ZEGRZE

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
janusz_w5
Posty: 38
Rejestracja: 23 sie 2012, 15:59
Deska: brak
Latawiec: brak
 
Post17 cze 2016, 20:06

Pokazuje nawet więcej. Kierunek zachód od lekkiego południa? Nie znam tych miejscowek ale chetnie sprawdze jak kto by mi pokazal gdzie tam sie plywa ;]

nickwwa
Posty: 338
Rejestracja: 15 cze 2005, 08:04
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontaktowanie:
 
Post17 cze 2016, 22:32

Ktos jutro rano reflektuje?
Jak progno sie utrzyma to bede kolo 9 na promenadzie.
Pzdro

Awatar użytkownika
maliniak
Posty: 226
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:00
Deska: CLASH 134
Latawiec: SS RPM 10m
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post20 cze 2016, 22:43

orlen pisze:
batash pisze:Ja chcę jechać po robocie na WDW. ;D Tylko nie mogę się do nikogo dodzwonić jaki warun ;/


czyli pewnie plywają..... :cry:


Jeśli ktoś pływał ostatnio (czyt. 3 dni temu) to mam nadzieje, że wszystko skończyło się bardzo dobrze. Pamiętam jednak jak kiedyś (hmmm... okolice 2011 roku) wybrałem się na Zegrze w podobne warunki na latanie. Czułem się już na siłach, bo myślę sobie to przecież jest już mój drugi sezon na wodzie, więc chyba raczej ten sport nie powinien mieć przede mną żadnych tajemnic... wybrałem się wtedy na dziką plażę przy barce w Nieporęcie. Zapowiadano 20 węzłów w porywach do 35 według prognoz z Windguru ( :lol: - taaa jasne). Pływanie było ciężkie ale przez jakiś czas dawałem radę. W końcu zjawiły się chmury niemal, że czarne... ale ja twardo dalej pływam bo przecież, moja Cabrinha Crossbow jak twierdzą internety, ma ultra szeroki zakres wiatrowy. No i w końcu konkretnie zawiało :oops: ... ja już w sumie trochę zmęczony bo ponad godzinka na wodzie spędzona dość żwawo, a tu bach! Nagle nie wiem co się dzieje... zaciągam trymer na maksa, odpuszczam bar, deskę pod wiatr ustawiam pod jakimś skrajnym kątem, kite jednym tipem nisko, niemal muska wodę, a tu dalej ciągnie prosto na molo. W kilka sekund ogarnęła mnie okropna bezsilność! Strach zawracać bo czuję, że nie wytrzymam nawet przejścia latawca przez okolice zenitu przy tym wietrze. Co robić?! Prędkość jest mega, za chwile wpadnę prosto na te pieprzone molo, czuję, że strasznie bolą mnie nogi :cry: ... teraz uświadamiam sobie jak bardzo w dupie mam to ile kosztował mnie ten sprzęt... łapię więc za zrywkę... i w tym momencie dostaje od losu dziurę wiatrową na 5 sekund. Szybko zmieniam hals, przerzucając kita na drugą stronę, odblokowując zaraz po tym wszystkim zrywkę ze strachu. Kite spada na plaże praktycznie na styk omijając molo, tracąc swoją moc. Pamiętam jak najpierw poczułem radość, a potem wstyd, że doprowadziłem siebie do takiej sytuacji. Widziałem, że chmury burzowe są tak blisko. Powinienem znacznie wcześniej wyjść na plażę i odpuścić :oops: . Przyznaję się bez bicia, że mogłem narobić mega kaszany na Zegrzu. Nikomu nie życzę bać się o życie! To jest coś okropnego i nie polecam! Pomyślałem, że napisze o tym, bo właśnie wróciłem z okolic Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie wiatr połamał drzewa o średnicy chyba ponad metra blokując przejazd przy wale nad Wisłą :? . Momentalnie przypomniała mi się ta moja akcja z przed paru lat. Nawet nie chodzi mi o samo Zegrze, tylko tak ogólnie o świadomość tego jak bardzo może zaskoczyć nas te nasze hobby. Przez większość czasu wszystko jest mega fajne ale pamiętajcie, miejcie oczy szeroko otwarte i używajcie mózgu, wypatrując w porę zagrorzenia!

Awatar użytkownika
konop
Posty: 657
Rejestracja: 31 sty 2009, 11:40
Lokalizacja: Łomża
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post21 cze 2016, 17:25

A Ty co?, aż tak się postarzałeś żeby opowiadania młodzieży pisać ? :)

Awatar użytkownika
maliniak
Posty: 226
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:00
Deska: CLASH 134
Latawiec: SS RPM 10m
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post21 cze 2016, 22:48

konop pisze:A Ty co?, aż tak się postarzałeś żeby opowiadania młodzieży pisać ? :)


Łuu Panie;) starość nie radość;) teraz to by mnie ten wiatr połamał sam z siebie :lol:

Piekarz
Posty: 179
Rejestracja: 28 lip 2008, 12:34
Deska: Nobile T5 2010
Latawiec: Cabrinha Switchblade 12m
Lokalizacja: Pruszków
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2016, 19:09

maliniak pisze:
konop pisze:A Ty co?, aż tak się postarzałeś żeby opowiadania młodzieży pisać ? :)


Łuu Panie;) starość nie radość;) teraz to by mnie ten wiatr połamał sam z siebie :lol:

Dawaj na Sulejów następnym razem, tam jest fajne pływania przy takim wietrze ;-) i żadnego molo nie ma :-)

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 cze 2016, 10:04

"Czułem się już na siłach, bo myślę sobie to przecież jest już mój drugi sezon na wodzie, więc chyba raczej ten sport nie powinien mieć przede mną żadnych tajemnic"

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 cze 2016, 12:21

Piekarz pisze:Dawaj na Sulejów następnym razem, tam jest fajne pływania przy takim wietrze ;-) i żadnego molo nie ma :-)



Mógłbyś napisać coś więcej o tym miejscu,gdzie się znajduje,jakie kierunki obsługuje,itp...

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post30 cze 2016, 19:16

andrzej351 pisze:Mógłbyś napisać coś więcej o tym miejscu,gdzie się znajduje,jakie kierunki obsługuje,itp...


Piekarz pewnie dużo roboty ma...

spot to tzw. Karolinów
super obsługuje: W, NW, N ale i mega piękne pływanie mieliśmy tam z Piekarzem przy SW. na upartego obsłuży wszystko od SW do NE...
tam jest taki jakby cypel wystający, który pozwala na bezpieczne odpalanie, ale i ewentualne spłynięcie z tych kierunków...
zresztą sam zobacz, spot jest tu: https://www.google.pl/maps/place/Szko%C ... 1334?hl=pl

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 lip 2016, 14:04

Wybiera się ktoś jutro na pływanie? Jeśli tak to jaka miejscówka ?

Awatar użytkownika
kukus
Posty: 576
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:40
Deska: HM Split / 50fifty
Latawiec: Obsession 5/7/10.5/13.5
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 22 razy
 
Post08 lip 2016, 14:08

ja wymiekam i jade na ryby :d
podmuch akurat przy okazji deszczu to nic bezpiecznego
beda chodzily czarne chmury w kolo i nie wiesz ktora Cie zmiecie
przerabialismy to niestety
tak tylko ostrzegam
ale kto proboje ten plywa :)

nickwwa
Posty: 338
Rejestracja: 15 cze 2005, 08:04
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2016, 21:56

Ktos jutro cos na wdw?

dzioman
Posty: 136
Rejestracja: 27 maja 2011, 09:50
Deska: crazyfly pro tour model
Latawiec: Slingshot RPM 14, 10
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2016, 21:27

Allllleeeee..... cisza na tym forum w tym dziale. Mam nadzieje ze jutro ktoś przybędzie nad okropne Zegrze popływać.... może coś powiać...

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post21 sie 2016, 10:42

Ja się zamelduje na którymś ze spotów - o ile powieje :D

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post27 sie 2016, 20:45

Jak myślicie, pierdnie jutro?


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości