PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post06 sie 2014, 13:55

Vrona pisze:Hej, dopiero co zacząłem przygodę z kitesurfingiem. Ogarniam jazde w lewo i prawo, zawracam i zaczynam uczyć się skoków i switchów. Planuje powoli zakupić sprzęt, myślałem o zestawie:

- latawiec Cabrinha Switchblade 2013 12m (ew. Nobile T5 lub Slingshot RPM)
- deska Nobile T5 134x41 (ew. Su2 Proride 3D)

Wzrost 172cm; waga 70kg; celuje bardziej we freeride na początek; jestem z 3miasta więc pewnie częściej będę pływał po zatoce niż poza krajem.

Co myślicie o doborze sprzętu? Będę wdzięczny za pomoc :)

Vrona

Hej,
moim zdaniem latawce Switchblade oraz RPM nie do końca są dobrym rozwiązaniem na Twój poziom, ponieważ jak sam piszesz chcesz pływać freeride. Konstrukcje tych latawców to open C shape, który ma słabszy zakres wiatrowy i przede wszystkim mniej odpuszcza szkwały i bardziej wyrywa, jest to konstrukcja bardziej przeznaczona na freestyle.
Na Twój poziom zaawansowania lepsza byłaby konstrukcja Delta C shape, która byłaby idealna na ten moment, a nie hamowałaby postępu przez następne lata jak będziesz zaczynał skoki przez zenit, skoki unhooked itd. itd. ;)
Dodatkowo Delty mają bardzo fajną windę w górę przez co będziesz mógł wysoko skakać i na pewno będziesz miał sporo fanu z takiej konstrukcji, która tak naprawdę dobra jest na każdy poziom zaawansowania.
W naszej szkółce szkolimy z wielkim powodzeniem od wielu lat na Deltach, ale patrząc np. na Robinsona Hilario można spokojnie na tych latawcach być w pierwszej piątce na świecie we freestyle' u. :)

Polecam Ci model F-one Bandit najlepiej rocznik 2013 lub 2014, który to jako pierwszy wprowadził delte na rynek i jak widać całkiem nieźle dalej funkcjonuje ten kształt ;).

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post06 sie 2014, 17:49

Kuba KiteSurf pisze:Hej,
moim zdaniem latawce Switchblade oraz RPM nie do końca są dobrym rozwiązaniem na Twój poziom, ponieważ jak sam piszesz chcesz pływać freeride. Konstrukcje tych latawców to open C shape

Pokaż mi w którym miejscu Switchblade to open C :doh:

Obrazek

Ja bym powiedział, że duuuuuużo bliżej mu do BOW'a , czyli latawca bardzo przyjaznego początkującym.

Michu.
Posty: 101
Rejestracja: 14 maja 2011, 14:32
Deska: Clash v2+Ronix Code55
Latawiec: Razor 11m 2014/obsession 7/12
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 sie 2014, 21:50

Którą deskę wybrać Clash reincarnation 2.0 136 czy 138. Moja waga waha się od 77 do 80 i raczej będzie rosnąć powoli (najpierw masa potem rzeźba :D ). Wzrost niby bez znaczenia ale podaje, 186 cm. Planuję pływać z butami ronix code 55. Deska na kite i do cable parku.
Ps. nie jestem poczatkujacy.

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2014, 00:18

boldek pisze:
Kuba KiteSurf pisze:Hej,
moim zdaniem latawce Switchblade oraz RPM nie do końca są dobrym rozwiązaniem na Twój poziom, ponieważ jak sam piszesz chcesz pływać freeride. Konstrukcje tych latawców to open C shape

Pokaż mi w którym miejscu Switchblade to open C :doh:

Obrazek

Ja bym powiedział, że duuuuuużo bliżej mu do BOW'a , czyli latawca bardzo przyjaznego początkującym.


PRAWDA :D :D :D
Mowa jest srebrem a milczenie zlotem,
Blogoslawieni Ci co nie maja nic do powiedzenia, i mimo to trzymaja gebe na klódke :thumb: :thumb: :thumb:

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post10 sie 2014, 02:14

Vrona pisze:Hej, dopiero co zacząłem przygodę z kitesurfingiem. Ogarniam jazde w lewo i prawo, zawracam i zaczynam uczyć się skoków i switchów. Planuje powoli zakupić sprzęt, myślałem o zestawie:

- latawiec Cabrinha Switchblade 2013 12m (ew. Nobile T5 lub Slingshot RPM)
- deska Nobile T5 134x41 (ew. Su2 Proride 3D)

Wzrost 172cm; waga 70kg; celuje bardziej we freeride na początek; jestem z 3miasta więc pewnie częściej będę pływał po zatoce niż poza krajem.

Co myślicie o doborze sprzętu? Będę wdzięczny za pomoc :)

Vrona


Z tych trzech ten Ewentualny jest najlepszy, ponieważ łączy zalety dwóch pozostałych.
T5 jest z nich najbardziej uniwersalny.
Bar podobnie: prosty trymer, linki trwałe, sztywne itd.
I nie musi być aż 12m. 10 na 70kg w zupełności wystarczy.
Latawiec jest dość zwinny. Nie znudzi się po tygodniu.
Trwałością nie odbiega od pozostałych, zwłaszcza od Gabrysi z 2013r.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post10 sie 2014, 10:25

Nomercy pisze:PRAWDA :D :D :D
Mowa jest srebrem a milczenie zlotem,
Blogoslawieni Ci co nie maja nic do powiedzenia, i mimo to trzymaja gebe na klódke :thumb: :thumb: :thumb:

Nie kumam co chciałeś wnieść tym postem, ale widzę, że również pływasz na Bandytach, więc chyba chodzi Ci o to co Kubie. Ja nie twierdzę, że Bandit to latawiec nie do nauki, tylko, że Switchblade nada się tak samo jak Bandit. Uważam, że jak ktoś pisze, że SB się nie nada, bo to open C, to grubo przesadza. I dla jasności - w odróżnieniu od Was nie trudnię się biznesem, więc nie mam potrzeby polecać każdemu pytającemu "swój" brand.
Pozdr

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2014, 13:19

maryjka pisze:
Vrona pisze:myślałem o zestawie:
- latawiec Cabrinha Switchblade 2013 12m (ew. Nobile T5 lub Slingshot RPM)
- deska Nobile T5 134x41 (ew. Su2 Proride 3D)
Wzrost 172cm; waga 70kg; celuje bardziej we freeride na początek; jestem z 3miasta więc pewnie częściej będę pływał po zatoce niż poza krajem.
Vrona

Z tych trzech ten Ewentualny jest najlepszy, ponieważ łączy zalety dwóch pozostałych.
T5 jest z nich najbardziej uniwersalny.
Bar podobnie: prosty trymer, linki trwałe, sztywne itd.
I nie musi być aż 12m. 10 na 70kg w zupełności wystarczy.
Latawiec jest dość zwinny. Nie znudzi się po tygodniu.
Trwałością nie odbiega od pozostałych, zwłaszcza od Gabrysi z 2013r.


Dzieki Maryjka.
Poniewaz jestesmy w podobnej sytuacji co Vrona, tj. 70kg/170cm i 80kg/180cm - jakie sa ceny uzywanych Nobile T5 10m i 12m?

daseinh
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2014, 21:29
 
Post10 sie 2014, 15:31

hej,
kupuję pierwszą deskę. Po przeczytaniu poprzednich postóww tym wątku przy moich 165cm i 52 kg zastanawiam się nad deską ok 130 cm, np:

http://www.surfshop.pl/deska-kitesurfin ... owystawowa


Mam nadzieję że posłuży mi dłużej niż sezon dwa dlatego taka nie zupełnie dla początkujących..., [choć nie wiem czy to dobry pomysł (może ktoś coś doradzi?)]


Ale wracając do rozmiaru: przekonana, że 130 cm to dla mnie ideał, podpytuję jeszcze mojego instruktora (twierdzi że 134 cm to minimum). hmm więc trochę zdezorientowana spytałam w sklepie kite, tam dowiedziałam się że teraz "pływa się na dłuższych" i 137cm to "mój rozmiar".

I jeszcze jedno pytanie:
Czy - generalizując - przy dłuższej desce łatwiej się ostrzy a przy krótszej łatwiej startuje? (wiem że zależy od twardości jakości grubości itd.) Bo trochę się boję, że jak kupię tę Brunotti to będę sobie pływać z Jastarni do Władysławowa i potem powrót stopem...

Co sądzicie? :)

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post10 sie 2014, 15:42

daseinh pisze:hej,
kupuję pierwszą deskę. Po przeczytaniu poprzednich postóww tym wątku przy moich 165cm i 52 kg zastanawiam się nad deską ok 130 cm, np:

http://www.surfshop.pl/deska-kitesurfin ... owystawowa


Mam nadzieję że posłuży mi dłużej niż sezon dwa dlatego taka nie zupełnie dla początkujących..., [choć nie wiem czy to dobry pomysł (może ktoś coś doradzi?)]


Ale wracając do rozmiaru: przekonana, że 130 cm to dla mnie ideał, podpytuję jeszcze mojego instruktora (twierdzi że 134 cm to minimum). hmm więc trochę zdezorientowana spytałam w sklepie kite, tam dowiedziałam się że teraz "pływa się na dłuższych" i 137cm to "mój rozmiar".

I jeszcze jedno pytanie:
Czy - generalizując - przy dłuższej desce łatwiej się ostrzy a przy krótszej łatwiej startuje? (wiem że zależy od twardości jakości grubości itd.) Bo trochę się boję, że jak kupię tę Brunotti to będę sobie pływać z Jastarni do Władysławowa i potem powrót stopem...

Co sądzicie? :)



Hmm...a 131? 137 na pewno nie, niektóre dziewczyny latają na 128 i dają radę, dla Ciebie od 131 do 134 ( to już max ). Ciśnij hals który Ci nie wychodzi i w końcu sama będziesz płynąć :)

daseinh
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2014, 21:29
 
Post10 sie 2014, 16:56

Dzięki za szybką odpowiedź.

Hmm w takim razie może ta deska będzie lepsza dla mnie:

http://www.surfpoludnie.com/product_inf ... ts_id=7062

od

http://www.surfshop.pl/deska-kitesurfin ... owystawowa


Tylko czy firma SU nie jest gorsza? Którą dechę polecacie?

Zastanawiam się też czy przy nauce pływania faktycznie jestem w stanie odczuć że deska jest freeride a nie freeride/freestyle (tak jak ta brunotti). Czy tak na prawdę różnice w twardości, giętkości i kształcie odczuje dopiero ktoś bardziej zaawansowany przy np. pierwszych próbach skoków??

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sie 2014, 01:07

boldek pisze:
Nomercy pisze:PRAWDA :D :D :D
Mowa jest srebrem a milczenie zlotem,
Blogoslawieni Ci co nie maja nic do powiedzenia, i mimo to trzymaja gebe na klódke :thumb: :thumb: :thumb:

Nie kumam co chciałeś wnieść tym postem, ale widzę, że również pływasz na Bandytach, więc chyba chodzi Ci o to co Kubie. Ja nie twierdzę, że Bandit to latawiec nie do nauki, tylko, że Switchblade nada się tak samo jak Bandit. Uważam, że jak ktoś pisze, że SB się nie nada, bo to open C, to grubo przesadza. I dla jasności - w odróżnieniu od Was nie trudnię się biznesem, więc nie mam potrzeby polecać każdemu pytającemu "swój" brand.
Pozdr

Moglo to zabrzmiec niezrozumiale- Fakt ale tu akurat 100% sie z Toba zgodzilem :D szacun :!: :!: :!:
Takie bzdury o SB mogl napisac ktos kto o latawcach ma blade pojecie a uwaza siebie za znawce. :roll: :roll: :roll:
Instruktorem moze zostac kazdy, ale przekazac swoja wiedze potrafia nieliczni, smiem twierdzic ze ulamek wszystkich instruktorów.
Za tym tez idzie kozystanie z jednego lub co najwyzej kilku rodzajów latawców, ja to doskonale rozumiem - pracuje w szkole gdzie mam dostep I plywam na latawcach "A" wiec one beda OK - inne latawce moga albo beda Ch..owe, ale zeby chociaz ich spróbowac I wtedy sie wypowadac to juz nie :lol: :lol: :lol:
Naewt teraz, zawsze kiedy mam okazje staram sie próbowac wszystkiego co wpadnie mi w rece, co lezy na brzegu I ciagle nie uwazam ze wiem cokolwiek o róznych latawcach 8) 8) 8)

Peace :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post11 sie 2014, 01:35

Nomercy pisze:
boldek pisze:
Nomercy pisze:PRAWDA :D :D :D
Mowa jest srebrem a milczenie zlotem,
Blogoslawieni Ci co nie maja nic do powiedzenia, i mimo to trzymaja gebe na klódke :thumb: :thumb: :thumb:

Nie kumam co chciałeś wnieść tym postem, ale widzę, że również pływasz na Bandytach, więc chyba chodzi Ci o to co Kubie. Ja nie twierdzę, że Bandit to latawiec nie do nauki, tylko, że Switchblade nada się tak samo jak Bandit. Uważam, że jak ktoś pisze, że SB się nie nada, bo to open C, to grubo przesadza. I dla jasności - w odróżnieniu od Was nie trudnię się biznesem, więc nie mam potrzeby polecać każdemu pytającemu "swój" brand.
Pozdr

Moglo to zabrzmiec niezrozumiale- Fakt ale tu akurat 100% sie z Toba zgodzilem :D szacun :!: :!: :!:
Takie bzdury o SB mogl napisac ktos kto o latawcach ma blade pojecie a uwaza siebie za znawce. :roll: :roll: :roll:
Instruktorem moze zostac kazdy, ale przekazac swoja wiedze potrafia nieliczni, smiem twierdzic ze ulamek wszystkich instruktorów.
Za tym tez idzie kozystanie z jednego lub co najwyzej kilku rodzajów latawców, ja to doskonale rozumiem - pracuje w szkole gdzie mam dostep I plywam na latawcach "A" wiec one beda OK - inne latawce moga albo beda Ch..owe, ale zeby chociaz ich spróbowac I wtedy sie wypowadac to juz nie :lol: :lol: :lol:
Naewt teraz, zawsze kiedy mam okazje staram sie próbowac wszystkiego co wpadnie mi w rece, co lezy na brzegu I ciagle nie uwazam ze wiem cokolwiek o róznych latawcach 8) 8) 8)

Peace :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzięki za rozjaśnienie wcześniejszego posta. Widzę, że zgadzamy się z opinią o CB (i nie tylko) w 100%. :)
Pozdr

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post11 sie 2014, 11:16

namor pisze:Dzieki Maryjka.
Poniewaz jestesmy w podobnej sytuacji co Vrona, tj. 70kg/170cm i 80kg/180cm - jakie sa ceny uzywanych Nobile T5 10m i 12m?


O tym nie pomyślałem.
Używanych T5 nie widzę.
W tej sytuacji pozostaje Gabrysia.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sie 2014, 12:38

maryjka pisze:
namor pisze:W tej sytuacji pozostaje Gabrysia.


Gabrysia?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post11 sie 2014, 12:40

namor pisze:
maryjka pisze:
namor pisze:W tej sytuacji pozostaje Gabrysia.
Gabrysia?
Pieszczotliwie od Cabrinha ;)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości