ZEGRZE

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
dzioman
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2011, 09:50
Deska: crazyfly pro tour model
Latawiec: Slingshot RPM 14, 10
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2016, 08:50

Kierunek najlepszy - taki jaki niby ma być w niedziele ;-) Oby się sprawdził tylko.... - na WDW już kroją z kasy ? ktoś do promenady się wybiera ? Tam mi się wydaje być milej i czyściej niż na tym WDW

Awatar użytkownika
Sniady
Posty: 779
Rejestracja: 23 mar 2007, 11:52
Deska: Laluz 135, FreestylFish NKB
Latawiec: Torch 8, RPM 12, Dyno 16
Lokalizacja: Chorzów0Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2016, 19:18

Panowie, ktoś jutro na Zegrze będzie uderzał ?
Po postach rozumiem że najlepiej na WDW.
Radzić już sobie spokojnie na każdym akwenie radzę, ale ten zbiornik to będę dopiero rozdziewiczał więc chętnie bym zobaczył kto skąd startuje.

W razie chęci to mogę kogoś zgarnąć po drodze, jadę z Pragi Południe.

Awatar użytkownika
madrej
Posty: 126
Rejestracja: 17 sie 2012, 14:05
Deska: 50/50
Latawiec: FX
Lokalizacja: Świdwin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post14 maja 2016, 19:45

No ja planuje 10-11 być na WDW :D

dzioman
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2011, 09:50
Deska: crazyfly pro tour model
Latawiec: Slingshot RPM 14, 10
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2016, 07:37

Sniady... z kad jedziesz.... i o ktorej..

bodziom
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2013, 15:50
Deska: -
Latawiec: gaastra
 
Post15 maja 2016, 11:06

Siema,

Mógłby ktoś z pływających dzisiaj wrzucić filmik ze startowania w WDW Rynia? Chciałem zobaczyć czy trudno jest wydostać się z zatoczki z pomostem.

z góry dzieki

Awatar użytkownika
sochevin
Posty: 58
Rejestracja: 12 mar 2016, 14:58
Latawiec: Core
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
 
Post15 maja 2016, 15:27

bodziom pisze:Siema,

Mógłby ktoś z pływających dzisiaj wrzucić filmik ze startowania w WDW Rynia? Chciałem zobaczyć czy trudno jest wydostać się z zatoczki z pomostem.

z góry dzieki


Tez bylbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś wrzucił. ;)

dzioman
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2011, 09:50
Deska: crazyfly pro tour model
Latawiec: Slingshot RPM 14, 10
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2016, 21:35

Panowie najlepiej osobiście zobaczyć jak jest. Jutro chyba powtórka. Mam nadzieje ze nie będzie tylu pływających... Dzis chyba co poniektórzy pozapominali przepisów bezpieczeństwa i zachowania odległości, zwłaszcza przy brzegu. kolo z brodą prawie po mnie przejechał jak nie mialem deski i mi pogrozil bo miał problem ze sie prawie latawce splataly. .... Więcej rozumu co po niektorym sie by przydalo.

dzioman
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2011, 09:50
Deska: crazyfly pro tour model
Latawiec: Slingshot RPM 14, 10
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2016, 21:50

Tak sobie czytam i mam wrażenie ze 1/5 osób nad zegrzem nie zna zasad bezpieczeństwa..

http://www.kiteportal.pl/?kite=info&go=show&n=152

Awatar użytkownika
madrej
Posty: 126
Rejestracja: 17 sie 2012, 14:05
Deska: 50/50
Latawiec: FX
Lokalizacja: Świdwin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post15 maja 2016, 22:14

No dzisiaj mimo chwilowych przerw w dostawach wiatru był przedni warun. Ludzi dużo ale chyba aż tak źle nie było, przynajmniej ja nic nie widziałem. No i jak by co to mnie jutro nie będzie więc będzie luźniej :wink:
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 17:20 przez madrej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
brz
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2015, 09:30
 
Post16 maja 2016, 07:23

Ciśnie ktos dziś? Ja będę siedział od 9 na wdw.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 maja 2016, 13:45

Szanowni Państwo,

Jeśli ktoś oczekuje od Zegrza warunków jak na płw, Prasso, w Egipcie czy na Fuercie to proponuję wyjechać na te spoty. Tu nigdy tak nie będzie. Czytanie tabelek ze średnią głębokością to też nie jest dobry kierunek. Pływając na Zegrzu należy założyć, że dna nie ma, wiatr jak jest to z reguły od 10-30knt, pływanie na off-shore jest praktycznie niemożliwe, a wbrew pozorom na Zegrzu najczęściej pływa się przy on-shore, które jest najbardziej niebezpieczne. Tak naprawdę do pływania są właściwie 4 miejsca, na +/- dwa kierunki wiatru i przy przeciętnym kierunku W-NW jest nieprzyjemnie, nierówno, z mega dziurami bo wali zza górki (jak najczęściej na WDW) i jeszcze odbija się od brzegu. Mało kto pisze, że na wodzie robi się mega karfolisko, po którym naprawdę pływać trzeba potrafić i ja po 15 latach pływania naprawdę na Zegrzu lubię otworzyć i zamknąć sezon i nic poza tym.
Tak więc jak ktoś jest na etapie gubienia deski co 2 hals, problemu z ostrzeniem to niech sobie naprawdę odpuści. Bo po pierwsze spławikuje po środku bajora uniemożliwiając innym wypłynięcie, po drugie jeden latawiec w wodzie to praktycznie koniec możliwości pływania dla innych, a po trzecie jeden latawiec na pomoście z łódkami, drzewach, albo co gorsza bardziej lub mniej kontrolowany skok przy brzegu, wylądowany gdzieś na chodniku czy na drodze może się skończyć zamknięciem wszystkich spotów dla nas wszystkich.
Tak więc już pływających zapraszam na Zegrze i pływanie dalej od brzegu. A tych co jeszcze słabo ogarniają - na plażę - żeby zobaczyć jak to wygląda. Filmy też radzę kręcić - ale z poziomu wody, żeby zobaczyć co się dzieje z wodą przy pomoście na wdw, albo może lepiej przy zielonej bojce.

W ostatnią niedzielę było dość ciasno. Dla tych co byli pierwszy raz - to był jeden z lepszych warunków na Zegrzu. Wiało w miarę równo, nie przechodził wiatr o 20knt silniejszy ani nie spadał do zera, wiało przez pół dnia spod mostu. Gdyby może zawiało nieco mocniej, połowę "ekspertów", skaczących na 2m od brzegu widzielibyśmy z latawcami na drzewach, co i tak byłoby najbezpieczniejszą sytuacją. Gdyby zawiało trochę słabiej - skończyłoby się poplątanymi linkami, "kurwami" większymi niż te przy Żołnierskiej i zapewne 1-2 latawcami podartymi o pręty zbrojeniowe, "betony" i pomosty.

Na marginesie - nie jestem kolesiem z brodą ;)

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post16 maja 2016, 14:27

Oj to widzę, że grubo było... U nas na szczęście mało jest takich sytuacji, żeby uczące się osoby próbowały na jeziorach. Naprawdę polecam spędzić 2-3 weekendy na Helu, żeby opanować ostrzenie, nie gubienie deski itp. zanim zaczniemy walczyć na jeziorach.

Przecież to właśnie chyba na WDW był tragiczny wypadek, a chłopak był doświadczony! także polecam słowa Onzo wziąć sobie do serca ...

mroku
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 maja 2016, 18:32

Dla mniej kumatych polecam przykonę. Woda czysta. Ludzie mili (byłem pierwszy raz). Parking za free. Jak na śródlądzie wiatr równy i akwen bezpieczny.

Ktoś już testował tą plażę na wejsciu ujściu bugu w praktyce?

Awatar użytkownika
maliniak
Posty: 226
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:00
Deska: CLASH 134
Latawiec: SS RPM 10m
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post16 maja 2016, 19:23

A ja pozdrawiam typa na niebieskim norcie;) masz super stabilny latawiec w zenicie;) chyba se go kupie :thumbsup:

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 maja 2016, 20:06

:lol:


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości