Deski słabowiatrowe: krótsze i szersze czy dłuższe i węższe?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.

Jakie deski są wg Ciebie lepsze???

Krótsze i szersze.
44
86%
Dłuższe i węższe.
7
14%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post14 cze 2013, 10:05

ja posiadam tą deskę i uważam, że jest rewelacyjna.
w rozmiarze 150/48
http://www.powerkiteshop.com/f-one-fone ... eboard.htm

98% mojego pływania to śródlądzie w mega nierównym wietrze. zaczynam pływanie chwile przed serfingowcami na 10m żaglach. czyli ok 10 knotów

a i również kilku znajomych na niej zaliczyło swoje pierwsze halsy.

często na spotach podśmiewają się ze mnie, że pływam na tytaniku ale ja mam to gdzieś. jest mi wygodnie na niej i wiem że jak zacznie siadać wiatr zawsze jakoś wrócę na miejsce

jak na razie nie odczuwam potrzeby zmiany deski ale zaczynam nieśmiało testować dechy kolegów. póki co moja jest najlepsza.

chętnie przepłynąłbym się na tych Transach i Splenne

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2013, 10:18

W ostatnich latach przybyło firm, które proponują typowe deski słabowiatrowe. Flysurfer, niemalże od samego początku miał w swojej kolekcji właśnie taki model. FLYDOOR z roku na rok był udoskonalany i w roku 2013 wygląda tak.
Obrazek

To co wyróżnia FLYDOOR'a już na pierwszy rzut oka to, dodatkowy statecznik w środkowej części deski. Dzięki niemu przy minimalnym wysiłku, możemy dużo ostrzej płynąć pod wiatr.

POLECAM PRZETESTOWAĆ !!!

phpBB [video]

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2013, 11:10

Pinio pisze:Deski słabowiatrowe: krótsze i szersze czy dłuższe i węższe?



"płaściejsze" :idea:

peace

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2013, 11:18

Koniecznie z sękami a genneralnie to najlepsze takie co z nich stolik na browarek albo inne delicje mozna zrobic jak slabowieje

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 cze 2013, 12:38

Ziomek. pisze:
Pinio pisze:Deski słabowiatrowe: krótsze i szersze czy dłuższe i węższe?



"płaściejsze" :idea:

peace


Post z przed wielu lat, nie miałem wpływu na jego tytuł natomiast chciałem poruszyć temat desek słabowiatrowych aby dowiedzieć się co na dzień dzisiejszy jest najlepsze.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 cze 2013, 12:56

kw92 pisze:Jak dla mnie tak, pływam na Trans i dzięki temu ratuję sobie kilka pływań jak nic :)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/383386_379973995455622_216998904_n.jpg



Pisząc że pojawiły się nowe firmy miałem właśnie na myśli deski słabowiatrowe firmy Trans. Zastanawiam się nad kupnem Thunder 5 153x44 ale się wacham. Ciężko o opinie na temat dużych desek.
Zastanawiam się jeszcze nad SU-2 BIGFOOT 145 X 45 http://allegro.pl/deska-su-2-bigfoot-14 ... 03895.html cena podobna, firma bardziej znana no i mega plus to program lojalnościowy i możliwość wymiany deski za jakiś czas na nową z dopłatą.
W grę wchodzi jeszcze Nobile, kolega z Wrocławia bardzo sobie chwali nowy nabytek XTR 143/48.
Rolmigo chwali jeszcze coś innego (F-One Kiteboarding Fiftypro), jak on pisze że deska rewelacja to tak jest. :thumbsup:

Co wybrać???

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2013, 14:57

Mikolpa pisze:
kw92 pisze:Jak dla mnie tak, pływam na Trans i dzięki temu ratuję sobie kilka pływań jak nic :)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/383386_379973995455622_216998904_n.jpg


Rolmigo chwali jeszcze coś innego (F-One Kiteboarding Fiftypro), jak on pisze że deska rewelacja to tak jest. :thumbsup:

Co wybrać???


Od 2 lat F-One nie ma już w ofercie Fiftypro, ale na jej miejsce wskoczył Next ;)

Obrazek

Rozmiary:
138×40
140×42
145×42
150×48

Cena: 1399 zł :idea: Jest to cena za nową deskę z żelowymi padami które ostatnio robią furore - Platinium II :idea:

W wygodniejszych padach nie pływałem :hand:

Sporo osób już pływa w Polsce na tych deskach i wszyscy sobie chwalą.

Peace

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post14 cze 2013, 15:21

bartekk pisze:Od 2 lat F-One nie ma już w ofercie Fiftypro, ale na jej miejsce wskoczył Next


masz namiary gdzie sprzedają te deski?? bym był wdzięczny!

Mikolpa pisze:Rolmigo chwali jeszcze coś innego (F-One Kiteboarding Fiftypro


jak chcesz to dla porównania zawsze możesz się przepłynąć na mojej desce, będziesz miał porównanie. bo to jest jak z wyborem modelu auta ciężko znaleźć ten pasujący w 100%
ostatnio właśnie kolega szuka dechy słabowiatrowej dla siebie i takie są nasze spostrzeżenia, ale jeszcze nie wybraliśmy (musze znaleźć dystrybutora F-ONE)
big foot - to dość już kultowa decha ale do naszych warunków proponowałbym 150/45 ponoć w 2013 wyszło- w razie czego łatwo będzie ją odsprzedać.
trans - już byliśmy zdecydowani, ale odrzucił nas ten fortel na aukcji, ten z "voucherem" a po za tym na niemieckich forach nie piszą za dużo o nich.
FLEXIFOIL SPLEENE DOOR - ponoć dobra decha opisywana na forach niemieckich i często poszukiwana na rynku wtórnym- niemieckim.

ale najlepiej jest opływać każdą z możliwych i podjąć wtedy decyzje.
.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2013, 17:07

Deseczkę znajdziesz tutaj i dystrybutora F-One również :wink:

http://kiteoffer.com/pl/twintip/next

http://f-onekites.pl

Peace

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 cze 2013, 17:15

rolmigo pisze:jak chcesz to dla porównania zawsze możesz się przepłynąć na mojej desce, będziesz miał porównanie. bo to jest jak z wyborem modelu auta ciężko znaleźć ten pasujący w 100%
.


Masz 100% rację, ze wszystkim tak jest, niestety z kobietami też :wink:
Dzięki za propozycję popływania na Twojej ale jest mały problem. Ja jestem początkujący, bardzo początkujący i tak naprawdę nawet ciężko mi się wypowiedzieć na temat sprzętu. Dlatego siedzę na forum czytam, pisze, pytam Was, starych wyjadaczy o zdanie i opinie.
Szukam dużej deski bo z tego co poczytałem to będzie mi dużo łatwiej na początku, a potem decha może służyć na słabe wiatry.

Gadałem dzisiaj z dystrybutorem desek Trans. Będzie miał dużą dostawę niedługo i będą deski do testowania. Może trzeba wspólnie pojechać do Żnina i potestować tą nowinkę. Też szukałem opini na niemieckich forach i nic nie znalazłem. Wychodzi na to że firma dopiero wchodzi na rynek. Na niemieckim e-bay jest dwóch gości co sprzedaje te deski.

Na naszym forum jest ciekawa opinia. Wełniacz kupił 161 a sprzedaje (tanio) nowe spleene Door. Porównuje do Spleene na, którym do tej pory pływał.

yanosik pisze:No i mamy kolejne opinie nowego, szczęśliwego nabywcy deski 161x44 :thumbsup:

Wełniacz pisze:Witam, deska przeszła dzisiaj typowy test słabowiatrowy bo wiało 10-12 węzłów momentami trochę mocniej ale 99% ludzi chodziło pod wiatr tylko nie ja :D Latawce 13 nie miały ciągu a moje 11m szło super pod wiatr :) Genialna deseczka, bardzo miękka i nic sobie z małych falek nie robi :) skakać też się da na niej :) Na oryginalnych finach nie szło skręcać, więc tylko 1 parę przykręciłem krótszych z Su-2 i deska dalej szła super pod wiatr a przy tym zrobiła się skrętna i sterowna :)
Pozdrawiam


F2 mogę porównać do Spleene Door z 2009r. 159x45 ... Spleene strasznie chlapał, był twardy i czuć było pofalowanie wody a na F2 jak po autostradzie równiutko spokojnie i bez chlapania :)
Po skoku na Spleene odbijałem się jak kaczka od wody ... na F2 nie ma tego problemu...
Ostatnio tylko 1 problem jest... zero wiatru :/ od 6m/s idealne pływanie przy mojej wadze 88kg i latawcu Best Waroo 11m kiedy kumpel 75kg na Kahoon 13,5m nie mógł wysokości nabrać a ja robiłem co chciałem bez wachlowania większego latawcem :)
Jak coś fajniej powieje ale się nie zapowiada to GoPro zaczepię na desce i będzie materiał video ;)
...
Pozdrawiam


[/quote]

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2013, 17:49

Mikolpa pisze:
rolmigo pisze:jak chcesz to dla porównania zawsze możesz się przepłynąć na mojej desce, będziesz miał porównanie. bo to jest jak z wyborem modelu auta ciężko znaleźć ten pasujący w 100%
.


Masz 100% rację, ze wszystkim tak jest, niestety z kobietami też :wink:
Dzięki za propozycję popływania na Twojej ale jest mały problem. Ja jestem początkujący, bardzo początkujący i tak naprawdę nawet ciężko mi się wypowiedzieć na temat sprzętu. Dlatego siedzę na forum czytam, pisze, pytam Was, starych wyjadaczy o zdanie i opinie.
Szukam dużej deski bo z tego co poczytałem to będzie mi dużo łatwiej na początku, a potem decha może służyć na słabe wiatry.

Gadałem dzisiaj z dystrybutorem desek Trans. Będzie miał dużą dostawę niedługo i będą deski do testowania. Może trzeba wspólnie pojechać do Żnina i potestować tą nowinkę. Też szukałem opini na niemieckich forach i nic nie znalazłem. Wychodzi na to że firma dopiero wchodzi na rynek. Na niemieckim e-bay jest dwóch gości co sprzedaje te deski.

Na naszym forum jest ciekawa opinia. Wełniacz kupił 161 a sprzedaje (tanio) nowe spleene Door. Porównuje do Spleene na, którym do tej pory pływał.

yanosik pisze:No i mamy kolejne opinie nowego, szczęśliwego nabywcy deski 161x44 :thumbsup:

Wełniacz pisze:Witam, deska przeszła dzisiaj typowy test słabowiatrowy bo wiało 10-12 węzłów momentami trochę mocniej ale 99% ludzi chodziło pod wiatr tylko nie ja :D Latawce 13 nie miały ciągu a moje 11m szło super pod wiatr :) Genialna deseczka, bardzo miękka i nic sobie z małych falek nie robi :) skakać też się da na niej :) Na oryginalnych finach nie szło skręcać, więc tylko 1 parę przykręciłem krótszych z Su-2 i deska dalej szła super pod wiatr a przy tym zrobiła się skrętna i sterowna :)
Pozdrawiam


F2 mogę porównać do Spleene Door z 2009r. 159x45 ... Spleene strasznie chlapał, był twardy i czuć było pofalowanie wody a na F2 jak po autostradzie równiutko spokojnie i bez chlapania :)
Po skoku na Spleene odbijałem się jak kaczka od wody ... na F2 nie ma tego problemu...
Ostatnio tylko 1 problem jest... zero wiatru :/ od 6m/s idealne pływanie przy mojej wadze 88kg i latawcu Best Waroo 11m kiedy kumpel 75kg na Kahoon 13,5m nie mógł wysokości nabrać a ja robiłem co chciałem bez wachlowania większego latawcem :)
Jak coś fajniej powieje ale się nie zapowiada to GoPro zaczepię na desce i będzie materiał video ;)
...
Pozdrawiam


[/quote]

Jak będziesz w okolicach Helu to wpadnij na kemping Chałupy 3, mamy sporo desek testowych między innymi F-One Next .

Jest też opcja testów wysyłkowych, musiałbyś tylko opłacić kuriera.

Wszystko da się zrobić :thumb:

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post14 cze 2013, 20:24

bartekk pisze:Jak będziesz w okolicach Helu to wpadnij na kemping Chałupy 3, mamy sporo desek testowych między innymi F-One Next .

Jest też opcja testów wysyłkowych, musiałbyś tylko opłacić kuriera.


daj na siebie jakiś namiar to się dogadamy.

Mikolpa pisze:Dzięki za propozycję popływania na Twojej ale jest mały problem.

też miałemn spore problemy na początku ale to była kwestia sprzętu dopasowanego na nasze warunki.
któregoś razu przyniusł kolega jakąś deske przepłynąłem sie raz, nawet nie wróciłem na miejsce tylko spacerem dookoła jeziora ale już wiedzialem że to ta deska!! i cena nie grała juz tak wielkiej roli.
dlatego proponuję Ci spróbuj to jest za darmo. po koleżeńsku. ja jak coś popływam na Twojej (chwile).

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 cze 2013, 20:53

rolmigo pisze: też miałemn spore problemy na początku ale to była kwestia sprzętu dopasowanego na nasze warunki.
któregoś razu przyniusł kolega jakąś deske przepłynąłem sie raz, nawet nie wróciłem na miejsce tylko spacerem dookoła jeziora ale już wiedzialem że to ta deska!! i cena nie grała juz tak wielkiej roli.
dlatego proponuję Ci spróbuj to jest za darmo. po koleżeńsku. ja jak coś popływam na Twojej (chwile).



:thumbsup: Mam dość leciwe RRD 140x42 z chęcią oddam w Twoje ręce aby poznać opinie.
Jak tylko wróci latawiec z naprawy to się odezwę (pękła tuba główna).
Mogę wziąć na siebie odesłanie testowanych desek kurierem UPS, też z chęcią się do tego przyłącze. Mi by zależało na 150x48, jestem ciekaw czy taki rozmiar robi dużą różnicę.
Daj znać jak się dogadacie co do testów.

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post14 cze 2013, 22:06

Hejka ostatnio założyłem topic viewtopic.php?f=4&t=51862&start=15
Nie mogąc się zdecydować która dla mnie zamówiłem dwie
SPLEENE SESSION 42 FUN TECH LINE 142X42
SPLEENE RIP 39 139X47
Dzisiaj właśnie miałem możliwość testu,aczkolwiek warunki były bardzo trudne (cholerne szkwały od 5 do 20 knot i zmieniający się kierunek :doh:)
Obydwie wypadły rewelacyjnie pomimo ich wielkości nie było problemu ze zrywaniem krawędzi czy podobnych rzeczy
Session wydawała się miększa,lepiej połykała szkwały i przechodziła przez fale,można było ją wbić w wodę i wykorzystać poryw wiatru do prawdziwego ostrzenia.
Rip natomiast lepszy pop, jak by szybciej wchodziła w ślizg,dłużej utrzymywała sie na wodzie,chyba bardziej zwrotna ,obydwie rewelacyjnie ostrzyły.
Dopiero jedno pływanie na nich miałem i chyba jeszcze za wcześnie na podjęcie decyzji którą zostawie i która będzie bardziej uniwersalna do śródlądowych warunków.Deski jak na swoje gabaryty bardzo lekkie. Wytrzymały dość mocne upadki ze sporej wysokości bez problemu.Po skoku deski od razu łapały krawędź i można było spokojnie odpłynąć.Moje spostrzeżenia Rip polecam tęższym osobom a session chudzielcom ;) .To tylko moje subiektywne odczucia po jednym pływaniu ,tak więc nie wyzywać się na mnie :lol:
Testowałem ostatnio sporo desek i te naprawdę są jak najbardziej ok.Teraz ciążka decyzja mnie czeka ,która do sprzedania :doh:.

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 cze 2013, 08:03

Porównywanie desek o tak różnych rozmiarach nie za bardzo ma sens, różnica 5cm szerokości w deskach to przepaść.

gredy pisze:...Moje spostrzeżenia Rip polecam tęższym osobom a session chudzielcom ;) ...


Nie uogólniałbym tak tego, w przypadku tych konkretnie rozmiarów desek które masz można się z tym zgodzić ale trzeba pamiętać że Rip występuje jeszcze w kilku mniejszych rozmiarach. Rip to freestylowa deska, twarda, ze standardowym rockerem i outlinem deski (deska zwęża się w kierunku tipów), nie jest to typowa słabowiatrówka. Session z kolei jest bardziej płaski, jest węższy na środku a szerszy na tipach tak by maksymalnie zwiększyć dolny zakres i ostrzenie na wiatr. Gdyby Session miał 47 cm szerokości to na pewno miałby lepszy dolny zakres od Ripa.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości