymałem. co prawda -2stC w powietrzu ale jakoś się dało. woda ciepła i ogólnie dałoby się dłużej pływać ale tak mnie oblodziło, że na barze i rękawicach miałem kule lodu a linka do trymowania depoweru sterczała jak lodowa dzida wycelowana prosto mi w twarz! :shock:
sezon trwa! :thumbsup:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post30 lis 2014, 14:05

Ja się zastanawiałem czy nie pojechać na mietka ale nie byłem pewny wiatru i odczuwalna temp -8 mnie zniechecila. Do kitu pogoda ani to zima ani warunki na przyjemne pływanie :(
Bardzo się marznie w takich warunkach? Może się coś stać ze sprzętem?

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post30 lis 2014, 14:41

Mikolpa pisze:Bardzo się marznie w takich warunkach? Może się coś stać ze sprzętem?


nie zmarzłem ale oczywiście wyszedłem przygotowany, grube rękawice i buty (5mm), skarpety, docieplacze (woda jeszcze nie zdążyła się wychłodzić) i izolacja od wiatru.
co ze sprzętem.. :?:
bar po 2 halsach był oblodzony i śliski, na lince depowera robiła kula lodu którą drążek zgarniał na górę i na dół, co kilka halsów moczyłem go w wodzie, żeby lód odpadł. rękawice zesztywniały, aż sople zwisały przy nadgarstkach
na latawcu jak wylądowałem dużo lodu. głównie krawędź natarcia tuby głównej. musiałem uważać żeby się nie połamała jak pakowałem do plecaka.
ogólnie sprzęt wytrzymał. na snowkite latałem przy -20 a sprzęt dalej żyje :thumbsup:

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2014, 19:20

Na moim i Fikusa spocie wiało dzisiaj średnio 35 węzłów ale też mieliśmy problem z oblodzeniem :wink:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post04 gru 2014, 08:44

7 stopni celcjusza a PiotrByku dalej w śnie zimowym? Sezon na szuwary powraca , święta na Berku :D

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post04 gru 2014, 08:47

Nie spie , nie spie jutro berkujemy

r.sidor
Posty: 134
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:57
Deska: north select
Latawiec: north/vegas, rebel, evo
Lokalizacja: wrocław
Dostał piwko: 1 raz
 
Post04 gru 2014, 20:19

ale w ogóle nie wieje! tym niemniej jeśli powieje to ja też poberkuję!

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post05 gru 2014, 12:44

Zrobiło się nico cieplej i mogłoby coś powiać bo bym popływał.
Cieplej zrobiło się przez pierzynki, które można było zaobserwować w ostatnich dniach :D
Pierwszą z nich zaobserwowałem we wtorek w Czechach koło Ostrawy. Miała ok 10cm i była bialutka :D
Obrazek
Pierwsze odśnieżanie auta w tym sezonie, -4 i 10cm lekkiego puchu, w tym samym czasie w Polsce po drugiej stronie gór temp +2 i sucho.

Drugą zaobserwowałem dzień później w środę w Karpaczu i była nieco większa i cięższa, na tyle ciężka że zakotwiczyła na szczytach i nie przeszła na Polską stronę :D
Obrazek
Z lewej Śnieżka z prawej Kopa.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości