Test CORE GT

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
kitemovemente
Posty: 98
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:18
Lokalizacja: Lizbona/Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2009, 22:41

Obrazek

Pod koniec ubieglego roku mielismy okazje przetestowac w Brazylii kite´y niemieckiej marki Core. Plywalismy na nowym Core GT 2009 i jestesmy na prawde po wrazeniem. Okazuje sie, ze jest to genialny allrounder. Jesli jestescie ciekawi jak przebiegla nasza podroz, chcecie obejrzec nasze fotki oraz dowiedziec sie wiecej o Core Gt zajrzyjcie na

http://kitemovement.com/2009/01/06/core-gt/

Dla niecierpliwych: na koncu calkiem okazalego tekstu znajduje sie krotki opis kite'a oraz oceny poszczegolnych jego charakterystyk. Milej lektury :)
Pomyslnych wiatrow

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 sty 2009, 22:58

kore kore :twisted:

Awatar użytkownika
Wuju
Posty: 73
Rejestracja: 26 mar 2006, 12:22
Lokalizacja: WWA
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2009, 13:40

koreeeee

Marrio
Posty: 196
Rejestracja: 26 sie 2003, 13:26
Lokalizacja: Wawa/3miasto
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2009, 12:14

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Was na testy Latawców CORE Kiteboarding które odbędą się na Płw. Helskim na kempingu „Chałupy 6” w najbliższą majówkę. Dostępne do testów będą latawce Riot oraz Combat GT w rozmiarach 12, 10,5, 9 i 7 a także deski Carved.

Dla zachęty garść zdjęć z zeszłorocznego październikowego testowania na Rodos:

http://picasaweb.google.pl/marriok/Rodo ... _CCvPLpTQ#

Oraz filmik BB’iego z Brazylii:

http://www.youtube.com/watch?v=bWcXUCBoOx4

Odwiedźcie nas, przetestujcie i wyróbcie sobie opinie!

Serdecznie zapraszamy!

Obrazek

Jibfun
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2009, 21:19
 
Post27 kwie 2009, 08:04

NIestety jeszcze nie miałem okazji przetestowac nowych CORE`ów ale wujek MARIO udostepnił deski CARVED.... sa niesamowite polecam kazdemu wrazenia z pływania po prostu bajeczne!!

MARIO dzieki jeszcze raz:)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ertel
Posty: 278
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:19
Lokalizacja: Rumia
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2009, 10:04

miałęm okazję popływać na 7m Riot i szczerze mówiąc zaskoczył mnie sprzęcik. Kajcik bardzo przyjemny na barze, nieźle kręci loopy :twisted: , b.dobra winda, nie za szybki, nie za wolny lecz w sam raz ;-), bardzo szerowki zakres wiatrowy, szególnie dolny mnie zaskoczył, fajny system odkręcania linek na barze. Przyczepić mogę się jedynie do punktu mocowania leasha przy chickenie przez który miałem czasem problemy z wpięciem się w hak, mogła być to wina zbyt dużej szekli przy moim leashu. pozatym latawiec b. przyjemny dla początkujących jak i dla tych co wymagają od sprzętu czegoś więcej :twisted:
polecam sprzęta
pozdro
ertel

pawelstal
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2007, 01:00
 
Post06 maja 2009, 23:30

od pazdziernika jestem szczesliwym posiadaczem riotow 7 i 9 i odkrywam nowe oblicze plywania. nie sadze zebym kiedykolwiek przesiadl sie na inny sprzet. to pierwsze kite'y co do ktorych nie mam zadnych zastrzezen. swietnie dopracowane każde rozwiazanie zaskakuje geniuszem prostoty i skutecznosci.
super rozwiazany system bezpieczenstwa ktory daje mozliwosc samodzielnego poskladania sie po leash'u w kilka chwil. zadnych splatanych linek i zchodzenia z wody! pozatym mozliwosc szybkiej regulaci linek na barze wiec wystarcza jeden do wszystkich rozmiarow. dobry zakres wiatrowy zwlaszcza zaskakujace sa doly. przyjemny na barze. samo wykonanie tez bardzo dopracowane. i wiele innych. widac ze sa to bardzo dopieszczone kite'y ogolnie jak widac po mojej wypowiedzi jestem pod bardzo duzym wrazeniem core'a. smialo polecam wszystkim.
pozdro
paweł

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2009, 23:43

Mam pytanko do osób blizej związanych z firmą - jak nazywa się rider na plakacie w tym topicu? Wie ktoś może?

Nie miałem okazji pływać niestety - ale na pierwszy rzut oka GT wygląda bardzo przyjemnie.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2009, 00:27

sporo Niemców widziałem w Brazylii czy w Egipcie na CORE ;)

pzdr

Marrio
Posty: 196
Rejestracja: 26 sie 2003, 13:26
Lokalizacja: Wawa/3miasto
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2009, 08:42

Hej Przemass gosciu z plakatu o ile sie nie myle to Berni Hiss shaper deseczek Carved oraz owner Carved i Core Kiteboarding, niemieckiej marki, wiec pewnie dlatego tylu niemców na nich pływa ;)

Co do GT

Obrazek

to na majówke testowałm po raz pierwszy 7 mtr i spokojnie na nim plywam i skacze od 18 knt ( 78 kg, decha 130/40 ), co mnie zastanawialo to skoro ma taki dół jak bedzie z górą... Ale to z koleii przetestowalem w środe na Rewskim Szperku przy szkwałach do 40 knt i gdyby nie to ze na maksa szkwalilo (wiatr SWW) i lał deszcz to bylo by piekne plywanie :)

Pozdro i do zobaczenia na wodzie :)

Awatar użytkownika
Kondzi
Posty: 73
Rejestracja: 24 lut 2004, 13:40
Lokalizacja: Warsaw
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2009, 14:16

Miałem okazje przetestować Core w majówke po długich namowach Maria trwających od zeszłego roku... No cóż ciężko mi sie przyznać ale był to błąd że nie wziołem tych kiteów do reki wcześniej, byc moze nie popełniłbym tych błędów "zakupowych" jakie poczyniłem... Co mogę powiedziec na temat Core? Chyba nigdy nie pływąłem na równie przyjemnym sprzecie. Latwaiec zachowuje sie mega wybitnie. Lekki na barze, stabilny,szybki, sprawdza sie w szkwałach i coprawda nie miałem okzaji przetestowac (na wodzie-tylko na sucho) ale ze znakomitym systemem bezpeiczeństwa, który to pozwala spokojnie sie pozbierać bez żadnej plątaniny po awarii(co uważam za duży krok naprzód w stosunku do konkurencji). Bar-jeden zarówno do 11m jak i 7m po lekkiej modyfikacji trwającej 30sek. Pływałem na Riocie 9m i wiem że jest to nastepny latawiec do kolekcji. Podoba mi sie róweniż podejcie Core iż nie wypuszczaja co roku latawców, tylko po to aby napisać ze: "jeszcze lepsza winda, jeszcze bardziej stabilny, o 2 knoty wiekszy zakres,a no i pikny tym razem sakramencko..." PITOLENIE! To prawdziwa germańska robota, byle czego nie wypuszcza, a jak juz zrobia to sie trzyma latami bo po co zmieniac cos co jest dobre?
Jednym słowem, jeżeli szukasz kite'a udaj sie na testy a wiem że jeżeli spróbujesz, to wątpliwości mieć nie będziesz! Z mojej strony wielki ukłon!
Dzieki Marrio!
Pozdro

alan
Posty: 13
Rejestracja: 15 sty 2008, 22:29
Lokalizacja: pomorze
 
Post22 maja 2009, 13:52

Czy jutro będą gdzieś na półwyspie testy Core ?
który z latawców core jest dobry do freestyle (początki) ?

na stronie http://www.core-kites.com/ w sumie każdy z nich (riot, combat, gt) jest opisany jako uniwersalny kite dla każdego :roll:

jakie są aktualne ceny tych latawców ?

Awatar użytkownika
robert1982
Posty: 250
Rejestracja: 02 sie 2008, 23:49
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2009, 12:46

siema


wiecie może czy w Polsce można kupić kite CORE ?

jakie są ich ceny ?


pozdr

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2009, 15:19

Można kupić.
Albo piszcie do Marria na priv albo kom 605769150.
Pzdr

Marrio
Posty: 196
Rejestracja: 26 sie 2003, 13:26
Lokalizacja: Wawa/3miasto
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2009, 22:25

Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale ostatnio cały czas wieje więc delektuje się lataniem na GT i nie starcza mi czasu na przeglądanie kf :)

Alan:

Core Kiteboarding wypuszcza bardzo uniwersalne latawce, co wychodzi im nad wyraz dobrze. Nie produkują co sezon nowych latawców (nowy model tego samego latawca), dopieszczają swoje projekty i wtedy je prezentują światu. Pierwszym latawcem był Bow Riot z systemem 5 linkowym ( recenzje od testujących znajdziesz powyżej), teraz chłopcy z Hiss-Tec wypuścili delty i tak: Combat jest latawcem dedykowanym stricte na fale, charakteryzuje się krótką uprzężą ma także dosyć spore siły na barze jak na latawce Core, jednak ma to swoją zaletę jeśli chodzi o pływanie unhooked na fali, latawiec jest bardzo stabilny i ma bardzo „bezpośrednią charakterystykę sterowania”.
Najnowszym dzieckiem Core Kiteboarding jest GT chyba najbardziej wszechstronny latawiec z całej gamy, okrutna winda, świetny do trenowania unhooked, a także idealny na fale. W Combacie jak i w GT zastosowany został system tzw. „krótkiej 5 linki” co czyni je kite’ami bezpiecznymi na fali.
Co do baru w Core to jest on kontynuacją rewelacyjnego systemu jaki był zastosowany w latawcach Carved i z małymi modyfikacjami pozostaje niezmienny do dzisiaj.

Wszelkie informacje takie jak cenniki i opisy latawców w rodzimym języku znajdziecie już na dniach na nowej stronie www.kitesoul.pl

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania dotyczące latawców proszę o kontakt na mario@kitesoul.pl lub tak jak napisał Smokie pod numerem 605 769 150.

Kolejne testy na które wszystkich serdecznie zapraszamy, szykujemy na czerwcowy długi weekend na kampie Chałupy 6! Ale o tym będzie niebawem ;)

Pozdrawiam serdecznie
Marrio

Obrazek


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości