Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 gru 2014, 15:55

O co chodzi? Aleksandra stwierdziła że wraca zachaczyć o Polskę? Jakieś hardcorowe prognozy długoterminowe ma to nasze lotnisko.
Obrazek

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2014, 17:42

Qba-EPP11 pisze:...Grzesiu dawno nie pływaliśmy :mrgreen:


Dawno nie pływaliśmy ale wspólnie bo sam coś tam rzeźbiłem.
Z taką częstotliwością to na kolejnym wspólnym pływaniu spodziewam się że Wiktor będzie już ogarniał kajta :wink:

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2014, 18:16

tymczasem po aleksandrze idzie huragan bonifacy i paczką spotykamy się na pączkowie gdzie przy 55 węzłach nie trzeba znać się na niczym żeby odlecieć

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post16 gru 2014, 18:57

:pray: :pray: ale by było super :pray:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post16 gru 2014, 19:29

Jedzie ktoś na berek sprawdzić czy lepią pokutę?

r.sidor
Posty: 134
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:57
Deska: north select
Latawiec: north/vegas, rebel, evo
Lokalizacja: wrocław
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 gru 2014, 19:39

hej, nie mogłem ostatnio zameldować się na wodzie z powodu remontu w domu, ale sprawdziłem dziś co tam na berku. od gerlica znowu ryją na końcu parkingu i zabierają naniesiony piach koło śluzy odpływowej. na znakach informacyjnych pozaklejali odblaskowymi taśmami symbole kajta, a reszta bez zmian. faktycznie niby pozabraniali. z drugiej strony wygląda, że cały czas można było pływać dopiero od 18.04 i do 31.12, a prawie cała zaezła zima była ciepła, wiele razy pływałem i nikt się nie czepiał. w ogóle to tylko raz i to jeszcze jak jezioro nie było do końca napełnione to gostek który opróżniał kubły na śmiecie coś mi głędził, że jest zakaz pływania, ale połicja się nie pojawia a ja gostka olałem. zobaczymy co czas przyniesie. w razie czego eurosee i niesky niedaleko! pzdr rad

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post16 gru 2014, 21:50

KrisIs pisze:Jedzie ktoś na berek sprawdzić czy lepią pokutę?


Niemcy nie dają pokutu tylko strafzettel :wink:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 gru 2014, 08:03

My jako Polacy mamy dostępną oficialną drogę złożenia petycji przez UM w Zgorzelcu. Wczoraj tam dzwoniłem i dowiedziałem się że były już wcześniej petycje ze strony UM do Gerlic. Gerlic nie raz pisało do Zgorzelca z petycjami w różnych sprawach i zazwyczaj dochodzą do porozumienia. To są niby miasta partnerskie. Oficjalnie możemy napisać do UM w Zgorzelcu a ani może napiszą do Gerlic. Jako Polacy mamy raczej tylko tą drogę i obawiam się że to nie wystarczy. Potrzebne jest też zaangażowanie Niemców i Czechów.
Harnaś jest jakiś odzew niemieckiego forum w sprawie Berka? Ktoś ma pomysł jak powiadomić Czechów?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post17 gru 2014, 08:50

Mikolpa pisze:My jako Polacy mamy dostępną oficialną drogę złożenia petycji przez UM w Zgorzelcu. Wczoraj tam dzwoniłem i dowiedziałem się że były już wcześniej petycje ze strony UM do Gerlic. Gerlic nie raz pisało do Zgorzelca z petycjami w różnych sprawach i zazwyczaj dochodzą do porozumienia. To są niby miasta partnerskie. Oficjalnie możemy napisać do UM w Zgorzelcu a ani może napiszą do Gerlic. Jako Polacy mamy raczej tylko tą drogę i obawiam się że to nie wystarczy. Potrzebne jest też zaangażowanie Niemców i Czechów.
Harnaś jest jakiś odzew niemieckiego forum w sprawie Berka? Ktoś ma pomysł jak powiadomić Czechów?

Czechom tez może nadać Harnaś zresztą już go o to prosiłem. (Prostował że to nie polak powiesił kajta)
No to działajmy mamy kogoś kto bywa prawie co weekend w Zgorzelcu.
Coś może w formie petycji zalewu szczecińskiego w 3 językach i się wrzuci na fora de i cz
A wiemy co chcemy?
Na pewno zniesienia całkowitego zakazu pływania z latawcem po zbiorniku.
Dopuszczenie rozkładania się na wszystkich plażach (brzegach )poza strzeżonymi (BL) i wschodnia koło linii wysokiego napięcia?
Musimy rozeznać temat dojazdu na brzeg zachodni.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2014, 09:48 przez KrisIs, łącznie zmieniany 1 raz.

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post17 gru 2014, 09:35

KrisIs pisze:A wiemy co chcemy?

..no właśnie.trafne pytanie
Sprawa jest trudna bo:
1- konkretna firma- dostawca energii- poniosła konkretne straty finansowe i nie zamierza ryzykować kolejnymi
2- jej stanowisko poparł swoją decyzja Zarząd zbiornika a także Prezydent Gorlitz
3- ws-y dalej mogą pływać (ponieważ w domysle nie sa zagrożeniem dla "otoczenia") i "normalna" rekreacja nadal się będzie mogła odbywać, bo też nie jest
czyli w przeciwieństwie do Wolina- wymienione wyżej władze widzą problem tylko i wyłącznie w ks i obiektywnie patrząc mają na to argumenty- raczej ciężko ws-em przywalić w kogoś leżącego na brzegu czy piłką plażową spowodować wyłącznie napięcia w Gorlitz- to się stało niestety przez ks

Wydaje się dobrą drogę zaproponował Mikolpa- sam prezydent/burmistrz Goerlitz w swojej wypowiedzi deklaruje chęć rozmów "ze sportowcami" [ale mi ego wzrosło- byc moze jestem sportowcem! :mrgreen: ], i rozumiem, że po takim spotkaniu może wyrazić chęć "mediacji" wypracowania kompromisu pomiędzy stronami. Spróbujmy tej drogi- spróbujmy z pomocą naszego UM nawiązać dialog z niemieckim urzędem.
Więc najważniejsze wydaje sie znalezienie:
- argumentów- to o czym pisze Kris- czego chcemy..mi na przykład na szybko, przy mojej słabej znajomości zbiornika ciężko znaleźć bezpieczne miejsce-argument godzący wszystkie strony
- osoby w naszym UM, która się w to zaangażuje...czyli krótko mówić kogoś znajomego , kogoś kto nie wrzuci pisemka do szuflady i zleje temat
- kogoś kto płynnie sprecha- najlepiej jakby to była wspomniana zaangażowana osoba z UM lub kto mieszkał przez na przykład 5 lat w okolicach na przykład stuttgartu :wink:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post17 gru 2014, 09:54

Prawda jest taka że nie musieliśmy ryzykować przy tych drutach. Człek leniwy i woli startować kajta z bagażnika samochodu. Dużo lepsze warunki przy S i nawet SW są przy brzegu zachodnim co wiele osób potwierdzi. Zajebiste spoty to Opel przy NW koło BL przy NE ale już byłem świadkiem czepiania się ratownika o to żeby ni wpływać na teren BL.
Niemcy i czesi zapewniali że jest dojazd na brzeg zachodni i że pięknie wchodzi tam nawet E, NE ,S, SE ostatnio popularny

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 gru 2014, 09:57

no to może piąteczek Berkosławice

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post17 gru 2014, 11:48

Na Czeskim forum zapodałem ,ale odzew jak na razie znikomy :(

na fejsie zapodałem na 3 niemieckich stronkach zobaczymy jak to się rozwinie

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post17 gru 2014, 12:52

KrisIs pisze:Prawda jest taka że nie musieliśmy ryzykować przy tych drutach. Człek leniwy i woli startować kajta z bagażnika samochodu. Dużo lepsze warunki przy S i nawet SW są przy brzegu zachodnim co wiele osób potwierdzi. Zajebiste spoty to Opel przy NW koło BL przy NE ale już byłem świadkiem czepiania się ratownika o to żeby ni wpływać na teren BL.
Niemcy i czesi zapewniali, że jest dojazd na brzeg zachodni i że pięknie wchodzi tam nawet E, NE ,S, SE ostatnio popularny

Myślisz o tym miejscu? w teorii powinno faktycznie obsłużyć wszystkie kierunki od SW, przez S i E aż do NE. Jeżeli nie ma tam żadnych "zagrożeń" dla osób postronnych i szwabskiego mienia to może być dobry argument.
Jak będzie bardziej S niż W to trzeba chyba zajechać w piątek.
Berek W.png
Berek W.png (103.89 KiB) Przejrzano 2837 razy

r.sidor
Posty: 134
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:57
Deska: north select
Latawiec: north/vegas, rebel, evo
Lokalizacja: wrocław
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 gru 2014, 17:37

to co zaznaczyliście ma nawet miejsce gdzie da się rozkładać latawce, ale parking od w jest tylko za klein neundorf, pomieści kilkanaście aut, ale jest bardzo wysoko w stosunku do wody, trzeba zejść z całego zbocza, i to w najwyższym miejscu. na dodatek tam brzeg jest wąski i cały obsadzony drzewami, chyba z kilometr trzeba by iść w kierunku s do tego szerokiego miejsca. za to mój młodszy synek raz się aż tam wyhalsował jak pływał przy se na plaży n i mówił, że tam jest najrówniej i najmocniej. pozostaje nadzieja, że jak ba barwalderzeju pozwolą dojechać na spot autami. ale cały czas pocieszam się myślą, że b. dużo niemców pływa na ks więc coś wymuszą. pzdr rad


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości