Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
4emotion
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2016, 14:55
 
Post08 cze 2016, 15:28

Oddajemy w Wasze ręce 4EMOTION (http://4emotion.pl/) NAJWIĘKSZY W POLSCE SERWIS Z PONAD 1000 MIEJSCÓWEK DLA PONAD 30 DYSCYPLIN SPORTOWYCH! w tym KITE, SNOWKITE, SKIMBOARD. Odkrywaj nowe miejsca, poznawaj ciekawych ludzi, dziel się swoimi sportowymi zdjęciami i filmami. UMAWIAJ SIĘ NA SESYJKI PŁYWANIA Z ZAJAWKOWICZAMI Z TWOJEJ OKOLICY!

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post09 cze 2016, 14:11

Oby to się do jutra utrzymało :pray:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post10 cze 2016, 09:54

Wieje na 12/14m, pełno wędkarzy. Jestem na wysokości polany Czesia.

ciurek
Posty: 264
Rejestracja: 13 maja 2014, 22:54
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post10 cze 2016, 14:47

Mikolpa pisze:Wieje na 12/14m, pełno wędkarzy. Jestem na wysokości polany Czesia.


No ja też byłem, Paweł wam później pokaże dlaczego nie popływałem... Jak zobaczę kogoś kto śmieci na Mietku to normalnie nogi z dupy powyrywam.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post11 cze 2016, 09:58

ciurek pisze:
No ja też byłem, Paweł wam później pokaże dlaczego nie popływałem... Jak zobaczę kogoś kto śmieci na Mietku to normalnie nogi z dupy powyrywam.


Dawno nas nie było na południowym brzegu. Nikt pewnie się nie spodziewał że szkieł i innych ostrych rzeczy przybyło. Przed następnym W/NW trzeba będzie się rozejrzeć gdzie startujemy bo można się załatwić
Obrazek

Gdyby nie buty 3mm to z nogi była by pewnie większa mielonka. Po pływaniu szukałem na czym się mogłeś załatwić. Znalazłem dwa stluczone kieliszki z grubego szkła ( jeden między wylondowanymi latakami), i rozbite butelki w trawie gdzie chodziliśmy :doh:

wieszak1989
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:20
Latawiec: Rebel 12m2
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 cze 2016, 13:25

Masakra, sezon na pływanie bez neoprenow się zbliża ale jak widzę coś takiego to raczej nie ma co ryzykować plywając bez butów.. Swoją drogą, nie wiem jak bardzo bez wyobraźni trzeba być aby wrzucać coś takiego do wody.
Mikolpa dostałeś odemnie PM? :)

ciurek
Posty: 264
Rejestracja: 13 maja 2014, 22:54
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post11 cze 2016, 13:53

Mikolpa pisze:
ciurek pisze:
No ja też byłem, Paweł wam później pokaże dlaczego nie popływałem... Jak zobaczę kogoś kto śmieci na Mietku to normalnie nogi z dupy powyrywam.


Dawno nas nie było na południowym brzegu. Nikt pewnie się nie spodziewał że szkieł i innych ostrych rzeczy przybyło. Przed następnym W/NW trzeba będzie się rozejrzeć gdzie startujemy bo można się załatwić
Obrazek

Gdyby nie buty 3mm to z nogi była by pewnie większa mielonka. Po pływaniu szukałem na czym się mogłeś załatwić. Znalazłem dwa stluczone kieliszki z grubego szkła ( jeden między wylondowanymi latakami), i rozbite butelki w trawie gdzie chodziliśmy :doh:


Czyli była dobra impreza, może bili kielony na szczęście.
A bez butów na Mietku to ja się chyba nie odważę, może w marinie, ale w tym syfie od Francuza raczej nie.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post12 cze 2016, 08:35

wieszak1989 pisze:Mikolpa dostałeś odemnie PM? :)

Jeżeli chodzi o PW to nic nie dostałem.

wieszak1989
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:20
Latawiec: Rebel 12m2
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 cze 2016, 09:51

Hm to dziwne bo dwa razy wysyłałem wiadomość. Chodziło o stateczniki- chciałem je kupić ale wczoraj zamówiłem jednak że sklepu :wink:

Biały84
Posty: 65
Rejestracja: 11 lis 2013, 17:23
Deska: nobile, spleen
Latawiec: vector, rebel
Dostał piwko: 8 razy
 
Post12 cze 2016, 12:41

jakby cos to ma do sprzedania rebela:) http://allegro.pl/north-rebel-11m-2010r ... 67152.html

wieszak1989
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:20
Latawiec: Rebel 12m2
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 cze 2016, 20:32

Powoli przymierzam się do stawiania pierwszych kroków na KS. Wcześniej 13 lat pływalem na windsurfingu, przez ostatnie 5 na Mietkowie więc zbiornik znam dość dobrze. Sprzęt do kite już prawie skompletowany. Idą jeszcze finy i leash ale powoli szukam dla siebie odpowiedniej prognozy. Pomijając fakt, że Mietków nie należy do najlepszych akwenow do nauki kite- wyczytałem na forum, jestem tego świadom ale chcę zacząć w tym roku a nie mam dłuższej chwili aby wybrać się nad zatokę. Jak myślicie od jakiej prognozy zacząć aby było to bezpieczne i żebym mógł na spokojnie opanować podstawy- sterowanie latawką, bodydragi etc. Sprzęt jakim dysponuje to:
Deska su-2 optima 134/40
Kite North Rhino 12 m2 (c shape)
Bar North

Myślałem aby pojechać mniejwiecej na prognozę 8-13 knt z zachodniego kierunku i ustawić się gdzieś nad francuzem.
Co o tym myślicie?
Jeśli znacie kogoś kto uczy na Mietkowie to będę wdzięczny za namiar.
Aloha!

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post12 cze 2016, 21:15

jeśli już musisz zaczynać bez kursu / do którego cię namawiam / to zacznij od sprawdzenia i wytrymowania kita i linek . Rhino to stary sprzęt :doh: . Powinieneś kogoś poprosić aby ci pokazał co i jak . Sam możesz sobie zrobić krzywdę i nie chodzi mi o stratę sprzętu . Jedz z kimś kto coś ogarnia na łąkę i tam pobaw się latawcem . jak już to będziesz umiał to dopiero wtedy na wodę . Można nauczyć się pływać bez kursu , ale bez teorii na pewno nie . :naughty: :D

wieszak1989
Posty: 49
Rejestracja: 30 maja 2016, 15:20
Latawiec: Rebel 12m2
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 cze 2016, 21:51

Tak wiem że Rhino to stary sprzęt- mam nadzieję, że chociaż jeszcze jary :D Dzisiaj rozłożyłem go na łące, napompowalem, podpialem linki i wszystko wydawało się ok. Przez 2h nadal trzymał powietrze. Nie chciałem go startować bo nie miałem asekuracji ale jak następnym razem się wybiorę to już z kimś. Teoria to podstawa- od tygodnia oglądam filmy instruktażowe na YouTube i analizuje dział bezpieczeństwa na forum :D Ws uczyłem się w sposób "tu masz deskę żagiel i zapierdalaj na wodę" więc myślę że z małą pomocą kite też dam radę

ciurek
Posty: 264
Rejestracja: 13 maja 2014, 22:54
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post13 cze 2016, 14:46

wieszak1989 pisze:Tak wiem że Rhino to stary sprzęt- mam nadzieję, że chociaż jeszcze jary :D Dzisiaj rozłożyłem go na łące, napompowalem, podpialem linki i wszystko wydawało się ok. Przez 2h nadal trzymał powietrze. Nie chciałem go startować bo nie miałem asekuracji ale jak następnym razem się wybiorę to już z kimś. Teoria to podstawa- od tygodnia oglądam filmy instruktażowe na YouTube i analizuje dział bezpieczeństwa na forum :D Ws uczyłem się w sposób "tu masz deskę żagiel i zapierdalaj na wodę" więc myślę że z małą pomocą kite też dam radę


No to zaczynasz tak jak ja i to na tym samym latawcu :)
zacząłem od trenażera, później tak jak Byku pisze łąka średni wiatr i uczymy się kontrolować latawiec. Tu musisz bardzo uważać i nie wykonywać gwałtownych ruchów bo można sobie zrobić krzywdę! Latawiec to nie pędnik który w razie czego puścisz w ułamku sekundy miej to na względzie.
Ja zaczynałem od Mountainboarda więc jak lazłem na wodę to miałem już pojęcie ci i jak.

Wracając do akwenu to jak już musi być w okolicy. Polecam jutrosin koło Rawicza kawałek dalej niż mietek od wrocka, jest tam kawałek płytkiej wody na początek i hektary trawy a nie drzewa na Mietku.
Na Mietku przy brzegu odbija wiatrem i latawce się różnie zachowują. To nie jest miejsce do ćwiczeń, trochę się to mija celem. Na Jutrosinie przy odpowiednim wietrze myślę że ogarniesz temat z grubsza, a no i tam nie ma fali.

Gdybyś miał pytania to odezwij się na priv Pozdr

ciurek
Posty: 264
Rejestracja: 13 maja 2014, 22:54
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post13 cze 2016, 14:49

A na Facebooku znajdziesz profil latawki Wrocław, kolega robi co jakiś czas intro days. Można wpaść na łąkę i coś się nauczyć


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron