FOTY z JASTARNI -> KITECENTER.PL

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Zaba
Posty: 156
Rejestracja: 16 cze 2005, 13:07
Lokalizacja: Wrocław
 
Post10 sie 2008, 14:56

Prezentujemy wam dosc zacne fotki z wczorajszego dnia zrobione na naszym spocie w Jastarni. Mysle, ze nie uznacie tego za zasmiecanie forum.
Troche old-school'u
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Troche new-school'u
Obrazek

Obrazek
backroll z transition z bliska ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na zakonczenie kiteloop z molem w tle :P
Obrazek

Jesli ktos chcialby kupic zdjecie w wiekszej rozdzielczosci prosimy o kontakt na e-mail: biuro@kitecenter.pl
Autorem zdjec jest Michal "ZABA" Skorupa
Ostatnio zmieniony 29 cze 2009, 21:12 przez Zaba, łącznie zmieniany 3 razy.

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 15:46

Zaba z jakim aparatem działasz. I jeszcze jedno na manualu zapewne? Pytam się bo w tym roku próbowałem na nowym sprzęcie i całkiem całkiem wyszły, no ale nie tak dobre jak Twoje :D . Poza tym nie doszedłem jeszcze do manualu i na razie stosuję wybrane funkcje w automacie. Nigdy nie mam czasu ten długie instrukcje. Tylko proszę bez głupich komentarzy zawodowców w fotografii bo dopiero zaczynam. :D

Blesso
Posty: 255
Rejestracja: 26 lip 2006, 18:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 sie 2008, 15:56

Piotr- sama puszka nie jest az tak wazna jak szkla.
Dobry AF przydaje sie w foceniu ludzi z latawcami.Ale bez dobrego "ostrego "szkla wiele sie nie zdziala.
Ogniskowa 300mm ( /35mm) jesli stoisz daleko lub cos "szerokiego" gdy mozesz stac w wodzie.
Nikon ze wzgledu na AF ( np D80) ewentualnie Pentax K10/K20 ze wzgledu na uszczelnienia- to dobre puchy w niezlych cenach.
No i jakis filtr CPL tez warto miec. O umiejetnosci obrobki fotek nie wspomne
Blesso
eeee- to bylby niezly offtopikowy temat

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 16:11

Blesso pisze:Piotr- sama puszka nie jest az tak wazna jak szkla.
Dobry AF przydaje sie w foceniu ludzi z latawcami.Ale bez dobrego "ostrego "szkla wiele sie nie zdziala.
Ogniskowa 300mm ( /35mm) jesli stoisz daleko lub cos "szerokiego" gdy mozesz stac w wodzie.
Nikon ze wzgledu na AF ( np D80) ewentualnie Pentax K10/K20 ze wzgledu na uszczelnienia- to dobre puchy w niezlych cenach.
No i jakis filtr CPL tez warto miec. O umiejetnosci obrobki fotek nie wspomne
Blesso
eeee- to bylby niezly offtopikowy temat



ja mam eosa 450 rebel z podstawowym szkłem plus dokupiony filtr polaryzacyjny. nie mogę sprawdzić pozostałych parametrów w tej chwili. raczej pozostanę przy tym co mam ewentualnie jakiś większy objektyw z czasem. jestem szczegolnie pod wrażeniem tych zdjęć gdzie w jednym kadrze jest decha i kite ( ale nie te robione z daleka :D ). a to 4 od końca jest genialne.

Awatar użytkownika
jammaal
Posty: 37
Rejestracja: 22 mar 2005, 21:11
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 16:39

Przekozak!

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 sie 2008, 16:46

a to 4 od końca jest genialne


czy to aby jest 'tylko' zdjecie??

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 16:57

Bradzo dobre zdjecia choć nie ustrzegłeś się błedów. Szkoda, ze czasem zawodnik jest nieostry na rzecz kite'a. Ja ostrosc łapał bym na człowieka. ALbo szybszy czas ?

Natomiast zdjecie z "rozbryzganą" wodą IMHO REWELACJA!!!

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 17:07

MArcinBe pisze:
a to 4 od końca jest genialne


czy to aby jest 'tylko' zdjecie??




no chyba nie dokleil tego latawca

Awatar użytkownika
Zaba
Posty: 156
Rejestracja: 16 cze 2005, 13:07
Lokalizacja: Wrocław
 
Post10 sie 2008, 17:15

Ok.. Co do sprzętu to używam Nikona d-200, szkła to nikkor 17-35 f-2.8 i 70-200 f-2.8 + konwerter.. niestety sprzęt walczy o "życie po tym właśnie 4 od dołu zdjęciu które nie jest z dnia wczorajszego! Wczoraj robiłem zdjęcia na sprzęcie o którym pisać nie będę bo i tak nikt nie uwierzy, że z niego są te zdjęcia.. a dodam, że do "topowych" nie należał :wink: ... :idea:

pozdrawiam

gruda
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2008, 19:37
Lokalizacja: Wroclove
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 17:17

Mondy pisze:
Natomiast zdjecie z "rozbryzganą" wodą IMHO REWELACJA!!!


niestety to zdjęcie nie jest warte 10 tyś.
żaba! zadzwoń do mariusza!

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 17:23

zaba pisze:Ok.. Co do sprzętu to używam Nikona d-200, szkła to nikkor 17-35 f-2.8 i 70-200 f-2.8 + konwerter.. niestety sprzęt walczy o "życie po tym właśnie 4 od dołu zdjęciu które nie jest z dnia wczorajszego! Wczoraj robiłem zdjęcia na sprzęcie o którym pisać nie będę bo i tak nikt nie uwierzy, że z niego są te zdjęcia.. a dodam, że do "topowych" nie należał :wink: ... :idea:

pozdrawiam


tak czułem, że nie jest łatwo.

Awatar użytkownika
Zaba
Posty: 156
Rejestracja: 16 cze 2005, 13:07
Lokalizacja: Wrocław
 
Post10 sie 2008, 17:40

Mondy pisze:Bradzo dobre zdjecia choć nie ustrzegłeś się błedów. Szkoda, ze czasem zawodnik jest nieostry na rzecz kite'a. Ja ostrosc łapał bym na człowieka. ALbo szybszy czas ?

Natomiast zdjecie z "rozbryzganą" wodą IMHO REWELACJA!!!



zdjęcia są celowo pogorszone jakościowo w PS-ie i takie będą zawsze :idea:
ludzie lubią się częstować nimi bez pytania :? :wink:

co do ostrości KITE a RIDER to masz absolutną rację! ale tak jak pisałem wcześniej.. aparat zabrałem pierwszy lepszy który był pod ręką a nie swój który znam :) ale jak gruda pisze chyba przeżył ciężkie chwile :idea: :wink:

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 17:47

zdjęcia są celowo pogorszone jakościowo w PS-ie i takie będą zawsze :idea:
ludzie lubią się częstować nimi bez pytania :? :wink:



i dowiedz sie tu czegos. jak to celowo pogorszone w PS-ie. rozumiem tajemnica zawodowa, ale mozesz nie pisac szyfrem.
jeszcze tylko krotkie pytanko- jak z ta ostroscia jak tak malo czasu na cykniecie

Blesso
Posty: 255
Rejestracja: 26 lip 2006, 18:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 sie 2008, 18:03

Piotr ale czego oczekiwales ?
Popatrz na zdjecia. Jest popoludniowy sloneczny dzien( godzina 16-18 ). Raider jezdzi "pod fotografujacego" tzn wykonuje ewolucje dla niego( czyli skacze tak by byc najblizej fotografa by ten mogl z 17-35 cos wycisnac).
Czasy migawki sa dosyc krotkie ( 1/500 ?) - o czym swiadcza zamrozone krople wody.
Nikor 17-35 jest dosyc ostrym szklem w calym zakresie wiec nie trzeba "podbijac" przeslony by cos ostrego wyszlo. Ale by GO byla w miare duza i tak trzeba miec otwor min 5,6.
Niebo ma fajny blekit ,ale to z powodu popoludniowego slonca ( lub PS) lub filtra CPL.
Szumow nie widac wiec ISO pewnie w okolicach 100-400. A reszta to tylko dobre ustawienie fotografujacego wzgledem "obiektu"
W Twoim przypadku ISO 200-400,przeslona w miare wysoka by cos wycisnac z kita,mala foliowa koszulka na aparat i.... do boju ;)
Blesso

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post10 sie 2008, 18:12

Blesso pisze:Piotr ale czego oczekiwales ?
Popatrz na zdjecia. Jest popoludniowy sloneczny dzien( godzina 16-18 ). Raider jezdzi "pod fotografujacego" tzn wykonuje ewolucje dla niego( czyli skacze tak by byc najblizej fotografa by ten mogl z 17-35 cos wycisnac).
Czasy migawki sa dosyc krotkie ( 1/500 ?) - o czym swiadcza zamrozone krople wody.
Nikor 17-35 jest dosyc ostrym szklem w calym zakresie wiec nie trzeba "podbijac" przeslony by cos ostrego wyszlo. Ale by GO byla w miare duza i tak trzeba miec otwor min 5,6.
Niebo ma fajny blekit ,ale to z powodu popoludniowego slonca ( lub PS) lub filtra CPL.
Szumow nie widac wiec ISO pewnie w okolicach 100-400. A reszta to tylko dobre ustawienie fotografujacego wzgledem "obiektu"
W Twoim przypadku ISO 200-400,przeslona w miare wysoka by cos wycisnac z kita,mala foliowa koszulka na aparat i.... do boju ;)
Blesso





dzięki, tak lepiej. ale i tak muszę poczytać


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości