Polska-woj.mazowieckie-Zalew Zegrzyński

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 paź 2003, 15:39

witam milosnikow latawcow z wwy,

kajtowanie na zegrzu wymaga niezlego zapalu - jezeli chodzi o nierowny wiatr to zegrze zajmuje chyba czolowa pozycje na swiecie. oznacza to ze jak wieje nawet 3 czy 4 to nagle potrafi przestac wiac w ogole. akwen niby maly ale pokonywanie go wplaw jak skonczy sie wiatr nie jest mega atrakcja - woda jest nieco brunatnawa

jezeli chodzi o miejscowki to moge opisac trzy:

1. klasyczna, zaraz po lewej stronie wiaduktu w nieporecie (tzw dzika plaza i jakas jeszcze jedna, w sezonie 5 pln za wjazd). przy odrobinie szczescia mozna na niej nawet spotkac lokalnego shapera desek kajtowych HIT. tam jednak jak jest kierunek od brzegu to potrafi w ogole nie byc wiatru, choc na srodku zalewu nawet 4 czy 5

2. jezeli tam nie wieje pozostaje pojechac za bialobrzegi, caly czas wzdloz zalewu. pierwsze miejsce w tamta strone to upadajacy osrodek wypoczynkowy z pietrowym hotelem, za ktorym jest mala plaza. tam potrafi wiac mocno, tyle ze przez hangary i drzewa w linii wiatru tworza sie niezle zawirowania i trzeba uwazac - potrafi bardzo mocno szarpnac w kierunku budynkow

3. drugie miejsce za bialobrzegami, spokojniejsze to spora plaza 2,3 kilometry dalej w strone rynii. mozna sie do niej dostac albo jadac prosto piaskowa droga obok sklepu spozywczego typu GS (zamiast skretu glowna droga w prawo), ale wtedy trzeba niesc sprzet ze 400 metrow albo od osrodka, ktory jest przed osrodkiem malajkata, lindy i tych innych. wtedy trzeba sprzet i siebie przerzucic przez plot. to juz sam koniec zalewu. tam wieje juz mniej niz przy osrodku, czasem nawet za malo. czyli jak to na zalewie - jak nie urok to sraczka

jezeli jednak ktos z was wybieralby sie w ten weekend, albo nie w weekend i w ogole kiedys nad zalew to chetnie sie przylacze, moge kogos zabrac ze sprzetem do kajtowozu w razie potrzeby

Opis nadesłany przez szcze

pawelstal
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2007, 01:00
 
Post14 maja 2007, 02:33

mieszkam w Milanówku wiec do wawy nie daleko ponieważ pogoda zaczyna sprzyjać to chetnie bym sie wybrał pomęczyć sie na zalewie:) w sumie jestem Srednio zaawansowany i posiadam tylko 9tke wiec moje pytanie jest takie czy na 9teczce dam rade cos tam powalczyć?? pozdro i mam nadzieje ze uda sie poplywac:)

eko
Posty: 288
Rejestracja: 28 wrz 2005, 08:38
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2007, 01:08

pawelstal pisze:mieszkam w Milanówku wiec do wawy nie daleko ponieważ pogoda zaczyna sprzyjać to chetnie bym sie wybrał pomęczyć sie na zalewie:) w sumie jestem Srednio zaawansowany i posiadam tylko 9tke wiec moje pytanie jest takie czy na 9teczce dam rade cos tam powalczyć?? pozdro i mam nadzieje ze uda sie poplywac:)


milo spotkac niemalze sasiada ;) Jak mieszkasz w milanowku, pod reka masz Janki Bajabongo i Komin secret spot, wiecej szczegolow, na prosbe ;)
Pozdro!

pawelstal
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2007, 01:00
 
Post23 maja 2007, 02:54

eko pisze:milo spotkac niemalze sasiada ;) Jak mieszkasz w milanowku, pod reka masz Janki Bajabongo i Komin secret spot, wiecej szczegolow, na prosbe ;)
Pozdro!
to chyba oczywiste ze PROSZE o wiecej szczegolow zwlaszcza ze juz nie moge sie doczekac zeby cos poplywac:D niemalze sasiada? a jak bardzo niemalze, z kad jestes? mzoe uda sie razem poplywac skoro z okolicy i w dodatku znasz spoty blisko :D pozdro i licze na szybka odpowiedz

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2007, 10:50

od 2003 trochę technika poszła do przodu - mógłby ktoś zaktualizowac ten opis spotu na mapce z goole czy zumi czy innego tam pierdółka z mapami??

Awatar użytkownika
bartek_m
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2015, 22:27
 
Post06 lip 2016, 19:02

Siemka ludzie
widzę że tu temat strasznie zakurzony, ale może ktoś mógłby jakoś zaktualizować? Nie znam terenu a wybrałbym się chętnie. Jak ktoś tam pływa to niech się odezwie. pozdrawiam

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post14 lip 2016, 21:12

obczaj wątek "zegrze" na kto/gdzie/kiedy.
w cholerę czytania.
enjoy.

Awatar użytkownika
bartek_m
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2015, 22:27
 
Post21 lip 2016, 11:47

ok, dzięki za info


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron