SLINGSHOT RPM

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2013, 11:08

wenzel pisze::doh: Obrazek :naughty:


..przyznaję, czasem elektroniczna szisza od ..Twojego syna :thumb:

peace

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2013, 16:14

Ziomek. pisze:..dajmy dwóm początkującym/średniozaawansowanym : jednemu Kahoonę - a drugiemu RPMa - któy z nich zrobi "zdecydowanie większy rozwój"


pewnie ten który będzie bardziej rozgarnięty ;)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2013, 16:19

btw
jak by ktoś się pytał to tak między RPMem 12 a 13 są spore różnice. Od długości linek i wielkości latawca zaczynając po jego zwrotność i hangtime ;)

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2013, 16:31

Smokie pisze:
Ziomek. pisze:..dajmy dwóm początkującym/średniozaawansowanym : jednemu Kahoonę - a drugiemu RPMa - któy z nich zrobi "zdecydowanie większy rozwój"


pewnie ten który będzie bardziej rozgarnięty ;)


Cytat dnia :thumb: Uśmiałem się z tego jednego zdania baaardzo. :lol:

lifko lifko
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2011, 14:33
 
Post27 maja 2013, 22:36

Smokie możesz napisać coś więcej o tych różnicach , ? Zwrotność i hangtime na korzyść 2013 ? Jak z dołem 12 ?

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 11:14

paralizator pisze:
Smokie pisze:
Ziomek. pisze:..dajmy dwóm początkującym/średniozaawansowanym : jednemu Kahoonę - a drugiemu RPMa - któy z nich zrobi "zdecydowanie większy rozwój"


pewnie ten który będzie bardziej rozgarnięty ;)


Cytat dnia :thumb: Uśmiałem się z tego jednego zdania baaardzo. :lol:


Co ciekawe 10 lat temu szkolenia odbywały sie na latawcach zgoła odmiennych od dzisiejszych a ile ono trwało??

Podpowiem :)

Tyle samo :)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 11:20

lifko lifko pisze:Smokie możesz napisać coś więcej o tych różnicach , ? Zwrotność i hangtime na korzyść 2013 ? Jak z dołem 12 ?


Zwrotność jest podobna ale jakoś inaczej latawiec zawija przy kiteloopach, chyba lekko późniejsza reakcja jest na bar, związane jest to z większą powierzchnią latawca i ze skróconymi linkami, choć to drugie raczej powinno przyspieszać. Albo ja się odzwyczaiłem ;) Dół jest podobny. Czyli bez jakiegoś szału.
Hangtime jest lepszy troszkę. Lepiej kopie z krawędzi.

To wszystko tyczy się rozmiaru 12. Nie wszystkie rozmiary zostały jednakowo zmienione. Moim zdaniem w dużych rozmiarach niepotrzebnie zmniejszono długość linek, ale za to super że w mniejszych skrócono :)

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 maja 2013, 11:22

Swoja droga, w tego rocznym RPM 2013 12m to 12m a nie .... no właśnie ile :?: :wink:

Pewnie przez testowanie 12m rpm 2012 i starszych wszyscy sądzą, że są mega zwrotne, ale maja słaby dół jak na 12.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2013, 11:37

Smokie pisze:
Co ciekawe 10 lat temu szkolenia odbywały sie na latawcach zgoła odmiennych od dzisiejszych a ile ono trwało??

Podpowiem :)

Tyle samo :)


Smokie - nie mogę się z tym stwierdzeniem W OGÓLE zgodzić :hand:
nie muszę czerpać z pamięci ani z wyobraźni, wystarczy, że w tabele Excell Kursów WAKE.PL sprzed lat zaglądam:

% tzw: "skończonych" :hand: :wink: kursantów jest obecnie nieporównywalnie wyższy niż 10 lat temu
(czyli takich , którzy nauczyli się pływać na obu halsach)
a czas nauki zdecydowanie bezdyskusyjnie uległ skróceniu..

peace

Awatar użytkownika
majeranek
Posty: 166
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:27
Deska: czarna
Latawiec: czerwony
Lokalizacja: Olesno/Gliwice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2013, 20:59

Stałem się szczęśliwym (się jeszcze okaże) posiadaczem RPM-a i przyznam szczerze mam problem z ogarnięciem tych wszystkich ustawień supełków i pętelków. Jest może na necie jakiś manual w .pdf jak to ustawić? (np. bardziej freeride, bardziej freestyle)

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2013, 22:13

majeranek pisze:Stałem się szczęśliwym (się jeszcze okaże) posiadaczem RPM-a i przyznam szczerze mam problem z ogarnięciem tych wszystkich ustawień supełków i pętelków. Jest może na necie jakiś manual w .pdf jak to ustawić? (np. bardziej freeride, bardziej freestyle)


To działa tak samo w KAŻDYM latawcu. Ustawienia dzielisz na:

a) linki nośne (ustawienie uzdy) - im dalej krawędzi spływu tym latawiec siedzi bardziej na skraju okna wiatrowego czyt. jest bardziej reaktywny, szybciej skręca, ma większy depower, mniej ciągu w skręcie (Slingshot nazywa to ustawienie Freestyle). Bliżej do krawędzi spływu (wakestyle ustawienie) - latawiec głębiej w oknie, lepszy dolny zakres, mniejszy depower, większa moc w skręcie, mało reaktywny, stabilny.

Na pływanie to się przekłada mniej więcej tak, że pierwsze ustawienie jest dobre dla większości osób, które sobie lubią popływać, poskakać w haku i czasem się wypiąć czy pójść na fale. Drugie ustawienie jest przewidziane do unhooked na powerze, gdzie chcesz, żeby latawiec stał w jednym miejscu i się nie ruszał. Przepłyń się najlepiej na obu w tych samych warunkach Ja na Fuelu stosuję oba w zależności od humoru ;)

b) linki sterujące - tutaj bardzo prosto: im bliżej krawędzi spływu tym latawiec jest bardziej reaktywny i lżejszy na barze.

Ustawienia a i b są całkowicie niezależne, więc poeksperymentuj i zobacz, co ci pasuje.

Supełków na barze nie ruszaj raczej. Przypinaj po prostu na te same nośne i sterujące. Jak z nimi będziesz eksperymentował to i tak nic sensownego nie zdziałasz t.j. albo będziesz miał cały czas zdepowerowany latawiec, albo będziesz miał przebrany latawiec i będzie spadał po zaciągnięciu baru. Jeśli będziesz miał kiedyś nierówne linki (bądź już masz) to wtedy przypinaj tak, aby były równe.

Awatar użytkownika
majeranek
Posty: 166
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:27
Deska: czarna
Latawiec: czerwony
Lokalizacja: Olesno/Gliwice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2013, 23:52

To jeszcze jedno, do czego służy "Oh shit handle" ? Da radę pływać z tym barem na kahoonie (delta)? Z tego co zauważyłem to ma trochę inny system końcówek (żeńskie i męskie) niż bar besta, będzie trzeba stosować pigtailsy?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post01 cze 2013, 08:01

Te ohshity to byly do restartu, jako safety - ciagniesz i latawiec wisi na jednej sterowce i podpinasz leasha - dzieje sie to samo. Generalnie jak masz dobry system bezpieczenstwa to nie jest to potrzebne.

Slingi o ile mnie pamiec nie myli ( a musisz sprawdzic) leashuja sie na jednej nosnej. Jak sie kahoona tak samo leashuje to nie ma sprawy, podpinasz i masz tak samo jak na orginalnym barze besta. Jesli koncowki sie nie zgadzaja - musisz kupic przejsciowki, kosztuje to ok 20-40zl.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2013, 08:08

[quote="Wrogu"]Te ohshity to byly do restartu, jako safety - ciagniesz i latawiec wisi na jednej sterowce i podpinasz leasha - dzieje sie to samo. Generalnie jak masz dobry system bezpieczenstwa to nie jest to potrzebne.
/quote]

Dokładnie.
Moze ktos wie, ile prawdy jest w tym, ze ON SHIT był wymaganym systemem bezpieczeństwa w USA? Pytam, bo np w barach RRD zrezygnowany z ON SHIT ponoc ze wzgledu na to, ze nie ma juz takich wymogow????

pzdr

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2013, 10:04

Kuba Gdynia pisze:Moze ktos wie, ile prawdy jest w tym, ze ON SHIT był wymaganym systemem bezpieczeństwa w USA? Pytam, bo np w barach RRD zrezygnowany z ON SHIT ponoc ze wzgledu na to, ze nie ma juz takich wymogow????


Raczej niewiele, skoro dwie wielkie amerykańskie firmy Cabrinha i Naish Oh Shitów nie mają i w ostatnich latach nie miały.

A przejściówek, żeby podłączyć do Kahoony, nie musisz kupować, bo bary Slinga mają ściągane pigtailsy na końcu. Po prostu zdejmij je i zamień sterówki z nośnymi. Na 99% nie będzie problemów z odpaleniem Kahoony na tym barze. System leashowania jest inny, ale generalnie większość latawców się dobrze zachowuje po uwolnieniu na jedną linkę (Best teraz też ma taki system) - tylko uwaga restart latawca może być niemożliwy w Kahoonie, RPMa powinno dać radę.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości