PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post25 wrz 2016, 21:56

to o ile krotszy jest skok baru w porownaniu do stadardowego baru? Niski trapez będzie zlym pomyslem? Przechodzilismy przez open C (ja bardzo lubie ) dokladniej c4 z 2012 8m nie byla w stanie podnieść z wody. Dziwnie bo bardzo slabo wstawal z wody w porownaniu do mojego starego c4. Pojawila sie opcja np rebel 6m bar 22m (skrocony skok depower) i niski trapez?

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2016, 23:11

Nie wiem, czy cos pomoge ale mam kolezanke która uczyla sie na naish tourch i dla niej ten kite super wstaje i generalnie dala by sie pochlastac za niego. Uważa, że ma wlasnie nisko depower i generalnie kobiecy jest... :)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 wrz 2016, 09:39

Kosa1337 pisze:to o ile krotszy jest skok baru w porownaniu do stadardowego baru? Niski trapez będzie zlym pomyslem? Przechodzilismy przez open C (ja bardzo lubie ) dokladniej c4 z 2012 8m nie byla w stanie podnieść z wody. Dziwnie bo bardzo slabo wstawal z wody w porownaniu do mojego starego c4. Pojawila sie opcja np rebel 6m bar 22m (skrocony skok depower) i niski trapez?


Kosa, od najblizszego weekendu Nasz sprzet wraca do Poznania. Jak bedzie jakies progno to chetnie udostepnie i 6-tke i 8-ke rebela z 22m, a nawet z 19m barem. Cudow bym nie oczekiwal. Nie wiem jak jest z wake'owym barem bo go nigdy w rekach nie mialem.
Moja dziewczyna ma 163 cm i miala ten sam problem co Wy. Plywa w normalnym trapezie i ja bym najpierw przetestowal niski trapez bo nie kazdy w nim moze plywac. I testy oczywiscie nie na sucho tylko przynajmniej godzina na wodzie.

Dwa, obnizenie baru w Nortcie to jest 15 sek, problem w tym, ze jak slusznie napisales, latawiec na odpuszczonym barze nie traci zupelnie mocy. Jesli chodzi o plywanie prawo /lewo to nie ma to az tak duzego znaczenia, ale przy nauce skokow przez zenit juz tak. W kazdym badz razie, wrocilismy do ustawien fabrycznych.

Moja dziewczyna jeszcze rok temu narzekala, ze ma daleko do linki depowera i do baru, ale od tego roku juz jej to nie przeszkadza. Kwestia lepszej pozycji, trapeza na biodrach, a nie pod biustem i wszedzie jest blizej :)

Co do powyzszych przepychanek slownych, rozumiem, ze Airush ma dedykowany bar do Diamonda?

mgrbartek
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2014, 21:01
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 wrz 2016, 12:15

Co do długości depowera- bar Blade ma fajne rozwiązanie- regulowana odległość knagi. Działa to tak że im knaga jest niżej, tym masz mniejszą regulacje mocy poprzez odpuszczenie baru, ale większą regulacje przez ściąganie linki depowera. Idealne rozwiązanie dla niskich osób

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 wrz 2016, 13:48

mgrbartek pisze:Co do długości depowera- bar Blade ma fajne rozwiązanie- regulowana odległość knagi. Działa to tak że im knaga jest niżej, tym masz mniejszą regulacje mocy poprzez odpuszczenie baru, ale większą regulacje przez ściąganie linki depowera. Idealne rozwiązanie dla niskich osób


Dokładnie takie samo rozwiązanie ma North. Efekt, nie możesz odpuścić baru na tyle, żeby wytracić moc do końca. Dokładnie o tym pisałem powyżej i o tym pisał Kosa (jeśli go dobrze zrozumiałem). Pływa się na takim ustawieniu słabo.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post26 wrz 2016, 18:20

Jako nowy na forum, witam :)

Króciutka historia - widząc, że lubię bawić się latawką akrobatyczną, żona sprawiła mi boski prezent kupując voucher na IKO1 - zarażając mnie nieuleczalnie. Konsekwencji nie mógł przewidzieć nikt :) Już wiem, ze to idealny sport dla mnie - taki, podczas którego można na 100% zapomnieć o bożym świecie.

Zacząłem w połowie sierpnia br., w ubiegły weekend dotarłem do połowy IKO2 (w sumie jestem po 8h na wodzie). Żegluję i jeżdżę na nartach całe życie, więc jako tako kumam wiatry i balans - nauka (jak na razie) idzie więc gładko. Pływam w obie strony, ostrzę (w sensie nie tracę wysokości, ale też jakoś mega jej nie zdobywam jeszcze :)), co drugi zwrot wychodzi bez zamoczenia tyłka.

Domniemam, że wrzesień - październik to dobry okres na kupno używki, więc wielka prośba o radę odnośnie sprzętu - całego sprzętu (nie mam absolutnie nic). Chciałbym coś, z czego nie wyrosnę za kilka sesji i pozwoli mi w miarę dynamicznie rozwijać tą kiełkującą pasję.

Ważę 83kg, więc latawiec pewnie 12m będzie w sam raz - na takim latałem przy 15-20kts i było ok. Czytam dużo dobrego o Bandicie - czy roczniki się między sobą znacznie różnią? A może jako delta jest na początek nieco zbyt hardcorowy i lepszy jakiś typowy Bow? Jaki? Jak dobrać bar? (pewnie najlepiej kupić z barem :)). Decha 138? Jaka? Trapez - jaki? Po prostu wygodny? A pianka? W ogóle, do którego miesiąca można pływać nie będąc morsem? :)

Koleżanki i koledzy, z góry dzięki za odpowiedź!


Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 wrz 2016, 20:55

Dokladnie, skrocenie depowera na rzecz dluzszej linki knagi to srednie rozwiazanie. Fakt dosiegniecie baru nad glowa to nie problem lecz przy restarcie już tak czy tez trzymanie go na godz 9. Teoretycznie rebel ma wiekszy depower na tym samym barze jak mój evo i kwestia miejszego latawca ktory jej nie zabije jak zaciagnie bar do konca ;) Co do trapezu wysokiego to ciezko o taki ktory nie bedzie podchodzil pod cycki jak trzymasz latawiec w zenicie. Musze zmiezyc moj stary bar ozone i do tego moze znajomy ma freestyle bar northa ;)

ps torch do kobiecych zabawek nie nalezy wiec masz ostra kolezanke ;)

Awatar użytkownika
yas
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2016, 17:18
 
Post01 paź 2016, 17:23

Dzień dobry. Jako zupełny świeżak potrzebuję trochę Waszej pomocy. Przebrnęłam przez jakieś 200 stron i sie pogubiłam;)
Zaczęłam naukę, idzie powoli acz skutecznie, powoli myślę o kompletowaniu własnego sprzętu na wiosnę.
Jaką deskę polecicie mi na początek- czego mam szukać? Jakie wymiary? Będę kupowała sprzęt uzywany

Ważę 62 kg, będę pływać głównie w morzu i w spokojnych warunkach, nie mam już 15 lat;)

Jaki latawiec do tej wagi dobrać najlepiej?

Fajnie, jeśli pomożecie bo się pogubiłam w tych watkach. Zakładam bardzo spokojne pływanie.

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post02 paź 2016, 21:29

na 62 kg, latawiec, jeśli jeden uniwersalny to 10-11m, (kahoona robi pośrednie 10,5,)
bliżej 10 bym obstawiał, ja przy 67 kg podstawowy mam 11m, do tego dokupiłem 8m bo przy wietrze 20+ już ciężko mi się na nim pływało

musisz wiedzieć że w miarę rozwoju swoich umiejętności będziesz w stanie ogarniać znacznie szerszy zakres wiatrowy na jednym latawcu zarówno dolny jak i górny zakres się poprawi
dlatego ta kahoona 10,5m nie jest złym wyborem bo ma super dolny zakres (tak czytałem, niestety nigdy na tym modelu nie pływałem)
wiem za to z doświadczenia że równie dobry dolny zakres na f-one bandit i do tego jest super rozwojowym allaround kite'em, sam mam taki w rozmiarze 8 i poszukuje 11m żeby wymienić to co mam.

co do deski to stawiałbym na coś z przedziału 130-135cm

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post02 paź 2016, 21:39

kuicets

na Twojąwagę 83kg jeśli szukasz jednego uniwersalnego kite'a - 12m powinno być ok
co do bandita to jest dokładnie tak jak pisałeś, świetny kite, może trochę wymagający na początek ale z czasem będzie super rozwojowy
deska 135-140, trapez przede wszystkim wygodny, przymierz.
pianka na polskie warunki 5/4/3 długi rękaw długie nogawki .. może czasem w lato spocisz się zanim wejdziesz do wody, ale pozwoli Ci pływać od maja do października a może i dłużej
po dokupieniu butów i kaptura myślę że spokojnie do ogarnięcia temperatury do 10'C
co do sprzętu, jeśli wiesz że chcesz się w to bawić, to piankę najlepiej kupić nową, reszta kupuj używki, jak Ci kite wleci w krzaki albo jakieś kamienie nie będzie Ci szkoda że właśnie straciłem parę tysięcy zł :]

Awatar użytkownika
Kenseisan
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2016, 17:17
 
Post08 paź 2016, 17:28

Witam. Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać gdyż jestem tu nowy :)

Mam pytanko postaram się konkretnie.
187cm wzrostu, waga 85-90kg – pływam na Wake i jeżdżę na snowboardzie. W związku z tym, że chce dopiero zacząć przygodę z kitem od przyszłego roku a jest teraz dobry czas na zakup sprzętu chciałbym prosić o pomoc w zakupie. Sprzęt nie musi być nowy (nawet lepiej używany ale dobry) mam do wydania 3-5tyś.
Nie zamierzam pływać tylko lewo i prawo potrzebuje czegoś, żebym mógł również poszaleć. Głównie będę pływał w Ustce i nad Zegrzem. Nastawiam się, że raczej pójdzie mi lekko z nauką.

- jakie latawce warto wziąć pod uwagę? (wielkość i model) – na tę chwilę 1
- jaki bar?
- jaka deska (firma , długość i szerokość – snowboard mam zawsze poszerzany bo mam 47 numer buta czy to ma jakieś znaczenie przy zakupie deski do kajta?)
- jaki trapez?

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź i pomoc!!:)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post11 paź 2016, 11:36

shorty pisze:kuicets

na Twojąwagę 83kg jeśli szukasz jednego uniwersalnego kite'a - 12m powinno być ok
co do bandita to jest dokładnie tak jak pisałeś, świetny kite, może trochę wymagający na początek ale z czasem będzie super rozwojowy
deska 135-140, trapez przede wszystkim wygodny, przymierz.
pianka na polskie warunki 5/4/3 długi rękaw długie nogawki .. może czasem w lato spocisz się zanim wejdziesz do wody, ale pozwoli Ci pływać od maja do października a może i dłużej
po dokupieniu butów i kaptura myślę że spokojnie do ogarnięcia temperatury do 10'C
co do sprzętu, jeśli wiesz że chcesz się w to bawić, to piankę najlepiej kupić nową, reszta kupuj używki, jak Ci kite wleci w krzaki albo jakieś kamienie nie będzie Ci szkoda że właśnie straciłem parę tysięcy zł :]


Hej! Wielkie dzięki, stanęło na Airush Lithium 12m z 2015 roku z barem Analog z 2014. Doszedł kilka dni temu i go jeszcze nie odpaliłem, ale w garażu prezentuje się zacnie :) Deska jest (138), trapez też (Mystic Warrior - jedyny nowy sprzęt, ustrzeliłem dobrą promocję). Piankę kupiłem używkę (mam nadzieję, że poprzedni właściciel w nią nie ładował :)) Jeszcze buty, kaptur, rękawiczki i do boju :)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post11 paź 2016, 12:59

kuicets pisze: Piankę kupiłem używkę (mam nadzieję, że poprzedni właściciel w nią nie ładował :)) Jeszcze buty, kaptur, rękawiczki i do boju :)

a jak ładował to co .... to masz teraz łatwiej bo Ci nie szkoda :wink:

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post17 paź 2016, 12:53

Też bym się nie bawił gdyby nie to, że póki co w sklepach suchych pianek na jesień/zimę za 250 zł nie widziałem...

W sobotę pomyślnie przeszła test, było mi sucho i ciepło.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post15 lis 2016, 13:27

Jaka byłaby dobra docelowa deska dla dziewczyny 57-60 kg? wydaje mi się że 134X41 ??

Ewentualnie jest opcja, że dam jej swoją 137X42 a sam wezmę większą bo czasem mi się przytapia (chociaż może to przez brak umiejętności:) ) ja ważę ok 90 kg.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron