Powidz lake

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2015, 18:25

Środa fajna ,ale kolejne dni ciekawsze ,więc środę odpuszczę (zostawię urlop na czwartek i piątek) :D

Awatar użytkownika
Shark
Posty: 241
Rejestracja: 20 paź 2004, 19:02
Lokalizacja: Powidz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post07 lip 2015, 22:48

Ja jutro popływam w Skoju, piątek Powidza nie odpuszczę :twisted:

Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2015, 06:14

A Skrzat dzisiaj bedzie?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post08 lip 2015, 10:15

Rozumiem, że w piątek też gdzieś będziecie? Jutro niestety nie damy rady, ale w piątek chętnie dołączymy. Pytanie gdzie będziecie startować i pytanie drugie czy jeśli zabierzemy ze sobą stawiającego pierwsze kroki to czy da radę czy ma stać na brzegu i kręcić filmiki :)
Zastanawiamy się nad czystym Powidzem i syfiastym Żninem...

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post08 lip 2015, 11:04

JanuszD pisze:Rozumiem, że w piątek też gdzieś będziecie? Jutro niestety nie damy rady, ale w piątek chętnie dołączymy. Pytanie gdzie będziecie startować i pytanie drugie czy jeśli zabierzemy ze sobą stawiającego pierwsze kroki to czy da radę czy ma stać na brzegu i kręcić filmiki :)
Zastanawiamy się nad czystym Powidzem i syfiastym Żninem...


Chłopaki startują albo z cypla (Ostrowo) albo koło sołtysa Kosewo. Obie miejscówki dość hardcorowe. Gdybym był localesem to na pewno i tak zawsze bym tam pływał, ale jak mam jechać 80km po robocie to wolę Bytyń. Będzie pewnie spora ekipa na Bytyniu i w czwartek i piątek.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post08 lip 2015, 11:12

W takim razie wstępny plan jest taki, że od rana atakujemy Żnin, a sobotę bardzo wcześnie rano (żeby zdążyć na wiatr i przede wszystkim przed stonką plażową) Kamienica. Ale w związku z tym, że jedziemy na cały piątek to może nawet Miedwie pociśniemy przy tym kierunku. Dzięki za info odnośnie warunków na Powidzu.

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post08 lip 2015, 11:23

JanuszD pisze:W takim razie wstępny plan jest taki, że od rana atakujemy Żnin, a sobotę bardzo wcześnie rano (żeby zdążyć na wiatr i przede wszystkim przed stonką plażową) Kamienica. Ale w związku z tym, że jedziemy na cały piątek to może nawet Miedwie pociśniemy przy tym kierunku. Dzięki za info odnośnie warunków na Powidzu.


To miłego pływania, ja sprzedałem 7tke i obecnie nie mam małego latawca żeby jechać gdzieś nad morze ...

Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2015, 19:31

Fin jakie hardcorowe ? Normalne wyjście, na cyplu jak jesteś sam to zwijasz linki na polance wychodzisz i puszczasz latawiec po wodzie , a jak we dwóch czy więcej to już żaden problem. Nie jest to półwysep gdzie sam startujesz i lądujesz,ale jak się nie ma co się lubi... :D



JanuszD - dla początkującego to już trochę gorzej szczególnie przy NW i mocnej prognozie ,lepiej żeby miał asekurację .Dla chcącego nic trudnego :thumb:

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post08 lip 2015, 20:53

Pływałem w obu miejscach i wiem że się da :) Ostrzegam tylko początkujących, bo w porównaniu z Bytyniem gdzie masz łąkę ze 40 m a potem pole to jest różnica. Na Bytyniu często jestem sam a nawet jak jest kilka osób to przeważnie sami startujemy i lądujemy bo reszta jest na wodzie. Zazdroszczę czystości wody i jak jest dobre SE to zawsze chętnie na Jabłonną wpadnę, szkoda żę SE tak rzadko się zdarza.

Gdyby był niski stan wody jak chyba sprzed 2004 to wtedy spot u sołtysa w Kosewie byłby numer 1 dla całego regionu przy W i dopiero wtedy byście mieli turystów :) Btw jaki w tym roku jest stan wody bo jeszcze nie byłem ? Na Jabłonnej na wysokości początku pomostu czy więcej ?

Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2015, 21:09

Poziom wody opadł mocno ,na Jabłonie przesunęli pomost o kilka ładnych metrów , a na cyplu tez już można przy wodzie położyć latawiec.Na Bytyniu bywałem kilka razy ,miejsca dużo ,ale przeraża mnie " czystość" wody :cry:

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post09 lip 2015, 10:07

Dzięki za info przy niższym stanie wody we wszystkich miejscach będzie ciut łatwiej :) Pamiętam chyba w zeszłym roku na wiosnę albo na jesień woda na Jabłonnej podchodziła pod linię drzew ...

Też nie przepadam za "jakością" wody w Bytyniu, ale na spot mam 10 min autem z roboty ... Powidz gruubo powyżej godziny i to nie w godzinach szczytu

Awatar użytkownika
boya
Posty: 35
Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:41
Deska: NHP
Latawiec: Vegas 9m, Bandit 13m
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 lip 2015, 10:31

Wczoraj byłem od 9 na Powidzkim w Kosewie. Wiatr zachodni start na 9, około południa siadło i na 13 miałem problemy aby ruszyć.
Widok ze spotu poniżej, miejsca jest wystarczająco aby startować.

Dla tych co nie wiedzą gdzie: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post09 lip 2015, 12:05

Powidz nie jest spotem dla stawiających pierwsze kroki, no chyba, że się lubi wyzwania od samego początku i ma się kasę na sprzęt. Zaprawieni w bojach sobie spoko poradzą, choć też zdarzają się sytuacje, gdzie sprzęt można wytargać, trochę wpław popływać i po trzcinach pochodzić. :D
Chcącym się uczyć na wielkopolskich jeziorach polecam Bytyń, Kamienicę, ewentualnie Przykonę i Jeziorsko oczywiście przy odpowiednich kierunkach - jest zdecydowanie bezpieczniej i łatwiej.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post09 lip 2015, 12:21

Dzięki wszystkim. W zasadzie tylko upewniliście mnie w moich podejrzeniach.
Wejście w Kosewie przypomina mi start na Kamienicy przy południowych kierunku więc spokojnie się da :) na Kamienicy jest w sumie większy hardcore.
Ale z racji tego, że będzie początkujący kajciarz to wybierzemy się jutro na Miedwie. Na cały dzień to ma to sens.

Awatar użytkownika
slomkamat
Posty: 210
Rejestracja: 19 sie 2009, 00:01
Latawiec: ozone enduro
Lokalizacja: Powidz
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lip 2015, 08:15

Start 10 kto się pisze?


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości