PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post13 sie 2015, 20:25

Panowie 100kg+ , w mojej ocenie zdecydowanie poleciłbym "drzwi"- przykładowo Trans (chyba 164). Mam taką dechę (nie sprzedaję), umożliwiła mi duży progres, przy słabszych wiatrach czy dłuższych wyprawach jest niezastąpiona. Co prawda do 100kg troszkę mi brakuje, ale podobną opinię też słyszałem z od dużo bardziej oblatanych.

frank
Posty: 36
Rejestracja: 30 mar 2008, 23:14
Lokalizacja: Kalisz
 
Post13 sie 2015, 20:34

Cześć,ma ktoś dobry sposób na samodzielne startowanie latawca (cabrinha switchblade 10m 2013)-bo po ostatnim startowaniu z przysypanym zagiętym tipem,prawie latawiec mi uciekł.Pozdrawiam.Frank

Czaro
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2013, 15:57
Lokalizacja: Tczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post13 sie 2015, 22:01

specjal pisze:Panowie 100kg+ , w mojej ocenie zdecydowanie poleciłbym "drzwi"- przykładowo Trans (chyba 164). Mam taką dechę (nie sprzedaję), umożliwiła mi duży progres, przy słabszych wiatrach czy dłuższych wyprawach jest niezastąpiona. Co prawda do 100kg troszkę mi brakuje, ale podobną opinię też słyszałem z od dużo bardziej oblatanych.


Ja słyszałem ze 100kg+ to na 2 metrowych deskach od windserfingu się najlepiej pływa.Koleś mi opowiadał co w piance i w kasku waży 65kg .

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post14 sie 2015, 00:49

Switala18 pisze:Potrzebuję pomocy z latawcem.
1.
Obrazek

Czy jest to prawidłowe podpięcie linek do latawca?? Przy latawcu był supełek a na linkach oczko które musiałem zmniejszyć i zaciągnąć na tej pętelce

Obrazek

2.
Jak rozwinąłem latawiec linki były przeprowadzone przez takie białe zakładki jak na foto
Obrazek

powyciągałem linki z tych zakładek i ładnie wszystkie linki naciągnąłem.
Pytanie czy mają one przez te zakładki przechodzić czy wyciągnąć.

Proszę was o pomoc.
Chciał bym przetestować latawiec


Nie wiem czy dobrze rozumiem to co na tych obrazkach jest pokazane, ale z tego co widze i rozumiem (obym sie mylil :pray: ) to... Ty nawet nie wiesz tak podstawowej rzeczy jak podpiecie linek do latawca... Poza tym malo czytelne sa dla mnie te obrazki, musialbym zobaczyc na zywo. Rozumiem, ze to latawiec komorowy. Napisz jaki model, rocznik, zrob wiecej zdjec.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post14 sie 2015, 00:53

frank pisze:Cześć,ma ktoś dobry sposób na samodzielne startowanie latawca (cabrinha switchblade 10m 2013)-bo po ostatnim startowaniu z przysypanym zagiętym tipem,prawie latawiec mi uciekł.Pozdrawiam.Frank


A dlaczego nie mozesz po prostu normalnie wystartowac latawca...? Z okna wiatrowego? Bez zadnego przysypywania piaskiem, itp.? Tak jak Ty startujesz to tez mozna, ale to z okna wiatrowego. Bo jak z miejsca ktore jest centralnie w srodku miedzy oknami to latawiec wyrywa z kopyta. Poza tym startuj ze sciagnietym depowerem.

Awatar użytkownika
Madiba
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2015, 09:01
 
Post14 sie 2015, 09:09

Witajcie

Lada dzien rozpoczynam kurs i tak sie rozgladam za używanym sprzetem na poczatek. Czy myslicie ze ten latawiec jest warty kupienia?

http://touch.adverts.ie/kite-surfing/ki ... 3m/8487465

Dzięki...

frank
Posty: 36
Rejestracja: 30 mar 2008, 23:14
Lokalizacja: Kalisz
 
Post14 sie 2015, 17:37

Cześć,mam możliwość kupić w dobrej cenie,cabrinhe crossbow 7m i 13m z 2009r.,były by dobrym uzupełnieniem mojej switchblade 10m 2013r.Czy jest sens kupować te latawce,wiadomo że w idealnym stanie nie są,13 troche już przeżyła,ale 7m jest w dobrym stanie,ale cena jest niska.Co sądzicie o tych latawcach,waże ok.93kg. pływam już kilka lat,ale głównie na komorowych.Pozdrawiam.Frank

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post14 sie 2015, 19:56

Nie wiem w jakikch warunkach pływasz ale taki secik 7,10,13 jest jak najbardziej poprawny :thumb:

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post14 sie 2015, 22:59

Madiba pisze:Witajcie

Lada dzien rozpoczynam kurs i tak sie rozgladam za używanym sprzetem na poczatek. Czy myslicie ze ten latawiec jest warty kupienia?

http://touch.adverts.ie/kite-surfing/ki ... 3m/8487465

Dzięki...


Nie za bardzo... Jest to sam latawiec bez baru, a na poczatku ciezko moze byc Tobie samemu dobrac odpowiedni bar i strymowac go odpowiednio. I nie jestem pewny, ale ten model chyba wlasnie dla poczatkjacych nie jest, tylko dla tych co troche wprawy juz w tym temacie maja. Poza tym jest to 6 letni latawiec, czyli troche juz stary jak na tego typu sprzet... Odpusc sobie. Sa lepsze. Pomysl nad jednym z tych modeli, moim zdaniem sa to dobre i sprawdzone latawce do nauki, jest ich calkiem sporo, wiec jest w czym wybierac. Staraj sie nie brac starszych jak 2012, ale na upartego patrz od 2010 w zwyz i obowiazkowo by byl latawiec + bar:

Airush DNA, Best Kahoona, Best TS, Cabrinha Crossbow / Xbow, Cabrinha Switchblade, Cabrinha Vector, Cabrinha Radar(?), F-one Bandit, Naish Park, Naish Ride, North Evo, North Neo, North Rebel, Ozone Catalyst, RRD Passion, RRD Vision, Slingshot Rally, Slingshot RPM(?), Slingshot Z

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post14 sie 2015, 23:04

frank pisze:Cześć,mam możliwość kupić w dobrej cenie,cabrinhe crossbow 7m i 13m z 2009r.,były by dobrym uzupełnieniem mojej switchblade 10m 2013r.Czy jest sens kupować te latawce,wiadomo że w idealnym stanie nie są,13 troche już przeżyła,ale 7m jest w dobrym stanie,ale cena jest niska.Co sądzicie o tych latawcach,waże ok.93kg. pływam już kilka lat,ale głównie na komorowych.Pozdrawiam.Frank


Tak jak post wyzej, na tego typu sprzet 6 lat to calkiem sporo. Model sam w sobie dobry, ale juz wiekowy, a i sam napisales, ze stan nienajlepszy. Moim zdaniem nie warto, odpusc sobie. Szkoda nerwow i rozczarowan. Tez kiedys kombinowalem by tanio bylo i zaluje teraz BARDZO mocno. Poszukaj nowszych. A rozmiarowka
adii pisze:7,10,13
jak najbardziej tak, jak wyzej Adii napisal :thumbsup:

Gawlo
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2015, 08:10
Deska: Airush Switch\SU2 Big Foot
Latawiec: Airush DNA\Lithium
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2015, 18:33

Cześć,

Potrzebuję porady odnośnie drugiego latawca.

Status: początkujący (po kursie, ale z własnym sprzętem)
Wzrost: 185 cm
Waga: 83-86 kgs
Spoty: póki co Półwysep + inne spoty stricte Kitesurfingowe (na razie bez śródlądzia, na to przyjdzie czas wraz z wzrostem umiejętności)

Posiadany latawiec: Airush DNA 2015 - 12m2

Zastanawiam się jaki dokupić drugi latawiec aby pokryć zakresy wiatrowe (kiedy mocniej wieje, a posiadany będzie już za duży) - szukać 10m2, 8m2? Pytanie też z jakim wiatrem nie wychodzić już z 12m2.... Co byście doradzili. Może póki co odpuścić drugi? Jeśli zakup to myślę, że zostanę przy DNA, ze względu na cenę (w grę wchodzi tylko nowy). Jak już przeskoczymy pewien level będziemy ewentualnie zmieniać sprzęt jeśli zajdzie taka konieczność...

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post15 sie 2015, 19:57

Gawlo moim zdaniem w gre wchodzi jeden z najpopularniejszych secikow: 12m + 9m. Jak wieje powyzej 20 wezlow przepinasz sie na 9m. Model na ktorym plywasz jak najbardziej jest OK: i na zwykle plywanie prawo lewo i lekko tez mozna na nim poswirowac. Wiadomo, ze nie to co C-Shape, ale sporo zabawy tez bedzie :thumbsup:

Gawlo
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2015, 08:10
Deska: Airush Switch\SU2 Big Foot
Latawiec: Airush DNA\Lithium
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2015, 21:30

Fordon, dzieki za info. DNA nie ma niestety 9-tek. 10 lub 8.... Chyba, że coś polecisz innego za czym się rozejrzeć?

Bardzo dziękuje za pomoc.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post15 sie 2015, 21:55

:roll: Kurka wodna, niewiedzialem. 8 byloby juz ciut za malo, 10 ciut za duzo. Spojrzalem na strone producenta i faktycznie DNA ma przeskoki co 2 metry, ale... Lithium ma 9m i jest podobny charakterystyka i wlasciowsciami do DNA (niektorzy pisza, ze oba modele sa bardzo podobne, albo nawet ze sa takie same). Wiec skoro nie ma DNA 9m to smialo bierz Lithium. A jakby co to kilka postow wyzej dalem taka moja liste latawcow dla poczatkujacych (i nie tylko...) ktore sa rownie dobre jak DNA.

Gawlo
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2015, 08:10
Deska: Airush Switch\SU2 Big Foot
Latawiec: Airush DNA\Lithium
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 sie 2015, 22:21

Bardzo dziękuję :) poczytam jeszcze.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości