PORADNIK dla tych przed i po nauce - NOWE pytania 15.04.2009

Forum dla początkujących
Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post16 lip 2013, 16:40

Witam,

chcialbym polecic strone: www.kitefinder.com

Strona moze byc bardzo przydatna i pomocna dla osob poczatkujacych (i nie tylko), ktore zastanawiaja sie nad wyborem marki i modelu latawca.

Ja na poczatek polecam Ozone Catalyst i Cabrinha Convert - tak od siebie dodam przy okazji pisania tego postu.

Pozdrawiam.

rozek1899
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2013, 17:36
 
Post26 lip 2013, 18:01

Witam.
Od kilku sezonów pływam na windsurfingu i przyszedł czas na zakup własnego sprzętu. Do głowy wpadł mi pomysł z kitesuefingiem. Sprzęt zajmuje mniej miejsca i łatwiej nauczyć sie latać i robić "triki". I teraz kilka spraw. Może te tematy były juz poruszane, ale może będzie wam sie chciało jeszcze raz wysłuchać laika. Będę sie uczył pływał w Chalupach. Mam 19 lat i całe 67kg wagi. Szukam deski freestyle "chyba" , która umożliwi mi skoki. Z tego co czytam to bar, trapez to rzeczy dość uniwersalne. A jeżeli chodzi o latawiec to mam takie wymagania. Latem chciałbym nim obsłużyć zatoke w Polsce i może jakiś wypad na Chorwacje a w domu podpiąć mountainboard'a i latać nad polami. Więc jaki latawiec kupić i jaki rozmiar?

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lip 2013, 23:02

Nobile 50/50 134cm
Latawiec Nobile 50/50 10m

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post28 lip 2013, 13:19

rozek1899 pisze:Witam.
Od kilku sezonów pływam na windsurfingu i przyszedł czas na zakup własnego sprzętu. Do głowy wpadł mi pomysł z kitesuefingiem. Sprzęt zajmuje mniej miejsca i łatwiej nauczyć sie latać i robić "triki". I teraz kilka spraw. Może te tematy były juz poruszane, ale może będzie wam sie chciało jeszcze raz wysłuchać laika. Będę sie uczył pływał w Chalupach. Mam 19 lat i całe 67kg wagi. Szukam deski freestyle "chyba" , która umożliwi mi skoki. Z tego co czytam to bar, trapez to rzeczy dość uniwersalne. A jeżeli chodzi o latawiec to mam takie wymagania. Latem chciałbym nim obsłużyć zatoke w Polsce i może jakiś wypad na Chorwacje a w domu podpiąć mountainboard'a i latać nad polami. Więc jaki latawiec kupić i jaki rozmiar?


Z tym, ze bar jest uniwersalny to tylko w polowie prawda. Niekiedy lepiej sprawdzaja sie bary dedykowane do okreslonego latawca. Np. w starszych Naish`ach masz az 3 typy barow, np. inny do Torch`a inny do Cult`a. Poza tym masz bary/latawce 4 i 5 linkowe.

rozek1899
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2013, 17:36
 
Post28 lip 2013, 16:56

Kurde jest tyle rodzai, modeli, firm tego sprzetu ze nie wiem od czego zaczac nawet poszukiwania.

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lip 2013, 22:35

Od testów.

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post29 lip 2013, 08:14

od kursu :wink: zaczniesz pływać wtedy dopiero możesz testować i kupować :thumb:

rozek1899
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2013, 17:36
 
Post01 sie 2013, 00:04

Tylko jest taka sprawa. Pojadę na zatokę i zaczne kurs na sprzęcie szkółki. Ogarnięcie latawca w powietrzu już mam za sobą i podstawy. Z tego co mi wiadomo kitesurfing nie jest arcytrudnym sportem, wiec w kilka godzin chce poznać zasady pływania z wiatrem i pod wiatr, zwroty i samemu się szkolić. Nie mam zamiaru wypożyczać sprzętu bo to są koszta. Najlepiej by było kupić sprzęt po szkoleniu i wytestowaniu róznych latawców desek itd. Tylko problem jest taki, gdzie ja znajdę i kupie na szybko z dnia na dzień cały sprzęt. Piankę mam własną. i Tu jest dylemat. Jest jeden sklep Hydrosfera we Władku ale nie mam kasy na cały nowy sprzęt a uzywek mało tam jest. Co radzicie?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2013, 11:13

rozek1899 pisze: Tylko problem jest taki, gdzie ja znajdę i kupie na szybko z dnia na dzień cały sprzęt. Piankę mam własną. i Tu jest dylemat. Jest jeden sklep Hydrosfera we Władku ale nie mam kasy na cały nowy sprzęt a uzywek mało tam jest. Co radzicie?


zapraszamy do WAKE.PL - znajdziesz u nas sprzęt uzywany 2012 - 2013 w zapewniamy - dobrych już cenach :thumb:

peace

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post12 sie 2013, 11:47

Co do zakupu sprzetu na szybko, na polwyspie: musisz pochodzic od szkolki do szkolki i popytac. Moze szkolka miec sprzet na sprzedaz, moga instruktorzy miec swoj prywatny sprzet na sprzedaz. Bylem w Kuznicy/Jastarni kilka tygodni temu i stwierdzilem, ze przyszedl czas na nowy latawiec, bo na obecnym plywam juz sporo czasu, plywa sie na nim na prawde bardzo dobrze, ale chce zmiany, chce czegos nowego. I jak sie zdziwilem, ze po powrocie do domu i szukaniu sprzetu na allegro okazalo sie, ze interesujacy mnie latawiec ma na sprzedaz szkolka czy tam ktos ze szkolki, obok ktorej plywalem z 3 razy podczas mojego krotkiego pobytu. Dlatego chodzic od szkolki do szkolki i pytac. Przyklad na to daje moj przedmowca chociazby, ze mozna u nich dostac uzywany sprzet. Pozdrawiam!

Oslo
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2013, 20:39
Postawił piwka: 3 razy
 
Post05 wrz 2013, 20:47

Jestem tu nowy wiec na poczatek chcialbym sie przywitac,
Jestem obecnie na kursie kitesurfingu, (3 dzien),
Jednak nie pokazano mi dotychczas jak wyjsc z latawcem z wody i go "zgasic" moglby ktos jasno to opisac?
To co mnie zaintrygowalo to rowniez to, ze nie opowiedziano mi jakie panuja "prawa na wodzie", a takze ze nie wem dokladnie jak konfiguruje sie sprzet (przy frontlonach sa takie czarne tasmy i loop - nie wiem do czego sluza i kiedy sie ich uzywa, jak powinny byc napiete etc.)
Czy spotkaliscie sie rowniez z tym, ze w opisie kursu bylo powiedziane ze trwa on 10 h, czyli powiedzmy 5 dni, z czego tak naprawde wyplywa sie na 2 h na wode z dwoma innymi kursantami i rzeczywistego plywania na osobe jest 30 minut?

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post05 wrz 2013, 21:12

Na wszystkie Twoje pytania powinni odpowiedziec instruktorzy, powinni wszystko Tobie pokazac. I z tego co mi wiadomo, to zazwyczaj na jednego kursanta przypada jeden instruktor, zajecia przeprowadzane sa indywidualnie. Z checia odpowiedzialbym na Twoje pytania, ale nie wiem czy w tej sytuacji jest tutaj sens odpowiadac na wszystkie Twoje pytania, skoro jestes jeszcze na kursie i obowiazkiem instruktorow jest wszystko jasno Tobie wyjasnic - na zywo zawsze lepiej wyjasnic niz napisac. Jezeli czegos nie wiesz, to ich po prostu spytaj. Teoretycznie sami powinni Tobie to wyjasnic, ale skoro tego nie zrobili to pytaj.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2013, 10:35

Oslo pisze:Jestem tu nowy wiec na poczatek chcialbym sie przywitac,
Jestem obecnie na kursie kitesurfingu, (3 dzien),
Jednak nie pokazano mi dotychczas jak wyjsc z latawcem z wody i go "zgasic" moglby ktos jasno to opisac?
?


..pewnie dlatego , że operowanie z latawcem przy brzegu jest najbardziej niebezpiecznym manewrem :idea:
i chcą to zrobić pod koniec, jak już będziesz nieźle panował nad latawcem..

co do reszty pytań - o godziny / kursy - taką tam pewnie tam ofertę wybrałeś - szkolenie w parze (to jeszcze bardzo OK ) w trójce już mniej , więcej osób - BEZSENS :idea:

co do praw drogi - to najprostsze dwa prawa POWINNY być już na etapie pierwszej godziny teorii..

peace

Oslo
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2013, 20:39
Postawił piwka: 3 razy
 
Post06 wrz 2013, 11:31

Oferta kursu byla przedstawiona tak: 10h zajec, instruktor IKO
Wyglada to jednak tak, ze wyplywamy w 5 osob (3 kursantow, jeden sterujacy lodka i jeden instruktor),
I kazdy dostaje latawiec 2x15 minut.
Wiec de facto jestesmy okolo 2 h na wodzie, ale praktyka "na osobe" wynosi 30 minut...
Nie moge nie zapytac co jest tymi "najprostszymi dwoma"?;)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2013, 15:49

zakładam, że Ziomek miał na myśli 2 oczywiste: pierwszeństwo ma prawy hals przed lewym i kajciarz nawietrzny podnosi latawiec a zawietrzny go opuszcza. 2 podstawowe a stosuje go max połowa osób w sezonie.

3 osoby w grupie to z niestety częsta praktyka, ale zabieranie 0,5h z kursu na dojazd to wielka ściema.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości